Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wylaczenie tej opcji daje duze przyspieszenie wydajnosciowe w grach i windowsie? Bo jesli chodzi o pobor mocy i temp proca to jest znacznie nizsza przy jej uaktywnieniu

wydajnosc jest identyczna bo proc sam sie dostosowuje do warunkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wylaczenie tej opcji daje duze przyspieszenie wydajnosciowe w grach i windowsie? Bo jesli chodzi o pobor mocy i temp proca to jest znacznie nizsza przy jej uaktywnieniu

Gdy potrzeba pelnej mocy CPU mnoznik znow wskakuje na swoja domyslno wartosc i proc rozwija pelna szybkosc, tak wiec na codzien spokojnie moze byc wlaczona. Jedynie do bicia rekordow w markach i benchach warto wylaczyc, bo zagozali maniacy twierdza ze przelaczenie mznoznika zajmuje chwilke (ulamki sekund) co moze powodowac minimalne opoznienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos ostatnio C2D E6750. Interesesuje mnie gdzie teraz mozna trafic na procki z niskim VID, 1.3250 lub nawet ponizej. Bo te egzeplarze kreca sie definitywnie lepiej od 1.3500.

Ja kupowałem tydzień temu, ale nie sprawdzałem jeszcze nic "dokładnie" czasu mało. Disiaj sprawdze i dam znać.

 

btw. Jedyne co zrobiłem z nim narazie to skorzystałem z opcji w biosie "CPU UP LEVEL" i mobo z E6750 zrobiła E6850 ;)

 

 

Spawdziłem core tempem i niestety mam Vid 1.350 :/ a rewizja to G0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoniłem mojego E6750 na 3.7 Ghz przy napięciu z biosu 1,4V i zapuściłem Super PI test 16M. Wynik 7m.41 s. :blink: Co to k***a ma być? Gorsza wydajność niż mój poprzedni proc E6300@3,2Ghz. Mobo P5N-E SLI bios 0608. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może co to jest temperatura AUX w speedfanie?? I czy to narmalne że na linii +12V pokazuje 7V?? Sprzęt taki jak w opisie. Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj proszę...mój proc to chyba jakaś padaka, wstaje na 3800, ale nie umie utrzymać pełnej stabilności nawet na 3200 przy 1,55 :|

Kurde, co mam zrobić żeby było aby te 3,4 stabilne?? Zwiększałem wszystkie napięcia, luzowałem timingi ramu i kapa. No i czasem jast tak ze orthos przechodzi kilka godzin, a gierki dostają zwiechy :| Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales gdzie proc ma walla?

jak testujesz proca i jego stabilnosc to musisz wyeliminowac wszystkie inne aspekty, wiec pamiec daj najnizej jak sie da i timingi daj smiesznie wysokie

do tego popodbijaj napiecia chipsetu, fsb itp. nawet na wyzsze wartosci niz potrzebne, do tego zadbaj o nadmuch odpowiedni na sekcje zasilania (bo moze wlasnie to jest problemem)

sprawdz czy dobrze pasta nalozona i czy cooler ladnie dolega do cepa

wiecej nikt Ci wiecej nie powie niestety

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie moge dać maxymalne V na poszczególne elementy?? No i jak sie nazywa napięcie na FSB??

MCH to NB, ICH to sb, core voltege to wiadomo, a vtt voltege?? Co to jest??

No i kiedyć gdzieś czytałem że w biosie trzeba coś przestawić, i niby proc wtedy sie lepiej kręci...Jerst coś takiego?? EIST i C1e mam off. Poczaje co z tym cpu wallem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie moge dać maxymalne V na poszczególne elementy?? No i jak sie nazywa napięcie na FSB??

MCH to NB, ICH to sb, core voltege to wiadomo, a vtt voltege?? Co to jest??

No i kiedyć gdzieś czytałem że w biosie trzeba coś przestawić, i niby proc wtedy sie lepiej kręci...Jerst coś takiego?? EIST i C1e mam off. Poczaje co z tym cpu wallem...

słuchaj, też niedawno przez to przechodziłem...na innych forach pogrzeb i poczytaj a tutaj wracaj dokształcony ..bo warto. Tu spece siedzą i nawet jak chcą wytlumaczyć..to ni dudu nie zrozumiesz do końca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie można ściągnąć coretempa 0.95.4. Szukam po googlu od 3 dni, ale ten 0.95 co go znalazłem pokazuje mi, że na jednym jajku mam 7 a na drugim 10. Komputer chodzi, więc to raczej niemożliwe. JAKIŚ LINK. PLEASE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thgweb.de/downloads/desktop-too...-temp_1097.html

 

BTW. U mnie jak włączam coretemp, momentalnie res kompa, nawet na defaults... Tylko raz udało mi sie to odpalic, zaraz po zlozeniu kompa. Jest to normalne?? :|

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz wszystkie opcje odnoscie proca typu:

C1E, EIST, VT, EDB, Thermal control, CPUID max value i co tam jeszcze jest

nie chce mi sie tlumaczyc tego:

VDDQ - provides the main power to the memory

VREF - low power reference source that tracks the middle point of VDDQ, and

VTT (termination voltage)- voltage source that powers the parallel termination resistors. This third power source also has to track

the middle point of the VDDQ voltage, and be able to source and sink the termination current.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak włączam coretemp, momentalnie res kompa, nawet na defaults... Tylko raz udało mi sie to odpalic, zaraz po zlozeniu kompa. Jest to normalne?? :|

Tez tak mialem, Wina CT - wersja 0.95.4 juz nie resetuje sprzeta, ale nie wiem jaka posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką posiadam.

Co do mojego problemu, speedfan pokazuje na linii 12V 7V, a mbm monitor 9V, więc może to zasiłka jest zdupczona?? Jutro włoże szefa 410, da rade ten zasilator??

 

Everest to samo:

Dołączona grafika

 

 

Mógłby ktoś z Was sprawdzić everestem czy też takie napięcia z kosmosu pokazuje??

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką posiadam.

Co do mojego problemu, speedfan pokazuje na linii 12V 7V, a mbm monitor 9V, więc może to zasiłka jest zdupczona?? Jutro włoże szefa 410, da rade ten zasilator??

 

Everest to samo:

[OBRAZEK]

Mógłby ktoś z Was sprawdzić everestem czy też takie napięcia z kosmosu pokazuje??

U mnie na Corsairsu VX450 napiecia w Everescie wygladaja tak:

 

Dołączona grafika

 

A SpeedFan to podaje napiecia z [gluteus maximus] wziete.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie liosci, w Everescie napiecia to jakis chory zart :> W znakomitej większosci przypadkow nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia. Na vcore 2.62 twoj E6750 zaplonal by zywym ogniem ;]

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Corsairsu VX450 napiecia w Everescie wygladaja tak:

 

Dołączona grafika

 

Pomiary programowe tak orientacyjnie, ale nie są całkiem do d..y, zależy od płyty głównej też.

A u Ciebie widzę, że temp.CPU Everest zaniża ok.10`C -zobacz w biosie czy nie można wskazań tego czujnika podnieść(wskazania winny byc podobne do CoreTemp.) [na mobo DFI tak mozna].

 

Vbat nie za wysokie? sprawdz miernikiem

 

 

A odkąd napiecia mierzy sie programami? Do tego sa mierniki

 

FAKT.

tu masz linka, jak i co mierzyć >

http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurde znowu mam pecha... Ja nie mam coś szczęścia do dobrych procków :mur:

 

Xeon 3075 (8x333), czyli odpowiednik E6750... G0 oczywiście :wink: VID=1.25v...

 

 

Dołączona grafika

 

 

Napięcie real ~ 1.5v... Chyba tyle też zrobi na 1.48v... ale asekuracyjnie podniosłem napięcie. FSB wall na ok. 505 - 510 FSB... na FC 523 :damage_wall:

 

Chłodzenie AC - ThermalTake SonicTower 112 + Zalman 120mm @ 12v, temp. w pokoju wysoka bardzo, bo jestem chory i nie otwieram okien...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurde znowu mam pecha...

Coz, wiele osob chcialoby miec takie szczesie jak Ty pecha. 4ghz przy 1,5 to jest raczej dobry wynik, przynajmniej w mojej opini. 24/7 mozna utrzymac wiec szkoda lez :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...