Skocz do zawartości
Jose Morales

Proszę O Pomoc W Wyborze Podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu proszę o wyrozumiałość, jeżeli zadaję naiwne pytania, ale jestem bardzo "nie na bierząco" w tym temacie.

Obecnie mam X2 3800+@2300MHz (więcej zaraza nie idzie) na MSI K9N Ultra-2F, 2GB Ramu (jakaś zbieranina trzech kości, za diabła nie chcą chodzić w dualu) i Radka X1900GT. Mam też do dyspozycji ok 3000zł i postanowiłem zmienić platformę. Na pewno muszę kupić dobrą budę i zasilacz oraz 8800GTS, więc na procesor, chłodzenie do niego, ram i płytę zostanie jakieś 1500 - 1600zł. Pozostałe klamoty (dyski napędy itp) zostawiam ze starego komputera.

 

Mam w związku z tym następujące pytania:

1) Jakie podzespoły musiałbym za pozostałą kwotę kupić żeby zauważyć znaczący wzrost wydajności, zwłaszcza w nowych grach?

2) Jaki mam procent szans na trafienie dobrze kręcącego się C2D, zakładając że kupuję w sklepie i nie mam możliwości selekcji? (dobrze kręcący się dla mnie oznacza już taki robiący stabilnie 3,2GHz bez podnoszenia napięcia)

3) Może wcale nie warto ładować się w podkręconego intela, a kupić np. X2 5600+, grafę i dobre pamięci W takim razie jakie?

4) Czy ta buda a w zasadzie jej zasilacz (model GPS-400AA-101A) pociągnie zakładaną konfigurację?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Jose Morales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odppowiem na pytania najpierw

1. C2D + dodatki i bedziesz widział róznice

2. duzy :D

3. warto jedna w C2d

4.tak pociagnie

 

ten co kolega u góry pronuje chyba bedzie najlpeszy

 

 

Ram bym kupił juz ... bo drozeje

a moze na Procka poczekac bo pod noniec miesaca byc zanicznie tanszy

 

EDIT: troche sie spóźniłem

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tyle kasy to możesz zmienić na C2D. Ale poczekaj, bo wkrótce procki stanieją. Ram weź już jednak teraz (może to być Goodram PRO ew. OCZ). Też polecam E6750. Do tego IP35 i wszystko będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie zmieniam na C2D, ale czekać na nowe procesory nie chcę. Proszę mi tylko wyjaśnić (w miarę łopatologicznie) kwestię procesorów. Otórz po przejrzeniu wątków stwierdzam, że najwięcej osób poleca model E2160, że podobno dobrze się kręci i jest tani. Czy po przetaktowaniu go do - zakładam - takiego samego zegara jak da się podkręcić 6750 różnica wydajności w grach będzie znacząca? A może coś źle zrozumiałem i ten słabszy nie kręci się tak bardzo?

Pzdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie zmieniam na C2D, ale czekać na nowe procesory nie chcę. Proszę mi tylko wyjaśnić (w miarę łopatologicznie) kwestię procesorów. Otórz po przejrzeniu wątków stwierdzam, że najwięcej osób poleca model E2160, że podobno dobrze się kręci i jest tani. Czy po przetaktowaniu go do - zakładam - takiego samego zegara jak da się podkręcić 6750 różnica wydajności w grach będzie znacząca? A może coś źle zrozumiałem i ten słabszy nie kręci się tak bardzo?

Pzdrw

e6750 ma 4mb kaszy e2160 1mb. Różnica w niektórych grach jest dość znaczna.

Poza tym e6750 jest na nowym bardzo dobrym steppingu G0. Nowy stepping e2100 M0 będzie pod koniec lipca. Ten obecny jest szczerze mówiąc średni.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już jestem mądrzejszy. Powiedzcie mi tylko jeszcze słówko o pamięciach. Wszyscy (prawie) polecaja GoodRAM Pro 900, ale one na allegro mają jakieś absurdalne ceny - przed chwilą sprawdzałem, a w sklepach nie do dostania.

A co sądzicie o tych? http://www.allegro.pl/item215147160_geil_x...it_nowa_gw.html

Edytowane przez Jose Morales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już jestem mądrzejszy. Powiedzcie mi tylko jeszcze słówko o pamięciach. Wszyscy (prawie) polecaja GoodRAM Pro 900, ale one na allegro mają jakieś absurdalne ceny - przed chwilą sprawdzałem, a w sklepach nie do dostania.

A co sądzicie o tych? http://www.allegro.pl/item215147160_geil_x...it_nowa_gw.html

Wyglądają fajnie, tylko co się tak w tym opisie przyczepił Geili <_<. Ciekawe jak się sprawują. Jak nie Goodram PRO to może coś z OCZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...