Skocz do zawartości
$kubi

Padła Płyta.... Zmodyfikowac Zestaw, Czy Jest Sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako iż najprawdopodobniej stary MSI zwariował potrzebuje kupic nową plyte glowna pod socket 939... do dziś miałem MSI K8N Neo2 Platinum ale z niej już nic... pozostala konfiguracja sprzetu to Sapphire Radeon 9800pro@xt z XC-80CU , Venice Z Arctic Freezer 64 i Kingstonem 512MB 400mhz ddr ( z tym ze ram zamierzam zmieniac na jakis lepszy i wieksza ilosc)

 

 

Zastanawiam sie bo dawno nie bylem w temacie i nie wiem co kupic... grafike mam niestety na AGP a nie szykuje mi sie chyba jej wymiana...

 

 

Zreszta sami wiecie co dla mnie najlepsze :D Pozdrawiam

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli nowa i na AGP i na 939 to tylko MSI K8T Neo2-F 2.0 chodzą po ok. 180 - 200 PLN jakbyś się zdecydował to ja mam nówkę z gwarancja do 04.2009 sam jadę na DFI LanParty, a tamtą mógłbym sprzedać z jakieś... no 150 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ECS Nforce 3A-939, jest już za ok. 100-120zl , wiem wiem, zaraz wszyscy rzuca sie nam nie z tesktami ze ecs jest do d*** itp. , ale ja juz mialem do czynienia z 3 płytkami tego producenta i kazda byla niezawodna, nic sie w niej nie psuło, ani razu mi sie komp nie zwiesil, miałem miedzy innymi P4VXAD+ przez 3 lata ponad - 0 problemow, teraz mam tego ECS'a na NFORCE3-a i też 0 problemów, stabilna jak głaz i jeszcze momzna napiecia podnosic spod biosa, jedynym minusem jest regulacja fsb "tylko" do 250. ALe tak czy inaczej polecam, bo do takiego sprzetu i takj lepszej sie nie oplaca...

 

http://allegro.pl/item214581065_ecs_plyta_..._nowa_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

DFI kiedyś miałem na 939 i agp ale poszła do użytkownika forum ;) IMO sprzedaj tego 9800 i kup 6600 i jakąś płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żart... NOWA DFI, cha dobre sobie i jeszcze na AGP nie ma szans... jeżeli nowe to tylko MSI I ten ECS o którym mówił kolega wyżej... jeszce w lutym można było Asrocka lub Gigabyte'a dostać ale teraz już nie da rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepsza migracja w AM2?? Zmieniasz 9800pro na 6600 pod PEG, KN9 (czyli najlepsza po DFI) od ABITa kosztuje ok 250-260 zł, za swój RAM kupisz tyle samo DDR2 i na dodatek dodatkowe kilka zł za to w kieszeni, a procki pod AM2 są równie tanie :)

IMHO finansowo-wydajnościowe najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomyśle powiedzcie mi tylko czy to ma sens? czy to bedzie duży przyrost wydajności itd...

 

w sumie sprzedałbym procesor , kupił na podstawce AM2 do tego płytę odpowiednią z PCI-E no i grafikę radka sprzedał i kupił 6600gt jakieś , i ramy jak wspominaliście na jakieś DDR2 konkretnie nie myślałem jeszcze...

 

 

Podajcie może jakieś konkrety... Jak sprzedam 939 , jakiego AM2 kupić?

Jaką płytę do tego?

Grafikę to 6600GT czy 7300GT jaką konkretnie najlepiej w okolicach cenowych tego co wart jest moj radek , ew. deczko drożej...

Jaki ram na DDR2?

 

Aha zasilacz mam Tagana 380w.... czy wystarczy po takiej modyfikacji?

 

powiem tylko że się przeraziłem jak zobaczyłem ile kosztuje teraz taki 939 na allegro :o 100zł spokojnie a ja za to dałem coś koło 400 chyba :( fakt to bylo na poczatku jego istnienia praktycznie...

 

Pomóżcie mi dobrać odpowiedni sprzęt tak bym nie musiał wykładać zbyt wiele pieniędzy ;) pozdrawiam

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT KN9 ok 260 zł a jak nie dostaniesz to DFI Infinity za 289 zł

S64 (doże OC) ok 80 a jak nie kręcisz to może jakiegoś A64 (niezalecane), jak masz troche więcej kasy to kup X2 3600+ i OC (patrz sygnaturka)

RAM to 1GB Kingston GoodRAM OCZ zależy co trafisz taniej ;)

Za cene radka dostaniesz 6600GT (używke), ale jak możesz dołożyć to dołóż do 7300GT z DDR3. Czasami można za grosze wyrwać dla przykłądu.

Zasiłka starczy z palcem w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przeliczyć ile by mnie ta modyfikacja +/- kosztowała zakładając ze sprzedalbym tamte czesci i ile one sa tak naprawde warte?

Sam sobie przelicz :] leniwy jestes, ale chyba jak kazdy. ta pogoda.

 

Zmiana na X2 na AM2 ma sens, to dwa rdzenie, wersja brisbane znakomicie sie podkreca wiec imo warto.

 

ok przeliczmy:

 

athlon 64 ~85zl

pamiec 512 ddr400 ~80zl

9800pro ~235zl

 

razem ~400zl

 

 

AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W Brisbane 213zl

Abit KN9 - 250zl

DDR2 2x512MB PC5300 667MHz Goodram - 121zl

6600GT - 140zl

 

724 - 400 = 324zl musisz dolozyc.

 

Ten zasilacz co masz bedzie ok do tego. Wg mnie nie ma sensu pakować sie w AM2 na semprona, juz lepiej zostac na tym co masz. Jak juz kupic to cos lepszego. Mozesz poszukac uzywanych czesci (procek, pamiec) wyjdzie taniej.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale juz poprostu mialem z glowy sieczke małą... jako że procesor jest w wersji box i do tego gwarancja nie podpisana tj w razie potrzeby zostanie wypisana przez znajomy sklep jego cena deczko wzrasta...

 

Bede sie pewnie staral sprzedac to co mam i zrobic taki zakup jak podany wyżej...

 

jak znajde cos na allegro co mogloby nadawac sie do zakupu bede trąbił powiedzcie mi glownie na jakie parametry grafiki patrzyc ? w przypadku 6600gt jak i 7300gt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 6600GT to kieruj się ceną i głośnością chłodzenia :) a w przypadku 7300GT weź wersje z pamięciami DDR3. Takie produkuje Galaxy i Palit (wersja Sonic). OC podobne ale Galaxy na starcie ma większe takty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...