Skocz do zawartości
Gość

Kadłubek - Argumenty Przeciw

Rekomendowane odpowiedzi

FSC to nie jest ten kadlubek ktory wszyscy kupuja.

 

Ja juz testowlem ogolnie kilka modeli FL90 na 8600GT i moge powiedziec ze te lapy w dotyku zachowuja sie jak jedna bryla. Klawa chodzi tak samo jak w mojej Toshibie czy Acerze. Ugina sie bardzo minimalnie, w stopniu jak najbardziej akceptowalnym. To co moge powiedziec na 100% to tworzywo z ktorej klawa jest zrobiona (w Acerze mam z idetycznej mieszanki klawisze, i tak samo "ladnie" porowate byly na poczatku) . Na 100% klawiatura sie bedzie swiecic jak psu jaja juz po kilku miesiacach, szczegolnie klawisze WSAD beda wypolerowane jak lustro...

Aaaale :-) klawa do FL90 kosztuje.... 24zł - LOOL!!! - i to jest wlanie imho piekne w FL90

jesli chodzi o kadlubki to ja zdecydowanie wolalbym asusa c90 od fl90. i nie patrze na cene.....bo niestety ale fl90 kosztuje mniej bo jego jakosc o wiele gorsza od c90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSC, ponownie mówisz o nim, chociaż nawet go nie widziałeś, ani nie macałeś. Czy moje video z poprzedniej strony nie pokazuje, że klawa jest nie ugina?

 

A na cenę to musisz się patrzeć, bo jak nie, to ja wolę MacBooka Pro 15cali z 8600GT GDDR3 i T7700, albo Toshibę X200 z 8700GT, ewentualnie jakiś Alienware z 7950GTX SLI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSC, ponownie mówisz o nim, chociaż nawet go nie widziałeś, ani nie macałeś. Czy moje video z poprzedniej strony nie pokazuje, że klawa jest nie ugina?

 

A na cenę to musisz się patrzeć, bo jak nie, to ja wolę MacBooka Pro 15cali z 8600GT GDDR3 i T7700, albo Toshibę X200 z 8700GT, ewentualnie jakiś Alienware z 7950GTX SLI ;)

ja lubie tylko asusy wiec wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chciałes mieć lepszą grafike i tak Cie to boli... mogłeś dać 1,5k więcej i mieć GT lub kupić kadłubek.

To co mogłem a czego nie mogłem nie ma żadnego wpływu na to że ta karta *jest* obiektywnym minusem tego laptopa. Przy takiej cenie 200 złotych w lewo czy prawo nie robi różnicy - powinni wsadzić do grafiki ram DDR3 jak bozia przykazała zamiast o około połowę wolniejszego DDR2, ale nie... trzeba poschodzić z tego syfu co wisi po magazynach... wystarczy nie dać klientowi wyboru, to i tak zapłaci.

 

a tak w ogóle po jakiego pierona kupować lapka z zainstalowaną vistą jeśli chce sie mieć i tak XP... To mnie dziwi u większości osób... Jesteście zwolennikami XP... kupujcie lapy z takim windowsem

Problem tkwi dokładnie w tym samym co powyżej - klientowi po prostu nie daje się możliwości wyboru.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja juz sobie zamowilem FL90. Szkoda ze nie ma dyskow 250gb 7200obr/min i musi byc 5400, ale dla mnie pojemnosc ma kluczowe znaczenie z racji tego ze ten lapek to moj DTR. Nie mam tez pewnosci czy FL90 juz obsluguje 4gb ramu wiec jest 1x2Gb 667. We wrzesniu juz na 100% ma obslugiwac 2x2Gb (sweet)

Jak dostane lapa to potestuje i moze recke zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sobie zamowilem FL90. Szkoda ze nie ma dyskow 250gb 7200obr/min i musi byc 5400, ale dla mnie pojemnosc ma kluczowe znaczenie z racji tego ze ten lapek to moj DTR. Nie mam tez pewnosci czy FL90 juz obsluguje 4gb ramu wiec jest 1x2Gb 667. We wrzesniu juz na 100% ma obslugiwac 2x2Gb (sweet)

Jak dostane lapa to potestuje i moze recke zrobie.

no to czekam na fotki i ocene glosnosci wiaraczka i nagrzewania sie obudowy...bo te 2 kwestie najbardziej mnie interesuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało fotek?

- http://tomekszm.fotosik.pl/albumy/216885.html

- http://www.frazpc.pl/b/194985

- http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

 

Teraz wiatraczek nie pracuje w ogóle, włącza się dopiero podczas obciążenia, ale nie jest szczególnie głośny, nawet na najwyższych obrotach.

 

Nagrzewanie się obudowy występuje podczas mocnego obciążenia grafiki, występuje po lewej stronie notebooka, w dość newralgicznym miejscu, bo tam, gdzie się trzyma lewy nadgarstek. Osobom bardziej wyczulonym może to przeszkadzać, mi osobiście, nie.

 

Po szczegóły odsyłam do recenzji z notebookcheck, gdzie masz zmierzoną w db głośność laptopa oraz schemat z temperaturami poszczególnych miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało fotek?

- http://tomekszm.fotosik.pl/albumy/216885.html

- http://www.frazpc.pl/b/194985

- http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

 

Teraz wiatraczek nie pracuje w ogóle, włącza się dopiero podczas obciążenia, ale nie jest szczególnie głośny, nawet na najwyższych obrotach.

 

Nagrzewanie się obudowy występuje podczas mocnego obciążenia grafiki, występuje po lewej stronie notebooka, w dość newralgicznym miejscu, bo tam, gdzie się trzyma lewy nadgarstek. Osobom bardziej wyczulonym może to przeszkadzać, mi osobiście, nie.

 

Po szczegóły odsyłam do recenzji z notebookcheck, gdzie masz zmierzoną w db głośność laptopa oraz schemat z temperaturami poszczególnych miejsc.

napisali tam ze wiatraczek zachowuje sie haotycznie....jak to jest z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, za poprawną pracę wiatraczka odpowiadają sterowniki, u mnie (najnowsze, oryginalne od Intela pod windows XP) nie zaobserwowałem takiego zjawiska, płynnie przechodzi na odpowiednie obroty, włączając się wtedy, kiedy potrzeba.

 

Np. teraz po wyjściu z gry. W trakcie gry pracował na max obrotach, zaraz po wyłączeniu przeszedł na pośrednie, a w trakcie pisania na minimalne.

Edytowane przez Morthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Morthal z ta solucja na "haotyczne" obroty - sprawe zalatwia chipset driver czy moze raczej bios....?

 

Co do pracy wentylatora, pamietam jak dzialal ten w mojej toshibie... jak nie gralem tylko klepalem w wordzie czy przegladalem net, - wentylator pracowal tak, jak byscie bawili sie kabelkami stykajac i rozlaczajac, efekt byl taki ze wlaczal sie na sekunde i zanim sie wkrecil to sie wylaczal i za sekunde to samo, wlaczyl sie na sekunde - jak by zajażył, i znowu stop i znowu świsnął i stop.

 

Glupie to bylo, troche irytujace. A firma niby uznana... dlatego juz sie wyleczylem z "markowych" laptopow.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morthal z ta solucja na "haotyczne" obroty - sprawe zalatwia chipset driver czy moze raczej bios....?

 

Co do pracy wentylatora, pamietam jak dzialal ten w mojej toshibie... jak nie gralem tylko klepalem w wordzie czy przegladalem net, - wentylator pracowal tak, jak byscie bawili sie kabelkami stykajac i rozlaczajac, efekt byl taki ze wlaczal sie na sekunde i zanim sie wkrecil to sie wylaczal i za sekunde to samo, wlaczyl sie na sekunde - jak by zajażył, i znowu stop i znowu świsnął i stop.

 

Glupie to bylo, troche irytujace. A firma niby uznana... dlatego juz sie wyleczylem z "markowych" laptopow.

a ile raptem ich miales ? Sproboj asusa.....znam 7 przypadkow i na 7 w zadnym z asusow wiatrak nie robi takich glupstw...no i max wydaje z siebie 41 dB....czyli podobnie do FL90

 

ja coraz bardziej jestem sklonny kupic kadlubek na nowy rok...fakt ...mozna zaoszczedzic kupe kasy...ale jesli wyjdzie Asus F8 i bedzie kosztowal nie wiecej nic 5 tysiecy zlotych to wiadomo jaka jest odpowiedz. Nie chce po prostu kupic super sprzet i po zakupie marudzic ze moglem kupic markowy i teraz nie narzekac.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie awersje do kadłubków a chcesz wydajny sprzęt, to polecam nowe Toshiby A210-127/128/129 z Turionem i MR HD2600 lub A200-1AX z C2D i MR HD2600. Karta ta jest bardzo bliska wydajnościowo do GF 8600 GT DDR2 z Compala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

a ja sie zastanawiam czy nie mozna by w grafice compala na pamieci sieknac malych radiatorow, bo mi zostaly po zestawie zalmana i nie sa zbyt wysokie (5-6 mm) a napewno by niezle to pomoglo.

Pytanie - czy ktos widzial rozebranogo FL90? Czy jest tam dosc miejsca?

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

z tego co wiem to FL90 ma plomby ale tylko wazne przez kilka dni po zakupie zeby nie modyfikowac przed ewentualnym odeslaniem, troche to zamotane, kolega z roboty cos o tym przebakiwal - chodzi o to ze teoretycznie lapa mozna rozebrac :-)

 

Oczywiscie tylko taka opcja wchodzi w gre, zeby to zrobic trzeba by sie dostac do plyty glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie awersje do kadłubków a chcesz wydajny sprzęt, to polecam nowe Toshiby A210-127/128/129 z Turionem i MR HD2600 lub A200-1AX z C2D i MR HD2600. Karta ta jest bardzo bliska wydajnościowo do GF 8600 GT DDR2 z Compala.

lapki z prockami AMD odpadaja...tak samo nie jestem przekonany do kart ATI...w dodatku ta toshiba ma tylko c2c 1.8 ghz no i dysk 4200 obr....troche slabo. zobaczymy jak bedzie na nowy rok...narazie sie nie napalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakies pomysly :)?

 

Nie mam ani bluetootha, ani wifi. Nic dodatkowego jednym slowem, sterowniki zainstalowane wszystkie... i mam 2 nieznane urzadzenia:

 

Dołączona grafika

 

Mowa oczywiscie o Compalu FL90 :)

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakies pomysly :)?

Sprawdź we właściwościach (karta "Szczegóły") identyfikatory urządzeń, wrzuć je w google i zobacz co wyskoczy.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź we właściwościach (karta "Szczegóły") identyfikatory urządzeń, wrzuć je w google i zobacz co wyskoczy.

 

Pozdro

ACPI\ENE0100\3&B1BFB68&0

 

W googlach znalazlo mi tylko jakas ruska strone, z ktorej nic nie wywnioskowalem :( Pomocy?

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno to na pewno CIR, to zbędne urządzonko do opcjonalnego tunera tv, niedostępnego w Polsce. Sterowniki znajdziesz na płytce, działają te od Visty.

 

Te drugie to może Wireless Select Switch, instalowałeś to, bo nie widzę w trayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santa_rosa

Przepraszam za odkopanie tematu ale chciałem się pochwalić compalem fl90 z tym co w sigu. Lapek za ta kasę super.

 

co do kadłubka to mam takie coś

Dołączona grafika

Edytowane przez santa_rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...