Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Superdan - czyli u ciebie 3600MHz idzie na niższym napięciu niż u mnie 3400MHz...

 

Te różne wyniki zależą od proca czy od płyty?

 

Jednak co z tymi restartami? Czy to normalne, że Orthos nawet nie zdąży zaalarmować, tylko od razu restart? Aż tak bardzo niestabilny mam procesor?

 

Na tym taktowaniu normalnie działasz, czy tylko zrobiłeś sobie takie na próbę?

 

Poza tym co z tymi kontrolerami SATA. Czy po przepięciu dysku do innego kontrolera system uruchomi się bez zmian w innych ustawieniach BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem brac A-Daty, ale wezme Goodramy PRO 900.

Co do procka to jaki brac? Do wyboru pod FIRa mam E6420, E6550 (bo do 550zl - wiecej dac nie moge, chyba ze polecicie cos innego w tej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surekot

jestes niebywalym optymita, jesli chcesz puscic na 1.425 az 3.6...pozatym nie wiemy nawet jai masz procesor.

proponuje krok po kroczku set fsb dzwigac od znanych ci wartosci i od czasu do czasu podwyzszyc napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superdan - czyli u ciebie 3600MHz idzie na niższym napięciu niż u mnie 3400MHz...

 

Te różne wyniki zależą od proca czy od płyty?

 

Jednak co z tymi restartami? Czy to normalne, że Orthos nawet nie zdąży zaalarmować, tylko od razu restart? Aż tak bardzo niestabilny mam procesor?

 

Na tym taktowaniu normalnie działasz, czy tylko zrobiłeś sobie takie na próbę?

 

Poza tym co z tymi kontrolerami SATA. Czy po przepięciu dysku do innego kontrolera system uruchomi się bez zmian w innych ustawieniach BIOSu?

To chyba wina procesora z tym napieciem, ja mieszkam w uk i tu od niedawna sa e6750 moze leprza seria?

Na tych ustawieniach normalnie pracuje tzn juz prawie tydzien , testowalem orthosem i gold memory i wszytko bez bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest wszystko ok z wydajnością systemu. Hmm... u mnie ten pasek ekranu startowego przelatuje aż 10 razy... :/ Na amd64 miałem czasem tylko 1-3 razy.

zmien port s-ata na s-ata 7 bedzie OK juz o tym pisalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, podnoszę napięcie na chipsecie stopniowo do 1,325V a płyta nadal nie botuje na FSB 275MHz. O co chodzi? mam bios 1.1 może powinienem zrobić update do 1.3? Skoro FSB nie reaguje na zmiany napięcia to możliwe że to FSB wall proca? tak nisko :blink:

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, podnoszę napięcie na chipsecie stopniowo do 1,325V a płyta nadal nie botuje na FSB 275MHz. O co chodzi? mam bios 1.1 może powinienem zrobić update do 1.3? Skoro FSB nie reaguje na zmiany napięcia to możliwe że to FSB wall proca? tak nisko

To niestety bardzo możliwe - wiele C2D E4xxx ma niskiego fsb walla. Może spróbuj pobawić się resztą napięć na płycie lub pamięci przełożyć do innych slotów. Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, podnoszę napięcie na chipsecie stopniowo do 1,325V a płyta nadal nie botuje na FSB 275MHz. O co chodzi? mam bios 1.1 może powinienem zrobić update do 1.3? Skoro FSB nie reaguje na zmiany napięcia to możliwe że to FSB wall proca? tak nisko :blink:

Jeśli jedziesz na standradowym Vcore to je troche podwyższ bo 3GHz na M0 na def to juz nie lada wyczyn :lol: Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz na standradowym Vcore to je troche podwyższ bo 3GHz na M0 na def to juz nie lada wyczyn :lol:

eee tam :P...

L0 :P E2160 mniej niz def :P

 

Ps. CO do plytki... MSI powiem jesczze tak... bardzo sie do niej przyzwyczailem... plytka dziennie lyka nawet po 5 prockow i jeszcze sie nie wyrobila dzwigienka od zakladania proca :P B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety bardzo możliwe - wiele C2D E4xxx ma niskiego fsb walla. Może spróbuj pobawić się resztą napięć na płycie lub pamięci przełożyć do innych slotów.

Ale żeby aż tak nisko :mur: Przetestuję także bios 1.3, ale pierwsze muszę neta rozdzielić jakby co, abym nie stracił kontaktu ze światem <_<

 

Jeśli jedziesz na standradowym Vcore to je troche podwyższ bo 3GHz na M0 na def to juz nie lada wyczyn :lol:

Jadę na standardowym Vcore. Do sprawdzenia FSB proc był na standardowych taktach... jak się okaże że ten E4500 to taka padka trzeba się go będzie pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac , po czym wnioskujecie ze ta plyta ma 4 fazowe zasilanie ??

Na zdjeciu w pierwszym poscie widac pod radiatorem sekcje 3fazowa ! !

6 kondziorow i 3 (te male czarne kwadraty chyba rezystory ) trudno by bylo podzielic na 4 :) ??

 

Mam zamiar zmienic platforme , jak narazie w gre wchodzi

Asus 5PK

Abit IP35

MSI P35 Neo2FR

Potrzebuje dosc mocnej plyty do OC ( proc E6750 musi chodzic na codzien minimum 3600MHz )

oczywiscie chlodzony przez WC .

 

Ktora z tych plyt wedlug was byla by najlepsz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Bemx2k

ma 4 fazowa sekcje zasilania przyjrzyj sie jeszcze raz dokladnie a ujzysz 4 cewke nie wszystko zawsze musi byc schowane pod radiatorem

 

ja na twoim miejscu wybralbym msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem w końcu płytkę MSI Neo2-FR + A-Data EE 800MHz+ oraz C2D E4400. Pierwsze wrażenie - dwa zonki. Jak ustawiłem zworkę na 333 to komp się sam od razu wyłączał. Po drugie - Dual Core Center pokazuje mi temperaturę procka 89 C (i to jak chodzi TYLKO winda) !!!! What the f**k?? Może nie mam jakoś super wentylowanej budy, ale bez przesady!! DCC chce mi prawie od razu wyłączać kompa... Jakieś pomysły? Jakieś rady? Bo się boję, że mi nowy sprzęt z dymem pójdzie... BIOSA mam 1.1, FSB 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Moze jakies info potwierdzajace te 4 fazy ??

Na stronie producenta nic nie znalazlem :/

a musze w ciagu paru dni podjac decyzje

Abit czy MSI bo Asus 5PK posiada tylko 3fazy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjunction: 100C

Core #0: 100C

Core #1: 100C

 

:(((((((

 

Czyli co? Cooler źle zamontowany??

 

EDIT: docisnąłem wentyl i temp 45C :-)) prawie się powiesiłem na tym collerze :-)

 

pzdr!

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem w końcu płytkę MSI Neo2-FR + A-Data EE 800MHz+ oraz C2D E4400. Pierwsze wrażenie - dwa zonki. Jak ustawiłem zworkę na 333 to komp się sam od razu wyłączał. Po drugie - Dual Core Center pokazuje mi temperaturę procka 89 C (i to jak chodzi TYLKO winda) !!!! What the f**k?? Może nie mam jakoś super wentylowanej budy, ale bez przesady!! DCC chce mi prawie od razu wyłączać kompa... Jakieś pomysły? Jakieś rady? Bo się boję, że mi nowy sprzęt z dymem pójdzie... BIOSA mam 1.1, FSB 200MHz

u mnie E4400 też nie chce na 333mhz ruszyć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem w końcu płytkę MSI Neo2-FR + A-Data EE 800MHz+ oraz C2D E4400. Pierwsze wrażenie - dwa zonki. Jak ustawiłem zworkę na 333 to komp się sam od razu wyłączał. Po drugie - Dual Core Center pokazuje mi temperaturę procka 89 C (i to jak chodzi TYLKO winda) !!!! What the f**k?? Może nie mam jakoś super wentylowanej budy, ale bez przesady!! DCC chce mi prawie od razu wyłączać kompa... Jakieś pomysły? Jakieś rady? Bo się boję, że mi nowy sprzęt z dymem pójdzie... BIOSA mam 1.1, FSB 200MHz

NIE ZMIENIAJ BIOSU PRZY TYM RAMIE !!!! ja zmienilem i zaluje :P

jak chcesz zworki pzrestawic na 333 na plycie to 1 co musisz zrobic to obnizyc mnoznik proca ja tak zrobilem na x7 i poszlo :D

 

Mam ten sam proc i pameici tylko mam 1 pameic :P ( i nie mam czasu zalozyc nindzy :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na biosie 1.1 mam wyniki jak w sygnaturce.

2. Nie mam restartów czy kilkukrotnego uruchamiania sie podczas rozruchu kompa :)

3. Jak sądzicie czy temperatury na poziomie 57 stopnie to dużo dla E6320?? Ciekawy jestem ile miałyosoby które takiego procka podkrecili do 3500 MHZ. Możecie zapodać temp.i napięcia.

4. Aktualnie napięcia ustawiłem większe niż potrzeba bodalej będe krecił ale to jutro może.

5. Pamięci puszczone na Ratio 1:1 z 5-5-5-15 tak na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Moze jakies info potwierdzajace te 4 fazy ??

Na stronie producenta nic nie znalazlem :/

a musze w ciagu paru dni podjac decyzje

Abit czy MSI bo Asus 5PK posiada tylko 3fazy :/

Człowieku 3 fazy bez extremalnego OC wystarczają spokojnie ...

P5K ciąga proce @ 5GHz+ (i Vcore 1,8-1,9V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSi ma 4 fazy na 100 %

 

mały update

 

FSB 460 przy 1.385V na CPU temp. max 59

FSB 475 przy 1.4V na CPU orthos wywala błędy,

 

trzeba podciągnąć napięcia na CPU to pójdzie wyżej ale narazie czekam ażsię ZalmanSTG1 uleży może temp się zmniejszą, wydaje mi się że za dużo go nałozyłm ale to się zobaczy :)

 

ktoś coś powie odnośnie tych temp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...