Skocz do zawartości
FSC

Następca Asusa A8 Ma Być Juz Niedługo F8

Rekomendowane odpowiedzi

Ma DVI, ktore z HDMI jest kompatybilne takze nie ma problemu (chyba ze od razu i dzwiek chcecie przesylac, ale ja wole obraz po DVI + dzwiek po optyku z X-Fi). Co do rozdzielczosci to ja wlasnie czekalem na to WXGA+. Po 1 jak pracuje na lapku to obecne 1280x768 jest ODROBINE za male, a w domu i tak podlaczam zewnetrzny LCD wiec nie ma problemu. Po 2: na zewn mam taka sama rozdzialke ;) Co do bateri to chcialem zwrocic wasza uwage na jeden detal: w recenzji jest wersja z 86GT, a u nas ma byc z HD26, ktory jest robiony w nizszym procesie technologicznym, co powinno wydluzyc prace na bateriach. No ale o tym sie dopiero przekonamy.

 

@ motofan: nastepny model ma byc lepszy = ma miec mniejsza rozdzielczosc znowu? Ciezko moze z tym byc ;)

 

edit.

Tak na marginesie to ta recenzja jest zdeczka uboga, podobna ilosc jest wypisana na stronie Asusa. Poza tym z tego co zrozumialem (slowniki polskie-czeskie sa do du..y) to touchpad jest nie tyle zly, co nagrzany. Poza tym mam pewne przeczucie, ze ten system bez zatrzasku jest taki sam jak w C90. A jesli tak to gwarantuje ze nie bedzie sie czym przejmowac.

Generalnie chodziło mi o to żeby była możliwość wyboru wersji: WXGA+ lub WSXGA.

Co do karty i niższego procesu technologicznego to się zgadzam, natomiast myślę że więcej jak 15-20 minut na baterii nie pociągnie wersja z HD2600 co nie jest wartością zbyt porywającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy troche chyba nie rozumiem. Mowisz ze WXGA+ jest za duze, ze wolalbys WXGA, a teraz ze chcesz wybor miedzy WXGA+ i WSXGA (WSXGA nie widzialem w lapku). Wiec w koncu nie wiem: chcesz wiecej niz 1440x900 czy mniej? Co do bateri to wg mnie nie jest tak tragicznie i ze z wifi i praca w edytorze/przegladarka da sie wyciagnac 2,5 co oczywiscie nie jest porazajaca wartoscia, ale dla mnie do przyjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy troche chyba nie rozumiem. Mowisz ze WXGA+ jest za duze, ze wolalbys WXGA, a teraz ze chcesz wybor miedzy WXGA+ i WSXGA (WSXGA nie widzialem w lapku). Wiec w koncu nie wiem: chcesz wiecej niz 1440x900 czy mniej? Co do bateri to wg mnie nie jest tak tragicznie i ze z wifi i praca w edytorze/przegladarka da sie wyciagnac 2,5 co oczywiscie nie jest porazajaca wartoscia, ale dla mnie do przyjecia.

jak tak patrze na wynik 3dmarka 06 uzyskany przez asusa f8sa (ati hd2600) i compala fl90 (nvidia 8600gt ddr2) to ati uzyskal lepszy wynik....a to ponoc nvidia jest mocniejsza..wiec jak to jest

 

nvidia (fl90)

3D Mark06

3078 pkt.

 

 

ati (asus f8sa)

3D Mark06

3152

 

ja i tak nie wybieralbym lapka patrzac na suche wyniki 3dmarka...no ale dziwi mnie to troche.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od dawna staram sie w ogole nie patrzec na wyniki marków, tylko realna wydajność w grach. IMO HD26 DDR2 = 86GT DDR2, ale 86GT DDR3 juz bedzie lepsze. Z kolei 26XT kopie zad i blizej mu (jesli nie lepiej) do 87GT. Zreszta jesli chodzi o te karty to wydajnosc maja na tyle zblizona, ze warto zwrocic uwage na inne rzeczy jak np. UVD z ATI, ktory lepiej sobie radzi z materialem HD niz PureVideo nVidii czy nizszy proces technologiczny = mniejsze grzanie. W stacjonarkach nie ma to az takiego znaczenia jak w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od dawna staram sie w ogole nie patrzec na wyniki marków, tylko realna wydajność w grach. IMO HD26 DDR2 = 86GT DDR2, ale 86GT DDR3 juz bedzie lepsze. Z kolei 26XT kopie zad i blizej mu (jesli nie lepiej) do 87GT. Zreszta jesli chodzi o te karty to wydajnosc maja na tyle zblizona, ze warto zwrocic uwage na inne rzeczy jak np. UVD z ATI, ktory lepiej sobie radzi z materialem HD niz PureVideo nVidii czy nizszy proces technologiczny = mniejsze grzanie. W stacjonarkach nie ma to az takiego znaczenia jak w laptopach.

to dzieki za wazne informacje....tez jak bede kupowal to z Ati a nie nvidia. Założymy FanClub Serii F8 i A8 :) ..Pierszy w Polsce :)...zloty :D hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy troche chyba nie rozumiem. Mowisz ze WXGA+ jest za duze, ze wolalbys WXGA, a teraz ze chcesz wybor miedzy WXGA+ i WSXGA (WSXGA nie widzialem w lapku). Wiec w koncu nie wiem: chcesz wiecej niz 1440x900 czy mniej? Co do bateri to wg mnie nie jest tak tragicznie i ze z wifi i praca w edytorze/przegladarka da sie wyciagnac 2,5 co oczywiscie nie jest porazajaca wartoscia, ale dla mnie do przyjecia.

Sorka, pomyliłem się,oczywiście chodziło mi o WXGA+ lub WXGA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jeszcze jak z OC bo 8600GT w FL90 kreci sie bez pierdniecia o ~100% w gore :twisted:

ja np nigdy nie kupuje sprzetu zeby go krecic. ja akurat uzytkuje komputer raczej jak normalny user samochodu, ktory po zakupie nie leci i nie robi chip tunningu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMP podawal ze w cennikach na razie widnieje SA (z HD2600) takze o SV mozna snuc domysly. Byc moze, ze w ogole sie nie pojawi tak jak to mialo miejsce z A8 (tylko karty Ati).

nie no wczesniej A8 byl z nvidia 7400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300 jesli byc dokladnym, ale i tak chodzilo mi o karty segmentu middle czyli X1700/GF7700.

 

Pozwole sobie na mały offtop :)

 

Jak tak bedziecie czekać i czekać co niekotorzy z zakupem laptopów to nigdy ich nie kupicie :) tużprzed zkupem F8 pojawi się F398 który bedzie lepszy i np: w tej smej cenie i co wtedy :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, F8 (jak zreszta kazdy laptopa) jest zapowiadany z pewnym wyprzedzeniem. Takze jesli sie komus nie spieszy to jak najbardziej moze sie wstrzymac ten miesiac czy iles tam. Generalnie masz racje ze z zakupami nie powinno sie zwlekac, sam to wszystkim powtarzam. Ale jesli chodzi o F8 to ja osobiscie czekam na niego, bo nie wyobrazam sobie laptopa lepiej pasujacego do mojego "idealu", przynajmniej jesli chodzi o wyposazenie.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, F8 (jak zreszta kazdy laptopa) jest zapowiadany z pewnym wyprzedzeniem. Takze jesli sie komus nie spieszy to jak najbardziej moze sie wstrzymac ten miesiac czy iles tam. Generalnie masz racje ze z zakupami nie powinno sie zwlekac, sam to wszystkim powtarzam. Ale jesli chodzi o F8 to ja osobiscie czekam na niego, bo nie wyobrazam sobie laptopa lepiej pasujacego do mojego "idealu", przynajmniej jesli chodzi o wyposazenie.

a ja dodam ze pmp pisal ze w profilu Quiet Office slyszalnie zwalnia mu wiartak...cos ciezko mi w to uwierzyc. Podam dwa przyklady gdzie wiatrak wogole nie spowalnia sie.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-A8Jp.2560.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-A8Jr.2974.0.html

 

W obu przypadkach w podrozdziale Hałas jest napisane, ze lapki cichsze niz 38dB nie bedą....

a w tych dwoch przykladach

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-F3Jm.2215.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-F3Sc.3978.0.html

 

w tym samym podrodziale jest napisane, ze lapki da sie utrzymac w ryzach (wiatraki) wlaczajac profil Quiet Office co daje 34 dB natęzenia hałasu.

 

Wiec jak pisalem wczeeeeesniej.....seria A8 i domyslam sie e F8 maja niedopracowany ten aspekt i po prostu power4gear i profil QQ jest niepotrzebny.....sprawdza sie i działą w serii F3...czyli lapkach 15.4

 

P.S. - przypuszczam, ze w3j ma ten sam problem co seria A8. Wiec teraz F8 dal mi duzo do myslenia czy warto go brac....ja strasznie jestem uczulony na hałas...i raczej wole ciut slabszy komputer (np F3SV) ale cichy niz mocniejszy (F8SA czy F8SV) ale zeby caly czas mi mielil wiatrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - nie wazne czy ati2600 czy gf8600 - pytanie - KIEDY W PL?

Nie mam pojecia :?

 

wole ciut slabszy komputer (np F3SV)

Ciut slabszy i ciut wiekszy <_<

 

Dla mnie F8 to procz samego wyposazenia tez rozmiar - nie mam zamiaru kupic nic wiecej niz 14". Jesli bedzie "dmuchal" tak jak W3 (chociaz nie sadze, GPU jest w mniejszym procesie a to glownie "napedza" wiatraki) to i tak przezyje.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia :?

Ciut slabszy i ciut wiekszy <_<

 

Dla mnie F8 to procz samego wyposazenia tez rozmiar - nie mam zamiaru kupic nic wiecej niz 14". Jesli bedzie "dmuchal" tak jak W3 (chociaz nie sadze, GPU jest w mniejszym procesie a to glownie "napedza" wiatraki) to i tak przezyje.

czyli w3j daje sie we znaki....ehrrr.....te male napompowane lapki.....no nic...zobaczymy....mysle ze i tak ty pierwszy kupisz F8SA i napiszesz recke i bedzie wszystko jasne.

 

Mam teraz A8H z calafonem 1.6 i przyznam, ze az tak wiatrak mi nie przeszkadza na luzie...ale najbarziej dobija mnie to ze profil QQ nie dziala jak w F3F ;/

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczen/luty? Ueee stary to dazon jednak mial racje, do tego czasu to COS wyjdzie na 100%. Ja myslalem ze mowimy tu raczej o kwesti dni/tygodni, a nie miesiecy.

tzn COŚ wyjdzie?...w jakim sensie...ze nastepca F8SA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem akurat czy nastepca, ale mysle ze pojawi sie cos co bedzie moglo godnie konkurowac z F8, luty jest za ponad 4 miesiace, a chyba nie musze Ci mowic co w tym okresie moze sie wydarzyc na polu jakim sa laptopy czy w ogole komputery :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no faktycznie, czytnika brak. A moze jest tak ze wersja z GF nie ma? Nie mam pojecia, dziwne. Ewentualnie mieli jakis egzemplarz testowy, a w finalnej wersji dodali jeszcze czytnik?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no faktycznie, czytnika brak. A moze jest tak ze wersja z GF nie ma? Nie mam pojecia, dziwne. Ewentualnie mieli jakis egzemplarz testowy, a w finalnej wersji dodali jeszcze czytnik?

ciekawe jak z touchpadem i jego ślizgiem...czy poprawili cos w stosunku do A8....bo w A8 to wilgotnym palcem nic nie da sie zrobic.

 

pmp - napisz jak z wentylatorem.. glosno dmie w spoczynku i podczas obciazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytnik lini paplilarnych zbedny bajer, jest fajnie nie tez fajnie, co do touchpada do kazdego idzie sie przyzwyczaic jak nie to logitech nano i po sprawie... narzekacie wybrzydzacie... ehh

mnie interesuje tylko jedno KIEDY....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczen/luty? Ueee stary to dazon jednak mial racje, do tego czasu to COS wyjdzie na 100%. Ja myslalem ze mowimy tu raczej o kwesti dni/tygodni, a nie miesiecy.

 

 

:) Mam takie pytanko po co Wam 14stka ??

 

Mnie denerwowała by praca na tak małej matrycy ... odpalicie na tym choćby photoshopa i pojawią się poziome suwaki :) do przewijania ... chyba ze dacie wiekszą rozdziałkę ale to wtedy oczy padną od próby doczytania się co gdzie jest napisane :) Czy serio bedziecie pracować aż tak często w terenie ?? Może w warunkach ekstrymalnych np: w pociagu albo autokarze albo pokoju 0,5 na 0,5 metra ;)

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadaj pytanie po co 12 a nawet 10"? Po to ze noszenie czy rozlozenie sie z 14" jest duzo latwiejsze niz 15,4" i nawet jesli nie robie tego codziennie to praktycznie w kazdym tygodniu raz-dwa razy musze ganiac z lapkiem. Przerobilem wszystkie dostepne rozmiary i wiem, ze 14" to jest wlasnie idealny rozmiar dla mnie. Poza tym nie kazdy pracuje w Photoshopie.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...