Skocz do zawartości
Xavi

Pierwsze Wc, Jak Najtaniej, Ale Ciut Wydajnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, doszedłem do momentu kiedy chłodzenie powietrzne jest nie wystarczające, nieestetyczne i wielkie.

Potrzebuję WC, dosyć wydajnego(mały overclock) NA RAZIE tylko: Asus a8n5x(chłodzi go teraz dzielnie bydle od TR) i Amd Athlon 3500+(non overclock), ale wiadomo - platforma stara.

Chciałbym aby bloczki były kompatybilne na C2D.

Obecnie ułożyłem takie coś:

Dołączona grafika

Pewnie da się lepiej i taniej, ale ja - żółtodziób wystrugałem tylko takie.

Czyli: jakie komponenty mi polecacie do WC cena/wydajność?

Mam obudowę Chieftec LBX, więc raczej z miejscem nie będzie problemu, chłodniczkę planuję umieścić w suficie.(wycinanie najprawdopodobniej by angela, bo oferują takie usługi)

Max. budżet, hmm... wiadomo, jak się nie zarabia to się nie ma pieniędzy, więc im mniej tym lepiej.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

A jaką masz karte graficzną? Myśle że jakiś blok na gpu byłby lepszym wyborem. Ja bym nie brał tego bloku na nb a zainwestował w BWA123 plus dodatkowa jedna Akasa na chłodznice. 3x120 zawsze się przyda. Przy dość wydajnym configu powinna dać rade. Kupiłbym bloki w rln a reszte w Cooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

727.63PLN - jak najtaniej :D

Kurcze jesli to jest tanie Wc to serio... chyab zyje w innych realiach... wchodzac do tego tematu myslalemz e ktos bedzie chcial wc za 200zl lub cos podobnego a tu ZONK :P...

 

Za 700zl zlozylbym inne wc ale skoro chcesz montowane w "kulingu" to nic nei poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje WC jest warte ok. 250zyka...i to jest tanie. To tak jak by powiedzieć że WC Malika lub Dimka jest tanie :D

Koniec OT

Szkoda że w cooling.pl chcesz składać...bo w innych sklepach za tą kwotę złożył byś coś bardziej wydajnego...

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jesli to jest tanie Wc to serio... chyab zyje w innych realiach... wchodzac do tego tematu myslalemz e ktos bedzie chcial wc za 200zl lub cos podobnego a tu ZONK :P...

 

Za 700zl zlozylbym inne wc ale skoro chcesz montowane w "kulingu" to nic nei poradze

Ale co ma do rzeczy że graty mają być z COOLING.PL :?: :blink:

To jest kwestia gratów a nie sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tniemy koszta.... plyn inno zamiast fesera -30zł.... jak bloczki weźmiesz od kyńka to zaoszczędzisz około 60zł....o -tanka zawsze możesz dokupić...do tego czasu możesz bawić się przez trójnik[100].... chłodnicy raczej większej bym nie dawał chyba że planujesz ciąć bude lub kłaść na dach....zaoszczędziłeś 190zł ...możesz za tą kwote zmienić wentyle lub kupić wydajnego lainga do którego masz akcesoria typu top z plexi rezik i zestaw do mocowania w śmiesznych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie sie czepiać?

Jestem w WC nowy to wybrałem komponenty jakie mi się wydają, dlatego zwróciłem się do was z prośbą o doradzenie czegoś tańszego.

GF Gigabyte 7600GS, trzyma się pasywnie bez overclocku, tylko na nią wieje sobie Glacial Tech GT-F1.

 

Arni, potrzebuje wszystkiego na jednej fakturze i sklep powinien być blisko mnie, a do coolinga to mam spacerek, albo autobusik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wiecie o tanim WC :>

 

Dziwnym wydaje się uporczywe obstawanie przy jednym sklepie, wcale nie najtańszym, tylko dlatego, że jest o rzut moherowym beretem. A gdyby Kolumb i jemu podobni myśleli w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wiecie o tanim WC :>

 

Dziwnym wydaje się uporczywe obstawanie przy jednym sklepie, wcale nie najtańszym, tylko dlatego, że jest o rzut moherowym beretem. A gdyby Kolumb i jemu podobni myśleli w ten sposób?

To by nie było USA i byś nie miał fajnego tytułu na twojego moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

A w coolingu kupisz Prisona?? BO mi sie zdaje że nie...

A gdzie kupisz? w RN ? :lol:

W angeli tez nie ma Prisonow..

 

Wasze txty brzmia jak sponsorowane.. :mur: "kup tu, kup tam" - mieliście się skupić na sprzęcie a nie na sklepach..

żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok CPU D-Tek Fuzion + 2x SM8/10 gwint 1/4

blok Swiftech MCW30 (innego wyboru zabardzo nie ma)

pompka Black Water Silent Pump 12V + 2x SM8/10 gwint 1/8

chłodnica Black Water Advanced 122 rev. 2.0 lub 123 +2x SM8/10 gwint 1/4

węże Innovatek 8x10mm 2m

 

+ wentylatory ale akasy nie polecam

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Zamiast tego BW 12v można skusić się na alphacool ap700

 

Wentyle najlepiej fandery mają duze cfm regulacje obrotów i są ciche. Mozna skusić się także na xthermale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie NB mi odpada ponieważ wieżyczka TR sprawdza się znakomicie z 1 wentylkiem.

Tylko nie wiem gdzie upchnąć chłodniczkę, z tego co słyszałem to angela liczy sobie ok. 100zł za wycinanie otworów na chłodnice.

DTEK Fusion do taniego zestawu? Przecież nie mam żadnego potworka ale 3,5k+ Venice nie kręcony, może ciut podkręcę, ale raczej nie bo mam pamiątki do ... otworu.

Co myślicie o: http://www.cooling.pl/zalman-zmwb4-gold-bl...odukt,1670.html

 

Wychodzi mi: 584.99PLN

Bez wentylatorów :cry: .

Ile trzeba demineralki na taki układ?

Jedna destylka od Fesera starczy?

I które konkretnie złączki bo jestem w nich zielony

Edytowane przez Xavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok CPU D-Tek Fuzion + 2x SM8/10 gwint 1/4

blok Swiftech MCW30 (innego wyboru zabardzo nie ma)

pompka Black Water Silent Pump 12V + 2x SM8/10 gwint 1/8

chłodnica Black Water Advanced 122 rev. 2.0 lub 123 +2x SM8/10 gwint 1/4

węże Innovatek 8x10mm 2m

 

+ wentylatory ale akasy nie polecam

 

tu masz zlaczki wypisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu odwiedze cooling i chyba sobie sprawie: http://www.cooling.pl/black-water-zestaw-a...odukt,2149.html

Później pozbieram na xtermhala na przód obudowy, SQD, maty, a później na blog na gpu(ale nie jestem pewien czy jest sens to chłodzić).

To black watera czy może big water?

http://www.cooling.pl/thermaltake-bigwater...odukt,1362.html

Cenowo tylko o te dwie zahaczam, ale skłaniam się ku black waterowi.

Ewentualnie później się zamontuje jedną chłodnicę 122 albo jeszcze jedną 121.

A, zapomniałbym:

Czy istnieje możliwość w Chieftecu LBX montaż SQD w zatoce 5.25 (tak aby nie było wsunięte do końca i montaż na 3 zatoki Schythe Kama bay?

Z użyciem tej zatoki gdzie SQD jest?

To by mi bardzo pomogło.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...