Skocz do zawartości
jawor121

Dania Z Grila

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm bomba? Z 200-250ml? Przecież jak podpalisz spirytus to nie wybucha, więc OCB?

Sposób jest sprawdzony - nic nie wybucha, a mięso niczym nie przechodzi, bo wszystko się wypala zanim węgiel się zajmie, bo chyba nikt normalny na zimny ruszt nie kładzie kiełbasy :unsure:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostztnio kupilam podpałkę Grillpack, jeszcze jej nie wypróbowałam, w tenn weekend na pewno ją wypróbuje i podzielę sie z Wami informacjami, czy dobry zakup zrobiłam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już odpaliłem Grilla w sobotę w słoneczny ciepły dzień. :D Na ruszt poszła karkówka, która wcześniej poleżała 8h w zalewie miodowej. Pod koniec pieczenia na wierzch poszła pyszna Gorgozola. Mniammmm, polecam! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę bez cienia wątpliwości powiedzieć, że mam rozpracowaną technikę dla karkówki z grilla Dołączona grafika Od razu mówię - zajmuje kilka godzin.

 

Karkówkę pokroić na plastry 3-4 cm grubości.

 

Najpierw marynowanie w mieszance do karkówki(około 6-8 łyżek na kg mięsa) + sos sojowy(3-4 łyżki), odrobina cytryny, 2-3 ząbki czosnku i 6-8 łyżek oleju. Raz robiłem przez całą noc, drugi raz przez nieco ponad godzinę i wyszło podobnie, więc 1-2 godziny wystarczają.

 

Grill mocno rozgrzany i dużo węgla. Do tego 2-3 kawałki drewna owocowego. Najlepiej mocny żar/ogień w jednym miejscu.

 

Na mocnym ogniu podsmażyć z obu stron przez około minutę. Chodzi tylko o zamknięcie porów mięsa na powierzchni. Następnie przełożyć na tackę aluminiową(jeśli tacka jest z otworami to jeszcze folię aluminiową na powierzchnię) mięso, odstawić nad mniejszy żar i lekko smażyć/wędzić(dym z drewna owocowego) po około 20 minut z każdej strony.

 

Po tym czasie zrobić torebkę z folii alu, włożyć kawałki mięsa i jeśli nie ma wystarczająco naturalnego sosu z mięsa to dolać trochę wody. TROCHĘ, mięso nie ma się gotować. W sumie ma być jakieś 100 ml(woda+naturalny sos) na kg mięsa. Torebkę pozawijać szczelnie i dość ciasno. Odstawić nad minimalny żar na 3 godziny. W tym czasie może być potrzeba dodania węgla, więc sprawdzać co 0,5-1 godzinę.

 

Karkówka po wyjęciu z folii jest tak delikatna, że nie da się przełożyć jej z talerza podważając widelcem - rozpada się. Cały proces grillowania to około 4 godzin. Trzeba rozpalić po obiedzie, żeby było na kolację Dołączona grafika

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopikując:

 

Dołączona grafika

 

Ze znajomymi w plenerze ostatnio zrobiliśmy sobie grila. Tyle że zabierając go z mojej piwnicy z pudła wyleciał nam sam ruszt Dołączona grafika Że nie chciało nam się jechać spowrotem na drugi koniec miasta by go zabrać, wyszło z tego grillo-ognisko Dołączona grafika

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświeżyć, wczoraj zrobiłem pierwszego grilla w tym sezonie. Uprzedzam że zdjęcia troszkę się różnią od powyższego i chyba można zgłodnieć?. :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Karczek, żeberka, jagnięcina, bakłażan, cukinia, papryka. I jakieś pieczywo co narzeczona koniecznie chciała. :) Zazwyczaj są jeszcze jakieś pieczarki, często ryby. Czasami pizzę robię na tym grillu.

Edytowane przez Szkaradnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazowy, bardzo wygodny. W sezonie co drugi obiad jest z grilla dzięki temu jest zdrowiej i przyjemniej gotować i jeść na zewnątrz. Generalnie wydatek spory ale jedne  z lepiej wydanych pieniędzy jeżeli chodzi o kulinaria. Co do składników to jakoś trzeba sezon rozpocząć. Karczek marynował się 2 dni i był po prostu wybitny, narzeczona stwierdziła że lepszego nie jadła.  :>

Edytowane przez Szkaradnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...