Skocz do zawartości
aldam

Budowa Cichego Kompa W Formacie Micro Atx (fotki) (update Styczen 2009 Rev. 3)

Rekomendowane odpowiedzi

@Marcin

 

Zestaw wygląda super. Temperatury też bardzo przyzwoite , więc nie wiem dlaczego nie jesteś zadowolony.

 

Trudności z montażem wynikają raczej z ułożenia socketu w AM2. Jest on bardziej przesunięty do tyłu w kierunku slotów ramu. Podejrzewam, że przy 775 nie byłoby trudności z montażem.

U mnie przy katanie2 nie było problemów z zainstalowaniem coolera pionowo i poziomo, a wymiary zbliżone (pomijam wysokość):

Katana 2

gł 82, dług 105

HR01

gł 60, dług 110

 

Dysk na dole budy sprawdza się lepiej niż podwieszony. Połóż tylko jakąś gąbkę pod nim. A w przyszłości Scythe Quiet box ;)

 

PS. Dlaczego nie dało rady zamontować cooler w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no tempy są nawet lepiej niż ok :)

w idle mam 33* ;D a na chipsecie 35 [; haha

 

tylko upchanie tego, ehh, pociąć się można ;D

pionowo nie dało się zamontować, bo tak akurat mam dziury w mobo, innej opcji nie było, zerknijcie sobie na tutorial z fotkami z oficjalnej strony...

 

a pod dyskiem jest pokrowiec od słuchawek, bardzo ładnie tłumi :)

raid nie będzie, ale kupię sobie samsunga f1 750GB, powinien styknąć

nagrywara samsunga na sata będzie lada dzień, więc zestawik kompletny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Silverstone można wymontować koszyk Hdd?

Można wymontować 2 zatoki 3.5", tylko trzeba przymocować wtedy zaślepki (na przykłąd na taśmę). Widziałem fotki w sieci z takim patentem. Sam nie wiem czy tego nie zrobię bo te koszyki nie są mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za moda kładzenia dysków do góry nogami, czy już nie produkują dysków którym taki zabieg szkodził?

Od dawna można montować dyski w pozycji takiej jakiej się chce, nic im to nie zaszkodzi...w dawnych czasach faktycznie trzeba było montowac dysk w jedynym słusznym połozeniu, czyli 'elektroniką do dołu'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 12.01.2009

 

Rev. 3

 

Po dość długiej nieobecności wznawiam wątek. Zakupiłem kilka części i dokonałem ostatnich już ustawień. Doszedłem do miejsca, w którym komp jest na tyle cichy, że nie patrząc na migającą diodę od HDD ciężko w pierwszej chwili stwierdzić czy jest uruchomiony :) Dokładne zmiany opisałem poniżej. Niestety po tak wytrwałej pracy i tylu zmianach będę musiał sprzedać stacjonarkę i kupić lapka. Pomimo, tego, że sprzęt bardzo mały to i tak nie mam miejsca w mieszkaniu. Tym samym kończę zabawę z SFF :( Mam nadzieję, że nie na długo.

ZMIANY

 

1. PSU – Be Quiet! Dark Power P7 PRO 450W

To był strzał w dziesiątkę. Zasilacz idealnie cichy. Zero świerszczy i innych owadów. Ponadto standardowy wentyl w moim przypadku kręci się z prędkością ~500rpm idle oraz ~550 load. Zapewne za tak niskie rpm odpowiada mała prądożerność zestawu. Bez przykładania ucha do wylotu powietrza ciężko usłyszeć pracę zasiłki :) Odpinane kable też niewątpliwe należy zaliczyć in plus. Wydmuchiwane powietrze określić można na chłodne / letnie.

2. GPU – Przywiązanie robi swoje i znów zakupiłem 7900GS. Dla mnie to porządny sprzęt. Sprawdzona konstrukcja a poza tym niski pobór prądu. W CoD2 sprawdza się wyśmienicie. Rozdziałka 1280x1024, ustawienia na max włącznie z AF/AA DX9 i nigdy nie mam poniżej 50fps :) W CoD4 też radzi sobie nieźle. Bez AA/AF nie spada poniżej 40fps. Miałem problem z wyborem coolera. Ten standardowy to totalna pomyłka. Temperatury dochodziły do 80st. Dodatkowo uniemożliwiało mi to jakiekolwiek OC. Wybór padł na Zalmana Vf900. Wentyl podłączony jest na stałe @5v. Temperatury w idle to 35st. A po kilkugodzinnym katowaniu w CoD4 to max 49st. :) Chłodzenie jest dość ciche. Jednak porównując do pozostałych komponentów muszę przyznać, że to najgłośniejszy element. Myślałem również nad Accelero S1 jednak jestem tak zadowolony z tych temperatur, że postanowiłem sobie odpuścić. Jednak w przyszłości szczęśliwi nabywca mojego kompa chcąc osiągnąć ideał będzie musiał pomyśleć nad Accelero S1.

3. Cooler CPU

Tutaj bez zmian czyli Scythe Katana2 + Xthermal 120mm @750rpm na stałe. Świetne rozwiązanie.

4. Dysk

Pozostał na dole obudowy. Otrzymał nowe ubranko czyli Scythe Quiet Driver. Dysk dodatkowo leży na wytłumieniu. Różnica jest ogromna, ba kolosalna.

5. Obudowa

Jestem naprawdę zadowolony. Wygląda świetnie i przy tak małych wymiarach zapewnia super wietrzenie. Wentyl Xthermala przełożyłem na tył. Zamontowałem go na fabrycznych gumkach i podłączyłem na stałe @750rpm.

Zestaw wygląda obecnie tak:

CPU: E2180 @3000mhz 1.237v cooled by Katana2 & 120mm Xthermal @750rpm

MOBO: Gigabyte GA-G33M-DS2R µATX

RAM: 2GB GoodRam 900 PRO @1000mhz cl5 1.95v

HDD: Samsung HD321KJ & Scythe Quiet Drive

GPU: POV 7900GS & Zalman Vf900 @5v

DVD: Samsung SH-S183L

CASE: Silverstone Temjin TJ-08 Black & 120mm Xthermal @750rpm

PSU: Be Quiet! Dark Power P7 PRO 450W

 

Podsumowując muszę przyznać, że to najgłośniejszy element to wentyl Zalmana VF900 na GPU. Myślałem nad Accelero S1 jednak jestem tak zadowolony z temperatur, że postanowiłem sobie odpuścić. Jednak w przyszłości szczęśliwi nabywca mojego kompa chcąc osiągnąć ideał będzie musiał pomyśleć nad Accelero S1. Zrobiłem również próbę bez GPU. Obniżyłem wtedy Xthermale na 500rpm. Czyli miałem 3 wentyle w budzie ustawione na 500rpm. Nie wiem ile to było decybeli, ale KOMPLETNIE NIC NIE SŁYSZAŁEM. Musiałem przystawiać ucho bezpośrednio do kompa aby usłyszeń delikatniutki szum :)

 

Tak prezentuje się teraz komp.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

TEMPERATURY

 

Idle - pulpit windowsa xp po ok. 20min.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...