Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

panowie i panie, jakie VID maja wasze E6750 ?

Sugerując się najnowszym core temp oraz Everestem: 1.35V

 

dzielnik 1:1 w stosunku do proca? Można wiedzieć o co chodzi? :)

Na fotce z CPU-Z masz dzielnik FSB:DRAM 5:6 ... masz ustawić 1:1 w biosie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecth wpisz w syganturce konfiguracje kopmutera, bedzie latwiej cos ustalic :)

np nie wiemy jakie masz ramy i moze sa cl4 667 a do pracy na wyzszych taktach wymagaja cl5 i podbicia napiecia czego ci nie zycze

Pamieci:

Geil ddr2 dual channel kit ultra low latency. 2x1gb. cl4. pc800mhz

Plyta: ASus P5KC

procesor - wiadomo jaki:)

Nie wiem dlaczego, ale w biosie mam ustawione cl6..

zmieniac to? jakie timingi dac?

 

EDIT: OK, zrobilem tak:

zmienilem pamieci na 4-4-4-12, dalem na nich napiecie 1,9v.

fsb dalem na 380 i vcore na 1,35v. Jak na razie nic sie nie sypie..

Chcialbym jednak wycisnac z tego procka 3,2-3,4ghz.

 

EDIT: testowałem 30min orthosem - wszystko ok

memtest do 100% i zero błędów, wiec wszystko ok.

Czy pamieci ustawiłem dobrze (napiecie 1,9)?, czy nie za wysokie napiecie na procesorze?

dawac wieksza fsb i zostawic pamiec i vcore jak jest? zmieniac timingi?

 

Co w takim razie robic z pamięciami?

Radźcie:)

Dołączona grafika

Edytowane przez ecth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos 2h conajmniej

Memtest for windows - 300% mniej wiecej

I teraz moglbys powiedziec ze podkreciles :D

 

 

Moj w/w E

VID - 1.3125 ;)

Tjunction 100*C :P

By CoreTemp 0,95,4

 

tyle ze coretemp pokazuje rownierz ze mam 4,2 GHz - 600x7 a mam 525x7....wiec.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak czesto/co ~ile sztuk trafiaja sie procki z tak niskim VID jak ten PITera? i jak je wyhaczyc (w przypadku szarego usera) - jedyna szansa to zakup selekta?

 

ps wie ktos na jakiej podstawie Intel daje takie i owakie VID danym sztukom procka - jak sie to ~odbywa i czy rzeczywiscie jest sens polowac na procki z nizszym niz zwykle VID?

 

swoja droga u AMD ~chyba~ nie ma czegos takiego jak rozny VID w zaleznosci od sztuki w obrebie jednego modelu i rewizji?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer mam pardzo podobnego procka, VID rowniez ten sam :D czym go chlodziles ?

Marne WC z chlodniczka BIE i fanderkiem 120mm.

 

 

hmm... jak czesto/co ~ile sztuk trafiaja sie procki z tak niskim VID jak ten PITera? i jak je wyhaczyc (w przypadku szarego usera) - jedyna szansa to zakup selekta?

 

ps wie ktos na jakiej podstawie Intel daje takie i owakie VID danym sztukom procka - jak sie to ~odbywa i czy rzeczywiscie jest sens polowac na procki z nizszym niz zwykle VID?

 

swoja droga u AMD ~chyba~ nie ma czegos takiego jak rozny VID w zaleznosci od sztuki w obrebie jednego modelu i rewizji?

Jak chcesz to moze Ci sprzedac w bardzo dobrej cenei tego co dawalem Screana :) Jak cos to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma w zasadzie ViD przy maks OC ale u mnie pokazuje CT 095.4 Beta ze mam 1.3500v - podobnie jak CPU-Z 1.352v. Nie wnikam - ale temperaturki wreszcie wygladaja na realne - 3600 1.41b bios i 59-60C stres pod Orthosem po 15 minutach.

Te temperaturki sa z tej 0.95.4 bety? Mi pokazuje co najmniej dziwnie, pod Orthosem na 3.4 GHz 1.35v bios mam 65 C... AbitEQ 50 C, 15C roznicy czyli po prostu inne tjunction. Jeno ciezko uwierzyc w 65 C z Ultra 120 :blink: Docisk chyba dobry, radiator jest mocno cieply, ale nie parzy specjalnie. Tak naprawde zadna roznica bo do granicy zostaje tyle samo, ale jakos 50C ma inny efekt psychologiczny :razz:

A VID procka to 1.35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma w zasadzie ViD przy maks OC ale u mnie pokazuje CT 095.4 Beta ze mam 1.3500v - podobnie jak CPU-Z 1.352v. Nie wnikam - ale temperaturki wreszcie wygladaja na realne - 3600 1.41b bios i 59-60C stres pod Orthosem po 15 minutach.

Z tym, że cpu-z nie pokazuje VID tylko aktualny vcore jaki sobie znajdzie w czujnikach. A coś w tym VID jest, bo dobre procki maja niskie VID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że cpu-z nie pokazuje VID tylko aktualny vcore jaki sobie znajdzie w czujnikach. A coś w tym VID jest, bo dobre procki maja niskie VID.

nie do konca masz racje,skladalem teraz jednego kompa,proc mial niski vid i konczyl sie na fsb 450-470 gdzie potrzebowal juz 1.5v :oops: ,a myslalem ze podczas tego skladania znajde se nowego proca :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mój E6750 na płycie MSI P35 Neo2 FR (reszta w podpisie) idzie na 3400 przy napięciu 1.36V (z biosa). Gdy próbuję podkręcić go do 3500 zaczynają się schody, podnoszę napięcie do 1.4V ale nie widzę reakcji ze strony procesora, zamiast dostawać zwiech lub walić błędami w dłuższych odstępach czasowych on wywala się w Ortchosie (Large test) nieregularnie (raz wcześniej raz później) bez względu na napięcie... w dodatku dzieje się to zawsze na przestrzeni 3 minut, czasem błąd zamienia się rdzeniami. Ostatnio miałem taką sytuację z E4300, ale wtedy winę ponosił dzielnik pamięci, teraz nie wiem co jest grane, albo to jakaś zagadka, albo ten proc to padka :) W sumie był kupiony jako taki co to ponoć na def robi 3600MHz.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc robił do niedawna @3.4hghz z Vcore 1.37 z Biosa, ale ostatnio zaczął się wywalać. Odkryłem to przy Wiedźminie (zwis systemu po ok 5min), a testował wcześniej SP2004 po ok 10h i było ok. Jak póściłem go niedziele na 3.4 przy napięciu 1.37V to SP2004 wywalił się po kilku min. Wczoraj w nocy proc leciał w teście, ale z Vcore z Biosa na 1.41V i nie wysypał się. Dziś potestuje w Wiedźminie czy jest stabilne <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój E4300 chodził w Orthosie w teście Small na 3200 przez 5h, a na teście Large wywalał się po 2 minutach, dlatego teraz zawsze wpierw testuję procesor w tym drugim trybie, ale opisane wyżej zachowanie mojego E6750 wygląda mi nieco dziwnie, dzisiaj dałem mu 1.42V 3500MHz i wytrzymał 13 minut... może taka sztuka, będę jeszcze walczył.

 

Jakie macie temperatury w Idle i Stresie w programie Core Temp 0.95.4? jakich wskazań według tego programu lepiej nie przekraczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatur z Core temp 0.95.4 to podłączam się. U mnie w idle jak teraz mam 33 i 35. Jak leciał SP2004 to po ok 6h miałem 67stopni. Czy to aby nie za dużo? Dodam że z kolei soft Abita podaje mi idle 20 (w stosunku do 36 Core Temp), a dla w/w testu było tylko 52 stopnie.

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jak narazie lata na 3600 przy 1.36 na BOXie, max temp to jakies 70C.

 

Szczerze powiedziawszy jestem troszke zawiedziony bo liczylem na 500fsb, a tu sie okazuje ze chyba mam walla troche wczesniej. :(

 

Przy FSB=~480 jak zapisze ustawienia w biosie to sie normalnie wylacza potem wlacza, za chwile znowu wylacza znowu wlacza i znowu mam te same ustawienia co mialem. :(

 

Probowalem to FSB osiagnac na vcore 1.5, vmch podbitym o 2 oczka, vram 2.1 i reszcie napiec podbitych o 1 oczko. Dodam ze ram bez problemu lyka 1000MHz 5-5-5-15 2.1V.

 

Jakies sugestie co by tu jeszcze w biosie przestawic? Bo jest to moje pierwsze C2D i nie za bardzo jestem jeszcze opcykany. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E6750 zaczyna mnie nieco denerwować... dzisiaj na 3500MHz dałem mu 1,43V z biosa chodził 4 godziny po czym Orthos się wywalił, ustawiłem 1,45V myśląc że będzie już ok, a ten wywalił się po 30 minutach. Coś musi być nie tak w relacjach pamięć procesor powyżej 3400MHz. A co do FSB moja sztuka idzie na 500MHz ładuje się także na 510MHz, ale wtedy płyta nie jest już stabilna, myślę że podniesienie napięć załatwiłoby sprawę. Macie takie coś że na pewnych dzielnikach pamięci procesor mimo, iż może chodzić z daną prędkością wywala się w Orthosie lub zawiesza system? (Miałem tak z E4300) W moim przypadku jest tak z taktowaniem 3400 8x425 pamięć na 1020MHz chodzi jak trzeba na 1060MHz zawiesza system, mimo iż może działać na 1140MHz (sprawdzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręceniem swojego procka powyżej 3,6 GHz. Nie wiem jak ustawić parametry w biosie. Tyle co wyczytałem na forum to tak uczyniłem ale reszty nie wiem, a mianowicie: 1. Transaction Booster- 2. Clock Over-Charging Mode- 3.Cpu Spread Spectrum- 4. PCIE Spread Spectrum-5. CPU Voltage Reverence- 6. CPU Voltage Damper- 7. CPU PLL Voltagr-8. FSB Termination Voltage-9. North Bridge Voltage- 10. North Bridge Voltage Reverence. Te wartości mam ustawione na auto bo nie mam pojęcia jak je ustawić. Sprzet jak w sygnaturce ten nowy oczywiście. A i nie wiem jakie mam temperatury bo wszystkie programy typu core temp, everest , asus probe szwankują i pokazują temp. 23 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca masz racje,skladalem teraz jednego kompa,proc mial niski vid i konczyl sie na fsb 450-470 gdzie potrzebowal juz 1.5v :oops: ,a myslalem ze podczas tego skladania znajde se nowego proca :sad:

To Ty nie do końca masz rację. Napisałem, że z reguły dobre procki mają niskie VID, a nie, że jeżeli procek ma niski VID to dobrze się kręci, a to zasadnicza różnica.

 

[img ]http://img138.imageshack.us/img138/867/vidwr4.jpg[/img]

Vcore z BIOS-a 1,40 pln ;) a FSB kończy się na ok. 540

nie straszne nam żadne nowe G0 :rolleyes:

a ja mam 1,2250v i co ? ;) Też mi G0 nie straszne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz to chyba straszna lipa 3.6 robi na 1.37 bez problemu, ale 3.7 [fsb463] jest juz niestabilne nawet na 1.5v - zwis po max minucie-dwoch. No i jeszcze wall na 470 - lipa straszna. :(

 

Chociaz zastanawia mnie to ze na 470fsb po ponownym uruchomieniu sie zawiesza na czarnym ekranie a na 500fsb jest dual boot i wraca do starych ustawien. Wall czy trzeba cos pokombinowac w biosie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wasze posty widzę, że na więcej niż 3.5-3.6 ghz to nie mam co liczyć. Do tego liczyłem 500FSB Pamięci jakie biorę to Mushkin SP2-6400+, 4-5-5-12 (2 kości po 1GB). Obym nie pluł sobie w brodę jak mi proponowana e2180 za 260 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...