Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

@Bolo8888

 

Znajdź trochę czasu i zaktualizuj to FAQ wreszcie, bo tutaj duuużo dobrych informacji ginie w potoku postów... :mur:

 

Mógłby ktoś z biosem 1.4 sprawdzić jak się zachowuje TWR i TWTR ? Tak samo jak na 1.3 czy po ustawieniu w biosie jest tyle ile ma być ?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc lata teraz na 3050mhz ram na 916mhz.Wszystko ładnie chodzi.Napięć nigdzie nie podnośiłem-wszystkie na deflaut.

No i teraz uruchamia mi się na 3100mhz ale wywala mi Orthosa po kilku sekundach na 3200mhz uruchomi się ale zaraz się restartuje.Czy i gdzie dać mu więcej prądu czy zrobić jeszcze coś innego aby proca puścić wyżej.

Wybaczcie pytanie ale to mój pierwszy sprzęt od 4 lat nadający się do oc.Prądem bez pytania na forum się nie będę bawił dlatego pytam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc lata teraz na 3050mhz ram na 916mhz.Wszystko ładnie chodzi.Napięć nigdzie nie podnośiłem-wszystkie na deflaut.

No i teraz uruchamia mi się na 3100mhz ale wywala mi Orthosa po kilku sekundach na 3200mhz uruchomi się ale zaraz się restartuje.Czy i gdzie dać mu więcej prądu czy zrobić jeszcze coś innego aby proca puścić wyżej.

Wybaczcie pytanie ale to mój pierwszy sprzęt od 4 lat nadający się do oc.Prądem bez pytania na forum się nie będę bawił dlatego pytam. :D

podbij V dla cpu i ramow

reszta napiec sama sie zmienia wraz ze wzrostem fsb (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc lata teraz na 3050mhz ram na 916mhz.Wszystko ładnie chodzi.Napięć nigdzie nie podnośiłem-wszystkie na deflaut.

No i teraz uruchamia mi się na 3100mhz ale wywala mi Orthosa po kilku sekundach na 3200mhz uruchomi się ale zaraz się restartuje.Czy i gdzie dać mu więcej prądu czy zrobić jeszcze coś innego aby proca puścić wyżej.

Wybaczcie pytanie ale to mój pierwszy sprzęt od 4 lat nadający się do oc.Prądem bez pytania na forum się nie będę bawił dlatego pytam. icon_biggrin3.gif

jak kręcisz proca to chyba logiczne że trzeba dbać o odpowiednie papu dla niego :wink: Więc podnieś troche V dla CPU, jak sie nie uruchomi to jeszcze troche, aż sie uruchomi aczkolwiek nie przekraczaj 1,4v przy chłodzeniu boxowym ;] Dla ramu też musisz podbić V bo ich częstotliwość sie podnosi wraz ze wzrostem FSB :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z biosem 1.4 sprawdzić jak się zachowuje TWR i TWTR ? Tak samo jak na 1.3 czy po ustawieniu w biosie jest tyle ile ma być ?

Zapomniałem dodać że z BIOSem 1.4 te wartości również mam podniesione o 7 w stosunku do tego co ustawiłem w BIOSie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, mam Core Temp i w stresie 65 stopni, everest pokazuje 50 stopni a jak wlozylem miernik miedzy radiator a procesor jak najdalej sie dalo to jest 40 :P w sumie mam dwie kwestie, ktora temperatura sie sugerowac i druga, czy moge wsadzic miernik miedzy radiator i procesor ale tak konkretnie, ze przygniesc radiatorem ten kabelek od miernika, to jest 2mm grubosci :P nic sie nie stanie? Wtedy mialbym 100% pewnosci co do temperator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mobo i Cpu od tygodnia, od 3-4 dni mam zworke na 333. Wszystko dzialalo stabilnie na def vcore. Dzis chcialem jeszcze troche podkrecic... i osiagnalem FSB 360 przy 1.35V. Myslicie ze to juz koniec? Wiecej raczej sie nie bedzie dalo wycisnac? Nie testowalem jescze nawet stabilnosci jedynie SuperPi 16M. Mozliwe, zeby nowy BIOS pomogl? Mam BIOS 1.2, ktory polecacie zainstalowac? Aha pamieci ida 1:1 wiec raczej to nie ich wina. Ewidentnie musialem zwiekszac vcore zeby dojsc do 360....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy, sadze ze nie no chyba ze trafiles jakas lipna sztuke. Ja na razie dokladnie sie nie bawilem w super OC bo nie mam czasu ale mam E2180 i puscilem sobie go na lajcie 8x360 Mhz na 1.32XX V. Ortohos 25 min i nic, pamiatki mam A-Daty chyba Promosy i sa puszczone na 1:1,2 860 Mhz (4-4-4-12 na 2.05 V)

Dopiero zaczynam z intelem bo zawsze mialem AMD i jakims super znawca nie jestem ale chodzi mi to stabilinie i mam niskie temp. w idle ok. 30 st. po orthosie ok. 60 st. zworka 333 a bios 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem.

Proc lata mi na 3050mhz na 1.3250v ram 909mhz 2.10v 4-5-4-15-38-10-10-10-10

FSB 303 1:1.5

vtt-auto

NBVoltage 1.250v

sbio 1.5v

sb core power 1.05v

ZWORKA NA 266

No i nie mogę się przebić ponad tą wartość.Na 3060mhz i wyżej na różnych napięciach dla proca aż do 1.4000 wywala mi błąd w orthosie.Komp się uruchamia i działa wszystko jak należy.No ale ten orthos.

Dać wiecej prądu powyżej 1.4000? dla proca i więcej dla ramu powyżej 2.10? albo jeszcze więcej prądu ale gdzie?

Czy trafiło mi się takie padło w postaci proca? i to już koniec jego możliwości. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem.

Proc lata mi na 3050mhz na 1.3250v ram 909mhz 2.10v 4-5-4-15-38-10-10-10-10

FSB 303 1:1.5

vtt-auto

NBVoltage 1.250v

sbio 1.5v

sb core power 1.05v

ZWORKA NA 266

No i nie mogę się przebić ponad tą wartość.Na 3060mhz i wyżej na różnych napięciach dla proca aż do 1.4000 wywala mi błąd w orthosie.Komp się uruchamia i działa wszystko jak należy.No ale ten orthos.

Dać wiecej prądu powyżej 1.4000? dla proca i więcej dla ramu powyżej 2.10? albo jeszcze więcej prądu ale gdzie?

Czy trafiło mi się takie padło w postaci proca? i to już koniec jego możliwości. :mur:

blad ortoha to ewidentne niedowoltowanie proca/ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3,2GHz na 1.35V to jeszcze nie tak zle z tego co tu czytam? Do ile na moim chlodzeniu myslicie ze moge podbic napiecie? Albo zapytam inaczej jakim programem najlepiej monitorowac temperature? I jakie sa bezpieczne temp dla tych CPU, bo ostatni moj Intel to pentium 200 pro ;p

 

Tylko dziwi mnie to ze na def vcore chodzi spokojnie na 3GHz, a zeby przeskoczyc na te 3,2GHz potrzebuje juz tyle papu.... mozliwe ze to wina biosu lub niedowoltowania NB?

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Frezera 7pro.

No i teraz po poradach meerona i Fredka lata mi na 3200mhz bez problemu.Ram mam na 800mhz.

Orthosa przechodzi.

Musiałem dac mu papu na procu 1.3875v

Na NB 1.350v

Temperatury mierzę coretemp,speedfanem i everestem jednoczesnie.

Panowie czy aby tego papu nie mam za wiele?.Nie zarżnę płyty albo proca?

Pytam bo kompa nie zmieniam co kwartał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3,2GHz na 1.35V to jeszcze nie tak zle z tego co tu czytam? Do ile na moim chlodzeniu myslicie ze moge podbic napiecie? Albo zapytam inaczej jakim programem najlepiej monitorowac temperature? I jakie sa bezpieczne temp dla tych CPU, bo ostatni moj Intel to pentium 200 pro ;p

 

Tylko dziwi mnie to ze na def vcore chodzi spokojnie na 3GHz, a zeby przeskoczyc na te 3,2GHz potrzebuje juz tyle papu.... mozliwe ze to wina biosu lub niedowoltowania NB?

Na infinity do 1,5v możesz dawać ;] Monitoruj Core temp 0.95.4 albo intel TAT, wina CPU raczej, poprostu taki rozrzut wraz ze wzrostem mhz :wink:

 

Mam Frezera 7pro.

No i teraz po poradach meerona i Fredka lata mi na 3200mhz bez problemu.Ram mam na 800mhz.

Orthosa przechodzi.

Musiałem dac mu papu na procu 1.3875v

Na NB 1.350v

Temperatury mierzę coretemp,speedfanem i everestem jednoczesnie.

Panowie czy aby tego papu nie mam za wiele?.Nie zarżnę płyty albo proca?

Pytam bo kompa nie zmieniam co kwartał laugh.gif

Ha B-) mała rada...jak kręcisz proca...to dbaj tez o V dla NB ;] To weź teraz zmniejsz o oczko niżej V dla CPU i zobacz czy orthosa przejdzie :wink: Nie zarżniesz nic o ile temperatury poszczególnych podzespołów przy danym V będą akceptowalne :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na boxie max mialem 73*c pod orthosem.

Panowie własnie wyczaiłem,że powodem klęski w oc jest mój ram tzn.za małe napięcie na nim.

Zalecane przez producenta 2.1v było za mało nawet dla 800mhz które są domyślne.

Po podniesieniu na 2.2v pełna stabilność.Na 2.1v orthos wywala.

OCZ są bardzo ciepłe trochę mnie to niepokoi bo 2.2v to juz czerwone pole czyli nie rekomendowane.Producent podaje,że mogą pracować na takim napięciu ale mam pewne obawy i chyba zmajstruję tam jakiś nawiew.

Chyba polecę dalej z procem. :D

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to są akceptowalne temperatury?

 

Ja dalej jestem na boxowym chłodzeniu. Dzisiaj podniosłem mojego e4400 do 2,8 GHz i o ile w idle ma 50 stopni to w stress na rdzeniach czasem dochodzi do 80 stopni (1,5 h orthosem)

50*C w idle to dość dużo...w stressie to samo, zmniejsz napięcie bo nie zdrowo takie tempy na codzień :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemn2

a jak ten freezer 7pro się sprawuje? Duża różnica? Bo chyba też sobie zakupię bo te temperatury to już dużo trochę, a chciałbym pójść dalej.

 

PS. mamy chyba te same pamięci i teraz mam je ustawione ma 1,95 a jadą na 840 MHz :P

 

------

 

Fredek:

na 2,4 w idle też mam 50 stopni :P Tylko stress niżej o 10 stopni.

A napięcie teraz już jest nie pamiętam jakie ale ustawiłem coś ponad 1,3 w biosie bo niżej albo mi płyta nie startowała albo wywalał się po chwili pracy z orthosem.

Edytowane przez eXtremeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek:

na 2,4 w idle też mam 50 stopni icon_razz.gif Tylko stress niżej o 10 stopni.

A napięcie teraz już jest nie pamiętam jakie ale ustawiłem coś ponad 1,3 w biosie bo niżej albo mi płyta nie startowała albo wywalał się po chwili pracy z orthosem.

Dziwne że przy takim V masz aż tak dużą temperature....założyłeś dobrze boxa?? Wszystkie 4 kołki prawidłowo zaskoczyły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eXtremeX ja mam ocz ale to jest chyba rev.1 ty masz 2.

Frezer przy obciążeniu robi się jak dla mnie głośny.

Ale temperatury spadły w idle mam ok.38*C przy zegarze 3200mhz.W stresie teraz mam ok.60*C.

Ale mam bude wentylowaną z boku i z tyłu mam 120mm wentyle.

Ja miałem na początku zle założony boxowy wentyl i też miałem temperatury podchodzące pod 80* w stresie.

Gdzie w biosie jest funkcja ,która obniży mnożnik w windowsie jak nie obciążam kompa?

Mam w windowsie ustawione przenośny/laptop ale mi nie obniża zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj koniecznie 1,35v na NB i zobacz co będzie ;]

A dlaczemu, aż 1.35v ? Przecież ta płyta FSB 400 ciągnie bez problemu na 1.25v :)

 

Ależ Fredku, ja mówiłe o NB, a nie o VTT [;

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczemu, aż 1.35v ? Przecież ta płyta FSB 400 ciągnie bez problemu na 1.25v icon_smile3.gif

Mi chodzi o NB a nie o VTT FSB :wink: A dlaczego akurat 1,35?? Bo jak kręciłem proca i było np 1,3v to w orthosie krzaki a jak dałem 1,35v to full stable ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem z włączaniem kompa poprzez wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na klawiaturze - w biosie jest włączone nieważne czy jest na S1 czy na S3 - niestety nie działa włączanie przez klawiaturę.

 

 

A pytam o to dlatego że kupiłem ostatnio kart TV która ma możliwość zaprogramowania nagrywania na określoną porę - kiedy komp jest wyłączony i o określonym czasie powinien si sam włączyć nagrać i wyłączyć. Jednak w programie do ustawiania nagrywania funkcja power-up mam napis wyłączona mimo tego że w biosie jest włączone power up z pcie.

 

Czy ta płyta ma z tym problem czy to wina karty tv.??? Ach dodam że klawiatura jest na usb.

Edytowane przez misiek38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety i ja tez nad tym ubolewam ale plyta nie oferuje startu dowolnym przyciskiem z klawiatury

opcja w biosie o ktorej piszesz to wybudzanie komputera ze snu

pytanie do osob z prockiem bez walla, jakie u was ta płyta robi max fsb tak do spi 1M ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe zeby proc latal 409x6, ale mial problemy juz z 360x7? Napiecie rozne dawalem, ramy 1:1, chociaz ramy stabilnie 8h orthos 960mhz wiec o nie sie nie boje, ale kiedys procka puszczalem 9x400 na 1.6v i moze sie popsul? :P Teraz nie chce wstac 400-360x7, dopiero ponize 360 wstaje :(..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...