Skocz do zawartości
FSC

Następca Asusa A8 Ma Być Juz Niedługo F8

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=128202

 

juz nie moge sie doczekac.....narescie bedzie cos zajeb.....widac poprawili touchpad....wogole desing podobny do w3j. No i te podzespoly w lapku 14 cali....ale znajac Polske nie zobaczymy ich w Polsce (chociaz kto wie)...no i ceny beda kosmiczne. Mysle ze ceny zaczna sie gdzie kolo 7 tysiecy w wzyż. 5 tysiecy to to na bank nie bedzie kosztowac...skoro F3sv z GF 8600 GS kosztuje 5 tysiecy i to lapek 15.4.

 

tu macie troche no nowym radeonie

http://www.elitebastards.com/cms/index.php...mp;limitstart=9

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=128202

 

juz nie moge sie doczekac.....narescie bedzie cos zajeb.....widac poprawili touchpad....wogole desing podobny do w3j. No i te podzespoly w lapku 14 cali....ale znajac Polske nie zobaczymy ich w Polsce (chociaz kto wie)...no i ceny beda kosmiczne. Mysle ze ceny zaczna sie gdzie kolo 7 tysiecy w wzyż. 5 tysiecy to to na bank nie bedzie kosztowac...skoro F3sv z GF 8600 GS kosztuje 5 tysiecy i to lapek 15.4.

Po 1 to chyba nie jest nastepca, bo A8 nie znika z oferty Asusa. Po prostu wprowadzaja nowy model i tyle. I cena tez nie sadze zeby byla w okolicy 7k. Tyle to kosztowal W3 a aluminiowa klapa i innymi bajerami, wiec stawiam ze F8 to blizej 5,5-6. Co nie zmienia faktu ze biore go jak tylko sie pojawi :D W3 z wszystkim czego mi zawsze brakowalo, laptop idealny? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to chyba nie jest nastepca, bo A8 nie znika z oferty Asusa. Po prostu wprowadzaja nowy model i tyle. I cena tez nie sadze zeby byla w okolicy 7k. Tyle to kosztowal W3 a aluminiowa klapa i innymi bajerami, wiec stawiam ze F8 to blizej 5,5-6. Co nie zmienia faktu ze biore go jak tylko sie pojawi :D W3 z wszystkim czego mi zawsze brakowalo, laptop idealny? ;)

po 1 jest to nastepca A8 bo http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M5e41c39dac7.0.html po drugie watpie zeby kosztowal 5 tysiecy skoro asus F3sv z GF 8600 GS a nie GT kosztuje 5 tysiecy i to lapek 15.4 a wiadomo ze 14 cali sa drozsze. widac ze ten f8 cieniutki jest...wyglada jak z boku jak dell m1330.

 

ps - nie szkoda ci kasy tak co pol roku zmieniac lapka na nowy?....przeciez to bez sensu tak zmieniac lapka na nowy jak tylko sie pojawi nowszy...nie wyrobisz jak bedziesz tak robil...no chyba ze rano w kiblu wydalasz kase a nie g... :)

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 jest to nastepca A8 bo http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M5e41c39dac7.0.html po drugie watpie zeby kosztowal 5 tysiecy skoro asus F3sv z GF 8600 GS a nie GT kosztuje 5 tysiecy i to lapek 15.4 a wiadomo ze 14 cali sa drozsze. widac ze ten f8 cieniutki jest...wyglada jak z boku jak dell m1330.

 

ps - nie szkoda ci kasy tak co pol roku zmieniac lapka na nowy?....przeciez to bez sensu tak zmieniac lapka na nowy jak tylko sie pojawi nowszy...nie wyrobisz jak bedziesz tak robil...no chyba ze rano w kiblu wydalasz kase a nie g... :)

Po 1. Bedzie tez wersja z HD2600, ktora bedzie na poziomie 8600GS (HD2600XT -> 8600GT) wiec mysle ze cena 5,5-6 wcale nie jest wyjeta z kosmosu. Po 2. Nie twoja sprawa na co wydaje pieniadze. Po 3. Obecnego lapka mam od kwietnia zeszlego roku, nie wiem w jakim kalendarzu urzedujesz ale wg mojego to blizej 1,5 niz 0,5 roku. I po 4. Leb daje sobie uciac ze M1330 bedzie znacznie cienszy (mniejsza przekatna, slabsza karta->mniejsze chlodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Bedzie tez wersja z HD2600, ktora bedzie na poziomie 8600GS (HD2600XT -> 8600GT) wiec mysle ze cena 5,5-6 wcale nie jest wyjeta z kosmosu. Po 2. Nie twoja sprawa na co wydaje pieniadze. Po 3. Obecnego lapka mam od kwietnia zeszlego roku, nie wiem w jakim kalendarzu urzedujesz ale wg mojego to blizej 1,5 niz 0,5 roku. I po 4. Leb daje sobie uciac ze M1330 bedzie znacznie cienszy (mniejsza przekatna, slabsza karta->mniejsze chlodzenie).

Po 1 oczywiscie ze nie moja sprawa. Ja to i bym na twoim miejscu dwa lapki co rok kupowal. Zreszta nie o to chodzi...kazdy robi na co chce i na co go stac. Po grudie F8 tez jest z GF 8600 GT wiec mocniejszy od GS. Nie mowie o radeonie bo firma ATI kompletnie mnie nie interesuje...tak samo AMD bo to juz i tak jedna firma. Jesli F8 z GF 8600 GT bedzie po 5 tysiecy to bede bardzo z tego zadowlony bo tyle wlasnie chce przeznaczyc kasy na lapka na grudzien/stycznen. Myslalem o F3SV ale jesli bedzie jak mowisz...to mnie bardoz ucieszy. Pozdrawiam.

 

ps - nie napisalem ze dell jest tak cienki jak asus...tylko napisalem ze F8 jest cieniutki i z boku wyglada a nie "JEST" jak dell

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

nastepny potworkowy Asus. Co to za pytunia mu wystaje z tylu. Przypomina mi to nieudolnie "stjuningowane" maluchy/seicento ktore strasza na polskich drogach ciagnac po ziemi wydechem ktory ledwo moga udzwignac.

 

Asus imho robi coraz brzydsze laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ... macie asusa z GF 8600 GT Tak jak mówiłem nie jest tani.... róznica miedzy GT a GS widać wynosi ponad 1300zł !! jak dla mnnie to ch.....ie dużo kasy za taki dodatek. Róznice obliczyłem odejmując od ceny tego lapa z GF 8600 GT cene mojego lapa bo ja dokupilem 1GB ramu wiec parametry obu róznią się tylko i wyłącznie tą właśnie grafą + w tym przykładzie bateria jest 8mio komorowa a u mnie 6cio :) z czego moj max wytrzymuje na niej 4 godziny a ten z GT 3,5.. wiec karta strasznie żre prąd a przez to lap sie napewno strasznie grzeje oraz lap ma lepsza matryce i system System w wersji Ultimate.

 

Podsumowując wole jednak z GS ponieważ mam dłuższy czas pracy w terenie o 30 minut ale to zawsze coś ( gdybym wymienil na baterie 8cell to pewnie czas pracy wydluzył by mi sie o jakies 1,5 godz) .Cena ogólna tego lapa czyli 6776.21 PLN jest dla mnie za duża, przecież to prawie 8 tysięcy złotych !!. Za to już można kupić fajną uzywaną fure. np: golfa 3ke.

 

Pozdro

 

PS: koYto ma najtaniej tego laptopa w sprzedazy. ( dane ze skąpca )

 

EDIT : właśnie zauważyłem błąd w opisie. Napisali ze lap ma 2 GB ( 2x 512MB ) a potem rozbudowa max do 2GB Wiec sprawa ile ma rzeczywiście do wyjaśnienia.

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ... macie asusa z GF 8600 GT Tak jak mówiłem nie jest tani.... róznica miedzy GT a GS widać wynosi ponad 1300zł !! jak dla mnnie to ch.....ie dużo kasy za taki dodatek. Róznice obliczyłem odejmując od ceny tego lapa z GF 8600 GT cene mojego lapa bo ja dokupilem 1GB ramu wiec parametry obu róznią się tylko i wyłącznie tą właśnie grafą + w tym przykładzie bateria jest 8mio komorowa a u mnie 6cio :) z czego moj max wytrzymuje na niej 4 godziny a ten z GT 3,5.. wiec karta strasznie żre prąd a przez to lap sie napewno strasznie grzeje oraz lap ma lepsza matryce i system System w wersji Ultimate.

 

Podsumowując wole jednak z GS ponieważ mam dłuższy czas pracy w terenie o 30 minut ale to zawsze coś ( gdybym wymienil na baterie 8cell to pewnie czas pracy wydluzył by mi sie o jakies 1,5 godz) .Cena ogólna tego lapa czyli 6776.21 PLN jest dla mnie za duża. Za to już można kupić fajną uzywaną fure. np: golfa 3ke.

 

Pozdro

 

PS: koYto ma najtaniej tego laptopa w sprzedazy. ( dane ze skąpca )

 

EDIT : właśnie zauważyłem błąd w opisie. Napisali ze lap ma 2 GB ( 2x 512MB ) a potem rozbudowa max do 2GB Wiec sprawa ile ma rzeczywiście do wyjaśnienia.

wg ceneo.pl jest tanszy sklep..ale chwilo nie maja juz f3sv. a to z tylu co was tak ciekawilo to system wywiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym nowym wymienionym wyżej lapie?? cena itd ?

masz na mysli G1 czy F8?

 

Jesli chodzi o G1 to wg mnie shit. Po pierwsze....czytalem recenzje ze sie grzeje jak cholera a do tego jak grasz w cos to strasznie szumi...twoj maxymalnie osiaga 41 dB a G1 osiaga 49dB to juz roznica. Po drugie cena mnie odraza...jesli chcialbym tak mocnego lapka to wzialbym kadlubka a nie wywala 7 tysiecy zlotych za cos co fajnie wyglada ale drogo kosztuje i sie grzeje i jest glosne.

 

Jesli chodzi o A8 z nowym radkiem to powiem tak. Mam sam Asusa A8H i cala seria lapkow A8 szumi....co prawda cicho...ale wlaczajac tryb quiet office nic nie zmienia....nie wycisza lapka....to jakis bezsens bo w tym momencie power4gear staje sie bezuzyteczny. Wiec w A8 juz nie bede sie pakowal. natomiast F8 ma byc nowa seria i nastepca zarazem A8 i jak tam bedzie z chlodzeniem to nie wiem. Bardzo podoba mi sie wyposazenie lapka upchane w 14 cali...mocny i w miare maly sprzet...ale jesli znow sie okaze ze power4gear nie wplywa na wiatraczek to ja w tym momencie podziekuje...cenie sobie cisze...dlatego seria F3 nie jest pod tym wzgledem skopana. Napalilem sie na F3SV i jesli do stycznia nie wyjdzie nic nowszego wlasnie tego lapka bede szukal...i go kupie. Na Toshibie sie zawiodlem..HP jest super ale strasznie slaby sprzet wsadzaja za duzą kasę o innych markach nie bede sie wypowiadal. Mam obecnie Asusa i jest w 95% zadowolony wiec nie bede zmienial firmy. Bede nadal brnął w lapki tej firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie o G1 mi chodziło. Tak podejrzewałem ze jest głośny i sie grzeje!! A co do F3sv to powiem Ci ze w styczniu moze ich juz nie byc :( Ja tak czekałem z toshibką A100-474 bo zbierałem kase no i kiedy chcialem juz ja kupic to oczywiscie wyprzedana i juz nie robią. Wiec jak ten sprzet Ci odpowiada to go poprostu bierz:)

 

ja jestem zadowolony:)

 

pozdr.

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenie sobie cisze...dlatego seria F3 nie jest pod tym wzgledem skopana. Napalilem sie na F3SV i jesli do stycznia nie wyjdzie nic nowszego wlasnie tego lapka bede szukal...i go kupie. Na Toshibie sie zawiodlem..HP jest super ale strasznie slaby sprzet wsadzaja za duzą kasę o innych markach nie bede sie wypowiadal. Mam obecnie Asusa i jest w 95% zadowolony wiec nie bede zmienial firmy. Bede nadal brnął w lapki tej firmy :)

Jesli szukasz mocnego lapka (z mocna grafa) i cichego....to go nie znajdziesz, nie ma takiej mozliwosci zeby laptop mial sluzyc do gier, ale przy tym byl cichy jak sprzet wyposazony w zintegrowane GPU. Cos za cos. Jedynym rozwiazaniem to lapki z dwoma GPU:dedykowanym do grania i zintegrowanym do pracy biurowej. Tyle ze sa 2 ALE: nic mocnego z dedykowanych kart tam nie znajdziesz. A po 2: sa to drogie sprzety i rzadko spotykane (wiem ze Sony ma taki bajer i bodajze Asus ma/bedzie miec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz mocnego lapka (z mocna grafa) i cichego....to go nie znajdziesz, nie ma takiej mozliwosci zeby laptop mial sluzyc do gier, ale przy tym byl cichy jak sprzet wyposazony w zintegrowane GPU. Cos za cos. Jedynym rozwiazaniem to lapki z dwoma GPU:dedykowanym do grania i zintegrowanym do pracy biurowej. Tyle ze sa 2 ALE: nic mocnego z dedykowanych kart tam nie znajdziesz. A po 2: sa to drogie sprzety i rzadko spotykane (wiem ze Sony ma taki bajer i bodajze Asus ma/bedzie miec).

hehe..nie no mocnego lapka do grania nie szukam...dla mnie GS w zupelnosci wystraczy...i wiem ze to lapek cichy (po ustawieniu quiet office) i chłodny - mowa o F3SV.

 

ps - dazon...nie mam kasy niestety teraz zeby wybulic 5 kafla. dopiero jak dostane stypendium naukowe no i jak sprzedam tego asusa co mam...do ttego jakies 1500 zeta uzbieram..wiec wtedy dopiero bede mial 5 kafla. ale przyznam ze mi sie nie smieszy....dzis w sumie tylko F3SV mnie interesuje....myslalem o HP - 14 cali z radeonem x2300 (wiem ze to lapek nie do grania raczej)...no ale maly i fajny....ale cena mnie zniechecila...5 tysiecy za cos za co moge miec cos mocniejszego.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... po powrocie z Anglii przywiozłem 10k ... kupiłem teraz F3sv zostalo 3 koła. Co chce przez to powiedzieć... że nie kupowałem czegos droższego ( a mogłem ) bo sie nie opłaca:) W laptopie chodzi o to zeby był w miare wydajny i przyjemny podczasz pracy w użytkowniu. Na pierwszym miejscu dobra komunikacja WiFi oraz BATERIA! ta trzyma 4h wiec super.. ogólnie chce powiedziec ze z GT to zapraszam do stacjonarek :) Pozdro

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... po powrocie z Anglii przywiozłem 10k ... kupiłem teraz F3sv zostalo 3 koła. Co chce przez to powiedzieć... że nie kupowałem czegos droższego ( a mogłem ) bo sie nie opłaca:) W laptopie chodzi o to zeby był w miare wydajny i przyjemny podczasz pracy w użytkowniu. Na pierwszym miejscu dobra komunikacja WiFi oraz BATERIA! ta trzyma 4h wiec super.. ogólnie chce powiedziec ze z GT to zapraszam do stacjonarek :) Pozdro

hehe..jestesmy tego samego zdania...jakbym chcial naprawde lapka do gier..o bym kupil stacjonarke za 5 baniek, ktora by mi wystraczyla na max 2 -3 lata swobodnego grania. Ale po co?...ja juz nie gram w nowe gry....a bawia mnie stare....jedyne w co zagram nowego to jak wyjdzie Diablo 3...

dlatego szukam czegos mobilnego, w miare mocnego, nie za gosnego i nie grzejacego sie...troszke mnie tylko denerwuje waga f3sv...2,95 kg to duzo..obecnie moj lapek wazy 2,45kg...i ciezko chyba bedzie sie przesiac na 15.4 cali. z 14 cali. mialem wczesniej FSC 3 kg i troche narzekalem..ale narzekalem bo to byl lapek nie z tej ziemi....sempron 2 ghz, i do tego karta SIS m760...dodatkowo ogromny szum i gorąc....po prosyu masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Za jakiś czas może uda mi się zrobić recenzje tego lapka... Póki co niestety ale jestem ograniczony przez czas oraz aparat cyfrowy, który szlag trafił :mur: . Umieszcze fotki kilka słów ale to już w całkiem nowym temacie.

 

PS na youtubie jest jakis filmik odnosnie modelu ale kijowy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak mozna mowic o ciszy przy korzystaniu z power4gear (pisze po doswiadczeniach z f3jp) :) Moim zdaniem dedykowana grafika nie musi wcale oznaczac wyjacego wentylatora - rozwiazaniem jest notebook hardware control, obnizone napiecia i wlasne ustawienia acpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bawilem sie z NHC i skrecalem grafike (po wylaczeniu Powerplaya, bo z nim nie chcial obnizac) wcale nie osiagnalem nizszych temperatur, a to za sprawa tego ze Powerplay czy tam inny wynalazek od nVidii wylacza czesci rdzenia co jak widac daje wiecej niz obnizenie wartosci o kilkadziesiat MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o regulacje taktowań grafiki w nhc, raczej o napięcia i częstotliwość zegara procka. Już na tym można zyskać co najmniej 5*C, co odbija na zmniejszeniu poziomu generowanego hałasu. Dodatkowo, a może raczej głownie poprzez acpi zaimplementowane w tym samym programie możliwość ustawienia obrotów wentylatora dla konkretnych poziomów temperatur. W porównaniu z efektami jakie uzyskałem po dłuższej zabawie ww. softem quiet office jest głośny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=144793

 

strasznie podoba mi sie ten pierwszy...przypomina mi w3j...ale drugi mocniejszy lecz z tego co widze bedzie sie bardziej rysował. ciekawe jeszcze jak bedzie z chlodzeniem.

 

jak na moj nos ceny beda wachac sie jakos 5,5-7,5 tysiecy...troszke duzo ;/

oby jeszcze te lapki trafily do polskich sklepow...bo jak znam zycie bedzie z tym ciezko.

 

w tym F8 moze i touchpad sie zmienil w stosunku do A8 ale widze ze nadal jest lakierowany wiec wcale nie musi byc lepiej.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach wycenili F8 na 1599$, wiec tak jak mowilem, cena 5,5-6kPLN wydaje mi sie jak najbardziej realna. Co do V2 to faktycznie fajny, ale czemu zrezygnowali z zawiasow ktore mial W3? :( Inna sprawa, ze jesli chodzi o wyposazenie to zdecydowanie bardziej mi odpowiada F8 (zreszta z wygladu tez mi sie bardziej podoba). HDMI nie przyda sie na razie tak bardzo jak DVI, przynajmniej dla mnie, a i grafika w wersji GT TEORETYCZNIE powinna starczyc na dluzej (chociaz po wczorajszych testach tej karty, stwierdzam ze do gier DX10 to ona sie kompletnie nie nadaje, moze 8700GT cos zmieni). Tak czy inaczej: czekam z niecierpliwoscia i odkladam kase :D

 

edit.

BTW. Jakis czas temu testowalem Asusa F9, 12". Wtedy to byl tak sredniaczek ze zintegrowana karta, a teraz wyposazony w 8400M to na prawde fajna malutka maszynka.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach wycenili F8 na 1599$, wiec tak jak mowilem, cena 5,5-6kPLN wydaje mi sie jak najbardziej realna. Co do V2 to faktycznie fajny, ale czemu zrezygnowali z zawiasow ktore mial W3? :( Inna sprawa, ze jesli chodzi o wyposazenie to zdecydowanie bardziej mi odpowiada F8 (zreszta z wygladu tez mi sie bardziej podoba). HDMI nie przyda sie na razie tak bardzo jak DVI, przynajmniej dla mnie, a i grafika w wersji GT TEORETYCZNIE powinna starczyc na dluzej (chociaz po wczorajszych testach tej karty, stwierdzam ze do gier DX10 to ona sie kompletnie nie nadaje, moze 8700GT cos zmieni). Tak czy inaczej: czekam z niecierpliwoscia i odkladam kase :D

 

edit.

BTW. Jakis czas temu testowalem Asusa F9, 12". Wtedy to byl tak sredniaczek ze zintegrowana karta, a teraz wyposazony w 8400M to na prawde fajna malutka maszynka.

nom u nas moze (jesli bedzie) byc troszke drozszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na pierwsze testy tegoż lapka, jak jakość będzie na poziomie w3j biore od razu ;D Z drugiej strony zastanawiam się nad sensem takiej zmiany bo w ostatnią gre na PC grałem chyba z 2 miesiące temu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...