Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

jesli znajde czas to ci to zrobie mysle kolo soboty dopiero,mnie osobiscie przestaly bawic takie bajery jak max oc

zapodalem 1.6 v i poszlo tzn 1m poszlo a ze stabilnoscia pewno to niema za wiele wspolnego,wiem jedno wiecej jak 4240 moze 4290 nie zrobie mam wala gdzies pod 540 tzn 535 chodzi a 540 juz nie

screena z 1m mam gdzies na dysku jak znajde dodam wieczorem

aa te 530 na napieciu 1.5 mam na mnozniku 7 to tak dla jasnosci:)

 

mam 2 screeny oba na napieciu 1.6 pierwszy 4ghz liczy 1m drugi to 4.08ghz liczy 8m potem wkleje zdjecia.Oczywiscie nie spodziewajcie sie mega wypasu 7 okien cpuz i coretemp otwartego,bo fotki robilem dla kumpla a nie do jakiegos waszego rankingu czy cos takiego.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

oczywiscie widac ze czasy bez rewelacju ale vista 64 bez optymailzacji,a i ram nieustawiony glownie chodzilo mi o sprawdzenie ile pojdzie na 1.6v.

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maax990

 

Dzieki

i Gratuluje odwagi z tym napieciem VCore 1.6 .

Co do SupePi to Ja mam 13s w 1M na moich skromnych ustawieniach .

jestem ciekaw na ile poszedlby moj proc na napieciu 1.6 pewnie 4.1GHz jest osiagalne

niestety narazie nie zamierzam go tak katowac .

 

 

a o screeny prosilem bo chcialbym oddzielic "plewy" o wartosciowego "nasiona"

cos ostatnio za duzo tu sciemniaczy i bajerantow , a na takich poprostu szkoda czasu .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwagi?eeee nie przesadzajmy :)

szkoda ze w p5e spierdzielili w ostatnich biosach z vcore bo z miejsca bym mu dal 1.8 i zobaczyl co z tego wyniknie:)

mi poprostu sie niechce w to bawic musialbym xp odchamic od tych zbednych g..... zapodac wiecej v ustawic pamieci,tylko ze ja jestem za leniwy.mysle ze przy tym 1.8 moglbym sprobowac zaatakowac ten wall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie skutki niesie za soba napiecie 1.45 na e6750 do codziennego uzytku ??..Trafil mi sie proc kompletna padaka na tym wlasnie 1.45 idzie na 3,4ghz wlasnie testuje orthos od 30minut bez zadnego bledu przy v 1.4 odrazu blad po minucie.Docelowo chcialem go puscic na 3.6 ale widze ze nic z tego raczej nie bedzie...Vid tego procka to oczywiscie 1.3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie do specow co oznacza blue screen dump i odlicza cos do hdd i dopiero potem restart :) czego to wina proc czy ram ?? :).Ten blue screen pojawil sie jak probowalem 3,5ghz uzyskac orthos szedl ladnie z 10 minut a potem wlasnie taki bluescreen "due to hardware damage ble ble" hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rintin

Co do Bluescreena

Wrozki w tym tygodniu maja wolne ;)

 

a co do napiec E6750 1.45 - 1.475 to o ile temp w stresie nie przekracza 65-70 'c

( sprawdzaj najnowszym CoreTemp 0.95.4 )

to taki proc powinien spoko popracowac pare lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, przy zachowaniu odpowiednich temperatur na codzien spokojnie 1,6V mozna jechac, predzej z czasem klęknie sekcja zasilania mobo niz procek odmowi posluszenstwa.

a nawet jak by mi wysiadl za 2 lata to bym sie cieszyl bo takie procki ktorymi sie tu podniecamy to biedronka w swoich zestawach na komunie bedzie proponowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stabilne 3800 (od tygodnia uzywam w tym ustawieniu i nic mi sie nie wiesza).

 

Nie wiem czy kombinować dalej... w sumie po co ?

Co mi da zmiana timingów pamięci?

 

DualCoreCenter (NEO2 FIR) pokazuje ponad 5ghz, ktos tak ma?

 

Dodam że procek to selekt. Myślę, że dobry.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze 1800 to duzo? ;]

 

 

Jakiego chłodzenia uzywasz, że pocisnąłeś z E6300 aż 4Ghz ?

 

I jeszcze jedno pytanie, chce sie przesiąść z 939 na 775 czy ABIT AB9-QUAD GT to dobry wybór, czy tez moze polecasz cos innego, no i jeszcze kwestia proca, jakbym kupił taki E6750 jest 100% szans ze pojdzie przynajmniej te 8x450 ? Jakie rewizje tej serii sa dobre. Czy może lepszym wyborem byloby E6400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domynyk1

Jakies 90-95% E6750 idzie spoko na 3500-3600MHz , oczywiscie zalecane dobre mobo .

Kwestia tylko na jakim napieciu , przecietnie do takich taktow potrzebuje VCore 1.4

rodzynki zadowalaja sie VCore ponizej 1.4

niektore padaki jak moj pierwszy E6750 az 1.525V a przy takim napieciu

potrzebne juz b.dobre chlodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k

 

Domynyk1

Jakies 90-95% E6750 idzie spoko na 3500-3600MHz , oczywiscie zalecane dobre mobo .

Kwestia tylko na jakim napieciu , przecietnie do takich taktow potrzebuje VCore 1.4

rodzynki zadowalaja sie VCore ponizej 1.4

niektore padaki jak moj pierwszy E6750 az 1.525V a przy takim napieciu

potrzebne juz b.dobre chlodzenie .

 

Chodzi mi o E6300 nie przeczytales dobrze "Jakiego chłodzenia uzywasz, że pocisnąłeś z E6300 aż 4Ghz ?"

Ale mimo to dzieki, a jakie rewizje E6750 najlepiej sie kręca, bo E6300 to B2 ponoć najlepiej, a co do mobo to mam pare wybranych na oku:

1) MSI P35 PLATINUM

2) Abit AW9D-MAX

3) ABIT AB9 PRO

4) ABIT AB9 QuadGT

5) ASUS PK5 Deluxe albo Premium

 

Z tych mozesz cos doradzić, czy moze cos innego polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k

Chodzi mi o E6300 nie przeczytales dobrze "Jakiego chłodzenia uzywasz, że pocisnąłeś z E6300 aż 4Ghz ?"

Ale mimo to dzieki, a jakie rewizje E6750 najlepiej sie kręca, bo E6300 to B2 ponoć najlepiej, a co do mobo to mam pare wybranych na oku:

1) MSI P35 PLATINUM

2) Abit AW9D-MAX

3) ABIT AB9 PRO

4) ABIT AB9 QuadGT

5) ASUS PK5 Deluxe albo Premium

 

Z tych mozesz cos doradzić, czy moze cos innego polecasz ?

E6750 sa tylko w 1 rewizji czyli G0

z tych plyt to MSI P35 NEO2 FR czyli to taki okrojony minimalnie PLATINIUM :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E6750 Vid=1.35 leci na 3.4ghz (na codzień) prz Vcore z BIOS 1.43, ale na pewno jest Vdropp. Niestety z uwagi na brak miernika nie podam jaki. Mam pytanie - czy przy stress (8h Ortos), temp. 69st. podawana przez Core temp. 0.9.45 jest ok dla tego praca przy takim OC, oraz jak na Fryzjera?

Mario2K pisal, ze 65-70 jest ok

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E6750 Vid=1.35 leci na 3.4ghz (na codzień) prz Vcore z BIOS 1.43, ale na pewno jest Vdropp. Niestety z uwagi na brak miernika nie podam jaki. Mam putanie - czy przy stress (8h Ortos) temp. 69st. (Core temp. 0.9.45? - najnowszy) jest ok na Fryzjerze?

Ujdzie ta temperatura jeszcze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

No kurna chcialbym bardzo zobaczyc screena z 8h Orthosa ;)

 

Tucz

VID w E6750 - sprawdzasz najnowszym CoreTemp 0.95.4 !

jest to mniej wiecej ;) najnizsze stabilne napiecie VCore dla danego proca

 

95% CPU z niskim VID kreci sie znacznie lepiej niz te z wysokim VID .

Na moim przykladzie , moj pierwszy E6750 VID 1.35 do stabilnego 3.625 GHz potrzebowal Vcore 1.525

moj obecny E6750 z VID 1.325 do stabilnego 3752 potrzebuje Vcore 1,45-1.465

roznica dosc znaczna .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

No kurna chcialbym bardzo zobaczyc screena z 8h Orthosa ;)

Dokładnie to Stress Prime 2004. Zapuszcze na nockę, to rano screena walne - jednak nie 8h, bo rano do pracy wyjeżdżam o 6 więc max to 6h (od 0:00 do 6 rano) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

 

Ja Cie nie naciskam , o tego screena z Orthosa

 

Tylko jak ludzie pisza ze maja stabilne OC , wala liczbami

ze maja przetestowane 5a nawet 10 godzin z Orthosa

i nikt nei zapodaje Screena ............... um

to w 90% przypadkow dziecinne fantazje

 

Chcesz pokazac ,to pokaz Orthos priorytet minimum 7

3-4 h

to bedzie super wypas

a i screena takiego warto dodac do Siga

 

 

tucz

No pod tym systemem to wogole za bardzo nie potestujesz OC

a temp podawane z softu dostarczonego do Mobasa sa malo miarodajne :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E6750 Vid=1.35 leci na 3.4ghz (na codzień) prz Vcore z BIOS 1.43, ale na pewno jest Vdropp. Niestety z uwagi na brak miernika nie podam jaki. Mam pytanie - czy przy stress (8h Ortos), temp. 69st. podawana przez Core temp. 0.9.45 jest ok dla tego praca przy takim OC, oraz jak na Fryzjera?

Mario2K pisal, ze 65-70 jest ok

sporo, ja mam Vid 1.35 proca na 3.4ghz prz Vcore z BIOS 1.435 i temp. w granicach 55-59 stopni, tyle ze strasznie mi sie mobo grzeje :/ czasem nawet lapie bluescreeny jak mobo dojdzie do 50 stopni, albo zaczyna szalec, w jednym programie pokazuje 179 stopni w drugim -80 a w trzecim w ogole znika czujnik mobo :lol2: co ciekawe komp chodzi stabilnie a orthos idzie dalej...

Dołączona grafika

Edytowane przez LargoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LargoX, po pierwsze... nie odpala się kilku programów sprawdzających pomiar temp, napięć jednocześnie.

Po drugie... jeśli masz restarty, bluesceeny to jest coś nie tak

Po trzecie... założyłbym jeszcze raz tego Scytha i zainwestował w lepszą pastę (jeśli takiej nie masz).

Po czwarte... samym Orthosem człowiek nie żyje. Ja np. na "dzień dobry" sprawdzam stabilność SuperPi... jeśli wszystko przejdzie to jest nadzieja na stabilne OC. Później odpalam Orthosa... na około 1-2h. Gwoździem do trumny jest jednoczesne puszczenie Prime95 i 3DMark'ów. A najważniejszym testem jest praca na co dzień... w chwili obecnej gram, pracuje sobię na 3,6GHz od kilku dni i zapowiada się dobrze. Miałem już nie raz takie przypadki, że wszystkie testy były OK, ale od czasu do czasu potrafił się zrestartować albo wyjść z gry.

Edytowane przez patol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

 

Ja Cie nie naciskam , o tego screena z Orthosa

 

Tylko jak ludzie pisza ze maja stabilne OC , wala liczbami

ze maja przetestowane 5a nawet 10 godzin z Orthosa

i nikt nei zapodaje Screena ............... um

to w 90% przypadkow dziecinne fantazje

 

Chcesz pokazac ,to pokaz Orthos priorytet minimum 7

3-4 h

to bedzie super wypas

a i screena takiego warto dodac do Siga

No i wykrakałeś. Wstaje rano, a tu zonk! SP2004 wyleciał po 1,5h :?

Wysłałem sobie na pocztę zrzut ekranowy, a doszłą mapka z rajdu grecji - pomyliłem przy wysyłaniu. Ale wyśle z domku jak wróce, żeby nie było ściemy. Tylko dla czego wyleciał? Dzień, a w zasadzie noc wcześniej było ok, a proca po OC testowałem już dużo wcześniej i smarki, gierki i sam SP2004 nie wykazywały problemów :? Chyba ogrzwanie w domu daje po [gluteus maximus].

Co do temp. to mam pewne wątpliwości co do pomiaru z Core temp., bo przy odczycie 69st. przy metodzie "na łape" radiator Fryzjera był letni <_<

 

Largo X

Na twoim zrzucie temp ~55 podawana jest dla układu graficznego, a nie proca. Proc wg Core temp to 80st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LargoX, po pierwsze... nie odpala się kilku programów sprawdzających pomiar temp, napięć jednocześnie.

Po drugie... jeśli masz restarty, bluesceeny to jest coś nie tak

Po trzecie... założyłbym jeszcze raz tego Scytha i zainwestował w lepszą pastę (jeśli takiej nie masz).

Po czwarte... samym Orthosem człowiek nie żyje. Ja np. na "dzień dobry" sprawdzam stabilność SuperPi... jeśli wszystko przejdzie to jest nadzieja na stabilne OC. Później odpalam Orthosa... na około 1-2h. Gwoździem do trumny jest jednoczesne puszczenie Prime95 i 3DMark'ów. A najważniejszym testem jest praca na co dzień... w chwili obecnej gram, pracuje sobię na 3,6GHz od kilku dni i zapowiada się dobrze. Miałem już nie raz takie przypadki, że wszystkie testy były OK, ale od czasu do czasu potrafił się zrestartować albo wyjść z gry.

paste mam zalmana a temp proca dobre, chodzilo mi o temp mobo :blink:

 

Largo X

Na twoim zrzucie temp ~55 podawana jest dla układu graficznego, a nie proca. Proc wg Core temp to 80st

yyyyyyyyyyy ? jakie niby gpu ? :blink: 55 dla proca i po 80 na jajkach... w idle mam temp na procku 15 stopni chyba mi nie powiesz ze moja grafa ma taka temp w idle :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...