Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej jest wszystko ok z wydajnością systemu. Hmm... u mnie ten pasek ekranu startowego przelatuje aż 10 razy... :/ Na amd64 miałem czasem tylko 1-3 razy.

 

Edit:

Wreszcie pierwszy ładny wyniczek.

Hmm... FSB 550 MHz przy dobrym procku to dla tej płyty bułeczka. Już Mi SIę podoba ta MSI. :D

 

 

Aha, wgrałem bios v1.3 za pomocą Live Update i nie miałem żadnych problemów. :)

ładnie - jakie chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widzialem w temacie rozwiazania problemu... chyba, ze cos pominalem... rad bylbym rowniez uslyszec czy jest rozwiazanie tego... I mam pytanko: system dlugo startuje, ale jak pracuje dalej ?

Byla już o tym mowa, spróbuj podlączyć dysk pod SATA 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie - jakie chłodzenie ?

TT Big Typhoon. :-P

 

Mam takie pytanie: jakim programem najlepiej mierzyć temp na tej płycie?

 

Są duże rozbieżności w ich w wskazaniach... :?

W idle zarówno Core Temp jak i Thermal Analysis Tool pokazują mi temperaturę rdzeni niższą niż temp otoczenia. :angry: Z kolei Dual Core Center pokazuje mi dosyć prawdopodobną temperaturę 34*C (podobnie pokazuje bios).

W stresie natomiast na DCC mam 68*C co już mnie mocno niepokoi, w TAT 53*C dla każdego rdzenia, a w CT ok. 55*C dla każdego rdzenia. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lyzkov - u mnie też pokazuje temp CPU (otoczenia?) dużo większą niż temp rdzeni. (c2d e6750)

 

Jednak we wszystkich programach praktycznie tak samo więc teraz mierzę tylko SpeedFanem. Tylko TAT pokazuje dla rdzeni temp o około 2'C wyższą.

 

Właśnie teraz robię test na 3400MHz 1.38v (425x8) w Orthosie (small FTTs)

Temp1 64-65'C. Core0 i Core1 47'C

 

Wcześniej przy 3400 ale 1.36 - 1.37v miałem restarty kompa... Jednak robiłem w tedy test w Orthosie z Blend - CPU and RAM... Może to RAM był niestabilny? Może nie potrzeba aż tak wysokiego napięcia dla proca (1.38v)?

 

Teraz dałem także dla RAMu (1:1) wyższe napięcie - 2.20v, poprzednio - 2.10v... Czy to nie za dużo dla 850MHz CL5?

Jednak nie mam za dobrych pamięci (OCZ Platinum rev1 800MHz CL5)

Widzę że mogłem kupić te A-DATY Vitesta, ale nie było ich w sklepie w którym brałem podzespoły...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już w/w płytę, procka i 4GB pamięci...do włożenia 3 kości wszystko jest ok, natomiast jak wkładam czwartą BIOS pisze physical memory 4000mb usage memory 3327mb...w Windowsie podaje 3327mb...o co tu chodzi??...osobno kosci dzialaja bez zarzutu sprawdzalem kazdą w każdym slocie na płycie głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sqnk - masz Windowsa XP, lub inny system 32 bitowy?

Jeśli tak to będzie problem z obsługą 4GB... Teoretycznie powinno obsługiwać 4GB, ale praktycznie trzeba trochę zoptymalizować... Może wyłącz całkowicie plik stronicowania...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sqnk - masz Windowsa XP, lub inny system 32 bitowy?

Jeśli tak to będzie problem z obsługą 4GB... Teoretycznie powinno obsługiwać 4GB, ale praktycznie trzeba trochę zoptymalizować... Może wyłącz całkowicie plik stronicowania...

Ale ta sytuacja pojawia się już z poziomu BIOSu...w system information jest napisane: Physical Memory 4000(z małą końcówką) MB, Usage Memory 3327MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze jest napisane, fizycznie jest 4096 mb (4 x 1024) ale używane jest 3,5 gb

Dlaczego w takim razie jak są 3 kosci to wartosci w Physical Memory i Usage Memory są takie same i wynoszą 3072?

Edytowane przez sqnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lyzkov - u mnie też pokazuje temp CPU (otoczenia?) dużo większą niż temp rdzeni. (c2d e6750)

 

Jednak we wszystkich programach praktycznie tak samo więc teraz mierzę tylko SpeedFanem. Tylko TAT pokazuje dla rdzeni temp o około 2'C wyższą.

 

Właśnie teraz robię test na 3400MHz 1.38v (425x8) w Orthosie (small FTTs)

Temp1 64-65'C. Core0 i Core1 47'C

 

Wcześniej przy 3400 ale 1.36 - 1.37v miałem restarty kompa... Jednak robiłem w tedy test w Orthosie z Blend - CPU and RAM... Może to RAM był niestabilny? Może nie potrzeba aż tak wysokiego napięcia dla proca (1.38v)?

 

Teraz dałem także dla RAMu (1:1) wyższe napięcie - 2.20v, poprzednio - 2.10v... Czy to nie za dużo dla 850MHz CL5?

Jednak nie mam za dobrych pamięci (OCZ Platinum rev1 800MHz CL5)

Widzę że mogłem kupić te A-DATY Vitesta, ale nie było ich w sklepie w którym brałem podzespoły...

Też mam ten procesor, ale chyba mi się gorszy trafił bo przy 8x425 stabilnie (8H na Orthosie) to dopiero na 1.45V chodzi, więc 1.38V nie jest tak najgorzej:) Średnia temperatura po 8 h z Everestu to 58(śmiesznie to u mnie wygląda bo temperatura przechodzi takie fazy od 55 do 61 stopmi) procesor, 42-44 rdzenie.

A co do pamięci to u mnie Kingston maja raptem 2.05 na CL4 ale to chyba głównie zależy do producenta chipów na jakich sa produkowane pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..jak masz skierowany wentylator na nocule - w kierunku tylu obudowy ?

..czy wentylator wystaje poza krawedz plyty glownej a jesli tak to o ile ?

..a jak wysoką masz obudowę i wysokość zasilacza ? ja mam ok 448 mm, i nie wiem, czy sie zmiesci pod zasilaczem

-wentyle ma skierowane do gory, czyli jeden zasysa powietrze od spodu , drugi wyciaga pod zasilacz , w ktorym też jest wentyl 12cm.Cale cieple powietrze wyciaga wentyl z tylu zasilacza.

-czy wentyl wystaje poza krawedz?nie pamiętam, nie jestem teraz w domu , wieczorem luknę. :)

-buda ma wysokość 445 a zasilacz ma wysokość coś 9 cm.

 

Wczoraj wieczorem zabrałem się za wstępne Oc i narazie 3400 to max na napięciu 1.36 i potrafi się zresecić. Pamięci idą do 960Mhz stabilnie , z 1000Mhz już troche gorzej na 2.2v, za wygraną nie daję jeszcze , ile można na proca dać napięcia jeszcze , na 1.45v mu nie zaszkodzi ???

 

Co do wgrywania się windy , u mnie ten pasek przelatuje 2-max 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcam sobie Goodramy Pro 900 na tej płycie i mam problem, na 1100MHz 5-5-5-14 i 2,2V pamięci przechodzą wszystkie testy, ale komputer po ponownym uruchomieniu nie ładuje biosa (raz startuje raz nie), podobnie działo się na 2,1V. Przy taktach 1052MHz i 2,0V jest wszystko OK. Wina pamięci czy może coś trzeba doVoltować na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: sprawdzał ktoś jakie realne napięcie daje na pamięci płyta np. po ustawieniu wartości 2.25v w Dual Core Center? Zastanawiam się czy te wartości "połówkowe" to jest jakaś ściema czy to naprawdę działa. W biosie tych wszystkich wartości nie można wybrać... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Od dzis posiadacz neo2-FR.

Pierwsze wrazenia w stosunku do P5K DLX:

-okazuje sie ze moje nowe pamieci 1200 maja uwalona jedna kosc, czego naturalnie na ASUSie nie byo widac mimo wielogodzinnego sprawdzania memtestem,

- podoba mi sie ze widze w biosie ile mam ustawione i ile bede mial po zmianie ustawien,

trzeba sie troszke przestawic odnosnie calego biosu...jest po prostu inaczej,

- oc jeszcze nie robilem, bo okazalo sie ze pamieci sie walnely...

 

Dziala tutaj setfsb ?

 

EDIT:

Obie kosci mojej drogiej pamieci sa ubite....

Nagle na stock nie chca dzialac...co ja plete...ponizej stock !

Co sie dzieje!

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko niepoprawnie odczytuje wartości, natomiast ustawia poprawnie. Trzeba wybrać PLL ICS9LPRS509HGLF.

Mam wersję 2.0.b.15f.

 

BTW: info dostałem od XA. :)

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak mi pasowalo :D Kupil jakis osiol...niech ma...

Pamieci to TeamXtreem 1200

Stock maja 2.4 1200 5-5-5-15 2T....

Nagle sie okazuje ze zadne pamieci nie uda mi sie puscic wyzej niz 667... AE - lataly 1250 5-5-5-15 2.5

mam klopot z 800 i timingi na auto - wiesza sie w biosie...nie wazne jak zwora(266/333) czy timngi recznie lub auto (4-4-4-12/5-5-5-15).

Narazie dostaje hopla od tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Od dzis posiadacz neo2-FR.

Pierwsze wrazenia w stosunku do P5K DLX:

-okazuje sie ze moje nowe pamieci 1200 maja uwalona jedna kosc, czego naturalnie na ASUSie nie byo widac mimo wielogodzinnego sprawdzania memtestem,

- podoba mi sie ze widze w biosie ile mam ustawione i ile bede mial po zmianie ustawien,

trzeba sie troszke przestawic odnosnie calego biosu...jest po prostu inaczej,

- oc jeszcze nie robilem, bo okazalo sie ze pamieci sie walnely...

 

Dziala tutaj setfsb ?

 

EDIT:

Obie kosci mojej drogiej pamieci sa ubite....

Nagle na stock nie chca dzialac...co ja plete...ponizej stock !

Co sie dzieje!

 

tylko nie mów że zepsułeś teamy :P

siejesz panike :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FB - teoretycznie niezywe - z wgranym SPD z HZ - dzialaja narazie cool.

AE - zima totalna... 667-720 i koniec :(

HZ - wyslalem klijentowi w czwartek - SPD zostalo....nice :D

 

@yotomeczek

niejedna juz mobo w tym roku mialem(5 od poczatku 2007 - 9 liczac od 08.2006), niejeden chipset meczylem(975, 965, P35, i650, RD200 ;) ), ale czegos takiego jeszcze nie widzialem...

To co 100% dzialalo - nie dziala, to co bylo zwalone - dziala....no klecze, placze i wolam "DOBIJ". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ludzie, lepiej się nie bawić z vmem pod Dual Core Center. Dawałem moim pamięciom 2.5v z biosu i wszystko było ok. Natomiast w DCC wyświetlało 2.35v. Ustawiłem w DCC 2.5v i natychmiast zaliczyłem zwiechę. Po za tym z vmem ustawionym pod DCC miałem stabilniejszy system. Co to oznacza? DCC pewnie ustawia zupełnie inne (wyższe?) realne vmem, co przy niektórych modułach może oznaczać śmierć pamięci... Moje na szczęście żyją. :)

 

Ja to dziadostwo odinstalowałem. :P

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale

Złożyłem kompa i mam problemik przy instalce windowsa, na dysku jest Windows ale ze sterami pod NForce2 nie mozna sformatowac dysku bo wyskakuje błąd BŁĄD

 

Dzieje się to juz podczas ładowania sterów przez instalator.

 

Dodam że dysk ATA i nagrywarka sa podłączone do jednej tasmy. Miał ktoś już taki problem?? Mówcie wszystko co by mogło pomóc nawet ustawienia zworek na dysku i nagrywarce.

 

 

Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie max fsb osiągnieliście na Neo2 FR/FIR ?

ja na swojej Platinum doszedlem do 500, powyzej musze sie wiecej pobawic zeby stabilnei bylo, i w sumie to az tak nie probowalem jeszcze :), na 530 plyta nie wstala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...