Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj nabyłem płytkę. I mam problem z pamieciami. Dlaczego nie wykrywa mi dual'a ? Pamięci Kingston 667MHz 2 x 1GB, BIOS 1.40. Wogóle to ciężko na począku przestawić się z AMD na INTELA :D .

 

EDIT

Juz wiem - źle wsadziłem pamięci. Proc na razie śmiga 3,00 GHz przy 1,27V.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe zeby proc latal 409x6, ale mial problemy juz z 360x7? Napiecie rozne dawalem, ramy 1:1, chociaz ramy stabilnie 8h orthos 960mhz wiec o nie sie nie boje, ale kiedys procka puszczalem 9x400 na 1.6v i moze sie popsul? :P Teraz nie chce wstac 400-360x7, dopiero ponize 360 wstaje :(..

Czasami proc tak ma, że nie lubi jakiś tam mnożników i źle na nich działa, albo w ogóle nie odpala [;

 

bolo8888 coś więcej tematów założył z płytami, ale faq już nie updejtuje

 

niestety

No to się trzeba za to zabrać w wolnej chwili :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolo8888 coś więcej tematów założył z płytami, ale faq już nie updejtuje

 

niestety

 

Ktos najbardziej aktywny mogl by rozpoczac nowy watek jako kontynuacje a ten mozna by zamknac ;) Ew nie wiem czy administrator ma mozliwosc przepiecia tematu na kogos aktywnego :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos najbardziej aktywny mogl by rozpoczac nowy watek jako kontynuacje a ten mozna by zamknac ;) Ew nie wiem czy administrator ma mozliwosc przepiecia tematu na kogos aktywnego :D?

As I say...

W weekend się tym zajmę jak mi się będzie chciało :P Nowy topic = bad idea [;

 

Mam pytanie. Czym sie rozni v1.1 od v1.2 ? :)

Ale o co ty pytasz ? O Bios, rev płyty, czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie złożyłem zestaw na tej płycie i mam problem bo nie wykrywa mi pamięci. Siedzą 2x256 goodram. Próbowałem pojedynczo w każdy slot po kolei ale dalej lipa :(

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzis dzien jedynie 1.1 sie pojawily (:

Ja bym powiedział, że 1.15 :]

 

Bo nowa seria rev 1.1 ma dodane 2 bajery ;]

 

"Kostki" do, których podłącza się panel przedni/usb/etc, a potem kostke prosto do mobo.

Przedłużenie 8pin, dzięki czemu łatwiej się podłącza zasilanie, bo 8pin wystaje nad heatpipy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że 1.15 :]

 

Bo nowa seria rev 1.1 ma dodane 2 bajery ;]

 

"Kostki" do, których podłącza się panel przedni/usb/etc, a potem kostke prosto do mobo.

Przedłużenie 8pin, dzięki czemu łatwiej się podłącza zasilanie, bo 8pin wystaje nad heatpipy ;)

Rev 1.1 ... Bo wszystkie MSI powinny miec te Kosteczki i ten adapterek 8-pin... ale ze polska to dzungla to u nas nie dodawali tego...

 

Chociaz wszystkie poza moja (pierwsza) plyta jakie sprzedalem mialy juz te "szmery bajery" tylko ja bylem pokrzywdzony :P

 

 

Ale co sie odwlecze to nie uciecze.... plyta sie spalila i zamiast FR'a dostalem FIR'a z "bajerami :P"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie odpowiedział na poprzednie pytanie to zadam je jeszcze raz :P

 

Jakie napiecie można bezpiecznie ustawić dla procka na boxowym coolerku ??

(a jakie max jak procek nie przekracza 70* w orthosie ?)

 

Który bios bedzie najlepszy ??

teraz używam 1.1

 

 

Mój niestety potrzebuje aż 1.35v zeby pójśc na 8x375 a 1.4v na 3.2ghz ....

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co3en - napięcie takie żeby proc był stabilny i nie przegrzewał się.

 

Tak w ogóle jeśli do przestawienia proca o 200MHz trzeba mocno zwiększyć napięcie to nie wiem czy to ma sens. Te 200MHz nie zbawi.

 

Co do BIOSu to u mnie najlepiej kręcił się na BIOSie 1.3, ale na innych pamięciach. Tak naprawdę mogło to wynikać także z tego że płyta zapodawała na tym BIOSie mocno zawyżone napięcia co też nie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie odpowiedział na poprzednie pytanie to zadam je jeszcze raz :P

 

Jakie napiecie można bezpiecznie ustawić dla procka na boxowym coolerku ??

(a jakie max jak procek nie przekracza 70* w orthosie ?)

 

Który bios bedzie najlepszy ??

teraz używam 1.1

Mój niestety potrzebuje aż 1.35v zeby pójśc na 8x375 a 1.4v na 3.2ghz ....

AD 1

Leć z napięciem do góry (nie przekraczając 1.55 [no ale tutaj to BOX nie da rady na 500% :blurp: ) i jednocześnie nie przekraczając 70* pod Orthosem :)

 

AD 2

1.3 imo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie wczoraj wnerwilem...

posiadam pamiatki Patriot 800MHz ELK, mimo, że E a nie L, czyli luzniejsze, to z 800 CL5 szly na 900 CL4 i zacisniete timingi przy 2.3V.

Generalnie bylem zadowolony.

Ostatnio sie okazalo, ze te pamiatki, ktore 1.5 miesiaca temu kosztoway 400zl teraz kosztuja 230zl... wiec pobieglem niczym raczy jelonek do sklepu i nabylem druga pare tych samych ramow.

Odpalilem memtesta....no troche lecial.... dang! czerwono....

Dobra, komputer off, wyjme kosci stare, ktore mam pewnosc, ze sa ok... zostawie tylko nowe...

Prawie poparzylem sobie paluchy... zdeczka cieple.... odleglosci miedzy nimi to moze 1-2mm. Ale ok.. puscilem pamiatki na auto i 750 MHz bo akurat taki mnoznik byl ~800. Zostawilem po 2 passach zero errorow. Wpialem ponownie tamte kosci, dalem 900 MHz 2.2V CL4 i orthos nie wykazal bledow po 2h. Wiem, malo, ale wczoraj czasu nie mialem, dzisiaj puszcze dluzej. Pamieci dalej gorace, ale wydaje sie byc stabilnie.

Tyle, ze jest zimno... co to bedzie w lecie? Jestem ****** oraz **********. Rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko, czy na tej plycie da rade odpalic raid0 na dwoch dyskach sata i jednoczesnie podlaczyc nagryware dvd sata ?

Wiem, ze oprocz kontrolera raid znajduje sie jeszcze jakis dodatkowy sata, czy ktos to przetestowal w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...