Skocz do zawartości
Gość

Kadłubek - Argumenty Przeciw

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki...

 

California Acces to kadłubek? Wiem ze to polska firma ktora istnieje na rynku juz od dawna ale...

 

Jak z jakościa? Ktos to macal???

Tak, to kadłubek. Ciężko powiedzieć jak z jakością, musisz podać konkretny model, ponieważ CA kupują kadłubki od różnych firm, m.in. od Compala. Starsze modele miały opinię awaryjnych, z nowszymi jest podobno lepiej.

 

Jednak jak dla mnie mają zbyt wysokie ceny jak na kadłubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Owszem, zgodze sie ze wybor kadlubkow jest dosc ograniczony :-)

Mysle ze to sie szybko zmieni, rowniez uwazam ze juz za niedlugo bedziemy skladac laptopy jak desktopa, i nawet bedziem mieli do wyboru matryce.

 

Ja sie bardzo ciesze ze jest taka mozliwosc jak Compal bo dla mnie zaden producent nie oferuje niczego ciekawego na dzien dzisiejszy co by mnie zainteresowalo i tylko Compal mnie satysfakcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim jak dotąd, wywiązała się całkiem ciekawa dyskusja, choć może czasami nie całkiem na temat ;)

 

Jeśli o mnie chodzi, jutro odbieram swojego F3sv :D

Niestety musiałem coś kupić na dniach, bo magisterkę trzeba kończyć... FL90 czy Asmobili nie widziałem nigdy na oczy i nie za bardzo miałem czas latać po sklepach i je oglądać... Poza tym potrzeba czasu żeby to złożyć razem do kupy, a jak niektórzy piszą nie jest to znów takie łatwe? Na pewno za kadłubkami przemawia dowolność dostosowania wyposażenia, bo markowe zestawy proponowane w Polsce nie mają praktycznie żadnych możliwości dostosowania.

Mój poprzedni komp to był Asus A6jm i byłem z niego bardzo zadowolony, chociaż obudowa wg mnie nie była rewelacyjna (przy matrycy plastik miał widoczne luzy :P ). Nie kupowałbym nowego kompa gdyby nie to że A6jm ukradli mi na dworcu autobusowym w Brukseli...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim jak dotąd, wywiązała się całkiem ciekawa dyskusja, choć może czasami nie całkiem na temat ;)

 

Jeśli o mnie chodzi, jutro odbieram swojego F3sv :D

Niestety musiałem coś kupić na dniach, bo magisterkę trzeba kończyć... FL90 czy Asmobili nie widziałem nigdy na oczy i nie za bardzo miałem czas latać po sklepach i je oglądać... Poza tym potrzeba czasu żeby to złożyć razem do kupy, a jak niektórzy piszą nie jest to znów takie łatwe? Na pewno za kadłubkami przemawia dowolność dostosowania wyposażenia, bo markowe zestawy proponowane w Polsce nie mają praktycznie żadnych możliwości dostosowania.

Mój poprzedni komp to był Asus A6jm i byłem z niego bardzo zadowolony, chociaż obudowa wg mnie nie była rewelacyjna (przy matrycy plastik miał widoczne luzy :P ). Nie kupowałbym nowego kompa gdyby nie to że A6jm ukradli mi na dworcu autobusowym w Brukseli...

 

Pozdrawiam

czyli jak widac nadal wiekszosc ludzi woli wybierac markowe rzeczy niz kadlubek. Ale masz fajnie...tez bym juz chcial takiego lapka :P....moze bedzie za tyle samo niedlugo Asus F8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaski:)

 

to widze ze wszystkich pomału kusze na ten sprzęt :) Niezły lol i dobrze:)

 

amazarak nie pozałujesz. :)

bo to naprawde jedna z najciekawszych konfiguracji ASUSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze cena była tak kusząca... :P

 

Nie powiesz ze ta cena nie jest warta tej konfiguracji !!

 

Jest wiele innych modeli z gorszymi podzespolami, a o dziwo są to zestawy droższe lub w takiej samej cenie.

 

Jeszcze w tym temacie o tym nie wspominałem, ale wydaje mi się że Asus wypuścił ten model specjalnie na wakacje w tak korzystnej cenie i konfiguracji jako swego rodzaju promocja marki. Identycznie było z Toshibą Satellite A100-474, którą chciałem poprzednio kupić, ale kiedy już miałem fundusze okazało się że już ich nie robią. Potem identyczna konfigurację ale już z windows vista miał model A100-003 jednak ten też już poleciał z półek. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami różnych sklepów internetowych, kiedy właśnie szukałem jeszcze tych 2ch modeli, a wszyscy mówili mi to samo: że Toshiba wypuściła te 2 modele z dobrym prockiem (2,16), grafą(GF7600), ramem (2GB) itd, po to aby zachęcić potencjalnych klientów do marki i do zakupu sprzętu w korzystnej cenie bo około 5,5k.

Wracając do Asusa tak jak już wspomniałęm wydaje mi się że z tym modelem, a konkretnie F3sv jest identycznie. Czyli że jest to produkt wypuszczony po to aby zachęcić do zakupu i do marki, co wcale nie oznacza że jest wadliwy czy coś w tym rodzaju... NIE wręcz przeciwnie.... w takich modelach wszystko jest jeszcze bardziej dopracowane:) Bo ?? klient nasz Pan:) i to on wydaje opinie.

 

 

Odwołam się jeszcze do pewnej wypowiedzi kolegi "hooded man"`a który wspomniał że GF 8600 GS, kiepsko sobie radzi z rozdzielczością oferowaną przez ten model F3sv czyli 1440 x 900 :) Miałem nie wracać do tego tematu ale znalazłem ciekawy model asusa który potwierdza że GF8600 GS do tej rozdziałki pasuje wyśmienicie:)

Chodzi tu o model Asusa VX2 kosztującego 10381.62 PLN Który posiada rozdziałke 1680 x 1050 na matrycy 15.4" WSXGA+ , a jaką mamy w nim grafike?? hehe a taką : Karta graficzna nVidia GeForce Go7700, 256MB VRAM (max.512MB) . TU podaje linka do produktu.

O cenie oczywiście tu nic nie mówie bo całe 5 tysiaków poszło na ładną obudowe :P. Mniejsza z tym.

Tak więc podsumowując uważam że sprzęt F3sv jest warty ceny oraz wykonania jak i bebechów.

 

Aby całość nie była jakby offtopem dodam że owszem są kadłubki które są tanie, wydajne, a na dodatek mają bardzo dobrze wykonany sam kadłubek. Ale to żadkość. Nie moge tego jakoś bardzo polemizować, bo odwołać można się tu do mojego znajomego, który do Golafa I włożył ( po masakrycznych przeróbkach całego auta, polegających przede wszystkim na wzmocnieniach i pewnych rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa, zachowując jednak jego naturalny wygląd ) silnik od Golfa IV. Po czym jadąc z prędkością ponad 200km/h tą jedynką, wyprzedzał ludzi jadących np: vectrami czy jakimiś tam nowymi oplami. Raz była taka sytuacja że zjechał na parking aby zjeść śniadanko, a koles jadący nową vectrą którego wyprzedził, zjechał za nim i błagał aby pokazał co ma pod maską:) Bo nie mógł uwierzyć w to co zobaczył:)( chodziło o wyprzedzenie)

 

Więc przytoczyłem to po to aby docenieni czuli się też Ci dla których nie ważna jest obudowa laptopa, tylko jego dusza.

 

I tą płętą chyba zakończe już posta. Dodając że zrozumiałem powyżej wspomnianą jednostkę, przypominając sobie historie kolegi z gofem I

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

video recenzja FL90

 

http://pl.youtube.com/watch?v=b7s9bXKwP1I

http://pl.youtube.com/watch?v=i28yoxQjTJQ

 

http://servicios.ahtec.org/ahtec_nl/index_menu_nl.htm

 

szkoda ze u nas nie ma compala 14 cali.bo widze ze te Ahtecy są 14 calowe tez.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

video recenzja FL90

 

http://pl.youtube.com/watch?v=b7s9bXKwP1I

http://pl.youtube.com/watch?v=i28yoxQjTJQ

 

http://servicios.ahtec.org/ahtec_nl/index_menu_nl.htm

 

szkoda ze u nas nie ma compala 14 cali.bo widze ze te Ahtecy są 14 calowe tez.

Są 14 calowe Compale, IFT00 na Santa Rosie, ale tylko nVidia GeForce 8400M. np. http://bluemobility.pl/product_info.php/cP...roducts_id/1780

 

Ze starszej rodziny jest Compal HGL80 z 14calami i kartą GF Go 7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 14 calowe Compale, IFT00 na Santa Rosie, ale tylko nVidia GeForce 8400M. np. http://bluemobility.pl/product_info.php/cP...roducts_id/1780

 

Ze starszej rodziny jest Compal HGL80 z 14calami i kartą GF Go 7600.

ładny ten laptopik 14calowy..ale cena podobna do Asus a8sc..a osprzet bardzo podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Odwołam się jeszcze do pewnej wypowiedzi kolegi "hooded man"`a który wspomniał że GF 8600 GS, kiepsko sobie radzi z rozdzielczością oferowaną przez ten model F3sv czyli 1440 x 900 Miałem nie wracać do tego tematu ale znalazłem ciekawy model asusa który potwierdza że GF8600 GS do tej rozdziałki pasuje wyśmienicie:)

Chodzi tu o model Asusa VX2 kosztującego 10381.62 PLN Który posiada rozdziałke 1680 x 1050 na matrycy 15.4" WSXGA+ , a jaką mamy w nim grafike?? hehe a taką : Karta graficzna nVidia GeForce Go7700, 256MB VRAM (max.512MB) . TU podaje linka do produktu.

a ja ci moge podlinkowac pare notebookow z matrycami 1680x1050 i ze grafikami zintegrowanymi intela.... i o czym to swiadczy?

bezsens, bezsens, bezsens. Zawsze sie znajdzie producent ktory zrobi takie kuriozalne zestawienie.

Czy ty naprawde sadzisz ze w tych rozdzielczosciach pograsz plynnie na gf7700 ? 1680x1050 ? Przeciez mam wykrecone 7600 i w 1280x800 sa duze problemy z masa gier, w ogole o czym mowa, dżizas wystarczy poczytac specyfikacje tych kart - to sa cienkie boki, a 8600GS sie od 7600 duzo nie rozni, wykastrowali ja jak sie patrzy w stosunku do wer. GT.

Jak w supermarkecie widzisz super komputer z procesorem 3Ghz to naprawde sadzisz ze reszta jest tez na takim samym poziomie?

Napewno sporo gier, STARYCH gier ruszy w 1680x1050 ale beda to naprawde stare gry. Zadna z nowyszch gier na takiej kosmicznej rozdzielczosci nie pojdzie, juz ci pisalem w takich rozdzielczosciach nie radza sobie nawet karty 8800 ktore sa potworami w porownaniu do cieniutkiej przy nich serji 8600.

Wiec nie probuj juz udowadniac czegos co juz dawno zostalo obalone testami.

 

peace.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci moge podlinkowac pare notebookow z matrycami 1680x1050 i ze grafikami zintegrowanymi intela.... i o czym to swiadczy?

Że modele o takiej rozdzielczości nie nadają się do grania. Więc GeForce w takim lapku to niepotrzebny wydatek lub proteza do korzystania z AutoCADa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.allegro.pl--> szukaj COMPAL --> woj. mazowieckie i masz compale z Wawy

np.

MalibuPC.pl

 

Siedziba główna Warszawa-Wola

ul. Ciołka 35 pawilon 41

01-445

 

 

tu nie ma co polecac, idziesz do tego do którego masz najbliżej i macasz dowoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Compal FL90 - orientujecie sie czy filmy HD 1080p beda odtwarzane plynnie na tym sprzecie? Z gorki podziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich :)

Compal FL90 - Jest to jedynie nazwa kadłubka. Wszystko zależy od tego co będzie w środku. Ale w większości zestawień będzie chodzić płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściach z kurierem GLS (5dni trwało dostarczenie, jak Poczta Polska...) otrzymałem wreszcie wczoraj FL90. System Windows XP SP2 zainstalował się bez problemu, podobnie jak wszystkie sterowniki (ze strony Intela). Jak na razie z testów w grach to poszedł Colin McRae DiRT (1024x768, medium detale, ok. 22fps) oraz Testdrive Unlimited (1280x800, high detale, ok. 23fps).

 

Konfig:

Compal FL90

C2D T7300 | GF 8600 GT | 2x1024 MB RAM 667MHz | 120 GB HDD 7200rpm | Wi-Fi a/g/n | BT

Edytowane przez Morthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaski:)

 

to widze ze wszystkich pomału kusze na ten sprzęt :) Niezły lol i dobrze:)

 

amazarak nie pozałujesz. :)

(Sorki za mały offtop od tematu)

 

Powiedzmy że po zakupie F3SV wykazuję umiarkowany entuzjazm...

+ ładny ekran, ale nie odblaskowy - w wyniku bardzo słabe kąty widzenia (szybko "czernieje")

+ obudowa ładniejsza i solidniejsza niż w moim poprzednim Asus'ie A6jm

+ lepsza kamerka niż A6jm, choć te 1.3 Mpix jest oczywiście wyssane z palca

+ w komplecie pamięć 667 MHz (najszybsza obsługiwana przez chipset), w 1 kości

+ dodatkowe wyposażenie (mysz, torba, jak to w Asusach)

 

- wciskają Windows Vista, absolutnie brak wsparcia dla WinXP, o 2000 nie wspominając (żadnych sterowników, narzędzi, niczego). Szczęście w nieszczęściu, dali płytę instalacyjną, przywracającą komputer w stan fabryczny (sprawdziłem, działa).

- brak obsługi pamięci 800MHz, mimo że chipset obsługuje FSB 800MHz (to nie wina Asusa akurat, tylko ogólna wada chipsetu 965)

- karta graficzna to absolutny crap: patrz wątek na forum asusa. Pocieszam się tylko że taki szajs wciskają nie tylko w Polsce.

 

Prawdopodobnie, gdybym wiedział że montowany w F3SV Geforce jest dodatkowo okrojony, nie zdecydowałbym się na zakup F3SV... ale to już tylko gdybanie.

 

Ostatecznie WinXP udało mi się zainstalować (dodatkowa trudność to dysk na SATA -> wymagane dodatkowe sterowniki przy instalacji), i uruchomić cały sprzęt (najwięcej problemów było z Bluetooth). Jedyne co mi nie działa to hibernacja - nie startuje wideo. Prawdopodobnie jest to wina sterownika karty graficznej, ale nie mam na razie czasu żeby się bawić z testowaniem różnych wersji (zainstalowałem najnowszy z laptopvideo2go.com).

 

To tyle, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się postaram i coś napiszę, jak na razie jestem trochę zajęty, ale wkleję moje dotychczasowe testy:

 

1. Test Drive Unlimited 1280x800 high detale bez o/c

 

Frames: 1845 - Time: 65000ms - Avg: 28,385 - Min: 20 - Max: 39 >>>>>> bez AA i bez HDR

 

Frames: 1232 - Time: 65000ms - Avg: 18,954 - Min: 14 - Max: 23 >>>>>> z HDR

 

Frames: 1511 - Time: 65000ms - Avg: 23,246 - Min: 19 - Max: 27 >>>>>> AA x2

 

Frames: 1227 - Time: 65000ms - Avg: 18,877 - Min: 15 - Max: 24 >>>>>> AA x4

 

2. Test Drive Unlimited 1024x768 high detale bez o/c

 

Min: 26 - Max: 37 - Avg: 31,215 >>>> bez HDR i AA

 

Min: 14 - Max: 30 - Avg: 25.800 >>>> HDR

 

Min: 24 - Max: 42 - Avg: 30.185 >>>> AA x2

 

Min: 21 - Max: 31 - Avg: 26.554 >>>> AA x4

 

 

3. Overclocking

 

Dołączona grafika

 

3dmark06: 4064 (bez o/c 3410, przyrost 20%)

Taktowania: core 588mhz, pamieć 474mhz

Temp: max 85st C w trakcie gry w DiRT (wzrost temp: 0%, bez o/c max 84st)

 

Colin McRae DiRT (1280x800, medium, bez motion blur): 21fps (bez o/c 17fps)

 

ORB: http://service.futuremark.com/compare?3dm06=2699021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu przykład źle spasowanej klawiatury, którą montuje sklep, u mnie w ogóle nie występuje ten efekt, zaraz zamieszczę może nawet filmik :)

 

Proszę bardzo:

 

Edytowane przez Morthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Sorki za mały offtop od tematu)

 

Powiedzmy że po zakupie F3SV wykazuję umiarkowany entuzjazm...

+ ładny ekran, ale nie odblaskowy - w wyniku bardzo słabe kąty widzenia (szybko "czernieje")

+ obudowa ładniejsza i solidniejsza niż w moim poprzednim Asus'ie A6jm

+ lepsza kamerka niż A6jm, choć te 1.3 Mpix jest oczywiście wyssane z palca

+ w komplecie pamięć 667 MHz (najszybsza obsługiwana przez chipset), w 1 kości

+ dodatkowe wyposażenie (mysz, torba, jak to w Asusach)

 

- wciskają Windows Vista, absolutnie brak wsparcia dla WinXP, o 2000 nie wspominając (żadnych sterowników, narzędzi, niczego). Szczęście w nieszczęściu, dali płytę instalacyjną, przywracającą komputer w stan fabryczny (sprawdziłem, działa).

- brak obsługi pamięci 800MHz, mimo że chipset obsługuje FSB 800MHz (to nie wina Asusa akurat, tylko ogólna wada chipsetu 965)

- karta graficzna to absolutny crap: patrz wątek na forum asusa. Pocieszam się tylko że taki szajs wciskają nie tylko w Polsce.

 

Prawdopodobnie, gdybym wiedział że montowany w F3SV Geforce jest dodatkowo okrojony, nie zdecydowałbym się na zakup F3SV... ale to już tylko gdybanie.

 

Ostatecznie WinXP udało mi się zainstalować (dodatkowa trudność to dysk na SATA -> wymagane dodatkowe sterowniki przy instalacji), i uruchomić cały sprzęt (najwięcej problemów było z Bluetooth). Jedyne co mi nie działa to hibernacja - nie startuje wideo. Prawdopodobnie jest to wina sterownika karty graficznej, ale nie mam na razie czasu żeby się bawić z testowaniem różnych wersji (zainstalowałem najnowszy z laptopvideo2go.com).

 

To tyle, pozdrawiam

Offtop

 

Sorry Ale ja pisząc osobiscie o zaletach tego notebooka miałem na wzgledzie swoje z nim doświadczenia ... może sprzedali Ci jakiegoś wraka ;) Ja do swojego nie mam zadnych "ale", a jeśli chciałes mieć lepszą grafike i tak Cie to boli... mogłeś dać 1,5k więcej i mieć GT lub kupić kadłubek.

 

PS Kąty widzenia wcale nie są złe ... może masz złe stery skoro używasz XP.. a tak w ogóle po jakiego pierona kupować lapka z zainstalowaną vistą jeśli chce sie mieć i tak XP :mur: ... To mnie dziwi u większości osób... Jesteście zwolennikami XP... kupujcie lapy z takim windowsem

 

Pozdro

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

FSC to nie jest ten kadlubek ktory wszyscy kupuja.

 

Ja juz testowlem ogolnie kilka modeli FL90 na 8600GT i moge powiedziec ze te lapy w dotyku zachowuja sie jak jedna bryla. Klawa chodzi tak samo jak w mojej Toshibie czy Acerze. Ugina sie bardzo minimalnie, w stopniu jak najbardziej akceptowalnym. To co moge powiedziec na 100% to tworzywo z ktorej klawa jest zrobiona (w Acerze mam z idetycznej mieszanki klawisze, i tak samo "ladnie" porowate byly na poczatku) . Na 100% klawiatura sie bedzie swiecic jak psu jaja juz po kilku miesiacach, szczegolnie klawisze WSAD beda wypolerowane jak lustro...

Aaaale :-) klawa do FL90 kosztuje.... 24zł - LOOL!!! - i to jest wlanie imho piekne w FL90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...