Skocz do zawartości
silver_pl

Komp Za 6 - Max 7k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w doborze części do mojego nowego komputerka :D

 

MOBO: narazie Abit IP35 Pro (niestety tyle sie tego narobilo ze nie mam pojecia co wybrac.....potrzebuje dobre OC , obsluge 1333Mhz i Dobre SLI do przyszlej rozbudowy, fajnie by tez bylo zeby obvslugiwala nowe wchodzoce technologie (45nm, ddr3) - ale to niekoniecznie...... )= do 1 000zl

PROC: Intel_Core2_Duo_E6850_3_00GHz = 1 100zl

GRAFA: GeForce 8800 GTX (ale jakiego producenta?) = 1900zl

MUZA: Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Xtreme_Audio = 230zl

RAM: OCZ_Technology_2x_1GB_DDR2_1066MHz_Reaper_EPP_CL5_Heatpipe LUB 2X OCZ Platinum 2x1GB 800Mhz CL4 (jak z ich OC??) = 713zl

BUDA: jakis Chieftec'a BigTowra sobie pewnie wybiore = 500zl

PSU: Tu tez prosze o rady... slyszalem ze BeQuiet jest dobry, ale prosze o konkrety, przydałyby sie jak najdłuższe kable do BigTowera = 500zl

HDD: Chyba 2x320GB WD (mam juz 320 Seagata, ewentuaklnie drugi seagate i jakas 500GB....) = 600zl

KLAWA i MYSZ: potrzebuje cos czarnego z niskimi przyciskami (jak w laptopie) i dobra myszke(co myślicie o Logitech MX1000 Cordless Laser Mouse?)...Czy bezprzewodowe myszki i klawy dobraze sprawują sie w grach ?? = 300zl

 

SUMA = 6843zl - cena zawyzona bo z komputronika (to tylko dla orientacji, nie kupie tam czesci raczej :>)

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje, z góry przypraszam za nieodpowiadanie na maile, ale w niedziele wyjezdzam na tydzien i raczej nie bede miakl neta...

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo : Jezeli koniecznie chcesz płytę do SLI to kup coś na 650i np. MSI P6N SLI-FI za

369 zł .

 

 

CPU może być , chociaż kup go w innym , tańszym sklepie , np. apollo.pl za 954 zł, albo kupić E6750 i go podkręcić ( te 3 Ghz powinien spokojnie osiągnąć ) a kosztuje 669 zł .

 

Grafa to MSI 8800GTX Overclock za 1 924 zł .

 

RAM wg. mnie za drogi , bierz OCZ Platinum 2x1GB 800Mhz CL4 za 359 zł lub 2 komplety 718 zł ( razem 4 GB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w doborze części do mojego nowego komputerka :D

 

MOBO: niestety tyle sie tego narobilo ze nie mam pojecia co wybrac.....potrzebuje dobre OC , obsluge 1333Mhz i Dobre SLI do przyszlej rozbudowy, fajnie by tez bylo zeby obvslugiwala nowe wchodzoce technologie (45nm, ddr3) - ale to niekoniecznie...... = 1 000zl

 

BUDA: jakis Chieftec'a BigTowra sobie pewnie wybiore = 500zl

Mobo: nie da się na razie pogodzić 43nm i ddr3 z sli, chyba że poczekasz na nowe cudo abita które pokaże się za nie długo . Wszystko co potrzebujesz prócz SLI znajdziesz na płytach z chipem IP35 czyli np Asus p5k series albo Abit Ip35 series .

 

Co do budy to chiefteca big kupisz za 300zł nówkę ( gdzieś widziałem ). Jeżeli chcesz obudowę w okolicach 500zł radzę dołożyć do Stackera, jest to solidniejsza konstrukcja od szefa i wg mnie ładniejsza :)

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa kupuje dopiero za miasiac, pod koniec sierpnia, moze juz bedzie to cudo :D

 

nad SLI jeszcze mysle dlatego prosze tez o propozycje MOBO bez SLI ;)

 

Co do pamieci to ciekawa propozycja z tymi 4GB zamiast 2 GB, ale czy tak samo dobrze sie krecą ??

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy to nowe cudo abita wychodzi ??, bo ja kompa kupuje dopiero za miasiac, pod koniec sierpnia.... :D

 

nad SLI jeszcze mysle dlatego prosze tez o propozycje MOBO bez SLI ;)

Wiem tylko Tyle , kiedy to będzie to nie wiem.

 

Jak chcesz od razu coś z SLI to

 

DFI nf680i, Evga 680i :P lub Asus Striker ew Abit IN9 32X-MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 - 1500zł

PlayStation 3 - 2200zł

32" Monitor LCD - 2500zł

Razem: 6200zł i zostaje 800zł na gry.

 

Komputer za więcej niż 4000zł to moim zdaniem przesada, bo za rok i tak nie będzie wart połowy pieniędzy jakie na niego wydałeś. I niedługo i tak znajdzie się taka gra, która Ci nie pójdzie na max. detalach. Z konsolą nie musisz się o to martwić przez co najmniej 5 lat.

Na Twoim miejscu kupił bym kompa za 3000zł, PlayStation 3 za 2000zł, Monitor LCD za 1500zł i reszta na gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie potrzebuje konsoli...........

 

ja poprostu kupuje kompa raz na pare lat(3-4) i chce go kupic jak najlepszego zeby starczyl mi na jak naldluzej i tyle, a z konsolek mam PSP i to mi starcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Skoro kupujesz kompa za miesiąc to załóż temat na tydzień-dwa przed tym a nie na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 - 1500zł

PlayStation 3 - 2200zł

32" Monitor LCD - 2500zł

Razem: 6200zł i zostaje 800zł na gry.

 

Komputer za więcej niż 4000zł to moim zdaniem przesada, bo za rok i tak nie będzie wart połowy pieniędzy jakie na niego wydałeś. I niedługo i tak znajdzie się taka gra, która Ci nie pójdzie na max. detalach. Z konsolą nie musisz się o to martwić przez co najmniej 5 lat.

Na Twoim miejscu kupił bym kompa za 3000zł, PlayStation 3 za 2000zł, Monitor LCD za 1500zł i reszta na gry.

ale z tego co wiem na konsoli nie pogra w CRYSIS-a bo konsole sa zasłabe dlatego jak najbardziej brac kompa :D !!

i popieram wypowiedz wegorz91 jezeli chodiz o płytki z SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie zestaw LOGITECH COR. DESKTOP MX5000 LASER, co o nim myślicie??

 

Czy na prawde w grach przy używaniu bezprzewodowego sprzętu jest tak wyczuwalny LAG ??

 

Jesli tak to co powiecie na G5 / Razera + jakaś klawa a przyciskami a'la laptop

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić razera za 200 zł. + jakaś klawiatura do 100 zł. ? ;p

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=RAZER+CH+CZERWONA

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=LOG+920-000173

 

@up

Widze, że ktoś mnie wyprzedził. :wink:

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wiem, że potrzebujesz czegoś na lata, ale przesadzasz i to sporo z tym zakupem. Warto kupić sprzęt mocny, ale nie najmocniejszy, cpu za 1100 zł, lol. Jak nie masz na co tracic kasy, to przelej mi na konto... A tak na poważnie, to już ktoś dobrze radził, kup sobie sprzęcik za 3-3,5k a za resztę xbox/ps3 i fajny monitorek i dużo lepiej na tym wyjdziesz.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...