Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialbym kupic 4GB ramu a-daty;2xdual taki --> http://www.allegro.pl/item216822389_a_data...00mhz_dimm.html

Pamiec bedzie czescia skladowa takiego zestawu: mobo abit ip35, procek e6750. Marzy mi sie wykrecenie tego proca na 8x450 i w tym celu potrzebowal bym w miare tania pamiec ktora pozwoli przy 900Mhz ustawic timingi 4-4-4-12. Ten zestaw mialby dzialac 24/7 a moim celem jest zbudowanie tego konfigu jak najmniejszym kosztem( jesli to w ogole realne). Pamiec a-data vitesta ee 800+ wydaje mi sie ze da rade(nawet w konfiguracji 4x1GB). Prosze Was drodzy forumowicze doradzcie czy ten ram sie nada do moich zamierzen, a jesli nie - co byscie polecili jako alternatywe( w miare tanio)?

 

Pozd

Edytowane przez pasiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Moje [ciach!]a na Elpidach (Corsairy Twin2X 667 CL4) robią 900 4-4-4-12 przy 2.2V ;]

Jak będziesz miał dobry przewiew w budzie to spokojnie przy takim napięciu wytrzymają do 24/7.

Na A-Datach zrobisz 1000-1100 4-4-4-4 ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A-Datach zrobisz 1000-1100 4-4-4-4 ;]

na ee 800+ chyba racze nie da rady :sad: na tych --> http://www.allegro.pl/item214883237_a_data..._12_2gb_fv.html predzej :D . w sumie to potrzebuje gora 900 4-4-4-12 przy 4x1GB i te a-daty wydaja mi sie najtanszym rozwiazaniem.

 

znalazlem jeszcze taniej tutaj --> http://www.morele.net/produkt/108704/ chociaz ta cena jakas taka niska wiec to raczej na micronach d9 nie bedzie :sad: no ale z tego co wyczytalem miedzy innymi na tym forum to nie warto brac np geili ultra 800 ani patriotow llk 800 bo ostatnio popsuly sie znacznie, a za zestaw 4GB to juz by mnie 2 stowki drozej wyszly, wiec po co przeplacac?

Co o tym sadzicie? Warto doplacic do Patriotow badz OCZ?

Edytowane przez pasiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme Edition 800+ i 1066+ są na D9gmh, odpowiedniki bez plusa są na Promosach. Napisałem do sklepu czy to są na bank z plusem bo w tytule aukcji nie ma tego plusa a już na obrazku jest i odpisali że są z plusem. Poza tym to już druga aukcja i teraz widać słabo tego + na opakowaniu no i cena podskoczyła o 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłes?

 

U siebie w sklepie na wiosce (zamowilem dopiero) :) btw jak szukalem po sieci to najtaniej znalazlem po 310 ale nie pamietam gdzie, w emarket sa po 315 2687208[/snapback]

Dokładnie, wszystkie Extreme są z plusem a mimo to jedne z 800'tek są na D9GMH, drugie na D9GCT a jeszcze inne na ProMOS'ach.

 

Sciagniecie radiatorkow umozliwi mi dowiedzenie sie na jakich kosciach sa zbudowane? W sumie to mi tak bardzo nie zalezy na ekstremalnym oc wiec D9GMH nie musza byc koniecznie, no ale jak by sie trafily to by nie bylo zle.

Edytowane przez pasiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czhcialbym kupic 4GB ramu a-daty;2xdual taki --> http://www.allegro.pl/item216822389_a_data...00mhz_dimm.html

Pamiec bedzie czescia skladowa takiego zestawu: mobo abit ip35, procek e6750. Marzy mi sie wykrecenie tego proca na 8x450 i w tym celu potrzebowal bym w miare tania pamiec ktora pozwoli przy 900Mhz ustawic timingi 4-4-4-12. Ten zestaw mialby dzialac 24/7 a moim celem jest zbudowanie tego konfigu jak najmniejszym kosztem( jesli to w ogole realne). Pamiec a-data vitesta ee 800+ wydaje mi sie ze da rade(nawet w konfiguracji 4x1GB). Prosze Was drodzy forumowicze doradzcie czy ten ram sie nada do moich zamierzen, a jesli nie - co byscie polecili jako alternatywe( w miare tanio)?

 

Pozd

jesli chodzi o tego sprzedajacego to polecam, towar dotarl do mnie szybko (2 dni), trafila mi sie partia na micronach takie oznaczenie -> m2oad9g3l4170lne58 (jak ktos wie czy to te lepsze microny to niech da znac, radiatorow nie zdjemuje zeby sladow nie bylo)

czekam jeszcze na plytke i procka i potestuje

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdejmowania się nie dowiesz a śladów nie ma. Wiem, bo zdejmowałem i nie widać różnicy.

zdjalem je, na kosciach sa oznaczenia a-data:

 

ad29608a8a-250g

80726

 

s0728902pebpb

 

z tego co w necie znalazlem to sa to gct, pojda kolo 1000 mhz 4-4-4-12 na napieciu 2,3v

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz D9 to na 800 zrobisz nawet ponad 1000 na 4-4-4, ale nie wszystkie robione na tych kościach - możesz trafić na ProMOS'ach i wtedy nie będzie tak różowo, chociaż 900 przy 4-4-4 to nie jest jakiś super wynik.

Dołączona grafika

pr0mos

 

ogolnie te a-data całkiem nieźle dają sobie rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć też zastanawiam sie na zakupem tych pamięci tyle że z tąd chce kupi 2 komplety, i nie wiem jak z oc na tych pamięciach, ogólnie 1 i 2 aukcja to pewnie z jednej hurtowni dostawa więc będzie zapewne to samo (arche i ta 2 aukcja) i teraz największe pytanie to czy są to Microny :)

Ehh wcześniej tzn 2 lipca zamówione miałem w znaku GR PRO 900 za 349 zł sztuka, czekałem i czekałem a tu kiszka gość dziś zadzwonił że pamięci nie ma i długo nie bedzie "bo nie mają ich z czego zrobić"

Piszcie o swoich wynikach jeżeli ktoś kupił teraz te A-daty!

Edytowane przez wredna_szuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILANS, jesteś pewny, że to ProMOS? Dziwnie dobry wynik... :wink:

jestem. wskazuje na to wyglad kostek i wszystkie tabele na internecie ;) a wynik.. całkiem zacny jak na te pamieci. dodam jeszcze, że potrafią one osiągac 1100 MHz 5-5-5-15. Nie polecam jednak kupowania w ciemno gdyż może sie okazac ze dysponuje po prostu dwoma dobrymi parkami z dobrego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 x 1GB A-Data Vitesta Extreme Edition 800+ 4-4-4 i dlatego że były najprawdopodobniej na ProMOS-ach je oddałem(miałem gwarantowane Microny);

Troche informacji z poprzednich wątków:

Troche o moich A-Datach Vitestach EE800+ 4-4-4;

generalnie serie Vitesta EE800+ można spotkać na kościach:

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

Moje:

Dołączona grafikaDołączona grafika

A-Data

AD29608A8A-250G

80714-(to najprawdopodobniej ozn 14 tydz 2007r)

Na radiatorach nast oznaczenia:

M2OAD9G314170INE58

s/n ADQVD1A16

User z XS napisał:

The same thing happening to me

Not good at >2,3 V

Czyli ma podobny problem do mojego.

U mnie max był 528MHz 4-4-4-12 2,45V :)

 

Def Vdimm jakie podaje producent to 2,2V i na tym napieciu uzyskałem nast taktowanie:

480MHz 2,200V 4-4-4-12 SPi32m stable

Wyższe Vdimm i uzyskane taktowania:

490MHz 2,250V 4-4-4-12 SPi32m stable

500MHz 2,300V 4-4-4-12 SPi32m stable

510MHz 2,350V 4-4-4-12 SPi32m stable

520MHz 2,425V 4-4-4-12 SPi32m stable

 

i max

 

528MHz 2,450V 4-4-4-12 SPi32m stable

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dałem te pamięci na 460 i vdimm na 2,0V to po przejsciu spi32 radiatory były już porządnie gorące, imho troche za bardzo sie grzeją, nawet bez nawiewu. Też tak macie?Sprawdzałem teraz na defaulcie (takty i napiecie) i grzeją się tak samo, po dłuższym czasie grania juz lekko parzą.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem swoje w piatek, na razie nie mam ich jak przetestowac bo nie mam jeszcze plyty i procka. Zanioslem je wiec do kumpla sprawdzic czy dzialaja. Dzialac dzialaja, ale gdy po godzinie je wyciagnal to poparzylem sobie paluchy - takie byly gorace!!! Te radiatorki to moim zdaniem kumuluja cieplo zamiast je odprowadzac :angry: . Czy takie temperatury moga doprowadzic do przegrzania, ktore spowoduje spalenie pamieci? Zastanawiam sie czy nie wywalic tych radiatorkow na stale, to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie.

Edytowane przez pasiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem swoje w piatek, na razie nie mam ich jak przetestowac bo nie mam jeszcze plyty i procka. Zanioslem je wiec do kumpla sprawdzic czy dzialaja. Dzialac dzialaja, ale gdy po godzinie je wyciagnal to poparzylem sobie paluchy - takie byly gorace!!! Te radiatorki to moim zdaniem kumuluja cieplo zamiast je odprowadzac :angry: . Czy takie temperatury moga doprowadzic do przegrzania, ktore spowoduje spalenie pamieci? Zastanawiam sie czy nie wywalic tych radiatorkow na stale, to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie.

u mnie te pamieci sie wogole nie grzeja bo mam dwa wentylki w okolicy, ktore chlodza przy okzaji rowniez mostek polnocny na plycie glownej, same pamieci chodza na napieciu 2,2 v ustawienia 944 mhz (w trakcie testow) (synchro z magistrala) na timingach 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej lukas moglbys bardziej szczegolowo opisac swoj patent z tymi wentylatorkami(moze jakies fotki jak masz mozliwosc)? Ja mam bude Anteca P182. Kupilem rowniez 4 fanderki, zeby wymienic te orginalnie zamontowane w antku. Standardowy montaz wentyli w tej budzie nie umozliwia za bardzo chlodzenia ramu(a moze sie myle?), przeciag na pewno bedzie, ale czy pamiec bedzie chlodniejsza nie wiem bo jeszcze plyty nie mam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej lukas moglbys bardziej szczegolowo opisac swoj patent z tymi wentylatorkami(moze jakies fotki jak masz mozliwosc)? Ja mam bude Anteca P182. Kupilem rowniez 4 fanderki, zeby wymienic te orginalnie zamontowane w antku. Standardowy montaz wentyli w tej budzie nie umozliwia za bardzo chlodzenia ramu(a moze sie myle?), przeciag na pewno bedzie, ale czy pamiec bedzie chlodniejsza nie wiem bo jeszcze plyty nie mam.

 

Pozdrawiam

spox, problem w tym, ze ja budy nie mam wogole tylko komp siedzi niejako w biurku, plyta glowna jest ustawiona w pozycji poziomej nie jak normalnie z boku, z jednej strony powietrze wchodzi z drugiej wychodzi :] wentyle opieraja sie na kablach od fdd i zasilania, dokladnie przed pamieciami one sa na plycie gigabyte s3, a powietrze z tego co sprawdzalem ladnie owiewa z kazdej strony radiatory pamieci oraz jak juz pisalem radiator mostka polnocnego Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...