Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wiecie może gdzie zamawiając na dzień dzisiejszy A-daty Vitesta ee 800+ jest najwieksze prawdopodobieństwo trafić na microny d9?? Bardzo by mi na tym zależało. Pozdrawiam:)

polecam tego sprzedajacego z allegro -> Pececik_pl, sam mam od niego kostki na micronach te co na tej aukcji, tylko widze cene o 6 zl podniosl :]

 

http://allegro.pl/item221562945_a_data_2x1...00mhz_dimm.html

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tego sprzedajacego z allegro -> Pececik_pl, sam mam od niego kostki na micronach te co na tej aukcji, tylko widze cene o 6 zl podniosl :]

 

http://allegro.pl/item221562945_a_data_2x1...00mhz_dimm.html

Ok zamówiłem u niego. Mam tylko nadzieje ze będą dobrze kręcące sie microny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas666

Po pierwsze to Ricci ma Vitesty na Promosach.

Po drugie moge się założyć że ty również masz promosy.

D9GCT dobrze skalują się z większymi napięciami i przy 2,35V robią 1000@4-3-3-3. Wiem bo miałem ;) Więc 528MHz 2,450V 4-4-4-12 pokazane przez Ricciego to raczej wynik nieco za niski nawet na słabe D9GCT. Więc nir rób ludziom wody z mózgu, że za lekko ponad 300 zeta będą mieli gwaranctowane kości Microna :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas666

Po pierwsze to Ricci ma Vitesty na Promosach.

Po drugie moge się założyć że ty również masz promosy.

D9GCT dobrze skalują się z większymi napięciami i przy 2,35V robią 1000@4-3-3-3. Wiem bo miałem ;) Więc 528MHz 2,450V 4-4-4-12 pokazane przez Ricciego to raczej wynik nieco za niski nawet na słabe D9GCT. Więc nir rób ludziom wody z mózgu, że za lekko ponad 300 zeta będą mieli gwaranctowane kości Microna :?

hmm ricci napisal ze mial na promosach swoje vitesty i wymienil wiec chyba dostal te gtc chyba ze cos pokielbasilem tak czy siak oznaczenia mam takie jak ricci ale wysokie fsb odpada bo mam gigabyte s3 Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ricci napisal ze mial na promosach swoje vitesty i wymienil wiec chyba dostal te gtc chyba ze cos pokielbasilem tak czy siak oznaczenia mam takie jak ricci ale wysokie fsb odpada bo mam gigabyte s3

Oddałem w ogóle,dostałem zwrot kasy.Te które prezentowałem w testach(zdjęcia itd) to jedyne egz jakie posiadałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem w ogóle,dostałem zwrot kasy.Te które prezentowałem w testach(zdjęcia itd) to jedyne egz jakie posiadałem. :)

ups, no to klopsa walnalem ale zobaczymy co to za kosci sa pojade asynchronicznie z fsb i zobacze ile max ida te vitesty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, no to klopsa walnalem ale zobaczymy co to za kosci sa pojade asynchronicznie z fsb i zobacze ile max ida te vitesty

Więcej informacji masz w tym wątku,tutaj po szerszej dyskusji stwierdzono że to jednak ProMOS-y,chociaż nie da sie wykluczyć ze to były jakieś słabe D9 GCT,może Twoje będą biegać wyżej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODY89 - to jak sie kreca twoje adaty (o ile je jeszcze masz) ?

Dołączona grafika

Moje do tego potrzebują ok 2.3V...

 

witam

mam prosbe do osob ktore posiadaja / posiadaly te pamieci

mianowicie : ktore dokladnie macie/mieliscie pamieci patrzac na radiator

Takie

 

oraz na jakich kosciach je mieliscie - promos czy micron

Radiatorków nie zdejmowałem, ale z wyników można wywnioskować, że ProMOS.

Pamięci kupione w tym tygodniu w morele.

 

 

mały update:

 

500 4-4-4-12 2.4V

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za pytanie ale mam właśnie A-Daty i kupiłem je ze względu na ten wątek bo są nie drogie (349zł w Gralu) i można coś z nich wykręcić. Mam płytkę Gigabyta GA-M57SLI-S4. Własnie upgradowałem biosa i zamierzam stopniowo lekko podkeęcić procka (x2 4000+), grafę (Gigabyte 8600GTS Silent PipeIII) no i pamiątki.

I tu właśnie nadziałem się na pierwszego problema, bios Awarda i aż 10 ustawień dla timingów pamięci. Na razie system poszedł z automatu i ustawił jakieś strasznie wysokie wartości. Ustawiłem je jak niżej ale co z pozostałymi ustawieniami?

Automat ustawił tak:

CAS#latency (5T) - ja (4)

1T/2T Command Timing (2T)

TwTr Command Delay (3T)

Trfc0 for DIM1 (105ns)

Trfc0 for DIM2 (75ns)

DIM3 i 4 (75ns)

Write Recovery Time (6T)

Precharge Time (2T)

ROW cycle Time (24T) - ja (22)

RAS to CAS R/W Delay (5T) - ja (4)

RAS to RAS Delay (3T)

ROW Precharge Time (5T) - ja (4)

Minimum RAS Active Time (18T) - ja (12)

 

Najgorsze, że po zmianach wyniki w Evereście prawie się nie zmieniły a w CPU-Z widać, że pracują z f 351MHz (procek 2100 dzielnik FSB:DRam 6) mimo ustawienia w biosie na 800.

Generalnie chciałbym aby mój X2 4000+ poszedł na @2700 na boxie, a Ramki na 900.

Czy 2v na te A-Daty wystarczy dla 900M 4,4,4,12, czy dać więcej?

Dzięki za ewentualną pomoc.

Edytowane przez grudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że po zmianach wyniki w Evereście prawie się nie zmieniły a w CPU-Z widać, że pracują z f 351MHz (procek 2100 dzielnik FSB:DRam 6) mimo ustawienia w biosie na 800.

Generalnie chciałbym aby mój X2 4000+ poszedł na @2700 na boxie, a Ramki na 900.

Czy 2v na te A-Daty wystarczy dla 900M 4,4,4,12, czy dać więcej?

Dzięki za ewentualną pomoc.

Zapomnij na 2.0v nie pójdą 900 u mnie maks co ida na 2.0 to około 840-850. jak chcesz 900 to daj im 2.2v ( u mnie tested stable) na 2.15v sypią w Orthos :mur: ale działają nawet może Tobie sie lepsze trafiły. Zresztą próbój sam ja straciłem cały dzień na testy ramek a i tak mało o nich wiem. Idź powoli w górę i jak sypna to dovoltuj. Zdaj relację pózniej ile poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masakra.

Na razie chyba za dużo nie poćwiczę. Mam mobo Gigabyte GA-M57SLI-S4 i w biosie brak regulacji f na memach. Zmienia się razem z HTT. Niestety mój X2 4000+ na razie idzie tylko na 2268 i potem blokuje mi zmiany Intelligent Tweaker w biosie. Tak więc Adatki nawet 800M nie dociągnęły. Dzielnik pamięci 6 i jeo też nie umiem na razie zmienić. Muszę jeszcze poszukać w sieci jak temu zaradzić. Jest jeszcze soft Gigabyta do kręcenia tzw Easy Tune ale nie wiem czy on działa tylko z windy i czy musi być cały czas włączony aby te ustawienia działały? Chciałem wszystko poustawiać w biosie a tu trochę lipa.

 

Ok już sobie poradziłem. Biosik jest ok, trzeba poprostu dobrze dobrać dzielnik pamięci, mnożnik proca, szynę i spokojnie można działać. Mam teraz na lightowym podkręceniu dla 2V - 833. Skoro wiem już jak kręcić na mojej płytce to niedługo spróbuję zwiększyć procka na 2700 i pamiątki na 900 oczywiście na 2,2V.

Mam tylko pytanie jakie powinno byc Trfc0 for DIM1 i 2 bo na razie mam 105ns mam zwiększyć czy może dać minimalne 75ns?

Edytowane przez grudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie jakie jest bezpieczne napiecie dla tych A-dat wie ktos może chodzi mi o ustawienia do codziennego użytku. Przewiew mam nie najgorszy może jeszcze jakiegos 80mm wrzuce bezposrednio na ramy. Moge ustawić na codzień 2.3-2.4v? bo nie chce żeby mi ramce padły za szybko :unsure: .

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promosy raczej mogą spokojnie śmigać na codzień na 2,3V-2,4V. Moje Xtreemy śmigają na 2,3V na codzień z nawiewem i macając ręką radiatory moge stwierdzić że są zimne. Co prawda to mam je dopiero miesiąc ;) i są na bardzo dobrym 8 warstwowym PCB więc to raczej nie dowód na żywotność kości, ale Promosy w połączeniu z dobrym PCB powinny ci długo służyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są na brainpowerze chyba, więc to raczej dobre pcb jest , coś nie wierze żeby te a-daty to były Promosy myslałem że będą sie lepiej kręciły a tu jest średnio oby wytrzymały te 2,3v myslałem żeby im dac nawet 2,4 na codzień ale cos widzę że ostatnio ludziom padają ramy i to nawet na 2,3v (Goodram Pro) więc mam zgryza :? btw dałem już nawiew 80 na nie sa zimne na 2,3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy padają... kiedyś miałem taki sam dylemat czy dawaj na moje Cruciale ddr1 napięcie nacodzień 2.8V inni mówili że przy tym napięciu przy nawiewie kości pasają jak muchy. Oczywiście nie posłuchałem nikogo. Kości chodzą już 1 rok przy napięciu 2.8V i nic im nie jest... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...