Skocz do zawartości
FSC

Następca Asusa A8 Ma Być Juz Niedługo F8

Rekomendowane odpowiedzi

To zadaj pytanie po co 12 a nawet 10"? Po to ze noszenie czy rozlozenie sie z 14" jest duzo latwiejsze niz 15,4" i nawet jesli nie robie tego codziennie to praktycznie w kazdym tygodniu raz-dwa razy musze ganiac z lapkiem. Przerobilem wszystkie dostepne rozmiary i wiem, ze 14" to jest wlasnie idealny rozmiar dla mnie. Poza tym nie kazdy pracuje w Photoshopie.

w dodatku ja chodze z lapkiem po calej chacie i raczje ciezko jest klasc 3 kg na kolana nie mowiac juz o wielkosci. 14 cali to kompromis miedzy mobinoscia i desktop replacement.

 

no i po co kupowac w tej samej prawie cenie cos co jest slabsze niz mozna miec i mniejsze i mocniejsze za podobne pieniadze... "OBY"

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po tym tescie na notebookcheck widac raczej ze c90 to porazka.

przewrtowalem caly internet i z moich wnioskow wynika ze ten ati hd2600 jest duzo gorszy od nvidi 8600gt. Wiec szkoda by byla jakby nie pojawil sie asus F8SV w Polsce....Ati ma problemy ze sterami jak narazie dla kart hd2600....problemy pod xpkiem no i slaba wydajnosc wzgledem GT hmmm....czy ktos moze wie cos wiecej i mnie olśni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat czytalem ze HD26 DDR2 jest na rowni z 86GT DDR2, a wersja DDR3 jest lepsza od 86GT DDR3. Napewno nie jest duzo gorszy o to mozesz byc spokojny. Poza tym mnie wydajnosc pod XP nie interesuje skoro z lapkiem bedzie Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat czytalem ze HD26 DDR2 jest na rowni z 86GT DDR2, a wersja DDR3 jest lepsza od 86GT DDR3. Napewno nie jest duzo gorszy o to mozesz byc spokojny. Poza tym mnie wydajnosc pod XP nie interesuje skoro z lapkiem bedzie Vista.

no w sumie....ale kurcze co jest z ta premiera tego lapka....juz moge w sumie go łyknac..nie bede czekal do lutego.....oby cena nie przekroczyla 5400 zlotych....mysle ze bedzie kilka wersji jak zwykle lapka f8sa

 

http://pcarena.pl/page/80630/7/ATI-vs-NVID...ka-w-trybie-HD/

 

miales racje mastaha...coraz bardziej sie przekonuje do tego H2600

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

to prawda. Niestety takie gry jak Bioshock, World in Conflict, R6 Vegas, nie sa tak super grywalne jak myslalem. Niestety trzeba zjezdzac ostro w dol z suwakami. Ja w te gry gram w srednich detalach i troszke ponizej. W Bioshock roznica miedzy max a srednimi detalami jest KOLOSALNA. Na srednich teksturach wszystko jest rozmyte jak diabli (taka specyfika silnika chyba) i imho gra wyglada gorzej niz HL2.

Ostatnio gralem w Lost Planet (wiem ze to nie najlepszy przyklad) ale po oc na srednich detalach mialem 17 klatek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze lapek zawsze przegra z desktopowa karta o tej samej nazwie. Inna sprawa, ze dobra optymalizacja gry to obecnie rzadkosc na PC. Jak kupowalem x1600 1,5r temu to wrozylem duzo krotszy zywot, a okazalo sie ze nawet tegoroczne gry (c&c3, stalker) dzialaja bardzo dobrze. Tez jestem zdania ze do gier raczej konsole, ale na pc jest pare gierek ktore jeszcze chce zaliczyc i cos lepszego niz integra sie przyda. Jest jeszcze kwestia tytulow. World in conflict czy bioshock faktycznie na max nie pojda, ale Heroes5 czy wspomnialy HL2E2 juz tak, a te gry (nie liczac Spore) licza sie dla mnie na pc. Poza tym jak wspomnialem wczesniej, zwracam tez uwage na inne rzeczy: nizszy proces, uvd etc.

 

A jesli ktos nie ma stacjonarki i tylko lapka wtedy mocniejsza grafa to praktycznie wymog.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cóż dzisiaj widzę w sklepie? http://asus.f8sa-4s001c.mrach.com.pl/?xT=A...001C,Notebook,2

Cena 4900zł.Nice :)

wow :-P

 

 

teraz juz tylko czekam na recenzje maSTHa212 oraz wszelkie inne :D

 

bardzo mnie interesuje jakosc ekranu, czas pracy na baterii oraz czy mozna dokupic np. wieksza albo do multibaya(jezeli jest?)

 

no i co z halasem, czy jest mozliwosc calkowitego wylaczenia wentylatora, albo skrecenia go do minimum :)

 

jezeli bedzie ktos sklonny podzielic sie wrazeniami bede bardzo wdzieczny :)

 

:D

Edytowane przez pulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

jak towar jest niedostepny to zawsze jest atrakcyjna cena, zeby podpalic czekajacych zeby odwiedzali sklep codziennie, pczekajcie az wjedzie na stan :lol2:

Chociaz juz 5 klockow to imho troche za duzo.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5k to duzo?? No nie zartuj. Pokaz mi 14, a nawet 15,4 lapka tak napakowanego jak F8 i dostepnego w cenie 4750-5250. Sory ale A8 z lipnym GF7300 bylo na poziomie 4200-4400.

noooo nareszczcie cos ruszylo....teraz tylko oby byl dostepny i odrazu kupuje...ale po ocenie mastashy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< jesli lapek bedzie miec wady to mozesz byc spokojny ze o nich napisze, nie jestem typem fanatyka, ktory recenzujac sprzet pisze tylko o plusach tylko dlatego ze sam go posiada. Poza tym ja bede go porownywac podswiadomie do W3 wiec poprzeczka ustawiona jest raczej wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< jesli lapek bedzie miec wady to mozesz byc spokojny ze o nich napisze, nie jestem typem fanatyka, ktory recenzujac sprzet pisze tylko o plusach tylko dlatego ze sam go posiada. Poza tym ja bede go porownywac podswiadomie do W3 wiec poprzeczka ustawiona jest raczej wysoko.

nie nie...mnie interesuje tylko kwestia nagrzewania sie i jeszcze bardziej glosnosci no i czy en ati nie ma przycietych zegarow jak gf8600 gs w F3SV. jesli wszystkie bedzie git to odrazu kupuje bo mam kasiorke.

 

p.s. - jesli sie okaze ze nowy f8sa to suszarka to sobie odpuszcze....jesli nie...i mimo ze wiatrak bedzie chodzil non stop ale z wyczuciem....mam nadzieje, ze na max obciazeniu nie przekroczy 43dB to łykne lapka...bo wydaje mi sie ze to najlepsza propozycja na ta chwili w tym segmencie.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5k to duzo?? No nie zartuj. Pokaz mi 14, a nawet 15,4 lapka tak napakowanego jak F8 i dostepnego w cenie 4750-5250. Sory ale A8 z lipnym GF7300 bylo na poziomie 4200-4400.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/214390

Może nie jest taki stylowy bo to pro, ale bebechy te same poza dyskiem.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WXGA+ vs WXGA

5400rpm (prawdopodobnie Momentus) vs 4200

Lightscribe vs brak Lightscribe

Czytnik linii vs brak czytnika

DVI vs brak DVI

SPDIF vs brak SPDIF

czytnik kart 8-in-1 vs 5-in-1

5 USB vs 4 USB

tuner TV vs brak tunera

TPM vs brak TPM

1GB Lan vs 100mbit Lan

 

suuuuuure, takie same :mur:

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

nie od dzisiaj wiadomo ze Asus ma za drogie laptopy w stosunku do tego co oferuja.

Poza tym ze zestawiaja mocniejsze karty z 14" matrycami to w asusach nie ma niczego ciekawego.

Taka moja opinia.

Ta Toshiba nie jest zla w parametrach ale jakosc wykoanania to straszny chłam. Wiem co mowie bo mialem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no luz, wszystkie 14" maja DVI, tunery TV, nagrywarki z LS, czytniki na 8 kart etc. Asus maja jeden z NAJLEPSZYCH wspolczynnikow wyposazenie/cena, plus minus z na poziomie Acera, a ten jest raczej niedo przebicia. Pomijam wszelkie masci kadlubki, VBI itd bo o zupelnie inna para kaloszy.

 

edit.

Aha, zeby nie bylo. Wiadomo, ze sa wyjatki, ale jesli chodzi o segment nizszy i sredni to Asusy stoja na bardzo wysokim miejscu pod tym wzgledem.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

oo ten nowy Asus ma runer TV ?

Ja w specyfikacji ze sklepu internetowego nie widzialem tunera... Jak ma to jest to ISTOTNA roznica.

Bo przepraszam ale roznice typu: o jedno USB wiecej czy spalarka z LS, sa... komiczne... - jak dla mnie.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...