Skocz do zawartości
chudziel

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedl czas na podjecie ostatecznej decyzji co do kupna nowego kompa. Cenowo nie jestem jakos ograniczony, ale wszystko ma byc w granicach zdrowego rozsadku. Po przeczytaniu wielu recenzji i opinii na forach internetowych podjalem juz decyzje, poszedlem do sklepu a tam obslugiwal mnie gosc ktory nie byl konkretny, nie wiele wiedzial, nie znal sie na tym wogole - to bylo widac. Dlatego dla pewnosc przed takim zakupem wole po raz kolejny zasiegnac Waszej porady.

 

Procesor : C2D E6420 2.13GHz 4MB - tu chyba nie ma zadnych watpliwosci?

 

Plyta glowna (tu pytanie - czy warto doplacic do asusa? a moze obie sa do kitu i lepiej kupic cos zupelnie innego?;x):

1) Asus P5K-E WIFI

2) Abit AB9

 

RAM : 2x1GB OCZ Platinium 800mhz - rowniez tu nie powinno byc zastrzezen

 

HDD : Samsung SATA2 320GB 7200 16MB HD321KJ

 

Grafika : Tu najwiekszy problem, wiele mozliwosci i nie wiem ktora wybrac - czy warto doplacac, a moze kupic cos zupelnie innego?

 

1) GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB Fansink GV-NX88S320H-B-RH

2) GeForce 8800 GTX OC BFG 768MB BFGR88768GTXOCEI

3) MSI GeForce 8800 GTX 768 MB DDR3/384bit TV/DVI

 

Zasilacz : Be Quiet SP 450W

 

Obudowa : CollerMaster Centurion 534 Black RC-534

 

No i czy potrzeba do tego jakies dodatkowe chlodzenie na proca/grafe/ram/hdd czy na cokolwiek? Nie zamierzam raczej nic podkrecac.

Przy doradzaniu prosilbym jezeli to mozliwe o jakies uzasadnienie.

dzieki z gory i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor - jest jedna wątpliwość zwana E6750 :) - 3,8-4 GHz do osiągnięcia na AC

płyta główna - P5K jak już to DLX. Jak nie to Gigacrap P35C-DS3R, MSI P35 neo-f albo Abit IP35, bo P5K ma 3 fazy na procu ...

ram - no, jakbyś Goodram PRO 900 znalazł to by było miodnie - Micron D9:D

hdd - lepiej Seagate albo WD , imho

grafika - jak Cię stać, to najtańszy GTX

zasilacz - A może Corsair 520W ?

obudowa - ładna, nie powiem ;)

chłodzenie - na proca by się zdało, jak będzie o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak :

Proc : C2D E6750

Mobo : Abit IP35-E Intel P35 LGA775

Grafa : GeForce 8800 GTX OC BFG 768MB BFGR88768GTXOCEI

HDD : Zostaje przy samsungu, do seagate'a jestem zrazony, a wd jakos tak nie budzi zaufania (moge sie mylic, ale zostane przy swoim, samsung przeciez tez dobry)

RAM : Goodram PRO 900mhz, jesli znajde, jesli nie to jak zostane przy swoim bedzie ok?

Zasilka : Corsair 520W - napewno wystarczy?

Obudowa : CoolerMaster Centurion 534 Black

Teraz prosze o porade jeszcze do co nagrywarki DVD - tu juz jestem zupelnie zielony o_O. No i z tym chlodzeniem, gdzie bedize potrzebne? podalibyscie mi konkretne modele, najlepiej z linkami?

WIELKIE DZIEKI WSZYSTKIM !

Edytowane przez chudziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All ok.

DVD to LG/Samsung/Pioneer.

Chłodzenie:

Na proca można zamiast box'a wybrać AC Freezer 7 PRO, Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite czy droższe Scythe (Infinity np.).

Do budy to 1x 120MM (przód i tył), np. Tacens Aura, Fander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mcs.pc.pl/produkt1069.html

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=2513

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...1&grupa=204

 

bedzie ok wszystko? caly zestaw bedzie ze soba dobrze wspolpracowal?:D Na grafe juz nie potrzeba chlodzenia?

Edytowane przez chudziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne. Mam na kompa 2500 zl a dokladniej na procka, ram, plyte, grafike, cooler procka i zasilacz. Prawie wszystko juz wybralem ale jest problem z plyta glowna bo nie maja Abita p35-e.

Procek - E4300

Mobo - ?

ram - a-data 2x 1gb 667

Zasilacz - antec EW 430W

cooler procka - Fryzjer

 

Co na to powiecie? Nie wiem wlasnie co z plyta glowna. Czy juz warto kupowac te na chipsecie p35? Jesli tak czy taki najtanszy gigashit albo msi bede wporzadku do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...