Skocz do zawartości
rafalloos

Laptop Na Studia Do 3,5 K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuj zakup laptopa, bo bedzie on mi pomocny w nauce. Cena jak w temacie, dodatkowo chcialbym, by nie byl on w zestawie z systemem operacyjnym. Najlepiej gdyby mial jakiegos dobrego proca, co by sie nie cielo za bardzo. Myslalem o Benq Joybook R55V, dobry proc i w miare spoko karta graficzna, no i przystepna cena. Chcialbym rowniez, aby lapek byl dobrej jakosci i z porzadna gwarancja, no i w miare mobilny z dobra bateria. Zalezy mi na tym bardziej niz na komponentach, bo jak mowilem bedzie on mi sluzyl jako pomoc w nauce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wymieniłes za wiele marek :) Więc zaproponuje Ci kilka modeli asusa, oczywiście BEZ systemu operacyjnego.

Jednak dobrze by było abyś skonkretyzował do jakich celów konkretnie będzie Ci on służył. Bo jeśli tylko do nauki ( nie jeśli chodzi o informatyke ) to możesz kupić znacznie tańsze modele.

 

1) http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/150178

2) http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/201693

3) http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/204919

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba zakładasz nowy temat, jak na tej stronie masz 3 tematy dotyczące lapków do 3,5k, wystarczyło tam się dopisać.

 

Trzeba było przeczytać notebook guide

 

a dazon co do Twoich propozycji to raczej może być ciężko z pożądną gwarancją bo to przecież kadłubki. Zależy gdzie się kupuje.

 

Ale jak lecimi ze skąpca to ja bym polecił tak:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/180578 asua f3jr c2d T5600 1gb ramu i 120gb

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/109387 HP nx7400 c2d T5500 512ramu, ale z różnicą do 3,5k okupisz co najmniej 1gb i 80gb starczy zupełnie. No i z HP'ka będziesz zadowolony wytrzymała sztuka.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny i tak można skasować , więc w sumie warunek żeby był bez systemu - rozumiem jako niechęć do dokładania kasy za system ;) . Skoro z systemem modele są tańsze niż te bez systemu to można rozważyć modele poniżej :

HP 6715s

Turion 1,8 Ghz X2/1GB RAM/120 GB HDD/ATI X1250 - 2 lata gwarancji

HP 6710s

Core Duo 2 T7100 1,8Ghz/512 MB RAM/80 GB HDD/ Intel X3100 - 2 lata gwarancji

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop bedzie mi sluzyl prawie wylacznie do nauki, wiec niepotrzebny mi taki wypasiony jakis, macie racje lepiej zeby byl tak do 3k. Marek nie podalem, bo z tego co wiem to jedynie acer nie ogarnia a reszta jakos cisnie wiec to nie ma dla mnie znaczenia. Mimo to jesli mam juz podac jakies konkrety, to chcialbym Toshibe, HP lub Asusa. Lapek powinien byc trwaly, niezawodny, z dobrym wyswietlaczem (w miare jasny obraz, niemeczacy oczu), z dobra gwarancja ( zeby nie bylo problemow z wymiana, po prostu rozwali sie cos to ide do sklepu i daja mi nowy a nie jakies czekanie na naprawe). Mam oemowy win xp wiec zainstaluje go na tym laptopie, system mi niepotrzebny. Chcialbym jednak zeby ten komp mial jakas w miare porzadna karte graficzna i proc, zeby to nie bylo gma albo x200 jesli chodzi o karte graficzna i celeron m jesli chodzi o proca. Dysk co najmniej 60gb, ramu co najmniej 1gb, nagrywara dvd, jak najwiecej wejsc usb, jesli sie da to dobra bateria. Wielkosc wyswietlacza max 15,4 cala, z dolu nie ma ograniczenia. No, to juz chyba wszystko. Dzieki za pomoc !

Edytowane przez rafalloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dobra gwarancja ( zeby nie bylo problemow z wymiana, po prostu rozwali sie cos to ide do sklepu i daja mi nowy a nie jakies czekanie na naprawe). Mam oemowy win xp wiec zainstaluje go na tym laptopie, system mi niepotrzebny.

Co do pierwszego to będzie ciężko, zwykle gwarancja jest d2d ale to polega na tym że biorą laptopa i nie dają nowego a jedynie przywożą naprawionego lub wtedy nowego gdy się nie da naprawiś.

 

A co do OEM to jeśli jest to nówka to spoko, ale jak już była gdzieś instalowana to jest to nielegalne, pamiętaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OEM to jeśli jest to nówka to spoko, ale jak już była gdzieś instalowana to jest to nielegalne, pamiętaj.

 

a jeśli odinstaluje z obecnego kompa ten system i zainstaluje do nowego lapa to tez to bedzie przestępstwem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczytaj o OEM, kupując i instalując taki system sam stajesz się producentem komputera i jest winda przywiązana do płyty głównej. Pewnie że można to załatwić, nie mniej nie będzie to legalne i na forum nei popieramy takich rozwiązań, dlatego uważam że przy kupnie lapka za 3k koszt laptopa z winem i bez niego nie ma najmniejszego znaczenia. Więce po co kombinować i być neilegalnym?

 

EDIT:

baxxxio byłeś szybszy ;)

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko upewnić :) nigdy tak nie robiłem więc luz. Do tej pory mialem system ze swena z uczelni a teraz mam z lapem;]

 

Moze warto przytoczyc tu link jesli chodzi o taniutkiego offica dla studentów lub osób uczących. Moze to było gdzies poruszane ale przytocze. 200-300zł office 2003 lub 2007

 

Ja tez nie popieram piractwa!

 

pozdr

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jesli nie mozna zalatwic takiej gwarancji jak chce to walic to. Nie wiem jednak nadal jakiego brac. Chyba wezme ktoregos hp z tych poleconych przez dazona. Co do windowsa to jest to nowy oem, kupiony wlasnie do laptopa. Mialo niby byc taniej, ale teraz to sam juz nie wiem czy wyjdzie taniej czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiony to przepadło, chyba że na allegro spylisz, to może i nawet zarobisz, bo teraz popyt jest na windy. No chybaże to taka z allegro typu dla ASUSA, HP, Dell'a bo takie też są nielegalne jeśli się je instaluje na innym komputerze niż danej firmy. Tak na marginesie podam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jesli nie mozna zalatwic takiej gwarancji jak chce to walic to. Nie wiem jednak nadal jakiego brac. Chyba wezme ktoregos hp z tych poleconych przez dazona. Co do windowsa to jest to nowy oem, kupiony wlasnie do laptopa. Mialo niby byc taniej, ale teraz to sam juz nie wiem czy wyjdzie taniej czy nie.

:blink: nie polecałem Ci zadnych hp`ków :blink: To były kadłubki ( asusteki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP polecał Ci Haquim i ja jak coś. Popatrz jeszcze raz na konfig, cene, wysyłkę itp duperele i wybierz to co najbliższe jest Twojemu ideałowi.

 

POzdro. No i jak juz kupisz to się później pochwal, jakąś mini recke zrób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Moj problem( nazwijmy to tak ) jest następójący potrzebuje,poszukuje laptopa do 3,5tys złoty który spełnial by moje wymaganie a z deka nie znam sie na lapkach na ich "wnętrzu" dlatego postanowilem zamiescic tu swój problem!!

 

 

Prosze was o pomoc w wyborze sprzetu

 

oczekuje,czekam na propozycje :

 

-sprzetu ( caly laptop)

-podzespołów (jakie polecacie do mojej specyfikacji ponizej )

-lub jakis nie wymiennionych propozycji

 

Tak wiec laptop ten ma służyć mi do nauki jak i "zabawy"(czyt. ogladanie filmów,muzyczka no i oczywisci granie w jakies gierki -choc nie mysle tu o jakis mega wymiataczach co potrzebuja pozadnych kompów tak by NFS most wanted (nie gram ;p ) lub Fifa 2007 i tego typu wymaganiami chodzili, lub lekko slabszymi)

 

Oczywiscie uzywac bede tego komputera,laptopa do nauki czyli w moim przypadku autocad,mathcad,itd i chcial bym by zapewnial mi mozliwosc pracy na kilku arkuszach naraz,dysk min. 80-100 gb jak ktos by interesowal sie ;] ,oraz 15 calowy monitor (nie mam zamiaru tachac wielkiego podla ze soba,gdyz oczywiscie zabieral bym go w podroze) i zalezalo by mi na bateri ktora pociagnie z 3h lekko mile widziane lepsze mozliwosci

 

 

Mam nadzije ze ktos pomoze mi i przeczytal ten "długi tekst" ktory "spłodzilem"

czekam na propozycje i pomoc !!

 

 

ahs i oczywiscie czy sa jakies marki i modele laptopów ktorych nie polecacie !!

(a jak macie cos co polecacie tez prosze "zapodać")

 

 

 

z góry Dziekuje ! ;]

Edytowane przez szalony chemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... tą Toshiba mile mnie zaskoczyles no ale coz musze poprzegladac recenzje na temat tej firmy !!??ma ktos tego laptopa moze toshiba Satellite A200-14D ???? jak tak to prosil bym napisac o jego mocnych jak i zlych stronach.

 

Edit :

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshi...14D.4156.0.html

 

recenzja na temat tego laptopa niezbyt przekonala mnie do Toshiby,ale coz moge sie mylic jak tak to prosil bym mi to wyperwsadowac ;p

 

 

 

 

czekam na kolejne propozycje ,sam oczywiscie tez szukam !! , choc wolał bym aby ktos pomogł mi gdyz nie ma to jak pomoc osób które sie znaja na tym temacie ;p

Edytowane przez szalony chemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał :) Miałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą markę ale nie podobał mi się dysk a mianowicie jego predkość bo tylko 4200rpm Więc wziąłem to co mam w opisie

Inne podzespoły w porądku

 

PS ciezko będzie Ci znaleźć w tej cenie lapka z lapeszą lub taka sama grafiką jak ta.. Wybrałem Ci ten model abyś nie wrąbał się w jakąś karte media accelerator czy jak to sie pisze bo to najwiekszy badziew...

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał :) Miałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą markę ale nie podobał mi się dysk a mianowicie jego predkość bo tylko 4200rpm Więc wziąłem to co mam w opisie

Inne podzespoły w porądku

 

PS ciezko będzie Ci znaleźć w tej cenie lapka z lapeszą lub taka sama grafiką jak ta.. Wybrałem Ci ten model abyś nie wrąbał się w jakąś karte media accelerator czy jak to sie pisze bo to najwiekszy badziew...

 

POzdro

hmm wiesz dzieki wogle za pomoc ale zastanawiaja mnie BenQ czy jest ktos w stanie polecic mi jakos dobry,- w miare wypasiony model do 3,5k??

 

 

a co do tego della to ma ktos go moze bo czytam w recenzji jego iz ma troche luzna i dziwna klape i takie tam i z deka slaba grafe

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...400.1042.0.html

 

 

a co wy o tym myslicie.

 

czekam na wasze wypowiedzi i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem na skapcu siedze ladny szmat czasu i nie moge sobie wybrac!!, bo wiesz ja jestem taki kolo ktory musi byc strasznie pewien ze nie kupuje jakiegos badziewia w koncu to 3,5k a nie 5 złoty!!

 

 

a dopytuje sie o rozne marki bo zalezy mi na obiktywizmie ;]

 

 

 

 

 

Hp

 

a moze jednak to

toshiba

 

pomozcie wybrac i napiszcie co nieco o lapach toshiby co wy uwazacie

 

hmm bo te 3,8k jeszcze moge wydac !!ale nie wiecej ! ;p

 

Wiec nadal jak znajdziecie cos ciekawego to zapraszam !!

Edytowane przez szalony chemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem na skapcu siedze ladny szmat czasu i nie moge sobie wybrac!!, bo wiesz ja jestem taki kolo ktory musi byc strasznie pewien ze nie kupuje jakiegos badziewia w koncu to 3,5k a nie 5 złoty!!

a dopytuje sie o rozne marki bo zalezy mi na obiktywizmie ;]

Hp

 

a moze jednak to

toshiba

 

pomozcie wybrac i napiszcie co nieco o lapach toshiby co wy uwazacie

 

hmm bo te 3,8k jeszcze moge wydac !!ale nie wiecej ! ;p

 

hmm prosil bym by ktos mi doradzil czy te laptopy szczegolnie ten toshiby jest dobry cena/jakos(parametry)

 

czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...