Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

dr@jw3r

 

Normalka jak masz nawrzucane zbyt duzo softu do pomiaru

SpeedFan + ITESmart z CoreTemp tez mi robil problemy

 

 

b.t.w

 

Zapodaj linka z jpg pulpitu z ta dupeczka ;0

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pomierzyłem miernikiem, wszystkie napięcia idealne :) Czyli zasiłka OK. Jutro przyjdzie do mnie arctic ceramique, to przesmaruje chipset i sie zobaczy. Założe jeszcze raz cooler na procu, może cos nie przylega i sie potestuje. Tylko chyba będa problemy ze zdjęciem mugena :| Ściągfał ktoś to chłodziwo??

A co do laski to nie dam, jest moja :D :P

 

 

A teraz przyszło mi jeszcze jedno do głowy, otóż ramy obsadziłem w slotach 2 i 4, bo slot 1 jest bardzo blisko Mugena...Może jak przełoże na 1 i 3 to nie będzie zwisów?? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurde znowu mam pecha... Ja nie mam coś szczęścia do dobrych procków :mur:

 

Xeon 3075 (8x333), FSB wall na ok. 505 - 510 FSB... na FC 523 :damage_wall:

 

Chłodzenie AC - ThermalTake SonicTower 112 + Zalman 120mm @ 12v, temp. w pokoju wysoka bardzo, bo jestem chory i nie otwieram okien...

się cieszyć, albo trzeba było brać X3085 (mnoznik wiekszy). U mnie ten sam wall 505-510, a E6300 ma tylko mnoznik x7..i co mam powiedzieć?

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thgweb.de/downloads/desktop-too...-temp_1097.html

 

BTW. U mnie jak włączam coretemp, momentalnie res kompa, nawet na defaults... Tylko raz udało mi sie to odpalic, zaraz po zlozeniu kompa. Jest to normalne?? :|

Dzięki.

Ale u mnie też służy za reset.

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij z linka 1 post niżej od mojego. Jak otworzy sie stronka kliknij na (Download: Core Temp Beta 0.95.4), a nie (Download: Core Temp Beta 0.95). U mnie działa :) PZDr

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem z OC proca ;) Przełożyłem ramy do banków 1 i 3 i w końcu coś się zaczyna dziać...

Na razie tyle, napięcie z biosu 1,51 (asekuracyjnie), temp pod obciązeniem <60*C.

 

Dołączona grafika

 

Zaraz zapodam 3800MHz i zapodam orthosa na priorytet 10 i sie zobaczy ;)

Czyli jednak ten proc to nie taka padaka jak mi się zdawało ;) PZDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chlodzenie?

gdzie on ma walla?

jaki batch?

gratki za proca...

ULTRA-120 Extreme z wentlatorem 1100rpm

walla bede jeszcze szukal

24 tydzien 07 z tego co pamietam

 

Skad wy bierzecie takie sztuki? :D

pierwszy z brzegu z połki ;)

 

moj 6750 robi 460x8 na 1,3675v z biosu (msi neo2 fr bios 1,4 -> real miernikiem = 1,350V) :D

dzisiaj przyszla wreszciepompka to potestuje ile da sie z niego wydusic

valdi -> moj jest z .... proline. pierwszy z brzegu

no, z tego co pamietam to twoj procek sie zapowiada bardzo fajnie na jakies wysokie MHz tu czekamy

 

 

szesnasteczke jeszcze cos ukrece :D

post-102524-1197483629_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wg wa sens kupowanie mlodszego brata 2,33 ? Czy mnoznik niski i prawdopodobienstwo ze sie trafi na Walla w okolicahc 400 zniecheca?

Jak juz trafisz na walla to pewnie na poziomie 450+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przeszły ostatnio trzy szt. e6550. Dwie (z jednego sklepu) poszły pięknie na 500, trzeci przy 430 wywalał już błędy. Podniesienie napięcia nic nie dawało.

Przy okazji mam pytanie właśnie odnośnie napięć. Dlaczego na te procesory w ogóle nie wpływa na OC zmiana napięcia ??? A nawet przy 1.4V procek robi szybciej błędy.... Na te wszystkie trzy sztuki nic nie dawało podbicie V. Czy to normalne ???

Przynajmniej temp. mam niskie - 18 iddle i poniżej 45 stopni w stresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przeszły ostatnio trzy szt. e6550. Dwie (z jednego sklepu) poszły pięknie na 500, trzeci przy 430 wywalał już błędy. Podniesienie napięcia nic nie dawało.

Przy okazji mam pytanie właśnie odnośnie napięć. Dlaczego na te procesory w ogóle nie wpływa na OC zmiana napięcia ??? A nawet przy 1.4V procek robi szybciej błędy.... Na te wszystkie trzy sztuki nic nie dawało podbicie V. Czy to normalne ???

Przynajmniej temp. mam niskie - 18 iddle i poniżej 45 stopni w stresie...

Jak mialy VID 1.35 to nie dziwne ze przy 1.40 sie sypalo, przy takim VID to trzeba dac okolo 1.50 zeby to stabilnie dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.50 to procek w ogóle nie wstaje. Np. przy ustawieniu 510x7 i stock V komp się uruchamia, ale w Orthosie się wiesza. Jak podbije mu napięcie na 1.40 to komp sie restartuje już podczas ładowania systemu. Czyli za miast lepiej, jest gorzej. na 1.50 w ogóle nie chce się uruchomić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.50 to procek w ogóle nie wstaje. Np. przy ustawieniu 510x7 i stock V komp się uruchamia, ale w Orthosie się wiesza. Jak podbije mu napięcie na 1.40 to komp sie restartuje już podczas ładowania systemu. Czyli za miast lepiej, jest gorzej. na 1.50 w ogóle nie chce się uruchomić <_<

Pewnie zasilacz za lichy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kean

mam nadzieje, ze bedzie problem z odnalezieniem walla :D

co do chlodzenia to mamy skomnego efceta produkcji jarka i jeszcze cos z chlopakami powalczymy w tym roku

nie ma to jak dobre linkowanie przedswiateczne (;

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez problemów można potraktować E6750 napięciem 1.6 - 1.65V? Bo myślę, że przy takim ustabilizuję 4GHz... na 1.5V uruchamia się, ale do Windows'a już nie wejdzie. A nie chciałbym mu krzywdy zrobić bo teraz znależć e6750 co bez problemu idzie na 3.8 - 3.9GHz to jak w lotka wygrać :) Chłodzenie Ninja... dwie 120 go chłodzą i do tego zawsze mogę szeroko okno otworzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patol

 

No Ja bym sie klocil czy Vcore 1.6 -1.65 takie dobre dla proca

owszem dla bicia rekordow mozna i trzeba , ale ryzyko ubicia proca i sekcji zasilania B.duze .

Jak ktos pracuje w hurtowni i ma nieograniczony dostep do procesorow i mobasow ,

do tego sam sobie realizuje wymiane gwarancyjna :)

To sobie moze testowac i katowac VCore nawet 1.8V i bic Rekordy

 

Jakos sobie niewyobrazam aby ktos poswiecal sie i ubijal proce warte 2-3 tygodniowa pensje

ot tak dla sportu ,chyba ze rodzice spia na kasie ;)

 

Z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze np VCore 1.525 na dluzsza mete 20h/24

potrafi zabic Asusa P5K-E jak rowniez proca C2D po 2 tygodniach :)

2 plyty juz tak zalatwilem :/

Teraz mam trzeciego asusa i zaczolem go traktowac ciut delikatniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kean

 

Byc moze .... Asus za slaby

Ale poprzedniego C2D 6750 tez zabilem na pierwszym Asusie

wlasnie ten proc chodzil nonstop na VCore 1.525

max co mu na testy zapodalem to 1.55 przez pare godzin .

Jakie z tego wnioski ...???

Na dluzsza mete VCore max 1.45 ????

Asus z seri P5K-E nie nadaje sie do "ostrego" OC ?? przeciez ma niby 8 faz zasilania

to niby jaka plyta w podobnej cenie uciagnie na stale C2D 3.8GHz z VCore powyzej 1.5V ??

 

 

Pewniakiem DFI LanParty IP35 z cyfrowa sekcja zasilania ,ale ta cena :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kean

 

Byc moze .... Asus za slaby

Ale poprzedniego C2D 6750 tez zabilem na pierwszym Asusie

wlasnie ten proc chodzil nonstop na VCore 1.525

max co mu na testy zapodalem to 1.55 przez pare godzin .

Jakie z tego wnioski ...???

Na dluzsza mete VCore max 1.45 ????

Asus z seri P5K-E nie nadaje sie do "ostrego" OC ?? przeciez ma niby 8 faz zasilania

to niby jaka plyta w podobnej cenie uciagnie na stale C2D 3.8GHz z VCore powyzej 1.5V ??

Pewniakiem DFI LanParty IP35 z cyfrowa sekcja zasilania ,ale ta cena :/

trele morele- mój na testy dostaje regularnie pod 1.8v , na codzień chodzi 3.6 1.45v - nie ma na razie zamiaru paśc, a jak padnie to zawsze jest gwarka, ale nie sądze,zeby miało się stać coś złego.

Nigdy ni spotkałem isę też z opiniami,że 1.5v na codzień jest w jakikolwiek sposób niebezpieczne dla cepka. miałeś pecha i tyle

 

Co do 3.8 ghz na c2d i 1.5v to nie moge -jaki to wysiłem dla mobo? toż niekręcony quad łyka o wiele więcej i jakoś to chodzi nawet na plytach z 3 fazami jak asus p5k. Oczywiście rpzy ostrym o/c quada to taka mobo już sie lubi wyłożyć ,ale to już jest jak najbardziej normalne...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...