Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze dalsze wyniki? Czy jeszcze można trafić na dobrą sztukę? Bo chyba się szykuję kupno tego procka

Witam - ja od wczoraj walczę ze swoim i na razie na defaultowym napięciu wykrzesałem 3420MHz (Prime 4h). Memki 1027MHz 5-4-4-12 2.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowoltowanie CPU do 1.38V dało rezultat w postaci 3620MHz.

 

Na 1.48V przeleciałem 16M w SuperPi na 3800MHz (6min 14s :wink: ) ale stabilności nie sprawdzałem bo w Prime tempy dochodziły do 71C i się program od płyty burzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowoltowanie CPU do 1.38V dało rezultat w postaci 3620MHz.

 

Na 1.48V przeleciałem 16M w SuperPi na 3800MHz (6min 14s :wink: ) ale stabilności nie sprawdzałem bo w Prime tempy dochodziły do 71C i się program od płyty burzył :)

16M to zadna stabilnosc :P Ile jest stabilne po 9h+ orthosa? :wink: Tak w ogole to cos sie ninja slabo sprawuje... Na Ultra 120 dawalem 1.5V+ i pod orthosem ~60 C z Fanderem na znosnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ultra 120 dawalem 1.5V+ i pod orthosem ~60 C z Fanderem na znosnych obrotach.

Z czego ten odczyt ?? Odpal Core Temp 095.4 i sprawdź tempy. Tjunction powinno być 100C. Starsze wersje pokazywały 85C przez co temp były o 15C zaniżone. Wiele programów błednie czyta E6750. U mnie odczyt z softu Foxconna pokrywa się ze wspomnianym programem a już np. wtyczka monitorująca temp. dla C2D w Riva Tuner pokazuje 15 mniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego ten odczyt ?? Odpal Core Temp 095.4 i sprawdź tempy. Tjunction powinno być 100C. Starsze wersje pokazywały 85C przez co temp były o 15C zaniżone. Wiele programów błednie czyta E6750. U mnie odczyt z softu Foxconna pokrywa się ze wspomnianym programem a już np. wtyczka monitorująca temp. dla C2D w Riva Tuner pokazuje 15 mniej :wink:

Trzeba bylo zajrzec na poprzednie strony, to ja krzyczalem na ludzi ze zlymi programami tempy odczytuja :P

Uzywam AbitEQ, CoreTemp pokazywal cuda jak 2x C w idle a AbitEQ juz sensownie, 3x C. Na 1.35v z Fanderem na minimum mam okolo 50 C w stresie. +15 C daloby 65 C na def v i Ultra eXtreme, co jest raczej malo prawdopodobne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo zajrzec na poprzednie strony, to ja krzyczalem na ludzi ze zlymi programami tempy odczytuja :P

Uzywam AbitEQ, CoreTemp pokazywal cuda jak 2x C w idle a AbitEQ juz sensownie, 3x C. Na 1.35v z Fanderem na minimum mam okolo 50 C w stresie. +15 C daloby 65 C na def v i Ultra eXtreme, co jest raczej malo prawdopodobne :P

 

Ludzie czym wy te temperatury czytacie ? U mnie jakikolwiek program pokazuje 25 stopni na C2D E6750 na każdym rdzeniu co jest oczywiście kłamstwem. Używałem AbitEQ, najnowszy Core Temp, SpeedFan, TAT . Jest w ogóle coś co potrafi odczytać tę temperaturę poprawnie pod windowsem xp ? Chyba nie... a jakiekolwiek dodawanie 15 stopni jest śmieszne raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czym wy te temperatury czytacie ? U mnie jakikolwiek program pokazuje 25 stopni na C2D E6750 na każdym rdzeniu co jest oczywiście kłamstwem. Używałem AbitEQ, najnowszy Core Temp, SpeedFan, TAT . Jest w ogóle coś co potrafi odczytać tę temperaturę poprawnie pod windowsem xp ? Chyba nie... a jakiekolwiek dodawanie 15 stopni jest śmieszne raczej :)

Core Temp 095.4 lub SpeedFan 4.33 powinny czytać dobrze. Przede wszystkim jaki Tjuncion pokazuje Ci Core Temp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czym wy te temperatury czytacie ? U mnie jakikolwiek program pokazuje 25 stopni na C2D E6750 na każdym rdzeniu co jest oczywiście kłamstwem. Używałem AbitEQ, najnowszy Core Temp, SpeedFan, TAT . Jest w ogóle coś co potrafi odczytać tę temperaturę poprawnie pod windowsem xp ? Chyba nie... a jakiekolwiek dodawanie 15 stopni jest śmieszne raczej :)

AbitEQ powininen czytac normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Temp 095.4 lub SpeedFan 4.33 powinny czytać dobrze. Przede wszystkim jaki Tjuncion pokazuje Ci Core Temp ??

Tjunction w CT 0.95 pokazuje mi 85 st C i na każdym rdzeniu po 23 stopnie.

 

W najnowszym speedfanie :

 

Dołączona grafika

 

 

Zaznaczone obwódką to temperatura rdzenia karty graficznej a nie procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjunction w CT 0.95 pokazuje mi 85 st C i na każdym rdzeniu po 23 stopnie.

 

Przecież pisałem sprawdź w najnowszym Core Temp 095.4 LINK Tjunction wynosi dla E6750 100C dlatego wszystkie programy czytające go jako 85C podają zaniżoną o 15C temperaturę ...

 

 

Tjunction 85C miały starsze rewizje - np. B2 w E6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu przy jakim napięciu lata ów proc na 4GHz?

Napięcie poprosił bym raczej real niż to ustawione w biosie bo one często mijają się z prawdziwą wielkością :)

obawiam się że tu granicą jest fsb płyty - musiałaby osiągać 500Mhz no i jakiś select spośród procków. Pamięci pewnie ktoś taki by już wcześniej kupił odpowiednie. Jednym słowem troche kryteriów musimy spełnić żeby nam chociaż super pi policzyło na 4GHz :)

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

zaznacze od razu ze jestem na granicy duzego wkur... a oto dlaczego:

 

proc w zaden sposob nie chce dzialac stabilnie juz przy taktowaniu 3,4. Standardowe napiecie jakie daje mu plyta to 1,3, zdazylem sie juz zorientowac ze jest to napiecie zbyt niskie wiec najpierw podnioslem je do 1,35 a teraz do 1,37 i lipa - orthos na 1,3 wywala po 1s na 1,37 po okolo pol godziny (chociaz raz dzialal ok. godzine). wyzsze taktowanie powoduje proporcjonalne pogorszenie stabilnosci (szybsze wywalenie orthosa) az do 3,6 przy ktorym system odmawia powstania. Napiecia nie podnosilem narazie wyzej ale dla 3,4 a nawet 3,5 z tego co wyczytalem to powinno to az nadto byc. Dodam jeszcze ze stabilne 3,32 robi bez jakichkolwiek ingerencji (nawet na vcore 1,3) - wszystko def poza ramem na 2,1 zeby wstal komp, a 3,4 nie idzie za cholere niezaleznie od ustawien. Proc byl kupowany w polowie sierpnia, pack date to 07/17/07.

 

Pozostale ustawienia napiecia to:

VTT 1,375

RAM 2,1

natomiast NB i SB podniesione o jeden poziom do gory niz def

w biosie mam jeszcze jedno ustawienie CPU GTLREF VOLTAGE i tutaj sa procenty od 63% (def) - 67% - czy osoby tez posiadajace abita cos tu zmienialy?

 

Ram testowalem przy pomocy zmian dzilenika i najwyzsze sprawadzane 940 robil bez problemu, wiec problem raczej tu nie lezy.

 

Tempy max po tej polgodzinie orthosa to 44 st (ale przy scythe to jak rozumiem norma) dla CPU i 57 dla aux (z tego co czytalem to sa to na tej plycie mosfety).

 

Pytanie: trafilem rekordowo lipna sztuke (za kazdym razem wywala sie drugi rdzen), czy gdzies zrobilem blad?

 

Dodam jedynie iz wylaczylem wszelkie "zaawonansowane" opcje CPU poza thermal control oraz virtualization techn. Chwilowo mam tez 10-letnia grafe pod PCI :)

 

Czy np. rozkrecenie wszystkiego i wymiana serwisowych past na np. silever 5 cos tu moze pomoc - chociaz niesadze bo tempy nie wydaja sie stanowic problemu.

 

W kazdym razie wszelkie sugestie mile widziane :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez trojanuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - ja u siebie tez mam max 3.4 GHz i to nawet niezbyt stabilne jest. Napięcie procka strasznie spada (Powinno być 1.35 default a spada do 1.31 albo niżej - dopiero po podniesieniu w biosie do 1.39 daje mi jakieś standardowe napięcie przy obciążeniu) . Ciężko tu coś powiedzieć. W tej chwili podkręcanie mi nie potrzebne bo procek i tak jest bardzo wydajny ale widząc, że powinien on robić te 3.4 bez podnoszenia napięcia w miarę stabilnie to trochę się zaczynam martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie procka strasznie spada (Powinno być 1.35 default a spada do 1.31 albo niżej - dopiero po podniesieniu w biosie do 1.39 daje mi jakieś standardowe napięcie przy obciążeniu)

Czym mierzone? Tylko nie mow ze programowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili podkręcanie mi nie potrzebne bo procek i tak jest bardzo wydajny ale widząc, że powinien on robić te 3.4 bez podnoszenia napięcia w miarę stabilnie to trochę się zaczynam martwić.

jakie powinien? od kiedy kupujac procka masz gwarancje ze powinien iles tam wykrecic? (pomijam sprawe selektow). moj smiga na 1.35 3.2, proby wykrecenia wiecej na wszystkim def zakonczyly sie kilkoma bluescreenami, uszkodzona winda i dalem sobie spokoj. (z boostowaniem napiec bylo rowniez kiepsko, ale to bylo lato i temperatury szalaly). fajnie ze innym chodzi 3.4 czy nawet 3.6 na niewielkim podbiciu, ale to nie znaczy ze kazda sztuka tyle robic bedzie na dokladnie takich samych ustawieniach. ja sie szukuje do szlifu czapy, nawiewu na nb i pwm, i wtedy powalcze wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie powinien? od kiedy kupujac procka masz gwarancje ze powinien iles tam wykrecic? (pomijam sprawe selektow).

 

[...] ja sie szukuje do szlifu czapy, nawiewu na nb i pwm, i wtedy powalcze wiecej.

Pewnie URSUS wyciągnął średnią z tych procków gdzie wile faktycznie robi 3.4 default, niektóre dużo więcej. Czynników jednak jest wiele - ten sam CPU na innej mobo, zasiłce, RAMie i chłodzeniu poleci inaczej. Kiedyś czytałem reckę jak testowali zasilacze i max OC i wyszło, że różnice sięgały 200Mhz.

 

Co do chłodzenia to od razu po kupnie mobo wrzuciłem na NB Thermarighta HR-05-SLI, myślę jeszcze nad zakryciem 4 sekcji zasialania jakimś radiatorem.

 

PS

 

Odnośnie dyskusji o 4GHz to ja pasuje ... na 4GHz nie wstaje winda - wygląda jak FSB wall w okolicy 500 bo na 490 chodzi. Bardzo mnie to nie martwi bo na codzień 3.6GHz pomykam i styka :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dyskusji o 4GHz to ja pasuje ... na 4GHz nie wstaje winda - wygląda jak FSB wall w okolicy 500 bo na 490 chodzi. Bardzo mnie to nie martwi bo na codzień 3.6GHz pomykam i styka icon_wink3.gif

Wrzuć mnożnik 6x i zobacz FSB 500 - u mnie pomyka orthos prioryty 9 przez 2h bez bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie URSUS wyciągnął średnią z tych procków gdzie wile faktycznie robi 3.4 default, niektóre dużo więcej. Czynników jednak jest wiele - ten sam CPU na innej mobo, zasiłce, RAMie i chłodzeniu poleci inaczej. Kiedyś czytałem reckę jak testowali zasilacze i max OC i wyszło, że różnice sięgały 200Mhz.

dokladnie - przeciez biorac dokladnie ten sam model plyty, ramu, zasilki itd, to sa przeciez inne egzemplarze i ten sam proc moze isc zdecydowanie gorzej. ja na razie spasowalem bo nie moglem sobie pozwolic na jakis przestoj - skrecilem, podkrecilem ile sie dalo stabilnie bez cudowania i na razie czeka na odrobine wolnego czasu kiedy bede mogl sie pobawic. nie ukrywam, ze mam kilka rzeczy do poprawki, np nowe biurko zeby bude odsunac od sciany bo aktualnie fander na wydechu ma raptem 10cm od sciany wiec nie ma zbyt komfortowych warunkow zeby wyrzucac cieple powietrze.

 

Co do chłodzenia to od razu po kupnie mobo wrzuciłem na NB Thermarighta HR-05-SLI, myślę jeszcze nad zakryciem 4 sekcji zasialania jakimś radiatorem.

ha, nie ma tak dobrze. abit poskapil na chlodzeniu quada i niestety nie da sie tego tak komfortowo wymienic, zwlaszcza toto na pwm. na nb przydaloby sie cos wiekszego, a nie to gowienko, ale walne dobry nawiew 60mm na pwm i nb i powinno dac rade. plus jak mowilem szlif czapy, bo cos czuje ze nie jest za prosta - 60C w stesie na ninjy w dobrze wentylowanej solo to zdeka za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na dniach z zakupem nowych części do mojego leciwego kompa.

Chce wsadzić CD2 E6750 i mam pytanie, czy ostatno dostepne sztuki - kupuje w Krakowie Pc Projekt lub Apollo - pojdą na ~3.2-3.4ghz? Tyle mi styknie. Czy może brać E6420 lub E6600?

Zależy mi na OC procka ponad 3Ghz.

 

Reszta gratów to Abit IP35 + Patriot 2x1gb LLK 800mhz i Arctic Freezer 7 Pro (nowy model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć mnożnik 6x i zobacz FSB 500 - u mnie pomyka orthos prioryty 9 przez 2h bez bledow.

Mój comp nie lubi takich experymentów :wink: Po takim zabiegu nie chciał ruszyć, a jak już go zmusiłem to zawisł raz w biosie a raz na wykrywaniu SATA :blink: Tak czy siak być może spowodowane było to tym, że napięcie na NB zostawiłem default ...

 

Chce wsadzić CD2 E6750 i mam pytanie, czy ostatno dostepne sztuki - kupuje w Krakowie Pc Projekt lub Apollo - pojdą na ~3.2-3.4ghz?

Przytoczę słowa kogos z PurePC ... "na tym forum nie ma wróżek" :razz:

 

Innymi słowy każdy CPU jest inny ... raptem kilka dni temu pisałem o swoim - 3.42GHz default. Pakowany 07.30.07r.

 

Na 99.9% 3.2GHz zrobisz niezależie od sztuki - pytanie przy jakim napięciu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...