Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

1120 mhz przy 5.5.5.14 i na 2.08v

860mhz na 4.4.4.11 2.1v

 

potem 2.1v i próba 1150 nie udana wieksze napięcie i nadal nie wchodzi.... widać nie lubią wysokiego napięcia

wiec kicha niestety :(

zarówno 1120. na 2.08 jak i 2.0v

mysle ze kiepsko a miałem nadzieje na 1200 :(

Nie wiem czemu uwazasz swoj wynik jako kiepski, niektore egzemplarze maja problem ze zrobieniem spd...

 

Co do kosci na jakich sa to zapomnij ze sa na micronach, pewnie powerchip albo cos tego pokroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam obecnie: Patriot DDR2 PC6400 2x1GB 800MHz LLK (śmigają na 866 MHz CL 4-4-4-12) I takich ustawień chce się trzymać.

Przymierzałem się do dokupienia dodatkowych kości 2x1GB, ale ostatecznie zdecydowałem, że sprzedam te i kupię 2x2GB. Pytanie tylko, czy:

- A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 czy

- Patriot DDR2 PC6400 2x2048MB 800MHz CL4.0 EP LLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje A-Daty są dziwne, nie zrobią ani jednego megahertza ponad 800 przy CL4 a z CL5 idą ponad 1000 MHz (co prawda stabilne są do 1000 CL5, ale przy CL4 nie wstaną nawet na 805 MHz @ 2,2V)

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4toku na pierwszej stronie tego tematu było po czym rozpoznać jakie mamy kości http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/dat...00-t239450.html

 

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Microns

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

 

Na radiatorach masz naklejkę i tam będzie któryś z tych kodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te A-Daty 2x2GB to niestety porażka :mur: . Na CL 4 idą max 860 MHz (2,1V). Przy CL 5 ledwo wyciągają 1000MHz (2,1V). Stare Kingstony 2x1GB 667MHz 5CL na Elpidach robiły 920 MHz 4CL i 1050 5CL. Nawet nie chce mi się sprawdzać na jakich kościach są.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Kupowałem A-Daty w sierpniu 2008. Nie forsowałem ich, bo starczy mi 1066 na 2.0V. Pewnie wyciągną 1150 na wyższych V, ale jakoś nie chce mi się dalej testować.

mie wyciągają, bo nie reagują na wyższe napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co powiecie na temat pamięci z oznaczeniem ADQVD1B16, czy ktoś z was ma takowe ??? Pamięci kupione 10.2008.

I drugie pytanie jak mam z nich wycisnąć powiedzmy 1066, na płycie MSI nForce 570i SLI, bo w biosie mam ustawienie max 800mhz. Jedynie mogę obniżyć mnożnik Athlona X2 i jechać samym FSB max wycisnąłem 264 na tej płycie dało mi to jakieś 900 mhz dokładnie nie pamiętam. Ale czy własnie da sie jakoś ustawić innym sposobem na 1000 albo wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie do screena tylko:

Dołączona grafika

 

266 strap, vDDR2 = 2.4v, vMCH = 1.45v - napiecia takie na oko, pewnie da sie zjechac - najpierw sprawdze jak stabilnosc.

 

Tak na szybko nie wyglada to najgorzej:

Dołączona grafika

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę stare dobre ProMOSy

Duzo wiecej da rade z nich pocisnac?

 

W sumie leca fajnie, tylko troche sie grzeja juz przy takim napieciu a i woltowac MCH trzeba czego za bardzo nie lubie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promosy latają:

 

1200 - 1250 5-5-5-15, skaluja się czasami nawet do 2.8v

1000 - 1066 4-4-4-12

Rozumiem ze skaluja sie do 2.8v zarowno w przypadku cl4 jak i cl5, nie?

 

Ile mozna im tak na codzien papu wladowac zeby sie nie spsuly od zbyt duzej ilosci papu?

 

BTW: Czy jak na pamieci ktore kupilem w pazdzierniku-listopadzie 07 jest mozliwosc ze to D9?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale powyzej 2.4v mogą zdechnąć.

 

Te pamięci nie były nigdy na Micronach (moze pierwsza partia produkcyjna, ale to bylo DUZO wczesniej niz Ty kupowales te pamieci), były na Promosach natomiast Adata oszukała klientów i powiedziała, że są na Micronach (fakt, ze stare Promosy lataly jak Microny)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak robia troche problemow na 600mhz, cos nie bardzo chca banglac a nie widzi mi sie woltowac MCH i DDR w nieskonczonosc, sprobuje teraz co powalczyc na 3:4 dzielniku i strapie 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie Promosy robiły 1200

Oczywista oczywistosc, ale juz chyba coraz blizej jestem osiagniecia stabilnosci.

 

Zawsze jest jeszcze druga parka ale kupiona w polowie 08 wiec super oc nie wroze. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie sprawdzisz - nie przekonasz się.

Jak narazie pocisnalem tRFC na 60 i cisna sobie jak narazie bez zadnego bledu. :)

 

Jak sie uda to jeszcze z papu zjade i bedzie super. :)

 

EDIT:

Jednak na tej parce sie nie udalo pocisnac 600mhz, druga parka kupiona w okolicach kwietnia 08:

 

Dołączona grafika

 

Jak narazie probuje sil na PL=6, co nie wyglada zle:

Dołączona grafika

 

XA myslisz ze moznaby zjechac z tRFC? Mam tez pytanko czy okolice 2.45v na codzien nie beda za wysokie? [mobo ustawia ~0.8 wiecej niz w biosie daje].

 

Pozatym nie powiem ale grzeja sie troche teraz. Radiator mierzac termometrem ma jakies ~42*.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. mam problem z tymi pamięciami. kiedyś miałem 2razy 1gb ddr2 800mhz 4-4-4-12 2,0v podkręcały sie bez problemu na 1066 przy 5-5-5-15 2,1v nawet pracowały stabilnie na 1100mhz przy 6-5-5-15 2,2v. po dokupieniu dodatkowych dwóch modułów strasznie sie grzeją max co da sie z nich wyciągnąć to 900mhz 5-4-4-12 2,0v. (4razy 1gb) ramy są blisko siebie praktycznie stykają sie radiatorami to jest przyczyna ich wysokiej temperatury. proszę o pomoc w znalezieniu jakies nawiewu dobrego który można zamontować na pamięciach.

 

dodam zdj żeby było dobrze widać mój problem. opost-171107-1243101202_thumb.jpgbudowa jest przewiewna nzxt tempest przednie oraz boczny wentylator wymienione.

 

post-171107-1243101313_thumb.jpg

 

chodzi mi mniej więcej o coś takiego:)

post-171107-1243101469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić te pamiątki,żeby wiedzieć jak mają chodzić na codzień cl.4 i jakie dać napięcie bo mam 427mhz z każdym napięciem,gdzie zmienić fsb:dimm i na ile bo nie czaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić te pamiątki,żeby wiedzieć jak mają chodzić na codzień cl.4 i jakie dać napięcie bo mam 427mhz z każdym napięciem,gdzie zmienić fsb:dimm i na ile bo nie czaje?

Calkiem mozliwe, szczegolnie jesli te pamieci sa relatywnie nowe ze to jest ich max przy cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić te pamiątki,żeby wiedzieć jak mają chodzić na codzień cl.4 i jakie dać napięcie bo mam 427mhz z każdym napięciem,gdzie zmienić fsb:dimm i na ile bo nie czaje?

płyta ma 1,8 automatycznie na ramy ddr2. przy 800mhz dajesz 4-4-4-12 i napięcie +0,2 (normalnie chodzą ramy te na 2,0-2,1v)

jak masz 427 (854mhz) to dajesz im takie timingi 5-4-4-12 napięcie bez zmian. i będą chodzić.

 

siema. mam problem z tymi pamięciami. kiedyś miałem 2razy 1gb ddr2 800mhz 4-4-4-12 2,0v podkręcały sie bez problemu na 1066 przy 5-5-5-15 2,1v nawet pracowały stabilnie na 1100mhz przy 6-5-5-15 2,2v. po dokupieniu dodatkowych dwóch modułów strasznie sie grzeją max co da sie z nich wyciągnąć to 900mhz 5-4-4-12 2,0v. (4razy 1gb) ramy są blisko siebie praktycznie stykają sie radiatorami to jest przyczyna ich wysokiej temperatury. proszę o pomoc w znalezieniu jakies nawiewu dobrego który można zamontować na pamięciach.

 

dodam zdj żeby było dobrze widać mój problem. opost-171107-1243101202_thumb.jpgbudowa jest przewiewna nzxt tempest przednie oraz boczny wentylator wymienione.

 

post-171107-1243101313_thumb.jpg

 

chodzi mi mniej więcej o coś takiego:)

post-171107-1243101469_thumb.jpg

swój problem z przegrzewającym się ram rozwiązałem w taki sposób:

post-171107-1243765503_thumb.jpg

bez problemu podkręciłem je na 1080mhz i są zimne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...