Skocz do zawartości
-GIZIU-

Wc By Giziu Rev. 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zaczął denerwować mnie Stacker 831. Przede wszystkim ciągłe problemy z odpowietrzaniem układu. Pewnego dnia oglądając stronę Cooling.pl, zobaczyłem obudowę która mnie zachwyciła. Zbierałem o niej informację jakiś tydzień, przejrzałem wszystkie fora na których mogłem zobaczyć WC w tej obudowie. Przeczytałem setki postów, obejrzałem setki zdjęć i decyzja zapadła: Kupujemy Silverstone Temjin TJ-07- najlepszą obudowę do WC na Świecie :D Niestety okazało się że w Polsce niedostępna jest wersja z oknem, jednak dogadałem sie z dystrybutorem Silverstone- firmą 4MAX i wysłali mi budę bez boku. Bok z oknem jest ściągany dla mnie z zagranicy i dojdzie na początku sierpnia. Aha, nie patrzcie na bajzel w kablach (szczególnie na kabel 8pin oraz ATX24, kompa złożyłem dosłownie przed chwilą. W tacce na mobo zrobię dwie dziury i kable będą z drugiej strony. Fotki WC które obejrzycie są w wersji początkowej, czyli beta. Na tył budy przyjdą dwa niebieskie wentyle Scythe Kamakaze 92mm, standardowe są narazie niepodłączone. Zdradzę że dojdzie też kilka klocków do WC a więc stay tuned :D Dobra, co tam będę zanudzać, zapraszam do oglądania fotek i komentowania mojej "Fantastic Four" ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Co tu duzo mowic. Good Work ! ;) Pozazdroscic takiego pc'ta z taka buda z takim wc :lol: ;)

 

Moge znac cene budy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mowic. Good Work ! ;) Pozazdroscic takiego pc'ta z taka buda z takim wc :lol: ;)

 

Moge znac cene budy ? :)

1465zł w Cooling.pl, 1294zł w 4MAX ale dostałem mały rabat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodnik. proszę o kontakt na GG: 9205601...wysłał bym Ci PW ale niestety coś sie ostatnio sypie...

[/OT]

A co do układu to można powiedzieć że z "rozmachem" zrobiony :D

Tylko pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem jak Malik mi pokazał ta bude to tez byłem nia zachwycony kurde jest zarabista :D bajka gratuluje wyboru :D super buda i nzajc zycie bedzie w nie Super wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacker ladniejsza budką byla mogles wziaśc lian-li v2000

Mi się bardziej podoba TJ. Co do Lian-Li... Nie podoba mi się, przód ma fatalny.

 

buda jak większość z XS :) brakuje tylko 12/16 i by bylo made in XS/USA :D

Myślałem o tym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba TJ. Co do Lian-Li... Nie podoba mi się, przód ma fatalny.

Nie wiem co z tym frontem jest nie tak według ciebie , przecież te budy prawie się nie różnią.

Jedno jest pewne, obie budy doskonale nadają się do WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym frontem jest nie tak według ciebie , przecież te budy prawie się nie różnią.

Jedno jest pewne, obie budy doskonale nadają się do WC.

bleh lan li to zwykłe BMW, a Silverstone jest jak BMW tyle ze od hamanna B)

 

:wub:

Dołączona grafika

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleh lan li to zwykłe BMW, a Silverstone jest jak BMW tyle ze od hamanna B)

W obu kwestiach , rzecz gustu, ale o tym się nie dyskutuje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Giziu

powiedz mi jak głośny jest ten zasilacz ;) i czy te kable naprawdę tak fajnie się modelują?

Zasilacz używam kilka godzin dosłownie, muszę odpowietrzyć układ ale jest bardzo cichy. Co do kabli to modelują się fajnie bo są cienkie i elastyczne. Dla mnie 100% KickAss Product :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz używam kilka godzin dosłownie, muszę odpowietrzyć układ ale jest bardzo cichy. Co do kabli to modelują się fajnie bo są cienkie i elastyczne. Dla mnie 100% KickAss Product

Czyżby GIZIU znał 3dGameMan ?? :lol:

A co do zasilacza to wydaje się on atrakcyjny nawet za tą cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby GIZIU znał 3dGameMan ?? :lol:

A co do zasilacza to wydaje się on atrakcyjny nawet za tą cenę...

A kto go nie zna :D ? Za tą cenę ? Tzn. że za drogi czy za tani ? Na zasilacz miałem 500-600zł, okazało się że nic lepszego niż Corsair (spełniającego moje wymagania) nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie :) tak jak ja nie robisz choinki moze nie wielokolorowej i jak widze userzy juz tak nie patrza :angry: na to ze czesci same markowe itd .. wiec moze sam cos pokaze :)

 

ogolnie mi sie podoba ale:

 

pewnie nie chcesz ciac gory chociaz mozna juz w pl kupic fajne griller na chlodnice ale z drugiej strony na dole sporo miejsca wiec szkoda go nie wykozystac na chlodnice tylko czy to nie podgrzewa ci zasilki i ogolnie tempa w budzie ? jak zalozysz bok to tym bardziej

Edytowane przez marcinps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC skompletowane (no jeszcze chłodnica do wymiany ale to za jakiś czas). Doszły: Apogee GTX na CPU, rez EK 200 i top OC Labs do Lainga. Wyciąłem w tacce na mobo dwie dziury aby poprowadzić z tyłu kable zasilające. Trzecią dziurę musiałem wyciąć w szkielecie z tyłu, aby móc puścić z tyłu te kable. Dziury na razie obkleiłem taśmą izolacyjną, ale mam zamiar dać uszczelkę bo narazie to trochę szpecą. Na tył budy kupiłem dwa wentyle Scythe Kamakaze 92mm co niestety nie było dobrą decyzją. Jak widać na fotkach wentyle są niebieskie, ale to jasny niebieski i zupełnie nie pasują. Nie zostaną w budzie na 100% więc jakby ktoś był chętny na nie to zapraszam na GG. Strzałem w dziesiątkę natomiast był zakup reza EK. Układ odpowietrzył się w dosłownie 3 sekundy. Zamontowałem go na zaśpce od TJ07. To by było chyba na tyle. Zapraszam do oglądania i komentowania tego, co zajęło mi kilka ostatnich dni ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem: ŁAŁ :lol:

A tak na serio: dlaczego zmieniłeś top Lainga z oryginalnego ? Jakiś "lepszy" jest ten OC-Labs ?

A tak całokształt prezentuje się świetnie.

Pozdrawiam

rafwlkp

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie spowodowanej padnięciem mobo EVGA. W międzyczasie na spokojnie wyciąłem drugą dziurę i obie zaokrągliłem. Doszły Revolteci Dark Blue, puszczone na 5V pasują do reszty oświetlenia. Zrobiłem też porządek w kablach. Do zrobienia zostało tylko dodanie uszczelek. Wrzucam parę fotek:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Giziu, mało kogo chwalę w tym dziale, ale Twoje wc robi ogromne wrażenie! Obudowa też jest pierwszą, która wydaję się być o wiele lepiej przystosowana do wc, niż moja obecna- stacker 810.

 

Świetny cabel mang., świetna estetytka- dużo lepiej od pewnej obrażonej primadonny, która uciekła z tego forum ;)

 

BTW- wszystkie wentyle masz puszczone na 5V? Jak z głośnością tego zestawu, bo widzę, że nie jesteś fanem mat tłumiących.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż łączący mostek południowy z rezerwuarem jest w za długi. Sądzę, że mogłeś wiercić dziurki pod mobo, nie obok.W dodatku brakuje mi fotki z lampą błyskową, bez tych świecidełek. Tak, to prawie nic nie widać. Wszystko ma odcienie niebieskiego, a nie rzeczywiste. Po za tym, układ jest ok, ale nie zalicza się przez te błędy do czołówki. BTW: Nie patrz na pierwszą moją rewizje, nie miała ona celu powalić ludzi estetyką, tylko zobaczyć "jak to jest" (i tak fotek nie ma, bo dopiero 1 sierpnia będę miał nowy transfer, a i tak fotki dam na imageshack czy coś w tym stylu). Węże to niebieskie Inno, czy przeźroczyste Tygony?

 

P.s. "PRIMADONNA" miała lepsze chłodzenie, niż niejeden stąd :P (oczywiście tych, które stawiają na estetykę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż łączący mostek południowy z rezerwuarem jest w za długi. Sądzę, że mogłeś wiercić dziurki pod mobo, nie obok.W dodatku brakuje mi fotki z lampą błyskową, bez tych świecidełek. Tak, to prawie nic nie widać. Wszystko ma odcienie niebieskiego, a nie rzeczywiste. Po za tym, układ jest ok, ale nie zalicza się przez te błędy do czołówki. BTW: Nie patrz na pierwszą moją rewizje, nie miała ona celu powalić ludzi estetyką, tylko zobaczyć "jak to jest" (i tak fotek nie ma, bo dopiero 1 sierpnia będę miał nowy transfer, a i tak fotki dam na imageshack czy coś w tym stylu). Węże to niebieskie Inno, czy przeźroczyste Tygony?

 

P.s. "PRIMADONNA" miała lepsze chłodzenie, niż niejeden stąd :P (oczywiście tych, które stawiają na estetykę).

Wąż między SB a rezem jest za długi bo możliwe że zmienię mocowanie reza i wtedy będzie akurat bądź wtedy skrócę. Wąż to Innovatek niebieski, wlany Feser blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł bok do TJ07 i chłodnica- Black Ice GT Extreme 360. Paczka z Turbine Fan na chłodnicę nie doszła więc zrobiłem fotki bez niego. Musicie użyć wyobraźni ;) O to mój "Cool Blue" :cool: :

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Marzy mi się biurko do końca ściany z czarnej szyby :cool: i jakiś wypasiony skórzany fotel ;) Budę postawiłbym wtedy na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...