Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a paste dali fioletowa zeby poznac czy ktos jej przypadkiem nie wymienial

Weź mnie nie strasz :D Bo właśnie zmieniłem to coś.... :? matko coza syf, jakaś plastelina....teraz jest Ceramique to powinno być OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

O ile spadły wam temp nb po operacji zmiany pasty? jeśli umiejętnie są zdjęte kołki to nic nie widać. Nie mozna ich zdeformować tak ja to zrobiłem na 73gt ^^ W sumie to ciekawe czy jak serwisują płyte to czy zdejmują chłodzenie. Mysle że nie. Pewnie oglądają ją z grubsza i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odebrałem wczoraj tego mobaska i wieczorem już gościł w obudowie z nowym prockiem i ramem.

Komp odpalił z 1 razem z podwójnym startem ,zrobiłem lekkie poprawki w biosie (1.1) wył. fdd 1.44, zmiany opóźnień pamiątek z 5-5-5-15 na 4-4-4-14(napięcie na ram bios defaultowo ustawił na 1.9v),potem szybka instalacja windy Xp , wgranie sterów chipsetu (tutaj był mały problem, że po instalacji zwiechę zaliczyła mycha + klawa ), instalka reszty sterów (audio i lan) poszła bezproblemowo.

Narazie nic nie kręce , nie mam za bardzo teraz czasu (robota).

 

Generalnie płytka ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile spadły wam temp nb po operacji zmiany pasty? jeśli umiejętnie są zdjęte kołki to nic nie widać. Nie mozna ich zdeformować tak ja to zrobiłem na 73gt ^^ W sumie to ciekawe czy jak serwisują płyte to czy zdejmują chłodzenie. Mysle że nie. Pewnie oglądają ją z grubsza i tyle

W sklepie nie, lecz jak trafia do serwisu to masz 100% szansy że zdejmą, gdy w grę wchodzi podejrzenie uszkodzenia którregoś z chipów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale patrząc obiektywnie to nawet jak zdejmą chłodzenie i zobaczą białą paste, ale mimo to wszystkie chipy są w nienaruszonym stanie to co to ma za znaczenie czy ktoś zmienił paste czy nie...co innego gdyby było ukruszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem posiadaczem tej płyty. Na razie czekam na pamięci... Zobaczymy co pokaże przy Crucialach Ballistixach i procku E6850... :) Nastawiony jestem pozytywnie.

 

 

No dobra ale patrząc obiektywnie to nawet jak zdejmą chłodzenie i zobaczą białą paste, ale mimo to wszystkie chipy są w nienaruszonym stanie to co to ma za znaczenie czy ktoś zmienił paste czy nie...co innego gdyby było ukruszenie

Też tak myślę... przecież na chłodzenie nie ma założonych żadnych plomb gwarancyjnych. Nie ma plomb - nie ma problemu. :) Ważne tylko, żeby dostarczona do serwisu płyta była kompletna tzn. miała zamontowane oryginalne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze podpisauje na radiatorach jaką paste zakładałem, jak będą sprawdzać to się przynajmniej nie czepią, że jakies goofno

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Joke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty Pomiarowe By Sector (wybaczcie za foty vcore, ale szukalem na szybko w necie jakis zeby przerobic :) )

 

Dołączona grafika

 

Maly wniosek...

Vmem

BIOS - REAL

2,2v - 2,21v

2,3v - 2,31v

2,4v - 2,42v

2,5v - 2,52v

2,6v - 2,62v

 

Vcore

 

BIOS - REAL (idle) - REAL (load)

1,275v - 1,319v - 1,310v

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS - REAL (idle) - REAL (load)

1,275v - 1,319v - 1,310v

Dobra dobra, ale ile przy duuuużych V ? Bo to dużo ważniejsze niż 1,3v. Jestem bardzo ciekaw jakiego ma droppa przy sporym vcore i ile daje real.

 

Na jakim procku to patrzyłeś? celek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, ale ile przy duuuużych V ? Bo to dużo ważniejsze niż 1,3v. Jestem bardzo ciekaw jakiego ma droppa przy sporym vcore i ile daje real.

 

Na jakim procku to patrzyłeś? celek?

nie mam czasu mam boxa ;p nie sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą zatyczką w gniazdku oznaczonym w instrukcji POWER1 - 4 z 8 pinów zasłania. Wywalić ją i wtiknąć normalnie wtyczkę z zasilacza, czy jak? :unsure:

Jak najbardziej jesli masz 8 pin zlacze :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam dylemat w sprawie zmiany mobo, obecnie mam p5b deluxe i zamierzam przejść na p35, chcę to zrobić w miarę bezgotówkowo więc wezmę wersje MSI P35 Neo2-FR za 418 zł w sklepie http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...mp;&u=10815 (na firewire i tak mi nie zależy), wybralem wersje TR bo nie ma heatpipów (dla nie plus bo przy zakładaniu np. bloku na NB nie trzeba zrywac heatpipów jak w bogatszej wersji)

 

mam kilka pytan:

 

czy opłaca sie wogóle zmiana z p965 na p35 ? słyszałem ze w p35 poprawiono mocno kontroler pamięci i pamięć lepiej pracuje

 

jak jest z vdroopem (duża bolączka asusa) ?

 

czy msi ma cyfrowe zasilanie (jak np. w asusach abitach) ?

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca sie wogóle zmiana z p965 na p35 ? słyszałem ze w p35 poprawiono mocno kontroler pamięci i pamięć lepiej pracuje

Hmm, ciężko powiedzieć. Wielkich różnic pewnie nie odczujesz. Co do kontrolera pamięci, to rzeczywiście - widać to w szczególności na CL3.

 

jak jest z vdroopem (duża bolączka asusa) ?

Płyta bardzo stabilnie trzyma napięcia - to pewnie dlatego, że jest tak jakby fabrycznie zrobiony vdroop mod - płyta daje większe napięcie niż ustawione w BIOS'ie. :)

 

czy msi ma cyfrowe zasilanie (jak np. w asusach) ?

Z tego co wiem, nie. Asusy mają cyfrowe zasilanie? Pierwsze słyszę. Abit AB9 QuadGT jak już. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widzialem ten obrazej jako FR/FIR....taki obrazek byl jeszcze niedawno na MSI.us... lepszy byl na com.tw. Jak jest teraz nie wiem...

 

Neo2 nie ma HP, FR i FIR mają rurki cieplne.

My bad ;]

Dalej mnie nurtuje wersja TR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...