Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

a policz 16mb , bo coś mi sie zdaje ze przyrost mhz w 1mb próbce nic nie daje bo ja u siebie na 3.84gh miałem 11sek

niestety procek jest juz poza moim soketem

co do 3,84GHz i 11sek to chetnie to zobacze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podaj 16mb jakis wynik?

 

1mb nie mam :/ bo zrobiłem tylko screen przy 16 mb a aktualnie mam bios 0906 który wiadomo jak chodzi :/ a downgrade robić nie będę

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. Mam jedno pytanko. Otóż w biosie ustawiłem sobie mnożnik 6, fsb 450. Czyli powinno być 2,7GHZ. CPU-Z pokazuje 2,7, ale orthos i core temp pokazuja 3,6ghz(tak jak przy def. mnożniku 8). Czemu progsy pokazują inaczej?? Ile w końcu jest?? Dodam że C1E i EIST jest wyłączone, może trzeba włączyć żeby można było obniżyć mnożnik?? PzdR

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysl? Jesli by wierzyc CoreTemp to mialbyc FSB az 600MHz? Czy masz takie rzeczywiscie, nie wydaje mi sie :lol:

 

Widocznie CT i Orthos myla sie gdy ustawiony jest inny mnoznik niz domyslny. CPU-Z pokazuje dobrze, w biosie pewnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor już widzę jest de mode. Mam jednak jedno pytanie do mądrych ludzi. Po jakiejś godzinie w Ortosie temperatura się ustala. To znaczy porusza się w granicach 60-67 stopni (core temp 0.96 i Everest 4.20 prawie to samo. Oba jądra identycznie). Czy to falowanie jest normalne, czy może np chłodzenie jest źle założone? Gdzieś mi się obiło o oczy, że to może być objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor już widzę jest de mode. Mam jednak jedno pytanie do mądrych ludzi. Po jakiejś godzinie w Ortosie temperatura się ustala. To znaczy porusza się w granicach 60-67 stopni (core temp 0.96 i Everest 4.20 prawie to samo. Oba jądra identycznie). Czy to falowanie jest normalne, czy może np chłodzenie jest źle założone? Gdzieś mi się obiło o oczy, że to może być objaw.

normalny objaw, taka dokladnosc czujnikow temperatury (:

jakiego rodzaju test zapuszczas w orthosie ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftt jest na default 1.175V. Tak w ogóle to te temperatury wydają mi się troche duże jak na nie kręconego proca. Właściwie to nie mam powodu go podkręcać (w tym do czego go używam chodzi jak burza w najwyższych ustawieniach GPU), ale tyle się tu naczytałem, że mam coraz większą ochotę. Tylko temperatury o których tu czytałem były niższe przy 3.6Gh :huh:

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwe ze z powodu procesora wystepuje blue screen lub karty graficznej ?.Pamieci mialem 3 rodzaje, OCZ platinum rev2 4x1Gb(wszystkie dawalem razem lub jedna kosc),Geil Ultra 2x1Gb i aktualnie Adata extreme edition 800+.Obojetnie jaka czestotliwosc dam czy podkrece czy nie, czy ustawie recznie timingi czy wszystko na auto, podbite napiecia na mostki o 0.1 i 0.2V,procesor 1.47Vlub default.

W sumie zaczelo sie od foxconn mars bo przy instalowaniu windowsa nie umial jakis tam plikow skopiowac(to bylo losowe), nawet Vista oryginalna nie chciala sie zainstalowac.gdy dalem jedna kosc OCZ jakos mi sie tam zainstalowalo.Aktualnie mam Gigabyte GA-DS3R(najnowszy bios) i ten blad dalej wystepuje.Zasilacz Tagan 480 zmieniony zostal na Sharkoon 700.Dyski podlaczalem pojedynczo i na kazdym instalacje probowalem.Z tego co jedynie zostalo do wymiany to chyba procek bo karta graficzna byla przed moim wyjazdem na wakacje(3 tygodnie)byla 100% sprawna(s939 wczesniej).

Jak ktos moze to niech napisze jak dokladnie pamieci ustawic te funkcje enhance itd... moze cos nie tak mam

 

EDIT moze to wina windowsa ??

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja krece moje cpu i mam juz 3.45Ghz wciaz na standardowym napieciu i przy tym temperatura 41 stopni przy obciazeniu occt i sp2004. Czy to jest noramlny wynik? Najbardziej martwi mnie odczyt temeratury czy oby na pewno jest poprawny. Chlodzenie coprawda scythe mugen. Czy taki wynik jest mozliwy?

I jeszcze jedno. Temeratura ramu jak jest osiagana przy obciazeniu to 60 stopni. Czy to nie za duzo?

post-152856-1202593878_thumb.jpg

Edytowane przez Tapio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja krece moje cpu i mam juz 3.45Ghz wciaz na standardowym napieciu i przy tym temperatura 41 stopni przy obciazeniu occt i sp2004. Czy to jest noramlny wynik? Najbardziej martwi mnie odczyt temeratury czy oby na pewno jest poprawny. Chlodzenie coprawda scythe mugen. Czy taki wynik jest mozliwy?

I jeszcze jedno. Temeratura ramu jak jest osiagana przy obciazeniu to 60 stopni. Czy to nie za duzo?

Jakoś nie wierzę w Twoje 41 stopni pod obciążeniem. Zapuść orthosa small Ftt-s stress CPU przy ustawieniu priority np. 9, a temp zmierz Core Temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej martwi mnie odczyt temeratury czy oby na pewno jest poprawny.

a kalibrowales speedfana w kwestii temperatury jajek? jesli nie, jego odczyty wsadz miedzy bajki i sprawdz w coretemp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kalibrowales speedfana w kwestii temperatury jajek? jesli nie, jego odczyty wsadz miedzy bajki i sprawdz w coretemp.

tzn co masz na mysli piszac o kalibracji speedfana?

Nie moge niestety uruchomic coretemp (nie mam uprawnie administratora choc sam jestem administratorem swojeko komputera i nie mam innych kont na tym kompie ale dobra). Sprawdzalem temperature speedfanem, OCCT, CPU Cool i na wszystkich mam temperature 42-3 stopnie. Mam tez obudowe z czujnikami temperatury (wiem ze maja troche przeklamaamia chociazby z powodu ze czujnik od temperatury mam na rdzeniu od radiatora procesora) i owy czujnik wskazuje mi temperature 35 stopni. Takze wychodzi ze naprawde temperatura jest niska. Nawet jak dotkne radiatora zaraz przy rdzeniu jest tylko delikatnie cieply. Sekret moze twkic w dobrym wentylowaniu obudowy i duzej ilosci wiatrakow. Z jedenj do radiatora dochodzi powietrze (120mm) a z drugiej w odleglosci ok10cm jest wentylator z obudowy (120mm) ktory wyciaga powietrze na zewnatrz. Wydaje mi sie ze jest to mozilwe.

Tak wiec teraz mam 3.6Ghz napiecie podniesione do 1.28V temeratura ok 43C

Dalej juz ram nie chce wspolpracowac. Obecnie mam 900Mhz (mialem nawet 920 ale dosyc niestabilnie) przy napieciu 2,2V i triming na 5-5-5-15. System startuje rowniez na 4-4-4-15 ale czasem sie zwiesi. Czy pomoze jak podniose napiecie i zmniejsze triming do 4-4-4-15? DOdam ze temperatura ramu to w stresie 60-61C

Bire sie teraz za grafe (S1 + 2x120fander)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze trzeba podac w speedfanie odpowiedni offset dla temperatury jajek. jesli tego nie zrobiles, mozesz smialo dorzucic 15C, jesli nie wiecej. dlatego radzilbym jednak odpalic coretemp zeby miec pewnosc, a obecne temperatury traktowac jako X + 15C. wczesniej tez mi sie wydawalo ze mam mega chlodny procek, bo jajka idlowaly na 20C, ale to bylo 35C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowalem sprawdzic gdzie mam FSB Walla na moim procku no i...

Dałem 490MHz, wszystko śmigało, dałem 495 wszystko śmigało, dałem 500 i ciemność. Następnie sprawdzałem 499->496 i na żadnej z tych wartości nie wstał. VTT FSB miałem ustawione na 1.325V. Na 495 przy pojawieniu się ekranu logowania, komputer sie zawiesił, wcisnąłem reset, a on sie zresetował po kilku sekundach dopiero :D I już nie wstał hehe. Zwiększyłem VTT FSB na 1,350 i dłużej pochodził w Windowsie, ale również się zawiesił. Po resecie wstał normalnie, ale wiadomo, że w Windowsie by nie pochodził.

Pamiętam jak kiedyś dałem 499 i śmigał, dałem nawet 505 jeśli sie nie mylę, ale nie wiem czy nie miałem wyższej wartośći VTT FSB ustawionej.

 

Acha, dodam, że mnożnik mam obniżony (napięcie ustawione 1.4V, na którym śmigam na 3360 codziennie).

 

Teraz pytania:

- Jak zwiększe VTT FSB to czy będzie chodził na wyższym FSB (chce znaleźć Walla)

- Jakie max napięcie VTT mogę ustawić (bezpieczne, na codzień - płyta główna jak w sygnaturce)

- Jakie max bezpieczne napięcie procesora moge ustawić by testować max częstotliwość jaką mogę uzyskac?

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze trzeba podac w speedfanie odpowiedni offset dla temperatury jajek. jesli tego nie zrobiles, mozesz smialo dorzucic 15C, jesli nie wiecej. dlatego radzilbym jednak odpalic coretemp zeby miec pewnosc, a obecne temperatury traktowac jako X + 15C. wczesniej tez mi sie wydawalo ze mam mega chlodny procek, bo jajka idlowaly na 20C, ale to bylo 35C.

nie no teego core temp to ja raczej nie rusze :damage_wall: ale pod obciazeniem w everescie pokazuje temperature rdzenie maksymalnie do 50C (takze biorac pod uwage testy programow ktore mierza temperature everest pokazuje ok 5C mniej niz jest w rzeczywistoci + ok powiedzmy 5C na bledy) Tak wiec w najgorszym przypadku wychodzi ok 60C max temperatura. To jest chyba bezpieczna temperatura?

Procesor obecnie na 3.51MHz i napieciu 1,29V po dniu testow wciaz stabilny wiec chyba to tak zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapio

 

Widac masz dobrego tego proca , daj mu wiecej papu

( z dobrym chlodzeniem VCore do 1.4 100% bezpieczne )

Jestem ciekaw ile ci maxymalnie stabilnie pocisnie , pewnie 3,8GHz bez problemu

zarzuc przy okazji jakims screenem z Orthosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...