Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh to co ja przeżyłem przez ostatnie 3 dni z tym procesorem zapamiętam na dlugo jako nic przyjemnego :| Sprawa wygląda tak, że proc ledwie robi 3.3 ghz na tym mobasie co man na 1.475v :| Nie to żebym nie walczył, ale przy 1.6 v na proc i 1,5 na NB moja cierpliwość się skończyła i z obawy o proc zjechałem z Vcore do ostatecznego 1.475 :( W akcie desperacji poszedłem do kumpla co ma Abita iP35 i zacząłem testować na swoich Kingmaxach 1066 ,a potem na jego Patriotach 800. Dzielnik dałem na 1:1 i zacząłem walkę z prockiem. Przy napięciu 1.4 spokojnie poszedł 8x410 ,ale wyżej było jeszcze gorzej. Ciągłe freezy ,albo restarty. Zapuściłem na tym napięciu Orthosa i wystarczyło 10 minut. Poszedłem dalej i dałem mu więcej papu. Poszedł 8x415 i to jak na razie było max. Dałem sobie spokój z walką o liche mhz'e i sprzedałem za 540 PLN ,bo akurat inny znajomy chciał wziąć tego proca ,a na kręceniu na szczęście się nie zna.

 

Ja to mam zawsze pecha z trafieniem na dobre sztuki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywalo tak ze pewna wersja Orthosa powodowala niekontrolowane resety.

Nie chodzi tu o orthosa, sys potrafi zaliczyć freeza nawet przy normalnym ruszaniu kursora na pulpicie, bardzo dziwna sprawa. No i niestety trzeba jechać na def, rozwiązania żadnego nie widzę :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o orthosa, sys potrafi zaliczyć freeza nawet przy normalnym ruszaniu kursora na pulpicie, bardzo dziwna sprawa. No i niestety trzeba jechać na def, rozwiązania żadnego nie widzę :sad:

A podbiłeś napięcie na NB, jak już wyżej pytałem, czy zostawiłeś na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron: jakie napięcie?

Ładna sztuka...

BTW: jak testujecie stabilność ortosem to ustawiajcie priorytet 9 założmy, albo 10. Widze że wszyscy jadą na priorytet 1 który też jest dobry do sprawdzenia stabilności... ale to nie jest stabilność (jak skała) tylko "stabilność" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 6750 na napięciach Auto(niestety Asus P5E narazie na tym biosie 0107 nie daje mozliwosci regulacji napięć ,piszę o tym w innym temacie) robi 3300(około dokładnie co do MHz nie pamiętam) i ram na CL5 1040, równiez napięcia na Auto.Ram to Mushkin SP2-6400+, 4-5-5-12 (4x 1024 MB) 2.0-2.1V

To dobrze czy żle na nominalnych napięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron: jakie napięcie?

Ładna sztuka...

BTW: jak testujecie stabilność ortosem to ustawiajcie priorytet 9 założmy, albo 10. Widze że wszyscy jadą na priorytet 1 który też jest dobry do sprawdzenia stabilności... ale to nie jest stabilność (jak skała) tylko "stabilność" ;)

przy tym valdku mialem 1,2875V z bios czyli real bedzie zdecydowanie mniej bo bios v1.4

ja testuje prorytetem 1, nie zdazylo mi sie nigdy zeby mi wysypalo proca ktory jest stable na jedynce w codziennym uzytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzęt jak w sygnaturce. Swojego proca podkręciłem do 3,6 Ghz, ale dalej ani drgnie. Gdzieś wyczytałem na forum, że przy ostrym o/c należy w biosie pewną funkcę ustawić tą która odpowiada za automatyczne obniżanie taktowania proca wtedu kiedy nie jest obciążony. Faktycznie tak mam. Nie wiem która to funkcja i jak ją ustawić. Proszę o pomoc. Może proc pójdzie wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 6750 na napięciach Auto robi 3300.

To dobrze czy żle na nominalnych napięciach?

 

Poleciał jednak troszkę wyżej na auto 3450 :wink: To już chyba całkiem nieżle ,jezeli chodzi o vcore stock?.Czytałem że niektórym nawet na 3.2 nie chce iść już po podniesieniu napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciał jednak troszkę wyżej na auto 3450 :wink: To już chyba całkiem nieżle ,jezeli chodzi o vcore stock?.Czytałem że niektórym nawet na 3.2 nie chce iść już po podniesieniu napięć.

ile masz stock ?

 

1,350V z biosu (:

post-102524-1194814113_thumb.jpg

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszenia napięć, nie dotykam tego w biosie jest ustawione cały czas na auto czyli rozumiem że na 1.35V.

Jednak z tego co widziałem nigdy nie było wiecej jak 1.30 waha sie miedzy 1.12 a 1.32.

Oczywiscie nie mierzyłem miernikiem bo nie mam takiej możliwosci.

 

Sprawdzałem w biosie,pcprope,i CPU-z.Jutro wrzuce screenny.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie Vcore swojego E6750 tez mam w biosie na Auto

ale w roznego rodzaju programach pokazuje Vcore od 1.33 do 1.4 :( ?

CPU Voltage Reference : mam na max wartosc czylo x0,63

CPU Voltage Dumper = Enabled

CPU PLL Voltage = 1.5v

Na tych ustawieniach mam stabilnie to co w sigu

Orthosem wprawdzie testowalem tylko 1,5h priorytrt 8

ale za to od tygodnia podczas wielogodzinnego grania w Demo Crysis , BF2 i Obliviona

zero zwisow/resetow czy wyjsc do pulpitu .

Wiec z cala odpowiedzialnoscia moge stwierdzic

ze w moim wypadku i moich zastosowaniach system full stable .

Dodam ze komp ostatnie 3 dni chodzi nonstop ;) po nocach sobie liczy .

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie Vcore swojego E6750 tez mam w biosie na Auto

ale w roznego rodzaju programach pokazuje Vcore od 1.33 do 1.4 :( ?

o to chodzi że Asus gdy ustawisz Vcore na Auto sam podbija napięcie;) musisz ustawić ręcznie 1,35v i wtedy tyle będzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witto

Na to wyglada ze mobas na Auto podnosi nieznacznie Vcore

i o to chodzi ,zeby bylo stabilnie , ja zawodow w obnizaniu napiecia nie mam zamiaru robic

mam wiele ciekawszych rzeczy do roboty niz ciagle gonienie za wynikami Vcore , MHz itp

Jestem zadowolony z tego proca , to moj pierwszy intel od paru lat i kreci sie bardzo ladnie

, zreszta wielu w tym threadzie przesiadlo sie z AMD na intela ;)

Jak nie bede mial co robic to potestuje jego max OC , ale nie wczesniej niz za 1-2 tygodnie

przypuszczam ze 3,9 do 4GHz na napieciu max 1.48/1.5 powinien spoko zrobic .

Problemem moga byc tylk o temperatury , moj cooler CPU ( Akasa AK-975CU )

do najbardziej wydajnych nie nalezy :/ tyle ze bude mam otwarta + dodatkowy nadmuch

jakos daje rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anti2k świetny procek

pewnie masz jakis ultra niski VID

na twoim miejscu to ja bym nie mial sumienia marnowac tego potencjalu :D

tak z ciekawosci, jaka masz plyte ?

Jak bym mial lepsze chlodzenie to bym jeszcze cos powalczyl, niestety na razie tylko spolerowany freezer7 pro + 3x 120mm w budzie.

Plytka to MSI P35 Neo2-FR, swoja droga bardzo fajna i niedroga konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mial lepsze chlodzenie to bym jeszcze cos powalczyl, niestety na razie tylko spolerowany freezer7 pro + 3x 120mm w budzie.

Plytka to MSI P35 Neo2-FR, swoja droga bardzo fajna i niedroga konstrukcja.

jaki masz ver bios ?

sadzac po odczytach v w cpu-z to cos przed 1,4 ?

sprawdz coetemp jaki masz vid (:

i jestem bardzo ciekawy przy ilu masz fsbwalla, tu ci niepotrzebne dobre chlodzenie

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz ver bios ?

sadzac po odczytach v w cpu-z to cos przed 1,4 ?

sprawdz coetemp jaki masz vid (:

i jestem bardzo ciekawy przy ilu masz fsbwalla, tu ci niepotrzebne dobre chlodzenie

Biosik nie upgrejdowany, siedzi 1.2, reszte posprawdzam jak bede w domu.

 

Maly edit:

Dołączona grafika

Edytowane przez Anti2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...