Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

Moje są na brainpowerze chyba, więc to raczej dobre pcb jest , coś nie wierze żeby te a-daty to były Promosy myslałem że będą sie lepiej kręciły a tu jest średnio oby wytrzymały te 2,3v myslałem żeby im dac nawet 2,4 na codzień ale cos widzę że ostatnio ludziom padają ramy i to nawet na 2,3v (Goodram Pro) więc mam zgryza :? btw dałem już nawiew 80 na nie sa zimne na 2,3v.

Nie tylko ostatnio ludziom ramy padają. Ramy padały, padają i padać będą :] GoodRam Pro są właśnie na D9 i w wypadku tej firmy są bardzo awaryjne. Natomisat Promosy są o wiele wytrzymalsze, wiem to z autopsji ;) Tak więc nie masz się czego bać.

 

 

ściągał ktoś radiatorki z tych kości:

http://allegro.pl/item247861827_a_data_2x1...00mhz_dimm.html

 

schodzą łatwo czy trzeba je podważyć solidnie aby zeszły?

 

próbowałem względnie lekko i ani rusz :(

W starszych rewizjach radiator był na klamrach i po ich zdjęciu radiatory schodziły elegancko, żadnego kleju, natomiast nowe mają już klejone radiatorki, więc spróbuj lekko susarką podgrzać i z wyczuciem je zdjąć. Jak ani drgną to odpuść. Poza tym w większości przypadków są obecnie na Promosach robione ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XA

czy jestes w stanie zorientowac sie jakbym wkleił zdjecia A-DATA Vitesta EE 800+ na jakich moga byc kosciach bez zdejmowania radiatorow?

Jesli nie to pls o info jak zdjac z nich radiatory zeby nic nie uszkodzic?

Chodzi mi glownie o to czy kupilem pamieci na D9 czy nie.

 

Czytalem nie dawno topic do 22 str. o MSI NEO2-FR/FIR i sie przerazilem ze te pamieci moga miec problemy z ta plyta (na biosie 1.3) i sie zastanawiam czy juz ich nie oddac do sklepu. Wszystko w domu mam E2180+MSI NEO2 -FR i A-Daty 800+ ale jeszcze w paczkach bo nie mam czasu tego zlozyc, tydzien temu ur. mi sie coreczka i nie ma czasu nawet taczki zaladowac

A teraz sie wogle boje bo jak rozgrzebie wszystko w srodku, zloze odpale i bedzie lipa to wylewu dostane :mur: a potrzebny mi jest dzialajacy komp.

 

Z gory dziekuje

 

/edit: zrobilem zdjecia tym pamieciom

Dołączona grafika

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zanim je wlozylem do kompa lezaly caly czas od jakiegos tygodnia w samochodzie przy 10 st. Nie byly w kompie nie byly rozgrzane wiec sie jeszcze chyba ta tasma z klejem tak nie roztopila. troszke podwazylem palcem i rownomiernie na calej dlugosci podwazalemi odeszly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazję pobawić sie A-datami

Promosy i nawet znosne na DFI T2R UT LP P35 robią w zestawie 4X1GB

Dołączona grafika

 

CAS 4 nie bangla powyżej 450MHz a le za to 5-4-4-4-15 (screen 18 ale poźniej na 15 szly spokojnie)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego sie zastanawiam, czy nie zostawic sobie tych A-DATA. OC jakims sie nie bede zajmowal, chce sobie ustawic procka na 7x400 moze 8x400 a pamiatki puscic na 800 no moze troszke wyzej na 4-4-4-12. Glownie kompa mam po to zeby grac w MULTI i chyba bardziej mi sie przydadza 2 komplety A-DATY (w sumie 4 GB) ramu do grania niz super hiper, ekstra za 570 Good Ram Pro 1066, ktorych potencjalu nie wkorzystam. Dlatego wlasnie sie zastanawiam co robic. Proca chce sobie ustawic w ok. 3.0 Ghz zeby nie byl waskim gardlem dla grafy. A z grafika sie na razie wstrzymam poczekam na te nowe 8800 GT/GTS lub na serie 9XXX i wtedy cos dokupie, mysle ze proca obleci.

 

A wracajac do tematu, wrzuce zdjecie jesszcze tej drugiej kosci z kompletu, Sadze ze to to samo? Chyba ze sie myle?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem troche moje a-daty, na razie pierwszy dual kit...

 

Oznaczenie kosci takie jak na zdjeciu powyzej, czyli:

AD29608A8A-250G

 

Na naklejce:

ADQVD1A16

 

Wyglada na to, ze moje kosci to D9GTC.

 

555 4-4-4-12@2.69V

Dołączona grafika

 

 

 

585 5-5-5-15@2.69V

Dołączona grafika

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem troche moje a-daty, na razie pierwszy dual kit...

 

Oznaczenie kosci takie jak na zdjeciu powyzej, czyli:

AD29608A8A-250G

 

Na naklejce:

ADQVD1A16

 

Wyglada na to, ze moje kosci to D9GTC.

wiesz może ile u Ciebie poszły maks na 2,5v i na 2,3v na cl4 ?

moje to chyba promos niestety :? bo tak to by nawet na takim napieciu chyba nie poszły? nie wiem bo maks dawałem 2.5v :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz może ile u Ciebie poszły maks na 2,5v i na 2,3v na cl4 ?

moje to chyba promos niestety :? bo tak to by nawet na takim napieciu chyba nie poszły? nie wiem bo maks dawałem 2.5v :razz:

 

A-Data extreme

 

Bez EPP

PC2-6400 Vitesta Extreme Edition

4.0-4-4-12 @ 2.0V

ProMOS Brainpower PCB

Micron D9GMH (B6-3) Brainpower PCB

Micron D9GCT (B6-37E) Brainpower PCB

 

Z EPP

PC2-6400 Vitesta Extreme Edition (EPP)

4.0-4-4-12 @ 2.0V

ProMOS Brainpower PCB

Micron D9GMH (B6-3) Brainpower PCB

Micron D9GCT (B6-37E) Brainpower PCB

 

a teraz A-Data oznaczenia na naklejkach

 

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

 

Nawet nie musisz teraz ściagać radiatorów, a być możę wyjmować ramu z banku pamięci aby wiedzieć na jakich kościach masz swoje A-Data-y

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz A-Data oznaczenia na naklejkach

 

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

Niby sie zgadza bo ja mam ADQVD1A16 i pamieci kreca sie wysmienicie :) 1125 MHz 2,3v z dosyc dobrymi alphami :) 5-5-5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sie zgadza bo ja mam ADQVD1A16 i pamieci kreca sie wysmienicie :) 1125 MHz 2,3v z dosyc dobrymi alphami :) 5-5-5-15

kurcze to ja chyba nie miałem szczęsliwej łapy do tych pamięci tez mam takie same i idą 1000 4-4-4-12 na 2.5v z dośc dobrymi alphami więcej nie daje na razie. Ogólnie 5-tki słabo idą 1066 nie puści na 2.3v :huh: , 4-ki lepiej ale 2.3v to około 960 4-4-4-12 więc trzeba dac więcej papu.

Oczywiście mówie tu o ustawieniach full stable na codzien nie tylko do testów.

I jak myslicie troche ProMosem pachnie chyba nie?

a niby

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Foxconn P35A. Niedługo powinienem otrzymać te A-Daty. Dowiedziałem się, że są problemy na tym mobo przy pakiecie 4x1GB.

Ma ktoś pojęcie jak się uporać z tym problemem?

Mam pojecie... najpierw to je wloz...

 

Potem sie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wsadziłem 2x1GB A-DATA EE+ i 2x1GB A-DATA CL5

 

Postresuje, potestuje i zobaczymy czy jakieś błędy wywali.

 

Nie wiem tylko dlaczego XP wykrywa jedynie 3GB? W CPU-Z widzi już 4GB.

 

No i jak po testach,jakie wyniki ? XP widzi tylko 3gb i raczej nie da się tego obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy bral ktos A-Datki w tym sklepie moze http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310108 ?? Czy sa to na bank te ze zdjecia, z czerwonymi radiatorami ? Bo ktos kiedys miala jakis przypal, ze niby fota taka, a dostal zwykle, ale nie pamietam o jaki to sklep chodzilo. Rozumiem, ze te A-Datki to na ProMosie sa na 100% ?

No i przy okazji, moze nie Extreme, ale czy ktos wie na jakich to kosciach jest i czy w ogole warto doplacac do Extreme, przy takiej cenie zwyklych http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy bral ktos A-Datki w tym sklepie moze http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310108 ?? Czy sa to na bank te ze zdjecia, z czerwonymi radiatorami ? Bo ktos kiedys miala jakis przypal, ze niby fota taka, a dostal zwykle, ale nie pamietam o jaki to sklep chodzilo. Rozumiem, ze te A-Datki to na ProMosie sa na 100% ?

No i przy okazji, moze nie Extreme, ale czy ktos wie na jakich to kosciach jest i czy w ogole warto doplacac do Extreme, przy takiej cenie zwyklych http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310036

warto brac te A-daty z czerwonymi radiatorkami ale wstrzymaj sie bo za tydzien dwa beda chodzic po 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd te przypuszczenia? ;) jezeli by tak bylo to czekam :D

jestem dobrym obserwatorem 2x1GB Goodram 667 CL5 za tydzien beda po 100- 110zł,tak sam kingstony-juz teraz w speed.pl 2GB kingow mozna kupic za 126zł :lol: ,wysterczy spojrzec na ceny w USA,albo strzaleczki w komputroniku(wlasnie leca w dół :wink: ) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie pocieszyles :D zauwazylem ze cały czas idą w dół ceny ramów ale przeciez tyle sie mowilo ze juz taniej nie bedzie :D jezeli twoje przypuszczenia sie potwierdzą to 4gb kupuje jak nic!

 

OT: "obserwatorze" a jak widzisz sytuacje z 8800gt? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...