Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

na pudełku p35 neo-FI

dodatkowo:

-ich9 czyli NIE MA RAIDA

-tylko JEDEN PCI-Ex dla grafiki

 

kurde ale sie dałem zrobić, wszystko przez zdjęcie na stronie, skurczybyki

jutro odsyłam ją spowrotem, nawet mi się nie chce podłączać

 

btw znalazłem test tego kastrata w jakimś barbarzyńskim języku:

http://tweakers.net/reviews/692

 

strzeżcie się jak ognia

To nie jest temat o MSI neo, tylko o neo2 - a to neo2 jest takie jak platinium. Twój błąd - zamówiłeś nie to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem A-daty na OCZ i ruszył skurczybyk ale OCZ nie są moje , co zrobić żeby ruszył na A-datach ?

Ustaw ręcznie timingi, napięcie i taktowanie na tych OCZ, a później zmień je na A-Daty. Jeśli nie pomoże, wgraj innego BIOSa. Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej obiecałem, tutaj najnowszy beta BIOS do MSI P35 Platinum / MSI Neo2-FR/FIR (MS-7345):

 

1.4B1

 

Plik pochodzi z serwera FTP MSI. Listę zmian zamieszczę później jak dostanę ją od człowieka z MSI (a to pewne nie jest).

 

Pamiętajcie, że wgrywacie na własną odpowiedzialność i za wszelkie uszkodzenia nie odpowiadam.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie. Jeszcze nie widzialem plyty, na ktorej przy update'owaniu w tylu przypadakach komp nie wstawal :) Fenomen jakis. Tez juz nie jeden BIOS w zyciu zmienilem i nigdy nie bylo zadnych problemow, az do MSI P35 Platinum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak elCool - to chyba pierwszy minus MSI, czyli BIOS. Jednak jest to minus który można chyba wyeliminowac kolejnymi wersjami... Mam nadzieję że następne wersje będą bardziej przyjazne dla ludzi. Nie każdy jest zapalonym "OCerem" żeby całymi dniami dłubać w płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkreceniu sprzetu, jak wlaczam sp2004 badz spi plyta glowna zaczyna wydawac dziwne dzwieki, syczenie, lekkie prykanie ;) Wiecie co to moze byc i czy jest to bezpieczne ? Nie chcialbym zeby mi cos wybuchlo tam w srodku ;) Moje napiecia z biiosu od gory:

1,45; 2,3; 1.25; 1,45-1,50; 1,6(czasem plyta sama przestawia na 1,8 wtf? ) 1,05

Pewnie cewki (takie kółka owinięte miedzianymi drucikami). Raczej nic z tym nie zrobisz. U mnie ten problem nie występuje, ale tak jak w przypadku innych płyt, zależy to od egzemplarza. Raczej nie masz się czego bać, bo nie jest to groźne. Najwyżej jak płyta Ci padnie to zaniesiesz na gwarancję. :)

 

A co do przestawiania napięcia przez płytę, to dzieje się tak po przekroczeniu FSB 450MHz i to mi się właśnie nie podoba, bo nijak nie da się obniżyć tego napięcia.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i bardzo fajne narzędzie :wink:

U mnie gryzie się z Outlookiem i antyvirem NODem, do monitorowania temperatur w trayu muszę znaleźć coś innego, póki co do testów jest Intel Thermal Analysis Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was uzywa dual core center? Bo nie wiem czy instalować , zazwyczaj uzywam everesta do sprawdzania temperatury i predkosci wiatrakow. A wy czym to sprawdzacie??

Czasem używam. Przydatne narzędzie. :) Chociaż temperaturę sprawdzam najczęściej CoreTemp'em lub SpeedFan'em. Swoją drogą odczyt temperatury w BIOSie i w narzędziach MSI jest bardzo trafny i niewiele się różni od odczytów CoreTemp (~1*C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bootował może ktoś, z (płytę p35neo2) pendriva lub dos z płyty CD (CD-rom na ATA, ten dodatkowy kontroler). Mam Hires boota i z żadnego z tych mediów nie mogę uruchomić tej składanki. Jak teraz sprawdziłem memtest czy pc-dos tez nie ida.

Dodatkowe pytanie, czy ta płyta ma jakiś klawisz podczas startu do wyboru napędu, z którego bootować system

Edytowane przez Schirru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szybkością działania dysku, robiłem test HD Tune na NF4 z Athlonem tuż przed formatem i po zmianie sprzętu. Na MSi mam jakieś dziwne spadki, widać to na wykresie (pierwszy obrazek NForce 4, drugi P35). Dysk mam podłączony do wtyczki na kontrolerze Marvella.

 

NF4

Dołączona grafika

 

MSI P35

Dołączona grafika

Spadki występują raz na końcu wykresu, raz na początku, procesor jeszcze nie podkręcany, pamięć także. Próbowałem przełączyć do SATA 3, ale wtedy windows nie chce się załadować mówiąc że czegoś mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm do Was wielka Rade...

 

Sciagnijcie sobie te heatpipy z chipsetow i przesmarujcie NB/SB jakas normalna pasta BO TO GOWN* FIOLETOWE co tam jest wogole nie przewodzi ciepla :)... wedlug teorii heatpipy maja odbierac szybko cieplo znad grzejacego sie elementu... a tu (przed posmarownaiem) heatpipy byly ledwo co cieple bo ta "pasta" fioletowa dzialala jak izolator :P... a teraz po daniu ZWYKLEJ BIALEJ pasty czuc palcem jak odbieraja cieplo... radiatorek na mosfetach jest goracy (widac ze wszystko dziala :) ) i mniej obawiam sie o goracy chiset p35 :) jak zreszta sb tez bo wiadomo jakie gorace moga byc mostki poludniowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet jak daje 1,6v na NB to ledwo ciepłe jest....ale jak coś to sie mogą przyczepić że kołki ruszane były?? To trzeba było by już wszystko sciągać tak?? z Mosfetów, NB i SB naraz??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm problemy z pamiatkami, do tego teraz to z dyskiem.... to pewnie wina BIOSu... pociesza fakt, ze cos czesto wychodza... ale wstrzymam sie z zakupem plytki do powiedzmy wersji 1.99 ;-)

Poczytalem tematy o Abicie IP35-E oraz ASUSem P5K i widze, ze generalnie jest problem z biosami do P35.. ale mam dziwne wrazenie, z to MSI sprawia najwieksze...

 

@m40 - co do NODa sprobuj dodac programik do listy "omijanych" przez niego moze zacznie smigac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem oco wam chodzi że MSI robi problemy z biosami :huh: Bo kombinujecie i bawicie sie w dos-y zamiast machnąć Live Update, 2 minuty zabawy i nowy biosik wgrany.....nie wiem ja jakoś po raz pierwszy robiłem update na MSI z pod Live Update i obeszło sie bez żadnych problemów....w razie czego przecież jest dyskietka ratunkowa, ctrl+home i jazda ;] Nie wiem w czym problem...a z dyskiem to ponoć przepięcie na inny port SATA pomaga, a jak nie to nowy bios to może załatwi

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet jak daje 1,6v na NB to ledwo ciepłe jest....ale jak coś to sie mogą przyczepić że kołki ruszane były?? To trzeba było by już wszystko sciągać tak?? z Mosfetów, NB i SB naraz??

operwcja jest bardzo prosta

 

wyciagasz kolki z sb nb i mosfetow (6 kolkow)... mosfety i nb odskocza a sb bedzie trzymal sie i nie bedzie se chcial odkleic... wiec bierzesz suszarke i podgrzewasz sb troszke i ladnie odchodzi ten syfiasty glut.... potem zdrapujesz go PAZNOKCIEM(najprosciej)... oczyszczasz i zakladasz kolejno SB mosfety i na ko0ncu NB (najmnijesze prawdopodobienstwo ukruszenia rdzenia nb bedzie) i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkreceniu sprzetu, jak wlaczam sp2004 badz spi plyta glowna zaczyna wydawac dziwne dzwieki, syczenie, lekkie prykanie ;) Wiecie co to moze byc i czy jest to bezpieczne ? Nie chcialbym zeby mi cos wybuchlo tam w srodku ;) Moje napiecia z biiosu od gory:

1,45; 2,3; 1.25; 1,45-1,50; 1,6(czasem plyta sama przestawia na 1,8 wtf? ) 1,05

To znaczy, ze żyje i ma się wyśmienicie. Ale mam ciśnienie na tego mobaska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko a w razie gwary to jakby sie doczepili że kołki były ściągane? Bo chyba coś bedzie widać prawda?

Czepia sie tylko jak beda slady uszkodzen, np na laminacie lub jakies inne fizyczne zniszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...