Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Żałuje, bo proc kupiony był w PC Projekt i mogłem go w razie czego wymienić na inny - przy pomocy kumpla - z niższym Vid, ale cóż...

Jak kupiłem, to liczyłem na ~3400-3500mhz i w zasadzie tyle jest, ale zawsze jest ten niedosyt :)

Powalcze jeszcze troche, ale dopiero w weekend bo z czasem ostatnio krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

Dzieki

 

Gratulacje , 7h w SP2004 na takim napieciu

to naprawde calkiem niezly proc , daj mu 1.45 z Biosu

to i na 3600MHz powinien brykac ,tylko pewnie temperatury beda go ograniczac .

 

b.t.w

dlaczego nie uzywasz Orthosa ???

to taki SP2004 dla dwujajowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b.t.w

dlaczego nie uzywasz Orthosa ???

to taki SP2004 dla dwujajowcow

Kiedyś dwno temu ściągnąłem z sieci, jeszcze jak miałem Athlona XP i tak zostało. Ale może teraz się skusze :lol2:

 

Co do możliwości OC@3.6ghz to potestuje w sobotę. Na obecnym Vcore SP2004 sypał szybko błędami, więć raczej trzeba będzie podbić napięcia i na płycie pewnie też. Podejżewam, podobnie jak Ty, że teperatrura raczej podskoczy gdzieś do 75st, a to dla mnie za dużo.

Niezależnie od wszystkiego postaram się sprawdzić, i na pewno zdam relacje.

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwale sie swoim wynikiem. Jak narazie najwyzsze napiecie jakie testowalem to 1.35V :wink: Na tym napieciu max co da sie wycisnac z procka to 3,55 Ghz, na 3,6 po kilkudziesieciu minutach w orthosie = restart. Ponizej zalaczam screen. Zastanawiam sie czy jest sens dawac mu wiecej, bo 3,55Ghz to dla mnie juz sporo. Jakie jest max bezpieczne napiecie vcore, ktore mozna dac do pracy na codzien. Jakie bedzie lepsze ustawienie pamieci przy fsb 444. Lepiej dac 888 CL4 czy 1066 CL5? Przy tym drugim nie wiem dlaczego plyta sie bardziej grzeje.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podepne do tematu.

 

Mam obecnie dwie calkiem rozne sztuki C2D E6750, jeden Made in Malaysia z oznaczeniem L726B295 (to chyba tydzien) drugi Made in Costa Rica 3739A555.

 

Oba maja VID na poziomie 1.3500. Płyta ASUS P5K-E WiFi-AP, chlodzenie Scythe Ninja Plus (1100rpm)

 

Procki osiagaja jedynie sensowne 3.6GHz przy napieciu w biosie 1.525 w CPU-Z 1.495 i tempy rzedu 65 do 70 stopni.

 

Dosc dziwne by calkiem inne egzemplarze krecily sie w identyczny sposob byly tak lakome na prad i do tego te identyczne tempy.

 

 

Ktorego w takim razie polecacie zostawic, Malaysia czy Costa Rica?

 

EDIT:

 

Przy okazji, orientuje sie ktos co oznaczaja takie opcje w BIOSIE i czy w jakims stopniu poprawiaja OC ?

 

Clock Over-Charging Mode

Transaction Booster

CPU Voltage Damper

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d e6750 i 'Dziwne' OC:

Po oc proca nastepuje spadek jego wydajnosci(w ogole wydajnosci kompa), mimo iz dziala on stabilnie.

Na stocku: 3dmark03- 37k

To coz chcialem wiecej, podnosze fsb do 400, daje mu troche voltow (1.4), sustem wstaje, laduje sie windows. Odpalam 3dm03 do testu: score 11k.

Co jest grane?

sprzet to:

c2d e6750

2x1GB g.skill ddr800 cl4

asus p5b deluxe

zaslane chieftecem 500w

 

Probowalem z innymi pamieciami(corsair), luzowalem timingi- to samo:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno dolaczylem do grona posiadaczy E6750, aktualnie mam zalozony boxcooler, wiec temp. sa stosunkowo duzo.

W tej chwili testuje ustawienia 420x8=3400MHz narazie skromne 2h Orthos, niestety, do czasu, az zaloze to z sig na cpu, nie pociagne dalej. Temp. 87st. C :[ przy napieciu 1.375. Mam nadzieje, ze proc pojdzie na lepszym chlodzeniu na conajmniej 3,6GHz, a moze i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno dolaczylem do grona posiadaczy E6750, aktualnie mam zalozony boxcooler, wiec temp. sa stosunkowo duzo.

W tej chwili testuje ustawienia 420x8=3400MHz narazie skromne 2h Orthos, niestety, do czasu, az zaloze to z sig na cpu, nie pociagne dalej. Temp. 87st. C :[ przy napieciu 1.375. Mam nadzieje, ze proc pojdzie na lepszym chlodzeniu na conajmniej 3,6GHz, a moze i wiecej.

A dales wogole cos pomiedzy cpu a coolera? Przy takich tempach to dlugo nie pozyje ten proc. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Twoja płyta zmienia STRAPA.

Zobacz jak z wydajnością 8x350 i 8x750.

Po wgraniu najnowszego biosu okazuje sie ze plyta zmienia pcie na 1x przy jakimkolwiek oc (wczesniej pokazywalo x16 caly czas), stad spadek wydajnosci w 3dm :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Twoja płyta zmienia STRAPA.

Zobacz jak z wydajnością 8x350 i 8x750.

W P5B Dlx strap zmienia sie dopiero po przekroczeniu 400MHz (na 400 jest taki sam jak na 350).

 

Ja mam BIOS 0910 i jest ok, nie przelacza sie PCIe. Podnies lekko napiecie na NB (chociaz u mnie smiga na 1.25V, ale tak do 380 jechalem), ustaw PCIe na 101 - 107MHz i poczytaj, to znany problem na P5B.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu najnowszego biosu okazuje sie ze plyta zmienia pcie na 1x przy jakimkolwiek oc (wczesniej pokazywalo x16 caly czas), stad spadek wydajnosci w 3dm :S

X_x mam nadzieje ze tak nie jest na p5k-e wifi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img249.imageshack.us/my.php?image=beztytuuwx7.jpg

http://img80.imageshack.us/my.php?image=beztytuu1cc1.png

http://img404.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3er5.jpg

 

dalej sie boje podkręcać na standardowym chłodzeniu :P

przyznam sie ze 1 raz w życiu podkręcałem c2d, wcześniej miałem semprona ale nawet o 200 MHz nie chciał sie podkręcić, a tu taka mila niespodzianka na c2d :)

 

EDIT:

Niestety po 2 min w orthosie temperatura mi wzrosła do 63 stopni (jak dla mnie to trochę za dużo:) i wróciłem do standardowego taktowania :( , jednak ciesze sie ze w przyszłości przy kupnie lepszego chłodzenia nie będę miał przykrej niespodzianki i spokojnie wyciągnę tego procka do 3,6 :)

Edytowane przez Misiek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie podniecał - po prostu przy 3540 Mhz wstał ci do windy i i tyle <_< Zmień chłodzenie, ustaw proca na 3,6 Ghz, zapuść orthosa na 8 godz. (prioryty np. 7) i jak sie nie wywali to można się cieszyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie podniecał - po prostu przy 3540 Mhz wstał ci do windy i i tyle <_< Zmień chłodzenie, ustaw proca na 3,6 Ghz, zapuść orthosa na 8 godz. (prioryty np. 7) i jak sie nie wywali to można się cieszyć :wink:

no troszkę przesadziłeś :P 3DMark 2006 przeszedł bez problemów i komp pracował stabilnie przez ponad 2 godzinki jednak boxowe chłodzenie to trochę za mało na testy w orthosie, po prostu boje sie przegrzać procka, jak tylko uzbieram trochę kaski na jakieś dobre chłodzenie wtedy sie okaże czy naprawdę jest sie z czego cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troszkę przesadziłeś :P 3DMark 2006 przeszedł bez problemów i komp pracował stabilnie przez ponad 2 godzinki jednak boxowe chłodzenie to trochę za mało na testy w orthosie, po prostu boje sie przegrzać procka, jak tylko uzbieram trochę kaski na jakieś dobre chłodzenie wtedy sie okaże czy naprawdę jest sie z czego cieszyć

Wcale nie przesadziłem - u mnie E6750 poszedł na standardowym napięciu na 3.6 Ghz - internet, 3Dmark 06, orthos ustawiony na prioryty 1 = stabilna praca i jestem happy. Niestety, niby stabilnie, bo po ustawieniu na prioryty 7 orthos momentalnie wywalił się. Dlatego nie chwal dnia przed zachodem słońca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos ostatnio C2D E6750. Interesesuje mnie gdzie teraz mozna trafic na procki z niskim VID, 1.3250 lub nawet ponizej. Bo te egzeplarze kreca sie definitywnie lepiej od 1.3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos ostatnio C2D E6750. Interesesuje mnie gdzie teraz mozna trafic na procki z niskim VID, 1.3250 lub nawet ponizej. Bo te egzeplarze kreca sie definitywnie lepiej od 1.3500.

Niski VID to nie wszystko, mi sie trafila troche ciach!owa kombinacja - niski VID i niski wall. :<

 

Ogolnie rzecz ujmujac jest to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski VID to nie wszystko, mi sie trafila troche ciach!owa kombinacja - niski VID i niski wall. :<

 

Ogolnie rzecz ujmujac jest to loteria.

 

No tylko ze ty robisz 3.6 przy 1.37 a ja 3.6 przy 1.53 wiec roznica juz jest i to spora. Kiedy kupowales proca i gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze ty robisz 3.6 przy 1.37 a ja 3.6 przy 1.53 wiec roznica juz jest i to spora. Kiedy kupowales proca i gdzie ?

Z miesiac temu w gralu, 3.6 to zrobie nawet na 1,36 - bo tyle wystarcza do stabilnej pracy i grania ale nie pasi cos orthosowi przy takim vcore. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z sie nie myli, masz zapewne wlaczona funkcje C1E Support ktora zmniejsza mnoznik w celu zaoszczedzenia energii

Czy wylaczenie tej opcji daje duze przyspieszenie wydajnosciowe w grach i windowsie? Bo jesli chodzi o pobor mocy i temp proca to jest znacznie nizsza przy jej uaktywnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...