Skocz do zawartości
Gość

Xenony

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, od tego jest przetwornica za 500zl ;) chodzi mi o to czy bedzie swiecic tak jak powinien i czy nie roztopi mi reflektora. napisalem jeszcze do sprzedajacego. najwieksza lipa ze te przetwornice sprzedaja parami a ja chce jedna bo mam jedno swiatlo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem mail

"jesli dobrze zrozumialem opis aukcji moge tym zestawem zastapic zwykle zarowki halogenowe H4 ?"

 

dostalem odp:

witam dokladnie tak i montujac bixenon bedzie pan mial i krotkei i dlugie swiatlo. jezlei zmoantuje pan zwykly xenon z innych moihc aukcji za 469 bedzie xenon tylko na krotkich a dlugich nie bedzie wogole.

czyli mozna :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak Cie dorwa panowie z niebieskim kogutem na dachu to zabulisz mandacik o ile wogole bedziesz mial jeszcze po spotkaniu z nimi dowod rejestracyjny.

Xenony maja zupelnie inna konstrukcje lampy. Mozna przerobic zwykle lampy na xenony ale to wymaga sporej modyfikacji lampy.

troche informacji:

 

klik

klik

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie modyfikacje nie sa zgodne z prawem. nawet kompletne reflektory hella czy tam innych marek nie sa zgodne z polskim prawem. spelniaja norme europejska, a polska jest inna. bylo o tym duzo dyskusji na sr.pl.

jak nie policjant to wnikliwy diagnosta moze sie przyczepic.

wez pod uwage ze w przypadku jakiejkolwiek kolizji bedac niewinnym zostaniesz winnym w przypadku zauwazenia niedozwolonych przerobek tego typu - bo spowodowales oslepienie czy cokolwiek innego z pozoru bzdurnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wkładając xenon ori do samochodu które fabrycznie tego nie miało 'bo kupujący poskąpił' bedą problemy?

Albo takie angel eyes? Czy cokolwiek? Czy już nawet zmiana żarówki jest w tym kraju niedozwolona.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wkładając xenon ori do samochodu które fabrycznie tego nie miało 'bo kupujący poskąpił' bedą problemy?

Albo takie angel eyes? Czy cokolwiek? Czy już nawet zmiana żarówki jest w tym kraju niedozwolona.. :P

 

montaz czegokolwiek, co nie bylo homologowane do danego modelu samochodu w pl jest w pewien sposob ryzykowne.

 

jesli ten sam model samochodu fabrycznie w jakiejkolwiek wersji mial xenony (a wiec uzyskal homologacje) i cale lampy przelozysz do takiego samego, nikt nie powinien sie przyczepic.

 

angel eyes chyba nie maja homologacji w pl.

 

zamontowac mozesz, ale ryzykujesz w najlepszym przypadku zabraniem dowodu i mandatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa i jak zwykle wszystko zależy od diagnosty. Ja same xenony zrobiłem. Wypolerowałem klosze na płasko żeby krawędź swiatła była wyraźniejsza (pozatym nie jest potrzebne rozbicie światła na kloszu bo robi to za nas soczefka) i żaden diagnosta się do tego nie dowalił pomimo że "batyskaf" b3 nigdy nie widział Xenonów (zostawiłem na kloszu oryginalne homologacje). Oczywiście u mnie to był cały komplet z Mietka.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Konstrukcja jak na owe czasy pionierska i jak miodnie świeciła [;

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

mnie policja złapał jak miałem jeszcze 535i i słowa nie powiedziała. Jedynie zapytali sie o rocznik o to dlaczego tak ładnie lampy swieca i tez chca takie miec

No i co mnie to obchodzi?? Chwalisz sie tym??

 

Jak widac trafiles na takich a nie innych policjantow. Napisalem ze w swietle prawa przerobka taka jest nielegalna.

 

Inna sprawa jest to ze ostatnio jechalem przed takim delikwentem co mi dawal na niebiesko po glaalch jak patrzylem w lusterko. Sorry no ale posiadanie HM kseonow w dodatkow niereulowanych nie jest za mile dla innych uzytkownikow drogi.

 

Zaloze sie ze nie powiedziales im ze to sam przeobiles lampy na xenony. A skoro tak zrobiles to tylko swiadczy o Twojej i policjantow glupocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, napisałes że jak złapią go psy to zabuli, ew. zabiorą mu dowód rejestracyjny. Jak widac mnie złapali i nie zabuliłem.

 

PS. Sam nie przerabiałem lamp - auto kupiłem juz z takimi. I lampy nie były przerabiane tylko wymieniane - na orginalne xenony hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, napisałes że jak złapią go psy to zabuli, ew. zabiorą mu dowód rejestracyjny. Jak widac mnie złapali i nie zabuliłem.

 

PS. Sam nie przerabiałem lamp - auto kupiłem juz z takimi. I lampy nie były przerabiane tylko wymieniane - na orginalne xenony hella.

Moje posty dotycza przerobek reflektorow na xenony i to ze jak zlapia to maja prawo nawet zabrac dowod rejestracyjny.

A Ty jak widac nie doczytales do konca tudziez nie zrozumiales co pisze.

To ze sa reflektory homologowane xenony niekoniecznie originlay to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak Cie dorwa panowie z niebieskim kogutem na dachu to zabulisz mandacik o ile wogole bedziesz mial jeszcze po spotkaniu z nimi dowod rejestracyjny.

Xenony maja zupelnie inna konstrukcje lampy. Mozna przerobic zwykle lampy na xenony ale to wymaga sporej modyfikacji lampy.

troche informacji:

 

klik

klik

klik

mnie dzis dorwali z xenonami w bmw 5 powiedziano mi ze niemam stabilizacji swiatel to bzdura czy glupi policjant czy to sie stosuje wszedzie pytania sie mnoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprawa jest taka że jak jest nowe auto z soczewkami + hid 4300/6000K (czyli o w miarę normalnym kolorze) to nikomu nie przyjdzie do głowy pytać i sprawdzać czy są to legalne konstrukcje. Zabawa dopiero zaczyna się jak pełnoletni golf czy inny wynalazek mknie po ulicy z fioletem w reflektorze rażąc nawet samego policjanta który stoi sobie na poboczu i wypatruję ofiarę.

 

Sam planuje instalacje hidów o temperaturze 4300K do W211. Mam tam już soczewki zainstalowane a klosze ostatnio dodatkowo polerowałem. Pytałem się w wielu serwisach plus jednej stacji diagnostycznej gdzie zawsze robię przeglądy. Nikt nie widział powodów przeciwko takiej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednej ważnej rzeczy, nawet swap jest nielegalny, ponieważ potrzebne są SPRYSKIWACZE. Jedzie jeden debilek z drugim na wstawionych ksenono-podobnych soczewkach, których się nawet nie da wyregulować i mnie strzela(a raczej oślepia). Jakie masz żarówki i lampy w tym momencie? Co do angel eyes, to dlaczego miały by nie być homologowane? Zwykłe klary w fajnym kształcie. Radzę porównać światło z helli(nie porysowanej i czystej oczywiście) do jakichś dowolnych zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to dokładnie jest? To co podał chojrakrock tyczy się nowych samochodów i nowych "xenonów". Czy istnieją "xenony" oparte nie o soczewki? Jeżeli tak to kolejny podpunkt pada. Może znajdzie się ktoś poinformowany dogłębnie, jeżeli oczywiście taki istnieje? :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe auta mają wszystkie te funkcje, a jeżeli dokładasz xenony do innego auta to musisz spełniać wszystkie podpunkty bo auto może ci nie przejść badań technicznych, chociaż sami wiemy jak to wygląda u nas....poza tym przy kontroli policjant może ci nawet zabrać dowód i wlepić mandat 500zł chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżisas, ale "xenony" to nie wynalazek z wczoraj! Przecież starsze auta również posiadają "xenony", które były tam montowane seryjnie, więc są legalne (pomimo tego, że nie spełniają wszystkich podpunktów). Pytanie brzmi jak jest dokładnie, bo jak na razie wiemy tyle co nic, ktoś coś słyszał, przeczytał i tyle. Na domiar złego przedstawiciele prawa czy stacje diagnostyczne też nie wiedzą co i jak :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dopisze kolejne, jak wiadomo kazda lampa uzywana w samochodzie musi miec homologacje, homologacja jest zwykle na konkretne zrodlo swiatla, tak wiec lampa halogenowa posiada homologacje na zarowke halogenowa, po wlozeniu zarnika ksenonowego homologacja traci waznosc, a zeby sprawdzic wystarczy spojrzec na lampe pierwszy znaczek czyli H mowi ze lampa jest halogenowa D oznacza ksenonowa przytocze tez tekst znaleziony w internecie :

6.Dlaczego do ksenonowego świateł mijania potrzebne jest urządzenie czyszczące klosz reflektora- "spryskiwacz"?

Bardzo jasne światło ksenonowe mogłoby stanowić oślepienia jadących z przeciwka bez zastosowania dodatkowych środków, szczególnie wobec zmieniającego się obciążenia pojazdu (zmiana kąta padania) oraz zanieczyszczenia klosza (defleksja strumienia światła w obszar oślepienia). Przepisy homologacyjne biorą te uwarunkowania pod uwagę. Według ECE reflektory ksenonowe świateł mijania mogą być stosowane tylko wraz z automatycznym układem poziomowania reflektora oraz systemem oczyszczania klosza, uzależnionych od charakterystyki układu jezdnego pojazdu.

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie nie wiem czy czasem nie bylo samochodow z seria xenonow bez spryskiwaczy...

 

np.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6388276

 

bixenony bez spryskiwaczy:

 

http://allegro.pl/item642634641_audi_a4_2_...ony_200_km.html

 

W sumie nie wiem jak to jest i dobrze by bylo jakby ktos kto zna sie w tamcie wypowiedzial sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie otworzy firmy bo będzie musiał podatki płacić :D

BTW moją opinie już miałeś na gg :D

nie patrzył bym na ogłoszenia z allegro bo tam często auta powypadkowe pomimo tego ze posiadają xenony to nie mają spryskiwaczy bo jakiś "magik" kupił zderzak bez i tak już zostało :wink:

 

aha i dodam jeszcze ze ja mam fabryczne Xenony które nie mają soczewek a samo poziomowanie i spryskiwacze są

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie wersja USA nie wymaga spryskiwaczy :)

Jeden z nich to napewno amerykanin.

A drugi ma spryskiwacze hehehe

Moja mama kupujac nowe auto pamietam, ze miala do wyboru wlasnie albo z xenonem albo bez.

I jakby kupila z to automatycznie dostalaby spryskiwacze reflektorow.

Siwy05 mysle ze opisal dlaczego wszelkiej masci dorabiane xenony nie sa legalne.

Otoz nie maja homologacji. Jesli ja wyrobimy to wtedy to oswietlenie jest legalne.

A do tego sa potrzebne badania opinie etc :]

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...