Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

wez sie sam troche opanuj ok :? bulwers z ciebie straszny :wink:

owszem, zaraz wyskoczy jest z 10 "ocerów" i będzie smiagało posty ile to h orthosa trzeba itd

 

Proboje teraz isc w druga strone - jak najwiecej na def v. Poki co:

FOTO

Na pewno bedzie wiecej, teraz przynajmniej pamieci moge na 4-4-4-12 puscic i wiatraczki jeszcze wolniej :D

PS. Sector, Caleb, ma1y jakie tempy macie na pwm?

mysle ze na def to ci poleic z 3.5 nie?

 

temp tak na oko od 50 do 80C pewnie

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze na def to ci poleic z 3.5 nie?

Na razie 3.4 GHz, pamieci juz 4-5-4-13 :P Jak poleci zobaczymy jutro rano po orthosie :D

Właśnie kupiłem ten procesor za 672zł :D Już niebawem zobaczę co z niego uda mi się wyciągnąć.

Na AB9...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AB9...?

Myślałem raczej o sprzedaniu jej i kupieniu Abit IP35-E, nic nie stracę bo mój AB9 nie był jeszcze używany i sprzedam go na allegro za wartości nowego Abit IP35-E. Kupiłem AB9 bo spodziewałem się obniżki E6600, a tu zaledwie 20-30zł :( No chyba, że mój plan ma jakąś wadę w postaci "jeden z komponentów nie będzie współgrał z Abit IP35-E".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie daloby sie na AB9 po modach uruchomic go, ale jesli mozesz zamienic na IP35-E to zrob to. Prawdopodobnie IP35-E zle wykryje def v dla OCZ, ale recznie podniesiesz i po problemie.

Zeby nie bylo OT - 3.5 GHz def v, nawet pamieci daja rade na 2.1v i 4-5-4-13 :) Jesli nie wykrzaczy sie w 3DMark05 i po 9+ godzinach orthosa zostawie go tak na codzien, a obroty pojda jeszcze w dol ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić upgrade biosu na innym procku.

Acha...

 

To mam do wyboru:

 

A: Sprzedać nowego AB9 na allegro i kupić nowego IP35-E, nie tracą przy tym ani zł

B: Ściągnąć skądś proca pod AB9, zupadteować bios, a następnie cieszyć się E6750

C: Zamontować E6750 pod AB9 (Czytałem, że może zadziałać), modlić się aby odpaliło o updatenąć bios.

 

Najmniej się chyba narobię przy możliwości A, C... wybieram A. Na dodatek IP35-E jest nowszą płytą, ma większe możliwości, oferuje o jeden slot PCI-E więcej.

 

Wracając do tematu, trochę zdziwiło mnie, że E6750 działa na szynie 1066Mhz, tak wyczytałem w temacie o AB9 - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=228044&st=240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doopa, na 3.5 GHz def v krzaczy sie w orthosie. Wrocilem do 3.4 GHz ale tym razem pamiatki 2.2v 4-4-4-12 :) Tak przy okazji, zdarzylo sie komus zeby pamieci padly na 2.2v? :P Nie wiem czy dawac im tyle na codzien, ale pewnie i tak w przyszlym roku je wymienie przy okazji przesiadki na 4 GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem - tylko godzina Orthosa to lamerjada :> :D Ale cpu smigalo ponad 2H tylko że akurat screena ne zrobiłem, a w sumie nie chce mi sie powtarzac bo własnie wyskakuje na małe :razz:

 

Tempy na PWM ponad 60

 

Dołączona grafika

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dluzej :lol2:

Dołączona grafika

PWM sie strasznie grzeje, ale gdy tylko Fander ma 800+ rpm zaczyna znacznie bardziej halasowac wiec jest @ 7xx rpm... Trzeba by chyba wyciac grill z tylu :P Na procku 900-950 rpm i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawę z Intelem i mam takie lamerskie pytanko. Jaką wartość CPU przyjmujecie jako stock? Z tego co widać na waszych screenach to wam obydwu cpu-z pokazuje 1.288v. Natomiast ja na na Abicie IP35 (bez E) mam coś takiego:

W biosie przy 1.3375v cpu-z pokazuje 1.272v

W biosie przy 1.3575v cpu-z pokazuje 1.296v

 

A biosy mamy chyba identyczne?, więc którą wartość uznać za stock 1.33 czy 1.35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3.5GHz @ 1.413V pod obciazeniem z biosu :) to jest DUZE napiecie jak na ten procesor.

Co dziwne, wywala sie bardzo specyficznie, za niskie napiecie/za duze taktowanie = blue screen i restart, tylko RAZ udalo mi sie w Orthosie zobaczyc czerwone 'stopped' a z 25 razy juz restar i BS :)

Jakas marna i dziwna sztuka.... ale przynajmniej temperatury jak to na G0 przystalo nieziemsko male :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3.5GHz @ 1.413V pod obciazeniem z biosu :) to jest DUZE napiecie jak na ten procesor.

Co dziwne, wywala sie bardzo specyficznie, za niskie napiecie/za duze taktowanie = blue screen i restart, tylko RAZ udalo mi sie w Orthosie zobaczyc czerwone 'stopped' a z 25 razy juz restar i BS :)

Jakas marna i dziwna sztuka.... ale przynajmniej temperatury jak to na G0 przystalo nieziemsko male :)

A ja restart/blue screen zobaczylem ze 2 lub 3 razy a orthos krzaczyl czesto :) Jakie masz temperatury na tym napieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja restart/blue screen zobaczylem ze 2 lub 3 razy a orthos krzaczyl czesto :) Jakie masz temperatury na tym napieciu?

 

Znosne, CoreTemp pokazuje od 52 do 60*C w zaleznosci od pory dnia. Na HP-100 przy minimalnych Obrotach :) Oczywiscie jezeli CoreTemp pokazuje poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podkręcił sie jak w sigu. Temp także w sigu :wink: :) - wszystko na box cooling , sprawdzone i odrazu z wynikami pod sigiem :wink: :)

Idzie wyżej - nawet 3,9-4,0 - ale BOX już wtedy zdycha i kwiczy :mur: :mur: :sad: :oops:

Nie pozostaje mi nic innego jak kupić Scythe Infinity - tak myślę , ze chyba zbije to chłodzenie z 30 C :lol: - w stosunku do 71C.... na BOX...... (4,0 ghz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie udalo mi się złożyc to ustrojstwo. Jeszcze nawet siga nie zmieniłem ale moje podzespoły to;

Abit IP35-E

E6750

OCZ rev2 800 2x2Gb 4-4-4-15

 

Dopiero zacząłem zabawę z OC i narazie nic niewiem hehe ale po podkręceniu i teście othosem mam restarty ale nie podnosiłem jeszcze napięć. Cały system postawiłem na procku podkręconym 3400Mhz a w Orthosie mi restart się pokazał przy czym zauważyłem że było to wtedy kiedy właczyłem podczas testu program do odczytu temp. Co do temp nie wydaje wam się że trochę nisko?? w Pokoju mam około 20 stopni na plusie.

 

Chłodznie

 

Scyte Infinity + 120mm cooler

6 Wiatraków w obudowie 80mm

Pasta Colaboratory Liquidpro

post-140689-1186003436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa trwa nadal :wink:

 

Moje spostrzeżenia:

Wydaje mi się że powodem restartów może być program CoreTemp np.: 1.włączony orthos , podczas testu właczam program CoreTemp - RESTART ( przy czym kiedy podczas testu właczam inne prgramy do odczytu temp takie jak everest czy abit eq jest wszystko oki. 2. Kiedy właczony jest program Core Temp i dopiero wtedy uruchomię Orthosa wywala błąd juz w programie CoreTemp a orthos działa poprawnie.

 

Wracając do temp. Chyba wszystko jest oki z odczytem moich temp 15 min obciążenia ( orthos ) najwyższa zauważana temp to 39 stopni celsjusza na plusie.

Napięcie z biosu to 1,43.

Jeszcze niech opanuje metody OC intela (mój pierwszy) i zobaczymy ile fabryka mu dała :-P

 

Choć Caleb ma racje często mam właśnie temp 10-12 stopni w idle. Czyli możliwe że płyt oszukuje około 10 stopni w dół (Abit Ip35-E a widomo że abity lubiały takie rzeczy robić).

post-140689-1186005313_thumb.jpg

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wierzcie programikom a tym bardziej CoreTemp ktory to juz w ogole wyniki z kosmosu pokazuje. Cuda z temperaturami G0 sa na roznych plytach, nie tylko Abit.

CPU Intel Core 2 Duo E6750@3520mhz >> 1,5v >> Stress Orthos/3DMarks 53 C>>>BOX Cooling

Chyba mi nie powiesz ze w to wierzysz? Takie wyniki to na wypasionym WC a nie BOX. 1.5v to duzo jak na 3.5 GHz, popatrz na wyniki innych, wiadomo ze zbicie temperatury pozwala na wieksze OC przy tym samym napieciu (patrz chociazby Caleb i 1.43 vs 1.41), co dowodzi ze te 53 C to mozna sobie sami wiecie gdzie wsadzic. U mnie przy 3.7 GHz nie przekraczal 60 C a mimo to nie byl do konca stabilny w 3DMark05, choc orthosa przechodzil. Znaczy napiecia dosc, ale temperatury za wysokie, podczas gdy niektorzy maja 65-70 C+ na codzien (patrz Blue i E6600 @ 3.8 GHz)

U siebie temperature sprawdzam programikiem Abita, mimo Ultry eXtreme sa troche wyzsze ale mam wszystkie wentylatory mocno spowolnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, maximum E6600 jest wyższe od E6750? Bo zastanawiam sie nad kupnem proca, ale nie wiem jak z tymi 6750 jest bo ich mozliwości są duże, ale do pewnych czestotliwości. Powyżej 4Ghz na tym procku pewnie trudniej niż na starym i pewnym E6600?

Edytowane przez rafalsky18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, maximum E6600 jest wyższe od E6750? Bo zastanawiam sie nad kupnem proca, ale nie wiem jak z tymi 6750 jest bo ich mozliwości są duże, ale do pewnych czestotliwości. Powyżej 4Ghz na tym procku pewnie trudniej niż na starym i pewnym E6600?

jesli masz plyte ktora robi FSB 600MHz to nie porblem bedzie osiagniecie na E6750 czestotliwosci 4800MHz... przy napieciu nizszym niz wiekszosz 6600 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...