Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

No i zwaliłem bios przy próbie instalacji wersji 1.3 :(

Instalowałem pod XP bo nie mam stacji dyskietek...

 

Do restartu wszystko przebiegało raczej ok. Niestety restart u mnie bywał często taki "ostry" czyli jakby całkowite wyłączenie płyty i dopiero ponowny start po chwili. Może dlatego zwalił się bios?

Gdy nie wstał próbowałem jeszcze zresetować bios zworką (guzikiem) ale to oczywiście nic nie dało...

 

Czy to wina tego że miałem zmienione niektóre ustawienia w biosie, między innymi taktowanie fsb?

 

Czy jest wogóle jakaś szansa uratować to?

 

Czy gdybym teraz podpiął ze starego komputera stację dyskietek i znalazł gdzieś bios, nagrał na dyskietkę, to czy odpaliłby jeszcze kompa? Niestety wcześniej w biosie wyłączyłem bootowanie z dyskietki, no ale bios i tak zwalony...

 

Może jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wogóle jakaś szansa uratować to?

 

Czy gdybym teraz podpiął ze starego komputera stację dyskietek i znalazł gdzieś bios, nagrał na dyskietkę, to czy odpaliłby jeszcze kompa? Niestety wcześniej w biosie wyłączyłem bootowanie z dyskietki, no ale bios i tak zwalony...

 

Może jakiś inny sposób?

Z tego co pamietam płyta ma domyślnie ustawione bootowanie z dyskietki, wkładasz taką ratunkową, i naciskasz ctrl+home ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Myślisz że płyta jeszcze nia padła?

Jest problem z dyskietką bo jak już pisałem nie miałem stacji dyskietek i nie zrobiłem ratunkowej :/

Dopiero teraz musiałbym podpiąć napęd a na innym kompie zrobić taką dyskietkę, ale jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myśle że jest do odratowania z tym że musiałbyś mieć taką dyskietke ratunkową.....taka dyskietka tworzy sie np przez Live Update 3, w pewnym momencie przed wgraniem biosu pyta sie czy nie zrobić takiej dyskietki ;] Ale jest chyba jeszcze inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo pytał...

Zastanawiam się na taką opcją:

Napewno ktoś tutaj robił dyskietkę ratunkową. Czy przekopiowanie jej zawartości dałoby coś?

Wiem że problemem podstawowym będzie zupełnie inna konfiguracja sprzętu, ale może chcociaż udałoby się wgrać bios, a później zmienić konfigurację?

 

Xtreme Addict:

Czyli robię tak:

- Czy to ten DOS? LINK

- Pobieram dostępne tam pliki.

- Robię bootowalną dyskietkę na innym kompie. W jaki sposób robi się taką dyskietkę? Przez podanie jakiś parametrów? W prawdzie zaczynałem w erze DOSa i długo na nim działałem, ale to już tak dawno było :)

- Szukam plik z biosem w oryginalnej nazwie. Czy może to być plik ze strony MSI wersji biosu 1.3? Czy lepiej 1.1?

- Podpinam do zwlaonego kompa napęd dyskietek.

- Odpalam dyskietkę tak jak pisał Fredek.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo pytał...

Zastanawiam się na taką opcją:

Napewno ktoś tutaj robił dyskietkę ratunkową. Czy przekopiowanie jej zawartości dałoby coś?

Wiem że problemem podstawowym będzie zupełnie inna konfiguracja sprzętu, ale może chcociaż udałoby się wgrać bios, a później zmienić konfigurację?

Nie musisz zmieniać żadnych konfiguracji, ważne żebyś miał bios do konkretnej płyty (w tym wypadku ta MSI), zrób tak jak mówi XA i powinno zadziałać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem przez MSi Live Update pakiet instalacyjny BIOSu 1.3

Czy plik z biosem to AMIFlh.exe? Tylko ten jeden plik skopiować na dyskietkę? Nie trzeba zmieniać jego nazwy? Na początku tego wątku było o odzyskiwaniu BIOSa i tam zmienialiście nazwy pliku BIOS.

 

Pytam żeby być na 100% pewny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie trzeba wgrywać DOSa na dyskietkę. Zgodnie z instrukcją AMI wystarczy zmienić nazwę docelowego pliku z BIOSem (np. A7345IMS.130) na AMIBOOT.ROM i wgrać na dyskietkę. Włożyć do napędu dyskietek i podczas uruchamiania sprzętu wcisnąć jednocześnie CTRL + Home na klawiaturze podpiętej do PS/2. Ja tak robiłem 2 razy i wszystko poszło bez problemów.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisał sarmat czyli zmieniłem nazwę pliku i nagrałem na dyskietkę...

Niestety nic to nie dało. FDD nawet nie świeci diodą. Świeci natomiast przez chwilę DVD i HDD, wiatraki się kręcą i nic więcej się nie dzieje.

 

Te 4 diody które oznaczają błędy świecą się wg kolejności od góry:

czerwona, czerwona, zielona, czerwona.

W istrukcji jest napisane że ten kod dotyczy pamięci.

Może to zbieg okolicznośći że akurat podczas aktualizacji biosu padły RAMy? A może przez źle wgrany bios kontrolki przekazują błędne informacje?

 

Jak myślicie - padła płyta? Wolałbym żeby to jednak były RAMy...

 

Miałem lekki OC podczas updatu biosu. Może to dlatego? Jednak według tego co było tutaj w wątku to nie było szaleństw w moim OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po padnięciu BIOSu dioda na FDD cały czas się świeciła i ze speakera dobiegały beepy. Cóż, miałem podobny problem po aktualizacji do wersji 1.2. Też komputer w ogóle nie wstawał, ale wyczyściłem CMOS kilka razy tym czerwonym przyciskiem na płycie, włożyłem pamięci do innych slotów i jakoś to poszło.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarmat a mogło mieć znaczenie, że nie czyta biosu z FDD to że jeszcze gdy komp działał to wyłączyłem bootowanie FDD w biosie?

 

Mógłbym jeszcze spróbować przełożyć pamięci z innego komputera, ale boje się że jeśli to padła płyta to może uszkodzić te drugie pamięci... Jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarmat a mogło mieć znaczenie, że nie czyta biosu z FDD to że jeszcze gdy komp działał to wyłączyłem bootowanie FDD w biosie?

Nie, po wyczyszczeniu BIOSu bootowanie ustawia się automatycznie na FDD.

 

Mógłbym jeszcze spróbować przełożyć pamięci z innego komputera, ale boje się że jeśli to padła płyta to może uszkodzić te drugie pamięci... Jest taka możliwość?

Wątpię. Ja bym spróbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem pamięci z innego kompa i ruszył :)

 

Jednak to pamięci padły akurat gdy aktualizowałem bios - zbieg okoliczności.

 

Z dwojga złego to lepiej że jednak pamięci chociaż to niepokojące.

 

Pamięci mają na naklejce 2.2v - tyle im dałem. Może to wysoko, ale bez przesady - powinny wytrzymać...

 

Zastanawiam się czy to że pamięci padły to wina płyty, zasilacza BQ Dark Power (może zawyża napięcia?) czy samych RAMów (ale oba moduły byłyby wadliwe?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wątpię, że pamięci padły. :) Na forum MSI zdarzały się przypadki, że jakieś pamięci nie działały na nowym BIOSie, a na starym już tak. Sprawdź te pamięci na innym komputerze. Możesz się zdziwić. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten temat od początku gdyż przymierzam się do zakupu tej płyty... Myślę też nad Abitem IP35-e....ale z każdym kolejnym postem przekonany jestem do tego MSI w wersji 2FR (bez FireWire....zawsze można dokupić pod PCI). Może jeszcze jakby ktoś byłby tak miły i powiedział czy lepiej tego Abita czy MSI... Szczególnie do osób które miały i tą i tą... bo widziałem że były takie...z tego co pamiętam to XA ;) ale koniec tego offtopa do rzeczy ;)

 

Jestem trochę zacofany w komputerach... komputer mam z 2000 roku... Taki jak w sigu ;)

 

I tu ponawiam pytanie Surekota na które nikt nie odpowiedział w końcu a pytał 2 razy :D Czy przy zmianie BIOSu na nowy trzeba przywracać domyślne ustawienia w starym i dopiero potem flashować na nowy??

Czy podczas wgrywania nowego zapisują się te same ustaweinia co były w starym. Głównie chodzi mi o to czy np po OC zachowują sie wszystkie wartości....

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi... ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed fleszowaniem dla bezpieczenstwa warto przywrocic default

po fleszu i tak bedziesz musial na nowo ustawiac bo stare nastawy sie wykasuja

 

@KOLA.K póki nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie to samo co surekot (próbowałem wymienić na bios 1.3 ) i mam takie same objawy (czarny ekran , komp nie wstaje) , moje pamięci to A-DATA 800 Mhz EE+ 2X1Gb , mam do dyspozycji jeszcze OCZ Spec Ops 800Mhz 2X1Gb czy zamiana może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem update z pod Visty za pomocą narzędzia od msi Live update 3 , myślę że zawiera ono afuwin-a. Miałem ustawioną zworkę na 266 przy E2140 , czy to mogło coś popsuć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie.

Ja dla msi neo f robiłem ręcznie z pozimu win AFUWINem, ale zaznaczałem mu prawie wszystkie (zalecane) opcje. Raz tego nie zribiłem i brak było sumy kontrolne CMOSU, a co z tym idzie? Nie było możliwości zapisu ustawień biosa; zresztą sam bios nie wykrywał dobrze cpu, fsb.

 

Polecam:

 

http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=9367

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc muszę was trochę zmartwić. dzisiaj doszła moja FI i:

-nie jest to kastrat wersji platinum, jest to wersja 7360 (czyli neo)

-tylko 3 wejścia na wentylatory (ktoś pisał o 6)

-brak jakichkolwiek heatpipeów - wygląda prawie jak kopia p965 neo

-MA firewire

 

czyli oto i różnica międzi FI/FIR

 

generalnie jestem rozczarowany, zaraz podłączę ale chyba i tak odsyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@flapjack

a jaki ma kolor laminatu czerwony?? bo neo ma czerwony

i co pisze na pudelku?

moze po prostu sie w sklepie pomylili i przyslali nie to co ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nazwę na pudełku na drukowanej czarno-białej naklejce.

 

I tak jest pomyłka, albo całości, albo tylko samej płyty w pudełku.

na pudełku p35 neo-FI

dodatkowo:

-ich9 czyli NIE MA RAIDA

-tylko JEDEN PCI-Ex dla grafiki

 

kurde ale sie dałem zrobić, wszystko przez zdjęcie na stronie, skurczybyki

jutro odsyłam ją spowrotem, nawet mi się nie chce podłączać

 

btw znalazłem test tego kastrata w jakimś barbarzyńskim języku:

http://tweakers.net/reviews/692

 

strzeżcie się jak ognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wątpię, że pamięci padły. :) Na forum MSI zdarzały się przypadki, że jakieś pamięci nie działały na nowym BIOSie, a na starym już tak. Sprawdź te pamięci na innym komputerze. Możesz się zdziwić. :)

Heh. Otóż to!

 

Wymieniłem w sklepie na taki sam, ale nowy komplet Patriotów LLK 800 i były te same problemy. Najbardziej zaskoczyło mnie to że gdy w koncu udało mi się wejść do BIOSu wszystko było masakrycznie zaniżone (nawet FSB było w biosie na 200 pomimo że ustawiłem sprzętowo zworkę na 333!) Przeraziłem sie że cała płyta się skaszaniła (a może?)

 

Zabrałem ponownie OCZ od kuzyna na swój komp i wstał z normalnymi parametrami default (fsb 333, itp)

 

Oczywiście pomiędzy tym wszystkim robiłem resety BIOSu

 

I tutaj potwierdzam twoje słowa - Wsadziłem moje Patrioty do kompa kuzyna (też z identyczną płytą MSI P35 Neo FR) na którym biosu jeszcze nie aktualizowałem i komp poszedł. Jednak mimo wszystko nie chciał później wstać na parametrach ze specyfikacji ustawionych na "sztywno" czyli 4-4-4-12 800MHz 2.2v... W sklepie twierdzili że pamięci są dobre tylko właśnie trzeba je na sztywno ustawić w BIOSIE. Co do tego że są dobre widać mieli rację, ale co do tego że sztywne ustawienie pomoże to już nie. Tym bardziej że u mnie zanim aktualizowałem BIOS szły na 900MHz CL5 2.2v... Ale dlaczego teraz nie chcą iść u kuzyna na znamionowych parametrach? (Może w sklepie wymienili tylko pudełko na nowe i zostawili poprzednie pamięci? :) )

 

Narazie mam już tego dość. Nic nie podkręcam. Zobaczę czy inni mają podobne problemy z pamięciami Patriot...

 

EDIT:

 

KOLA.K - jak widzisz u mnie wrzucenie OCZ pomogło, a Patrioty nawet nowe za nic nie chciały iść. Czy to wina biosu 1.3, a może tak jak twierdzi VICTORious nie powinno się aktualizować z Update Live...

 

Ja dla msi neo f robiłem ręcznie z pozimu win AFUWINem, ale zaznaczałem mu prawie wszystkie (zalecane) opcje. Raz tego nie zribiłem i brak było sumy kontrolne CMOSU, a co z tym idzie? Nie było możliwości zapisu ustawień biosa; zresztą sam bios nie wykrywał dobrze cpu, fsb.

Czy te problemy mogą się jeszcze objawiać u mnie?

Najbardziej zmartwiło mnie to fsb 200 w BIOSIE podczas gdy na zworkach mam 333...

Jednak po wrzuceniu do kompa OCZ parametry fsb, proca i pamięci były ok.

 

flapjack - kupiłeś inną płytę...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wyszedł nowy beta BIOS 1.4B1. Nie wiem jeszcze co zmienia - czekam na odpowiedź człowieka z MSI. Z tego co zdążyłem wybadać w AMIBCP to ma on więcej wpisów w "Intel CPU MicroCode Data Patch", więc pewnie między innymi została wprowadzona obsługa jakichś nowych procesorów, ale mogę się mylić. Wrzucę go pod wieczór. Bardzo mnie cieszy to, że cały czas ktoś nad tą płytą pracuje. Nowe beta BIOSy ukazują się co około 2 tygodnie albo i mniej. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...