Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chodzi mi o to czy steeping B2 jest lepszy do podkręcania od G0. Płyte mam Abit IP35 i ramy Crucial Ballistix 6400 i nie wiem jaki procek do tego dobrać. Bo faktycznie ten E6750 jest tańszy i wyżej taktowany, a E6600 nawet po obniżce cen nie spadł do niższego poziomu. To mnie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamain - nie wiem czy to prawda czy nie , ale wszystkie programy mi tak pokazują - które maja możliwość monitorowania temperatury - czyli dla przykładu , SpeedFan , PCProbe , Everest Ultimate ver2007. , Core Temp(najnowsza ver. – bo widzę ze cześć z was jeszcze używa BETA) ... i jeszcze 2 inne. Wiem że to programy.... i ich precyzja kuleje. Ale KAŻDY z nich zgadza sie z tym z Core Temp..... A nie posiadam miernika w domu wiec nie mam jak to zweryfikować.

Także wiem ze napięcie jest wysokie , ale od 3 dni tak pracuje na tym takcie co w sigu. I jest stabilność w 101%. Jak próbowałem obniżyć do 1,45 v to juz mi robił czasem siupy np. w Colin Dirt bądź podczas kompresji danych w RAR - a np. osławiony Orthos nic nie wykrył.....

Wiec to loteria z tym napięciem... i dla mnie mówienie że napięcie jest za wysokie dla G0 - to też błąd..... zależy jak masz kompa ułożonego , gdzie stoi itd. Ja nie posiadam obudowy z grubsza.... nie mam żadnych innych wentyli poza procem i karta. Może to ma wpływ na to także jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy proca kupiles? Ja, Caleb i reszta z w miare niskimi napieciami to procki z pierwszej dostawy, mozliwe ze pozniejsze wiecej napiecia chca.

Jakby nie bylo, programami przy G0 nie mozna sie zbytnio sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w trakcie kompletowania kilku nowych części do kompa w tym procka C2D E6750, możecie polecic jakiś sklep internetowy ,w którym można go nabyć?

najtanszy + telefon o dostepność????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamain - w poniedziałek [30.07.07]. Oznaczeń akurat nie spisałem. Ale przy zmianie BOX'a na Scythe Infinity - zapisze.

Zapisz te oznaczenia koniecznie. Pewnie to juz kolejna partia, ja zamawialem 16 lipca. Oznaczenia mojego:

SLA9V

L719A784

To, że najtańszy to wiem icon_smile3.gif, chodziło mi o jakis konkretny , sprawdzony sklep przez Was.

Tak ciezko zajrzec na skapiec.pl? Bierz w apollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz te oznaczenia koniecznie. Pewnie to juz kolejna partia, ja zamawialem 16 lipca. Oznaczenia mojego:

SLA9V

L719A784

Ja mam L719A786. Kiedyś czytałem, że numerki zmieniają się po 1 tyś, czy tam 10 tyś wyprodukowanych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam L719A786. Kiedyś czytałem, że numerki zmieniają się po 1 tyś, czy tam 10 tyś wyprodukowanych egzemplarzy.

 

No u mnie jest L719A82 a dostalem go 31 lipca z Incomu. Ktoś napisał że im wcześniej to tym lepiej ale coś mi się mój nie podoba bo albo robie coś źle albo 3800 nie chodzi mi stabilnie przy 3720 po kilku godz orthosa restart na 3600 Orthosem nie sprawdzałem ale narazie ani jednej zwiechy w czymkolwiek. Może płyta chu..... albo pamiątki trudno mi powiedzieć , nie wiem jak to sprawdzić bo na tym Abicie oprócz Fsb i prądów to nic nie ma , na Dfi to dało się wszystko dopasować a tu zonk bidny ten bios Abita. Ale wracając do tematu czyli nie ważne czy z przed miesiąca czy roku prawda jest prawdą ale trzeba trafić na dobrą sztukę , po prostu szczęście i nic więcej. Więc gadanie o nr i datach na nic się nie zdaje tak mi się wydaje :-P

 

 

Acha zapomniałem jeszcze o jednym. Nie mam pojęcia ile można dać największego prądu na procesor na razie najwięcej z biosu pojechałem 1,5300 no i tak się zastanawiam czy więcej jest sens i czy czasami już nie przesadzam , to nie temat o pamiątkach ale na pamięci 2,20 dałem raz 2,30 czy więcej jechać?? no i na czipsety ile jest bezpieczna granica:D tylko mi nie mówcie że dowiem się jak podkręce i coś się wysypie hehehehe:D

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamain - w poniedziałek [30.07.07]. Oznaczeń akurat nie spisałem. Ale przy zmianie BOX'a na Scythe Infinity - zapisze.

Spisz z pudełka - na plombie ostatni kod kreskowy z lewej.

Kusi mnie zmiana procka gdyż mój ma mały mnożnik, a płyta nie lubi więcej niż 500MHz/2GQ ale coś za duże napięcia piszecie, a na wczesną serię nie mam już szans. Jak to jest dokładnie? Ile max robi wam na 1,25V? Jakie tempy przy max 1,45 i i 3,5G?

ps.

pytania oczywiście do 'pechowców'

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że to nie od serii zależy, a od szczęścia.

No to dziwna powtarzalność występuje. Ja mam teraz E6320, seria L709A657 i jakimś szczęśliwym trafem jak przeglądałem fora to ludziom szło 3.36G na 1.35 jak mi, a na 3.5G na nieco ponad 1.4. To samo z innymi seriami. Kwestia szczęścia to jest czy ci pójdzie na 4G czy tylko na 3,75G ale pewne własności elektryczne są powtarzalne w ramach jednej serii.

Chodzi tylko by ustalić jakie te własności mają poszczególne serie E6750, w szczegulności te gorsze by wiedzieć czy nawet jak się nie trafi to coś się z tego nie wyskrobie.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisz z pudełka - na plombie ostatni kod kreskowy z lewej.

Kusi mnie zmiana procka gdyż mój ma mały mnożnik, a płyta nie lubi więcej niż 500MHz/2GQ ale coś za duże napięcia piszecie, a na wczesną serię nie mam już szans. Jak to jest dokładnie? Ile max robi wam na 1,25V? Jakie tempy przy max 1,45 i i 3,5G?

ps.

pytania oczywiście do 'pechowców'

 

Wczoraj prześledziłem jeszcze raz cały wątek. I takie pytanie mi sie rzuciło na myśli: "co Wy rozumiecie za szczęściarza i za pechowca". Ja rozumiem to tak że procesor który osiągnie 3600 to normalka a na pewno żadne szczęście, za szczęście uważam taktowanie 3800 Mhz Stabilnie. Wnioski takie wysnuwam po przeczytanie artykuły z pierwszego posta na temat podkręcania i testów E6750 gdzie procesor został podkręcony pow 3800Mhz. Tyle że nie mam pojęcia czy osoba pisząca te artykuł uwzgledniła całkowitą stabilność tego wyniku.

Do czego zmierzam a zmierzam do tego by w końcu ktoś w tym temacie powiedział ile dla niego jest Mhz za szczęście a ile Mhz za pecha.

Z mojej strony propozycja jest taka:

Mozna by sprawdzić rzeczywiście powtarzalność serii tyle że trzeba określić jakieś wspólne i identyczne postępowanie podczas testów.

Moja propozycja jest taka:

 

1.Prądy default i największy mozliwy przyrost Mhz.

2.Taktowanie 3600Mhz(najczęściej spotykane) , Ile vcore , Temp w stresie powiedzmy 30 60 Minut obciązenia jak kto ma czas.

3.Najwyższe Stabilne taktowanie , Vcore ,Temp w stersie powiedzmy 30 60 Minut obciązenia jak kto ma czas.

4.Najwyższe Taktowanie procesora (wejście do Systemu i zrobienie screna Cpu-Z0) ,Vcore.

5.No i oczywiście podanie serii procesora, którą znajdziecie na pudełku.

 

Vcore z biosu.

 

ad.1 3400Mhz Vcore default

ad.2 3600Mhz Vcore 1,43 Reszta default Temp Procesora 42 stopnie PWM 63 stopnie

ad.3 3720Mhz Vcore ..... dzisiaj wieczorem dodam

ad.4 3800Mhz bez problemu mam nadzieje że 4Ghz ale to też wieczorem

ad.5 L719A782

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................

Mozna by sprawdzić rzeczywiście powtarzalność serii tyle że trzeba określić jakieś wspólne i identyczne postępowanie podczas testów.

Moja propozycja jest taka:

 

1.Prądy default i największy mozliwy przyrost Mhz.

2.Taktowanie 3600Mhz(najczęściej spotykane) , Ile vcore , Temp w stresie powiedzmy 30 60 Minut obciązenia jak kto ma czas.

3.Najwyższe Stabilne taktowanie , Vcore ,Temp w stersie powiedzmy 30 60 Minut obciązenia jak kto ma czas.

4.Najwyższe Taktowanie procesora (wejście do Systemu i zrobienie screna Cpu-Z0) ,Vcore.

5.No i oczywiście podanie serii procesora, którą znajdziecie na pudełku.

 

Vcore z biosu.

 

ad.1 3400Mhz Vcore default

ad.2 3600Mhz Vcore 1,43 Reszta default Temp Procesora 42 stopnie PWM 63 stopnie

ad.3 3720Mhz Vcore ..... dzisiaj wieczorem dodam

ad.4 3800Mhz bez problemu mam nadzieje że 4Ghz ale to też wieczorem

ad.5 L719A782

Mniej więej o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anemus oraz Daamain - seria proca to L719A784 i np Pack date jeszcze podam jakby kogoś interesowało 06.25.07.

 

Edit. I jak pisałem , ja na BOX Cooling więcej niż 3520 mhz nie wycisnę.... Temperatura mi zabija wszystko co próbuje zrobić.... bo procek idzie na 3,8 (nadal napięcie 1,5 v) , ba 3,9 - 4,0 tylko że tu już napięcie 1,55 v .... Sami widzicie - mam skurczybyka który chce dożo miodku :wink:

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anemus oraz Daamain - seria proca to L719A784 i np Pack date jeszcze podam jakby kogoś interesowało 06.25.07.

 

Edit. I jak pisałem , ja na BOX Cooling więcej niż 3520 mhz nie wycisnę.... Temperatura mi zabija wszystko co próbuje zrobić.... bo procek idzie na 3,8 (nadal napięcie 1,5 v) , ba 3,9 - 4,0 tylko że tu już napięcie 1,55 v .... Sami widzicie - mam skurczybyka który chce dożo miodku :wink:

Ta sama seria co moj, a voltow chce wiecej, wiec zbytnio sie seria nie ma co sugerowac, no ale sprawdz jeszcze jak bedzie sie krecil na nowym chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anemus oraz Daamain - seria proca to L719A784 i np Pack date jeszcze podam jakby kogoś interesowało 06.25.07.

 

Edit. I jak pisałem , ja na BOX Cooling więcej niż 3520 mhz nie wycisnę.... Temperatura mi zabija wszystko co próbuje zrobić.... bo procek idzie na 3,8 (nadal napięcie 1,5 v) , ba 3,9 - 4,0 tylko że tu już napięcie 1,55 v .... Sami widzicie - mam skurczybyka który chce dożo miodku :wink:

Rowniez mam ta serie a proca kupilem 14.07 wiec stosunkowo wczesnie i ciagnie mi 3520 na 1.45v w biosie przy temp. w stresie 50C w idle 26C , ciekawi mnie jaki vdrop jest no ale miernika nie posiadam ;p. Wiecej narazie nie mam zamiaru wyciagac bo rowniez box cooling jade ;]. Jak dostane lepsze chlodzonko to moze cos powalcze ale mysle ze na 3600 spokojnie by poszedl przy 1.5v a moze nawet i mniej. A pack date mam 06/25 ;P Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam ta serie a proca kupilem 14.07 wiec stosunkowo wczesnie i ciagnie mi 3520 na 1.45v w biosie przy temp. w stresie 50C w idle 26C , ciekawi mnie jaki vdrop jest no ale miernika nie posiadam ;p. Wiecej narazie nie mam zamiaru wyciagac bo rowniez box cooling jade ;]. Jak dostane lepsze chlodzonko to moze cos powalcze ale mysle ze na 3600 spokojnie by poszedl przy 1.5v a moze nawet i mniej. A pack date mam 06/25 ;P

Ile V???? Chyba niezły V drop jednak.

Oj gdybym miał tylko większy mnożnik :( to bym nawet się nie zastanawiał nad zmianą.

Chyba, że kaska na lepsze mobo pójdzie.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anemus

To i tak troche lepiej niz sztuka ^mobo* ktora jedzie na 1.5v ;p a proce z tej samej serii :>

Wiesz dla mnie to kosmos. Jestem przyzwyczajony do swojego proca: 1.35V - 3.42G, 1.3625V - 3.5G, niestety dalej się płyta kończy - bez zająknięcia 500FSB a potem schody i max 508 niestabilnie. Dlatego wiązałem duże nadzieje z nową rewizją. Chyba sie jednak pokuszę o płytę z twojego siga Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L179A786. Na date nie patrzcie, bo procek wlozony do innej plyty bez ustawionego porzadnie biosu:

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety sredniak, ale mogloby byc gorzej :) Wysoka temperatura bo chlodzony Pentkiem HP100 na najnizszych mozliwych obrotach powyzej ktorych startuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L179A786. Na date nie patrzcie, bo procek wlozony do innej plyty bez ustawionego porzadnie biosu:

 

http://img383.imageshack.us/img383/5658/asasmo1.jpg

Niestety sredniak, ale mogloby byc gorzej :) Wysoka temperatura bo chlodzony Pentkiem HP100 na najnizszych mozliwych obrotach powyzej ktorych startuje :)

 

NIE CHCE WNIKAC I SIE CZEPIAC (CIEKAWOSC LUDZKA) ALE SIE TAK ZASTANAWIAM. AKURAT DZISIAJ W NOCY CZYLI 04-08-2007 O GODZ 01:30 WłACZYłEM RóWNIEż ORTHOSA I O GODZ 12 W POLUDNIE WYLACZYLEM MIALEM NA LICZNIKU 11 GODZ TESTU WIEC "EUBIE" WYTLUMACZ MI JAKIM CUDEM KIEDY PISALES TEGO POSTA CZYLI O GODZ 12:55 MIALES 17 GODZ TESTU NA SCREENIE JAK DOBRZE LICZE GORA POWINIENES MIEC TYLE SAMO CO JA WIEC O CO CHODZI.

 

Dzisiaj rano po 11 godz orthosem stwierdzam że mój model L719A782 bez problemu idzie stabilnie 3720Mhz temp 47 *C (najwyższa zanotowana) FSB 465 Vcore z biosu 1.51. Wydaje mi się że problemem u mnie moze być sekcja zasilania , której temp dochodzą do 70*C i podczas obciązenia vcore z 1,51 spada mi do 1,47. Rozumiem to tak , iż CPU E6750 podkręcały by się bez problemu do 4Ghz lecz na płycie o dobrej sekcji zasilania np 8 fazowej. Teraz również uważam iż mój model jest udany , czyli potwierdza sie teza że im wcześniejszy stepping tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIEC "EUBIE" WYTLUMACZ MI JAKIM CUDEM KIEDY PISALES TEGO POSTA CZYLI O GODZ 12:55 MIALES 17 GODZ TESTU NA SCREENIE JAK DOBRZE LICZE GORA POWINIENES MIEC TYLE SAMO CO JA WIEC O CO CHODZI.

Wiec wytlumacz mi "Pat_Garrett" jakim cudem mozna cos cytowac, i nawet nie przeczytac tego co sie cytuje?

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CHCE WNIKAC I SIE CZEPIAC (CIEKAWOSC LUDZKA) ALE SIE TAK ZASTANAWIAM. AKURAT DZISIAJ W NOCY CZYLI 04-08-2007 O GODZ 01:30 WłACZYłEM RóWNIEż ORTHOSA I O GODZ 12 W POLUDNIE WYLACZYLEM MIALEM NA LICZNIKU 11 GODZ TESTU WIEC "EUBIE" WYTLUMACZ MI JAKIM CUDEM KIEDY PISALES TEGO POSTA CZYLI O GODZ 12:55 MIALES 17 GODZ TESTU NA SCREENIE JAK DOBRZE LICZE GORA POWINIENES MIEC TYLE SAMO CO JA WIEC O CO CHODZI.

:mur:

 

Wiec wytlumacz mi "Pat_Garrett" jakim cudem mozna cos cytowac, i nawet nie przeczytac tego co sie cytuje?

 

:mur:

I do Tego Pat_Garrett nie wie ze nie mozna cytowac obrazkow i ze sa za to procenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anemus

To i tak troche lepiej niz sztuka ^mobo* ktora jedzie na 1.5v ;p a proce z tej samej serii :>

:wink:

 

U mnie CPU wstaje na 8x510 , 1,55 v - i BOX Cooling według programów dojeżdża do 71 C i następuje "banzai". Zwiecha - koniec filmu :wink:

 

Wiec CPU jeszcze sie nie kończy - kończy to sie moc BOX Cooling , ale nie proca :wink:

Ale na razie sie wstrzymuje z kupnem Scythe Infinity - bo mam zdeczka inne wydatki. Chodź przyznam ze kusi mnie... ale z drugiej strony po co mi teraz przy 7900GS o/c , zdeka ponad 4ghz na C2D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Szanowny userze @eubie doskonale zrozumiałem Twój post i jak sam napisałes płyta nie była ustawiona lub była po clearcmos Zgodziłbym sie z tym bez dwóch zdań chodziło mi tylko o wyjaśnienie czy stało sie to przez pomyłkowe ustawienie daty do przodu bo osobiście nie znam takiej płyty , Która ustawiała by sobie sama po np wyciągnieęciu bateryjki datę o jeden dzień czy tam o kilka dni do przodu, dlatego mnie to tylko zastanowiło. Istnieje zasada "domniemania niewinności" , wiec w to musze Ci uwierzyć że tak było jak napisałeś i sądze by nie śmiecić tematu i nie ciągnąć zatargów na forum ,tak powinnno zostać.

 

@Sector19 Przed napisaniem tego posta doskonale sobie zdawałem sprawę z tego że moge dostac pkt za wklejenie (cytowanie obrazka). Zrobiłem to tylko z jednego powodu ponieważ mojego posta nikt nie usunie oprócz moderatora a post z orginalnym obrazkiem mógłby byc usunięty.

 

Może i sie myle co do moich domysłów jakie przychodzą mi do głowy , bedzie to dobry przykład na przyszłość by wstawiać screny z głową a nie na pośpiechy by nasepstwem tego nie było takiego zaśmiecania tematu.

 

Moderator działu jeżeli bedzie tak uważał może usunąć moje posty i dac mi % , ponieważ złamałem regulamin ale sam uważam , że w dobrej wierze.

 

Przepraszam wszystkich użytkowników za mojego pierwszego i ostatniego OT i że wogule poruszyłem tą sprawę.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wojaży z waszymi CPU.

z poważaniem Pat_Garrett.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to tak , iż CPU E6750 podkręcały by się bez problemu do 4Ghz lecz na płycie o dobrej sekcji zasilania np 8 fazowej.

8 faz to moze sie do Q przyda, chociaz i na 4 fazowych ludzie ladnie kreca... Do E 4 fazy spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą że i 4 fazy wystarczą. Tyle że gdyby zasilanie trzymalo stabilnie i nie było takiego skoku podczas obciążenia to do uzyskania 3720 Mhz wystarczyło by mi tylko 1,47V a tak musiałem ustawić 1,51 z biosu. I gdy tylko obciązylem procesor zasilanie ewidentnie nie wyrabiało czego powodem były skoki co napewno w jakimś sensie destabilizowało CPU, z 1,51 spadało do 1,47 i co mnie najbardziej martwi temperatura PWM prawie 70*C. Jak coś wykombinuje to spróbuje schłodzić jakoś sekcje zasilania. Podobny temat był omawiany o mojej byłej płycie głównej DFI LANPARTY Ultra D. Wystarczyło się zatroszczyć o PWM i dobrze schlodzić i był widoczny przyrost Mhz i stabilność płyty głównej wzrastała. Tyle że tu będzie problem bo po założeniu SCYTE INFINITY to wiele miejsca nie zostało by coś tam użyć. Ale zobaczymy, może się powiedzieć atak na stabilne 3800Mhz :-P

 

Na obrazku stabilne moim zdaniem 3720Mhz, V z biosu 1,51.

post-140689-1186261482_thumb.jpg

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...