Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy w przypadku tej plyty mozna sie kierowac odczytami z czujnikow jesli chodzi o napięcia? Bo gdy mam ustawione w biosie 2V dla ramu to speed fan pokazuje 2.29-2.3?

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w przypadku tej plyty mozna sie kierowac odczytami z czujnikow jesli chodzi o napięcia? Bo gdy mam ustawione w biosie 2V dla ramu to speed fan pokazuje 2.29-2.3?

Nie mozna, mi vram pokazuje w idle 1.86V (wlaczony speedstep) i 2.10V w stress a w biosie ustawione jest 2V :D 5 i 12V tez blednie podaje, mierzone miernikiem. Chcesz miec pewnoscto tylko miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthosa nie robilem ale 16mb... 9x370 = 3ghz.. super pi 16mb to az 9 min 32 sekundy....... tragedia, co? Najnowszy bios 1.63b :/

jeżeli dobrze rozumuje to 9x370 to jest 3,3ghz :wink: A u mnie na takich ustawieniach mam czas 8,33 :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak jest z tym afuwinem z pod windy, tam jest napisane rosszerzenie .ROM , a biosy maja jaakies inne wiec jak to jest?

pzdr.

rozszerzenie jest nieistotne, wazny jest plik (: Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem dokładnie to samo. Poki ustawienia timingow byly by SPD wstawał bez problemu. Pozniej po zmianie dzielnika pamieci na 2:3 zaczął wstawac z 1000@5-5-5-18 chyba przy 2V przeszedł nawet Orthosa prawie 4h, ale co ciekawe obnizenie ktorego kolwiek timingu o jeden w dol powoduje ze momentalnie sie wywala w orthosie. Narazie nie wiem o co biega bo nie mialem pozniej czasu sie bawic. Teraz mi pracuje na niestabilnych 1020...

Czy ktos jeszcze ma Kingmaxy 1066 ?? jak tak to jak sprawa timingow wyglada u was ?? z tego co widze to u mnie najlepsze OC bylo na biosie 1.2 i jednoczesnie wieksze wyniki w everescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem z plytka MSI u kolegi. Konfig: Q6600 z BigTyphoonem, 2GB Ballistix Tracer 1066Mhz, X1950Pro, no i oczywiscie Neo2-FIR. Wszystko bylo git, Quad puszczony na 3300, pamieci na dzielniku 2:3 lataly na 1100Mhz - vcore lekko podbije, Orthosy i inne misie dzialaly ok.

Nagle, po paru dniach bezproblemowego uzytkowawnia, problem - bez powodu zaczal wymagac wlaczenia, wylaczenia i dopiero ponownego wlaczenia, zeby sie odpalic. No ale to nic. Dalej - przy uruchamianiu kompa error: "CMOS checksum bad" - teraz na jakichkolwiek ustawieniach procka ponad norme, komp nie chce sie uruchomic - overclocking failed. Zarowno na procku 3.3 & 1100 ram, jak i 3.0 & 1100 ram. Za to 2.4 i 1100 dzialaja ok. A przypominam, ze wczesniej 3300 & 1100 ram bylo ok. Dziwny problem i nie wiem za bardzo jak to ugryzc, ew. czym spowodowane. Pomysly, sugestie?

 

Edit do ponizej: Bios 1.1.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważny problem. Zapewne winą jest płyta, gdyż na starym kompie nic podobnego mi się nie działo.

 

Mianowicie:

Podczas nagrywania filmiku we FRAPSie mam głównie pisk zamiast dźwięku - normalne odgłosy ledwo słychać w oddali, próbowałem różnych kombinacji w ustawieniach i naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko ustawić.

 

Musze to poprawnie ustawić gdyż potrzebuje nagrać filmiki bez żadnych pisków.

Ma ktoś jakąś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania moja neo2-fir padła :) Odpaliłem kompa i zaraz po uruchomieniu systemu komputer się zrestartował. I ruszył dalej, ale wyświetlając 4 czerwone diody sygnalizacyjne i wydając głośny brzęczący dźwięk z okolic socketu. Podejrzewałem procesor, ale opchnięty jej został inny procek i dalej bzykała. Bez procka też bzykała, bez wszystkiego innego (pamięci, karty, dysk) też brzykała. No i ciągle te 4 diody. No i nie wiadomo co się z nią stało. Poszła dzisiaj do serwisu, dostanę jakiegoś asusa na zastępstwo, póki nie przyjdzie spowrotem.. :P

 

Płyta nie była w żaden sposób katowana. Napięcia domyślne, a w momencie crasha miałem nawet odtaktowany procesor na domyślne, bo czekałem na dojście nowego chłodzenia. No cóż.. :lol: Od tego jest gwarancja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI Neo2 FR wydała wczoraj z siebie ostatnie tchnienie, procesor, pamięci pracowały na fabrycznych ustawieniach. Pracowałem w windowsie kiedy komp mi sie zrestartował, nie można było ponownie uruchomić komputera, odłączyłem wszystko i wsadziłem ponownie, dalej paliła się tylko czerwona dioda. Włączam, płyta się odpaliła a po chwili z okolicy zasilania procka poszedł sobie konkretny dymek :angry: , to tyle :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby tak slaba sekcja zasilania od MSI ?

przypominam, ze ja swoja tez ubilem, z tym ze nie bylo to def vcore :D

Sekcja zasilania nie jest slaba... to pewnie kwestia sztuki...

 

My z lancem tyle meczylismy mojego FR'a ze wkoncu umarl, ale na prawde 1,8v bylo dawane... plyta kilka razy dzialala na sub zero po pare (a zczasami nawte parenascie) godzin testow... przy procku 4,4Ghz @ 1,8v... - moja plytka umarla od zlej izolacji/wentylacji wokol socketu w pewnym miejscu i sie niestety skroplila woda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rthosa nie robilem ale 16mb... 9x370 = 3ghz.. super pi 16mb to az 9 min 32 sekundy....... tragedia, co? Najnowszy bios 1.63b :/

wcale nie tragedia imo wynik w normie , musisz dac lepszy dzielnik na pamieci (tak zeby bylo z 1000) i zoptymalizowac system a wynik powinien sie poprawic. Ja proponuje dac mnoznik na 8 i fsb na 400, dzielnik ram 1:1, i ustawic CL4 i posprawdzaj sobie w everescie ze pamieci pracuja o wiele lepiej, wynik PI tez powinien sie poprawic!

 

Na ranking w low-clocku nawet nie patrz bo to są wykręty, poprostu pewnie kastrują system robią te wyniki a potem muszą od nowa windowsa instalowac :D :D

 

Pozatym zdaje mi sie 9x370 to chyba wiecej niz 3ghz :lol:

 

przy procku 4,4Ghz @ 1,8 v ....

Zapodaj skriny to chyba jakis rekord :D Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI Neo2 FR wydała wczoraj z siebie ostatnie tchnienie, procesor, pamięci pracowały na fabrycznych ustawieniach. Pracowałem w windowsie kiedy komp mi sie zrestartował, nie można było ponownie uruchomić komputera, odłączyłem wszystko i wsadziłem ponownie, dalej paliła się tylko czerwona dioda. Włączam, płyta się odpaliła a po chwili z okolicy zasilania procka poszedł sobie konkretny dymek , to tyle

Po miesiącu użytkowania moja neo2-fir padła Odpaliłem kompa i zaraz po uruchomieniu systemu komputer się zrestartował. I ruszył dalej, ale wyświetlając 4 czerwone diody sygnalizacyjne i wydając głośny brzęczący dźwięk z okolic socketu. Podejrzewałem procesor, ale opchnięty jej został inny procek i dalej bzykała. Bez procka też bzykała, bez wszystkiego innego (pamięci, karty, dysk) też brzykała. No i ciągle te 4 diody. No i nie wiadomo co się z nią stało. Poszła dzisiaj do serwisu, dostanę jakiegoś asusa na zastępstwo, póki nie przyjdzie spowrotem..

 

Płyta nie była w żaden sposób katowana. Napięcia domyślne, a w momencie crasha miałem nawet odtaktowany procesor na domyślne, bo czekałem na dojście nowego chłodzenia. No cóż.. Od tego jest gwarancja

Może ta MSI nie lubi jak sie ją trzyma na def. ustawieniach :lol: A tak na serio to myśle że jest tak jak napisał Sector że to kwestia sztuki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to kwestia sztuki. Ja od ponad 2 miesięcy jadę na fsb 480, VCore 1.45V i jak narazie zero problemów.

 

A tak przy okazji betka 1.71 -klik-

-Update CPU module.

-Update EIST module.

-Fix CPU Frequency and CPU Ratio in BIOS Cell Menu.

 

edit:

Dodałem changelog

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI Neo2 FR wydała wczoraj z siebie ostatnie tchnienie, procesor, pamięci pracowały na fabrycznych ustawieniach. Pracowałem w windowsie kiedy komp mi sie zrestartował, nie można było ponownie uruchomić komputera, odłączyłem wszystko i wsadziłem ponownie, dalej paliła się tylko czerwona dioda. Włączam, płyta się odpaliła a po chwili z okolicy zasilania procka poszedł sobie konkretny dymek :angry: , to tyle :-|

Z której sekcji zasilania poszedł ten dymek? z tej radiatorowanej czy tej gołej?

Może coś w tym jest? Po co MSI w biosie 1.4 obniżyła napięcie względem tego co ustawiamy w biosie? Może mieli zbyt dużo reklamacji ze spalona sekcją zasilania.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania moja neo2-fir padła :) Odpaliłem kompa i zaraz po uruchomieniu systemu komputer się zrestartował. I ruszył dalej, ale wyświetlając 4 czerwone diody sygnalizacyjne i wydając głośny brzęczący dźwięk z okolic socketu. Podejrzewałem procesor, ale opchnięty jej został inny procek i dalej bzykała. Bez procka też bzykała, bez wszystkiego innego (pamięci, karty, dysk) też brzykała. No i ciągle te 4 diody. No i nie wiadomo co się z nią stało. Poszła dzisiaj do serwisu, dostanę jakiegoś asusa na zastępstwo, póki nie przyjdzie spowrotem.. :P

 

Płyta nie była w żaden sposób katowana. Napięcia domyślne, a w momencie crasha miałem nawet odtaktowany procesor na domyślne, bo czekałem na dojście nowego chłodzenia. No cóż.. :lol: Od tego jest gwarancja ;)

 

U mnie to samo ;/ tyle że płyta padła po tygodniu... minęły już ponad dwa tygodnie i płyta dalej nie wróciła z serwisu... ;/ niestety mi nikt nie dał płyty w zastępstwo i jestem bez kompa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z której sekcji zasilania poszedł ten dymek? z tej radiatorowanej czy tej gołej?

Może coś w tym jest? Po co MSI w biosie 1.4 obniżyła napięcie względem tego co ustawiamy w biosie? Może mieli zbyt dużo reklamacji ze spalona sekcją zasilania.

Z tej radiatorowej poszedł dym, do tego czasu bardzo fajnie wszystko chodziło pomijając czasami 2/3 starty. Teraz nie wiem czy procek i pamięci nie dostały też po du... trzeba obadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej radiatorowej poszedł dym, do tego czasu bardzo fajnie wszystko chodziło pomijając czasami 2/3 starty. Teraz nie wiem czy procek i pamięci nie dostały też po du... trzeba obadać

u mnie mimo iskierek z sekcji (tej bez radiatorow) procek zostal nietkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to moze ja zmienie BIOS na oficjalny ;) a nie betke bo moze moja tez kiedys paść.

Które sztuki płyty mieliście? Te z dodatkami (przedłużenie 8pinów itp.) czy te pierwsze sztuki które był dostępne bez tych dodatków?

Pytam osob którym płyta padła;)

Jest BIOS 1.6 oficjalny skoro 1.7b1 sie pojawił?

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale jak moja zginie to moga sie doczepic, ze mam beta biosa ;D

1.4 czy 1.5 brac? Sledze ten temat, ale wlasciwie to nie wiem ktory lepszy :D 1.4 polecany a 1.5 poprawiony wiec chyba lepszy niz 1.4 ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale jak moja zginie to moga sie doczepic, ze mam beta biosa ;D

1.4 czy 1.5 brac? Sledze ten temat, ale wlasciwie to nie wiem ktory lepszy icon_biggrin3.gif 1.4 polecany a 1.5 poprawiony wiec chyba lepszy niz 1.4 icon_wink2.gif

Ja polece 1.4, jak dla mnie lepiej kręci CPU niż 1.5, w dodatku co do bety to chyba to niema znaczenia skoro pochodzi on z niemieckiego forum MSI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...