Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

@Sector19, a może podłączyłeś dysk pod złacze które w instrukcji jest opisane jako SATA7 - obsługiwane jako jedne przez tego Marwell'a?

Zlacze SATA3

 

Win XP SP1 = potem SP2 (ale juz po instalacji Win SP1 widac ze cos jest nie halo)

 

EDIT:

 

Przelozylem dysk z SATA3(fioletowe) do SATA7(niebieskie) i dysk dostał skrzydel... winda zaladowala sie po 2 paskach windy xp :)

 

EDIT2:

 

Moze system sie laduje ok ale czasy w pi zostaly takie same :/... szykuje sie kolejna reinstalacja systemu :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWIEM TAk... Na moich wszystkich poprzednich plytach potrafilem zrobic tak ze moj windows ladowal sie... w mniej niz jeden paseczek pod logo windows xp zdazy przejsc... a teraz ten pasek idzie nawet 10 razy... do tego czasy w superpi 16M mam o ponad minute gorsze niz powinny byc... a juz 2 razy instalowalem windowsa, dokladnie tak samo jak na kazdej innej plycie... robilem te same optymalki... ale to widac ze ZARAZ po zinstalowaniu windowsa juz cos nie jest OK... bo wtedy juz za dlugo mi pasek idzie...

 

XA moze ty nam pomozesz bo Twoje czasy wyddaja sie byc ok :P

 

Mial ktos jesczez taki problem jak My??

No więc co ja robiłem:

 

Zworka na 333 ustawiona oczywiście?

 

Win XP lekko znlitowany + integrated SP2 - system którego zawsze używam, czy na co dzień, czy do benchów.

NIE instaluję żadnych sterowników.

optymalizacje:

 

"EnableSuperfetch"=dword:00000001

"DisablePagingExecutive"=dword:00000001

"LargeSystemCache"=dword:00000001

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001

SecondLevelDataCache = 4096

"maxmem"=600

 

wyłączenie zbędnych funkcji LUNY (ale zostawiam zawsze ładne okienka :) )

wyłączam WSZYSTKIE usługi, które da się wyłączyć

instaluję pakiet optymalizacji autopatchera 2007 FULL

 

i to wszystko... System ładuje się długo i zamyka jeszcze dłużej (naprawdę DŁUGO), ale czasy wypluwał bardzo przyzwoite :razz:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc co ja robiłem:

 

Zworka na 333 ustawiona oczywiście?

 

Win XP lekko znlitowany + integrated SP2 - system którego zawsze używam, czy na co dzień, czy do benchów.

NIE instaluję żadnych sterowników.

optymalizacje:

 

"EnableSuperfetch"=dword:00000001

"DisablePagingExecutive"=dword:00000001

"LargeSystemCache"=dword:00000001

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001

SecondLevelDataCache = 4096

"maxmem"=600

 

wyłączenie zbędnych funkcji LUNY (ale zostawiam zawsze ładne okienka :) )

wyłączam WSZYSTKIE usługi, które da się wyłączyć

instaluję pakiet optymalizacji autopatchera 2007 FULL

 

i to wszystko... System ładuje się długo i zamyka jeszcze dłużej (naprawdę DŁUGO), ale czasy wypluwał bardzo przyzwoite :razz:

NO ja zauwazylem tylko to ze mam czasy o 25s za slabe w lowclocku.. wiec znow idzie reinstalacja :) bo sie najpierw nakombinowalem zeby szybciej wogole sie windows ladowal a to wystarczylo lozyc do innego sata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie zmartwiliście, nie po to zakupiłem 2xRaptor do raidu (co prawdza od znajomego za pół darmo bo dla niego jednak były za głośne) żeby to wszystko jakoś startowało w miare sprawnie, a tu jakiś "babol" z płytą będzie mi zamulał. Mam trochę żal żeście wcześniej nic nie napisali o tym długim bootowaniu, bo się napaliłem. Musi być jakiś sposób, bo szkoda takiej fajnej mobo.

i dalej nie wiem co kupić........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie zmartwiliście, nie po to zakupiłem 2xRaptor do raidu (co prawdza od znajomego za pół darmo bo dla niego jednak były za głośne) żeby to wszystko jakoś startowało w miare sprawnie, a tu jakiś "babol" z płytą będzie mi zamulał. Mam trochę żal żeście wcześniej nic nie napisali o tym długim bootowaniu, bo się napaliłem. Musi być jakiś sposób, bo szkoda takiej fajnej mobo.

i dalej nie wiem co kupić........

nikto przeciez tego na raidzie nie testowal...

 

nie boj zaby :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz @Sector19 w Biosie właczone "coś" czego nie masz, np. firewire albo inny Lan. Tak patrze "na sucho" na tego pdf'a z instrukcją i tam jest kilka opcji które mogą być odpowiedzialne za taki stan rzeczy, o np. można wyłączyć całkiem tego IDE (Marwell?)

kombinujcie chłopaki, kombinujcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytanka:

 

Mam dwie kości Kingstona po 1GB (jedna na Elpidach druga na D9) i nie działa mi dual na nich :? Czy to wina tego że są na różnych kościach czy płyta ma z nimi problem?? Drugie pytanko to: czy wie ktoś może jaka jest bezpieczna i optymalna granica V dla VTT FSB i NB?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytanka:

 

Mam dwie kości Kingstona po 1GB (jedna na Elpidach druga na D9) i nie działa mi dual na nich :? Czy to wina tego że są na różnych kościach czy płyta ma z nimi problem?? Drugie pytanko to: czy wie ktoś może jaka jest bezpieczna i optymalna granica V dla VTT FSB i NB?? :wink:

vtt 1,35v (chociaz niektorzy daja 1,55v :P)

Nb 1,65v spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtt 1,35v (chociaz niektorzy daja 1,55v icon_razz.gif)

Nb 1,65v spokojnie...

No to pytanko czy dawanie wiecej niż 1,35v daje jakieś efekty czy niema sensu wykraczać poza tą granice?? :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten jeden port SATA7 jest oznaczony na niebiesko? To że to inny kontroler wiem, ale żeby coś oznaczać na inny kolor i odsuwać od reszty trzeba mieć poważny powód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytanko czy dawanie wiecej niż 1,35v daje jakieś efekty czy niema sensu wykraczać poza tą granice?? :D

Zasada jest taka - jak najniższe napięcie, żeby było stabilnie. Na wydajność bezpośrednio się to nie przekłada.

 

Dlaczego ten jeden port SATA7 jest oznaczony na niebiesko? To że to inny kontroler wiem, ale żeby coś oznaczać na inny kolor i odsuwać od reszty trzeba mieć poważny powód :)

Głównym powodem jest właśnie inny kontroler, a skoro jest inny kontroler to nie da się utworzyć RAID z innymi dyskami. I to jest chyba ten poważny powód. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O @sarmat, a u Ciebie na Platinum pod który SATA masz podpięty dysk i czy też zauważasz jakieś problemy - spowolnienie przy ładowaniu systemu?

Spowolnienie ładowania systemu może być spowodowane włączoną opcją automatycznego wykrywania napędów podczas startu systemu... gdzie to było chwilowo nie wiem, ale zdaje się że nie daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym automatycznym wykrywaniem to pomagało na K8N Neo4 teraz nie wiem czy pomoże, zależy to pewnie od sterowników do kontrolerów dysków... przy sata tej opcji pewnie nie ma (ja na Epoxie tego nie mam)... nie zamontowałem jeszcze nowej płyty więc nie mam pełnego obrazu sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ta sprawa z tym botowaniem i ogólną wydajnością kontrolera SATA sie wyjaśni (ICH9 stosują też inni producenci i jakoś to chodzi) a narazie sobie wszystko w myślach układam: Raida stworze wlaśnie na ICH9R, a jakąś 500 gigową lochę podepnę pod tego Marwella coby nie przeszkadzała w Raidzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ta sprawa z tym botowaniem i ogólną wydajnością kontrolera SATA sie wyjaśni (ICH9 stosują też inni producenci i jakoś to chodzi) a narazie sobie wszystko w myślach układam: Raida stworze wlaśnie na ICH9R, a jakąś 500 gigową lochę podepnę pod tego Marwella coby nie przeszkadzała w Raidzie :rolleyes:

Prawdopodobnie właśnie w tym celu zrobiono dodatkowe wejście SATA na innym kontrolerze. :)

 

O @sarmat, a u Ciebie na Platinum pod który SATA masz podpięty dysk i czy też zauważasz jakieś problemy - spowolnienie przy ładowaniu systemu?

Powiem tak, zawsze podłączam wszystko wzorcowo. :) Pamięci w pierwszej parze slotów i tak samo jest z dyskami, a mam ich dwa (Seagate Barracuda 7200.10 250GB) połączone w RAID0, które podłączyłem do SATA3 i SATA4 (dwa pierwsze to eSATA na tylnym panelu). Wyżej wymienionych problemów z wolnym ładowaniem systemu osobiście nie zauważyłem - może to dlatego, że zawsze system mi się wolno ładował - każdy był zapchany. :D Spróbujcie zainstalować wszystkie sterowniki, w szczególności do chipset'u i Intel Matrix Storage - to pierwsze co robię po reinstalacji systemu. :) Mogę przetestować wydajność macierzy jeśli chcecie. Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie odkrylem ze wejscie mikrofonu mam chyba skopane. testowalem na dwoch roznych mikro wiec to jest wina plyty albo sterow. Objawy sa takie ze strasznie burczy i glos slabo slychac podczas mowienia do mikrofonu. Czy ktos mial podobny problem albo wie co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie odkrylem ze wejscie mikrofonu mam chyba skopane. testowalem na dwoch roznych mikro wiec to jest wina plyty albo sterow. Objawy sa takie ze strasznie burczy i glos slabo slychac podczas mowienia do mikrofonu. Czy ktos mial podobny problem albo wie co zrobić??

A wszystkie opcje głośności odpowiednio ustawione (głośność mikrofonu na max) i włączony Microphone Boost (lub coś takiego) w zaawansowanych? Ja takiego problemu nie mam. Tak się składa, że mam dwie dźwiękówki i to sprawdzałem i na obu mikrofon brzmi tak samo. Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie pytanie przed montażem i formatem, czy do molexa na płycie, zasilającego PCI-E trzeba podłączać kabelek jak mam kartę z zasilaniem zewnętrznym czy nie?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

W ciagu kilku najblizszych dni mam zamiar kupic wlasnie ta plytke, ale te problemy z wydajnoscia sa dziwne. Szczegolnie, ze nie widac po testach na innych stronkach by ktos mial to jeszcze...

Wiec mam pytanko czy probowaliscie ustawic bios na default i sprawdzic czy wtedy powolny boot sie powtarza...moze ktoras opcja O/C to wywoluje...

Plyta sie zdaje bliska idealowi, ale ten problem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, podlocze tez sobie sb audigy zs, mysalem ze nie bede potrzebowal. a te burczenie to sluchac jakby wiatrak bylo slychac

a stery jakie masz?

ja używam WDM_R171 i jest ok (na sterach od msi też coś kiepsko było) - są już 172a. Mowa oczywiście o ALC888.

Sprawdzał kto w FIR czy ma ALC888 czy ALC888T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stery jakie masz?

ja używam WDM_R171 i jest ok (na sterach od msi też coś kiepsko było) - są już 172a. Mowa oczywiście o ALC888.

Sprawdzał kto w FIR czy ma ALC888 czy ALC888T ?

Ja mam ze stronki msi teraz .Cos sie zmienilo i nie trzeszczy ale za to nic prawie nie slychac, zaraz sprubuje te co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bootowania. Długo jechałem na starym kompie z zawalonym systemem, bo mi się go nie chciało reistalowac... Dlatego teraz na nowym kompie uruchamianie wydaje mi się błyskawiczne i nawet się nad tym nie zastanawiałem :) Gdy będę odpalał kompa ponownie to zrwócę uwagę ile razy przesunie się ten pasek Windows podczas uruchamiania.

 

Tak w ogóle to zauważyłem że dioda HDD cały czas mruga lekko jakby dysk pracował, nawet gdy nic nie robię. Nie słychac go wtedy, ale czy to normalne?

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie odkrylem ze wejscie mikrofonu mam chyba skopane. testowalem na dwoch roznych mikro wiec to jest wina plyty albo sterow. Objawy sa takie ze strasznie burczy i glos slabo slychac podczas mowienia do mikrofonu. Czy ktos mial podobny problem albo wie co zrobić??

Hehe tez mialem ten problem, w windowsie nic nie tykaj a w opcjach, menagera HD bost odpal i nazywa sie to to rear pink in (TO JEST NAZWA MIC ;p) tam Ustawiasz ten kluczyk na ole obok suwaka. O ile to o to chodzi a co do szumienaia to fakt jest masakryczne :> Chyba kupie sobie jakas audigy 2 i po sprawie :DD

Inna sprawa ze jak podlacze do glosnikow to nie slysze na sluchawkach odglosow w grze :< ani voica (cs1.6 jak wciskam przycisk to sie mic wzbudza :< ) ale ts dziala spoko:D

 

 

Edit a poprawilem

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tez mialem ten problem, w windowsie nic nie tykaj a w opcjach bost dajesz z ikony w tray i nazywa sie to to rear pink in . O ile to o to chodzi a co do szumienaia to fakt jest masakryczne :> Chyba kupie sobie jakas audigy 2 i po sprawie :DD

Inna sprawa ze jak podlacze do glosnikow to nie slysze na sluchawkach odglosow w grze :< ani voica (cs1.6 jak wciskam przycisk to sie mic wzbudza :< ) ale ts dziala spoko:D

a gdzie ta ikonka z bostem?? ja mam tylko menazera realteak HD Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkreceniu sprzetu, jak wlaczam sp2004 badz spi plyta glowna zaczyna wydawac dziwne dzwieki, syczenie, lekkie prykanie ;) Wiecie co to moze byc i czy jest to bezpieczne ? Nie chcialbym zeby mi cos wybuchlo tam w srodku ;) Moje napiecia z biiosu od gory:

1,45; 2,3; 1.25; 1,45-1,50; 1,6(czasem plyta sama przestawia na 1,8 wtf? ) 1,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...