Skocz do zawartości
DriviX

Podkręcanie: Brisbane X2 3600+/abit Kn9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze w sprawie porady, bowiem odnośnie podkręcania nie mam dużego doświadczenia.

Zatem sprawa wygląda następująco:

Złożyłem już 3 zestawy na AM2 (Brisbane X2 3600+ / abit kn9).

 

Pierwszy i drugi zestaw wyglądał następująco:

*Płyta Abit KN9

*Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W Brisbane

*ArcticCooling Freezer 64 PRO

*Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC

*Zasilacz: Seasonic 500W (razem z obudową AC T1)

 

Podkręcilem je bez problemu na 2,8/2,9 GHz.

Z takimi zmianami:

~ HT do x3

~ dzielnik pamięci na 533MHz

~ napiecia na pamięciach (standard)

~ trfc na 195ns (dla all)

~ timinigi na 5-5-5-15 i 2T - CR

~ HTT proca tak jak się dało (przy tym testy Orthosem na stabilność, ostatni test na 2,9Ghz na 24h)

~ Mnożnik bez zmian (9,5)

---------------------------------------------

Z tego powyżej jestem zadowolony, nie miałem większych problemów ze stabilnością i ładnie się kręci. W tym tygodniu złożyłem trzeci zestaw, który już nieco się różni:

*Płyta Abit KN9

*Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W Brisbane

*ArcticCooling Freezer 64 PRO

*Pamieći: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL5 SpecialOps

*Zasilacz: be quiet! Straight Power E5-450W

 

Daje identyczne ustawienia (HTT(FBS) tylko na 270Mhz) i komp już nie wstaje... dam za dużo, piszczy, rzuca bluescreenami. Nie wiem czym jest to spowodowane. Wydaje mi się, że coś z pamięciami. Kupiłem te OCZ, ponieważ niby lepiej się kręcą (pewnie one wymagają innych ustawień, niż te goodramy).

Dziwi mnie jeszcze, że napięcie standardowe na procku wynosi 1,25V (gdzie w poprzednich było 1,3V).

 

Nie wiem co stanowi tutaj przyczynę mojego problemu. Mam nadzieję, że tylko moje niedoświadczenie.

---------------------------------------------

 

Mam nadzieję, że macie jakiś pomysły i ew. doradzicie mi co i jak mam ustawić, aby bylo dobrze.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwwszy zestaw chodzi dokładnie na: 2964 MHz - standardowe napięcie (proc 1,3V, Ram 1,8V) - HTT na 312

 

Aktualny zestaw:

Mam juz ponad 2,9GHz ale nadal nie wiem czy jest stabilny.

Podniosłem napięcie na procu i pamięciach. (proc 1,4V, Ram 2,2V) - HTT na 306

 

Czy te pamięci lubią wysokie napięcie?

Czy mogę jeszcze je podnieść?

Jaki wyznaczyć max. próg napięcia dla proca i pamięci?

Czemu w pierwszych zestawach, bez podnoszenia napięcia udało mi się osiągnać taki wynik? (GoodRamy mniej prądo żerne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markee

Identyczny Model co masz w sygnaturce, czyli: BQT E5-450W.

Mam ci podać napięcia jakie producent podaje? (AC Eingang, DC Ausgang, max. storm itp. ?) Czy Model No. Ci wystarczy ?

 

------------

Edit: Mam już stabilne 2812MHz - Myślę, że pamięci tutaj głównie stanawią przeszkodę, bowiem na standardowym napięciu nie da się z nimi nic zrobić. Jak pisałem wcześniej, na pamięciach mam 2,2V.

 

Dowiedziałem się, że problem może wynikać również z "słabszej podkręcalności niskonapieciowych Brisbane" (wcześniej wymienione 1,25V - w standardzie)

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

To nie jest dobry model do podkręcania. W zeszłym tygodniu testowałem amacroxa 450w i bez problemu zrobiłem na procku 4.0, a na bq nic ponad 3.8.

Podaj jakie masz napięcia i model zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry model do podkręcania. W zeszłym tygodniu testowałem amacroxa 450w i bez problemu zrobiłem na procku 4.0, a na bq nic ponad 3.8.

Ale tu problem leży zdaje sie w memkach lub samym procu...ta pierwsza sztuka miała 1,3v na def, a ta druga już 1,25v, być może one sie gorzej kręcą....

 

i model zasilacza

Przecież pisze że BQT E5-450W :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest to wina zasilacza, napięcia trzyma b. dobrze. Zresztą za taką cene dlaczego miałby nie trzymać ?

Sprawdzałem sprzęt na tym Seasonic i jest to samo... tzn. bez wysokich napięć na procu i pamięciach się nie da.

 

*Wczoraj popołuniu zapuścilem Orthos'a Blend, zostawilem na noc, wyłączyłem po 20h - jak wcześniej pisałem 2812Mhz

 

Komp stabilny... lecz kusi mnie to 2,9/3,0 GHz, myślałem, że dzięki lepszym pamięcią dam radę (na pierwszym zestawie udało mi się bez większego podnoszenia napięć wyciągnąć 3,2Ghz - oczywiście windows się uruchomił, ale srał błędami.

W aktualnym zestawie, nawet nie uruchomie na 3,0Ghz.

 

Więcej niż 2,2V na "memkach" nie chce dać, bowiem wiąże się to z wzrostem temp. - mimo że OCZ mają te swoje radiatorki, to na tym napięciu są gorące.

 

------------

Jak macie jeszcze jakieś propozycje, bądź własne przemyślenia, piszcie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...