Skocz do zawartości
LordVere

Gdzie Można Włączyć Karte Sieciowa Minipci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem laptopa Toshiba L20-183

Ostatnio z faktu że potrzebuje port PCMCIA do innych celów niż wifi postanowilem zrobic maly upgrade wewnętrzny laptopa.

Kuplem antenki, oraz karte sieciowa, wszystko ladnie zamontowalem.

Na tym etapie natknolem się na mały problem, karta wifi jest wylaczona i nie daje sie jej wlaczyc programowo.

 

Laptop ten standardowo byl kupiony bez wifi a co zatym idzie nie ma wmontowango jej wlacznika.

Na stronie supportu toshiby znalazłem wiadomość "all wireless-enabled computers have their WiFi switch turned off when they leave the factory"

 

na innej stronie znalazłem gocia który aby odpalic wifi na toshibie musial pobawic sie lutownica i wlutowac przelacznik

"Now you should also solder a mini-slide switch or just wires in order to activate the wireless card"

http://www.geocities.com/ozgur.yavuzcetin/techie.html

 

Gdzieś mi się w sieci przewineła informacja że można odblokować karte poprzez zaklejenie tasma izolacyjna dwóch złącz.

 

Bios mam najnowszy, a zadnej opcji odnosnie wi fi tam nie widze

 

Czy ktoś móglby mi pomóc w tej kwestii ?

 

PS. Karta sprawna, sprawdzalem na innym laptopie, wkladalem tez inna karte efekt ten sam.

Karta broadcom

 

 

 

 

 

moze ma ktos schemat plyty do laptopa z tej serii L20, w razie czego lutownica nie jest mi obca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ... znalazlem sie w tym samym polozeniu, tj.

 

1) ten sam laptop

2) ta sama sytuacja, zalozona karta i antenki, zainstalowane sterowniki z menadzera urzadzen wszystko wyglada poprawnie

3) brak sieci bezprzewodowych - calosc wyglada tak jakby karta byla wlaczona ale jej "radio modul" juz nie - zwykle aktywuje sie go jakims przelacznikiem ktorego niestety tu brakuje - a standartowo opisany skrot klawiaturowy (Fn-F8) najprawdopodobniej nie jest przechwytywany/obslugiwany

 

ktokolwiek zdziałał? ktokolwiek wie?

dzieki za uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...