Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

mechatronika87 - Masz dokładnie ten sam problem z Patriotami jak ja miałem.

Zobacz w tym temacie kilka stron wcześniej jak się użerałem z tym problemem :D

Wystarczyło że wsadziłem OCZ i było OK :)

 

Prawdopodobnie masz już zainstalowany BIOS 1.3, więc nie musisz BIOSu przywracać.

Mi tez się wydawało że to aktualizacja BIOSu się nie powiodła.

Problem to pamięci...

 

Aby się upewnić sprawdź układ tych 4 diod, które gdy wszystko jest OK świecą na zielono (wszystkie). Dla problemów z pamięcią mają swój kod (odpowiedni układ czerwonych i zielonych).

 

Niech mi ktoś teraz powie co jest z tymi Patriotami?

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot

 

z tego wynika że musze zdobyć innepamięci bo inaczej ic z tego ie bedzie ??

 

ale lipa a kopm mi na niedziele potrzebny jest, jakiś diabeł mnie podkusił do tego biosu

 

jak wyjmowałem baterie z płyty to FDD zaczynał coś tam czytac ale i ta póxniej diodyświciły akjak opisywałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz opisane kody tych diod. Nie pamiętam teraz jaki jest układ dla problemów z pamięcią.

 

U mnie też nie chciało czytać BIOSu z dyskietki...

 

Jeśli uda ci się wejść do BIOSu to spróbuj ustawić dla pamięci jakieś wysokie taktowanie (tego nie próbowałem, bo ustawiałem raczej znamionowe wartości) Na przykład: 1066MHz, CL5, napięcie 2.20v... Wszystko na sztywno (dla MHz odpowiedni dzielnik)

 

Jeśli tylko uda ci się wejść do BIOSu to spróbuj też na sztywno znamionowe wartości...

 

Zresetuj wcześniej BIOS (mi to nic nie dawało, ale może akurat u ciebie to coś pomoże)

 

Jeśli do BIOSu nie uda ci sie wejść to tylko inne pamięci uratują sytuację (tak jak u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zrobiłem tak::

 

1. Wyjąłembaterie ok 3 min.

2. Przyciskam przycisk na płycie

3.wkładam baterie

4, znowuprzycisk

5. odpalam kompa

6. Ctrl + home samoczynne wyłączenie kompa i zaczyna odczyt z FDD

6a. guzik na płycie

7. Restart i znowu diody czerwona, czerwona, zielona, czerwona

8. i nicdalej

 

pozostaje tylko zmienić pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ diod wskazuje na pamięć.

 

Identycznie jak u mnie.

Próbowałem na dwóch kompletach Patriotów i było to samo. W sklepie wymienili mi na drugi komplet, bo myślałem na początku że to pamięć zwalona... Teraz wiem że pamięć jest ok, ale nie wiem dlaczego gryzie się z tym MSI na BIOSie 1.3....

 

Przestawianie na slotach nie pomaga. O ustawianiu odpowiednich parametrów w BIOSie też szkoda myśleć jeśli do BIOSu wogóle się nie da wejść....

 

W moim przypadku na Patriotach do BIOSu 1.3 wszedłem dopiero gdy wcześniej włożyłem kość OCZ, odpaliłem komp, wyłączyłem komp, wyjąłem OCZ i ponownie włożyłem Patrioty... Ale w tedy działy się bardzo dziwne rzeczy i komp nie chciał odpalić na normalnym taktowaniu...

 

W skrócie - MSI z BIOSem 1.3 + Patriot LLK 800MHz CL4 = problemy

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy sa z promosami jak sądze.

Niektore A-Daty sa na promosach inne na micronach.

Te na promosach nie działaja na 1.3, na micronach tak.

(Teraz juz wiecie jak sprawdzic bez zdejmowania metalu na jakich sa kosciach ;P) - to tylko moja teoria.

 

Ja mam Kingmaxy na Bóg wie jakich kosciach ale przed zmiana biosu ratuje mnie Vista bo chcialem live update ale nie smiga ;P

 

Jesli chodzi o problem z BIOSem.

Moze wgrywasz caly czas wersje 1.3 bo backup sie zrobil z wersji 1.3 jakby sie jej nie wgralo do konca? Zrob sam dyskietke. Kilka stron wczesniej masz napisane jak to zrobic.

Wrzuc pamieci do innych slotow, albo sprawdz na pojedynczym module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy scythe infinity , czy da rade zciagnać to monstrum z procesora bez wyciagania płyty z obudowy?? Czy jest jakis prosty sposób??Mam zamiar sobie kupic jakas leprza paste bo zalozylem ta co dali do scythe a moja temp proca w stresie jest 74C a idle 48 to chyba za dużo czy może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś tak że w przypadku kiedy było za mało V na proca i np podczas orthosa płya sama sie wyłączała?? tak jakbym kliknął START>>WYŁĄCZ KOMPUTER :blink:

 

p.s tzn tak myśle że to przez zbyt małe V na proca...może to coś innego?? Coś sie przegrzewa na płycie ??

Ja tak na E4500 mam, orthos nie komunikuje żadnego błędu tylko od razu restart, upierdliwe to bo zawsze zdarzało się to jak coś pisałem i nie zapisywałem wyników pracy. Coś ten mój E4500 słaby, opisałem go w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p=2729913, widać będę się musiał za niego ostro wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na E4500 mam, orthos nie komunikuje żadnego błędu tylko od razu restart, upierdliwe to bo zawsze zdarzało się to jak coś pisałem i nie zapisywałem wyników pracy. Coś ten mój E4500 słaby, opisałem go w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p=2729913, widać będę się musiał za niego ostro wziąć.

No coś padake masz tego E4500, ale żeby aż tak...? Może coś źle ustawiasz w biosie?? Za mało V na NB??

 

BTW. Co do biosu to wygląda na to że on sie flasciach!e poprawnie i jest wgrany tylko płyta sie nie podnosi bo bios 1.3 ma problem z patriotami....bo po zamianie na inne pamieci (inne niż na promosach??)płyta wstaje, wiem wiem Ameryki nie odkryłem ale chyba to o to chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś padake masz tego E4500, ale żeby aż tak...? Może coś źle ustawiasz w biosie?? Za mało V na NB??

 

BTW. Co do biosu to wygląda na to że on sie flasciach!e poprawnie i jest wgrany tylko płyta sie nie podnosi bo bios 1.3 ma problem z patriotami....bo po zamianie na inne pamieci (inne niż na promosach??)płyta wstaje, wiem wiem Ameryki nie odkryłem ale chyba to o to chodzi :wink:

powiem tak... tez mialem okazje bytowac z mega padaka M0... e4500 mial fsbwalla przy 300mhz FSB dlatego tak sceptycznie jestem nastawiony do M0 :? :?

 

BTW. O to chodzi :)

 

A miał ktoś tak że w przypadku kiedy było za mało V na proca i np podczas orthosa płya sama sie wyłączała?? tak jakbym kliknął START>>WYŁĄCZ KOMPUTER :blink:

 

Mialem tak... 1 raz... ale to nie z powodu malego v na procku na pewno... poprostu sie wylaczyl, ale tylko 1 raz i przy orthosie :)... odpalilem kompa od nowa i... dzialalo... podejrzewam ze toz abezpieczenie termiczne bedzie bo selekcjonuje na BOXie i tempy mam niczego sobie (czasami kolo 75*C :P) wiec sie tym nie przejalem tylko ucieszylem ze plyta sobie radzi :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... tez mialem okazje bytowac z mega padaka M0... e4500 mial fsbwalla przy 300mhz FSB dlatego tak sceptycznie jestem nastawiony do M0 icon_confused2.gif icon_confused2.gif

A miało być tak pięknie z tymi E4500 M0 :wink:

 

Mialem tak... 1 raz... ale to nie z powodu malego v na procku na pewno... poprostu sie wylaczyl, ale tylko 1 raz i przy orthosie icon_smile3.gif... odpalilem kompa od nowa i... dzialalo... podejrzewam ze toz abezpieczenie termiczne bedzie bo selekcjonuje na BOXie i tempy mam niczego sobie (czasami kolo 75*C icon_razz.gif) wiec sie tym nie przejalem tylko ucieszylem ze plyta sobie radzi icon_razz.gif

Też sie dziwiłem bo, jak włączyłem zaraz s powrotem to chodził normalnie, być może to jest to zabezpieczenie

 

BTW. O to chodzi icon_smile3.gif

Do FAQ(które trzeba sporządzić) z tym :twisted:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM'ka poszła :-P to jak, kto sie pokusi o zrobienie FAQ?? A może jakaś wspólna robota? Tzn każdy dorzuci coś od siebie :wink: Ja moge co nieco napisać właściwie :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM'ka poszła :-P to jak, kto sie pokusi o zrobienie FAQ?? A może jakaś wspólna robota? Tzn każdy dorzuci coś od siebie :wink: Ja moge co nieco napisać właściwie :)

ja dorzucilem punkty pomiarowe :P

 

MOge poszukac biosow (beta) roznych jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi sie wydaje że różnice pomiędzy tymi płytkami sprowadzają się tylko do układu chłodzenia z P35 Platinium włącznie?

Nie.....P35 Neo2-FR różni sie od FIR tylko i wyłącznie tym że niema FireWire! Natomiast P35 Platinum to to samo co tamte płytki tylko z bogatszym wyposażeniem, i tkzw. Roller coasterem jeśli chodzi o chłodzenie, innymi słowy ma bardziej wymyślne heat pipe niż Neo2 FR/FIR, noi jest droższa

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala u kogos uruchamianie kompa z klawy (kombinacja klawiszy ctrl + .... )

u mnie nie da rady tak kompa wlaczyc, na plycie zadnej zworki do tego nie ma (raczej).

klawa ps2.

przetestowalem juz chyba wszystkie opcje z biosu odnisnie kombinacji klawiszy i nic - zaden nie dziala

 

czyzby zapomnial cos wlaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie jest jedna rzeczktóra powinno się wyłączyc przed aktualizacją biosu, ja tego nie zrobiłem zapomniałem :)

 

ijeszcze powinno się ustawić wszystko na optymalizacje lub defula

 

EDIT:

 

Czy mozna zrobić aktualizacji biosu z 1.3 do 1,1 niemajac podłączenia do netu??

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu pisał (chyba Sector) że nie trzeba ustawiać niczego na default przy zmianie biosu...ja już nie pamiętam czy ustawiałem ale chyba nic nie zmieniałem w biosie przed updatem biosu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechatronika87 - spróbowałeś odzyskać BIOS 1.1? Jeśli tak to może spróbuj ponownie BIOS 1.3, ale z tymi ustawieniami default i takie tam... Sam jestem ciekaw :D

 

Co do restartów kompa przy testowaniu Orthosem po podkręcaniu proca:

U mnie jest to samo (e6750). Gdy próbowałem na 3600MHz (450x8) z napięciami od 1.387 do około 1.42 to po kilkunastu sekundach pracy Orthosa restart... Trochę się przestraszyłem i przestałem bardziej podnosić napięcie. Wróciłem do 3400 z 1.387v.

 

O ile jeszcze można podnieść bezpiecznie napięcie dla tego proca?

 

Przy podnoszeniu FSB powyżej 425 napięcie NB w BIOSie podnosi się samo automatycznie. U was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu pisał (chyba Sector) że nie trzeba ustawiać niczego na default przy zmianie biosu...ja już nie pamiętam czy ustawiałem ale chyba nic nie zmieniałem w biosie przed updatem biosu :wink:

pisalem pisalem :) na sprzecie podkreconym robilem update na dodatek niezbyt stabilnym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ten bios beta v1.4B1? Mi tak na pierwszy rzut oka nic nie zmienia jeżeli chodzi o możliwości O/C i wydajność.

 

Przy podnoszeniu FSB powyżej 425 napięcie NB w BIOSie podnosi się samo automatycznie. U was też tak jest?

Tak, u mnie tez tak jest (XA też tak miał) tyle, że nie sprawdzałem przy jakim fsb. Podnosi do 1.45v. Po za tym podnosi mi się też samo napięsie SB do 1.8v.

 

Hmm dziwna sprawa ale przy moim procku (E6850) przestawienie zworki na 200, 266 czy 333 nie robi różnicy. Możliwości OC te same. Przy FSB 500 MHz mam te same odczyty pamięci w Evereście... :blink:

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ten bios beta v1.4B1? Mi tak na pierwszy rzut oka nic nie zmienia jeżeli chodzi o możliwości O/C i wydajność.

Tak, u mnie tez tak jest (XA też tak miał) tyle, że nie sprawdzałem przy jakim fsb. Podnosi do 1.45v. Po za tym podnosi mi się też samo napięsie SB do 1.8v.

 

Hmm dziwna sprawa ale przy moim procku (E6850) przestawienie zworki na 200, 266 czy 333 nie robi różnicy. Możliwości OC te same. Przy FSB 500 MHz mam te same odczyty pamięci w Evereście... :blink:

moze dlatego ze masz procka z natywnym fsb 333mhz ...

 

A podnoszenie napiec to akurat mi sie podoba... zreszta na stronie producenta sa nawet zalecenia jakie fsb dawac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem pisalem icon_smile3.gif na sprzecie podkreconym robilem update na dodatek niezbyt stabilnym icon_razz.gif

No właśnie więc to niema jakiejś reguły :wink:

 

A podnoszenie napiec to akurat mi sie podoba... zreszta na stronie producenta sa nawet zalecenia jakie fsb dawac:)

No nie jest to zła rzecz bo płyta sama sobie zadba o wyższe napięcie :wink: Tylko czy czasem nie daje je na wyrost :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...