Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Może czas zapytać autora czy nie ustawiał tych timingów? Napisane jest coś na temat zworek, że trzeba zmieniać? Nie widziałem. Czy tak trudno jest zauwazyć, że w linkowanej przez Ciebie recenzji wiele kwestii zostało pominiętych?

 

 

W naszej recenzji udokumentowaliśmy wszystko począwszy od testów na różnych ustawieniach zworki przez testy z domyślnymi ustawieniami timingów jak i ręcznymi ustawieniami. Oczywiście jesli ktoś tego nie sprawdził to najpewniej z tym problemu nie miał - ale w tym wątku pisanie źle o tej płycie będzie jak skazanie siebie na publiczny lincz, bo nikt dokładnie recenzji nie przeczyta a jedynie popatrzy na końcową ocenę i o rekomendacji nie ma to piszą bzdury.

 

My płytę testowaliśmy w dwóch egzemplarzach, z czego jedna przyjechała właśnie po testach na FrazPC.pl.

 

 

 

Surekot - a jak masz ustawione te pozostałe timingi? Wypisz mi numerki kolejno i zobaczymy.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus - szkoda że nie zrobiliście więcej testów z procesorem e6750, to mógłbym próbować jakiś porównań.

 

Poza tym o co chodzi z tymi trybami testu? tryb zaawansowany to są zmienione te dodatkowe timingi dla pamięci?

 

Zrobiłem sobie szybki test w SuperPi na moich niezbyt powalających ustawieniach, czyli:

425x8 (3400), RAM 850MHz 5-5-5-15 (default dodatkowe timingi).

ostatnia wartość z SuperPi(4M):

0h 01m 26s

 

Jak zwykle nie mam porównania, więc nie wiem czy to dobry wynik czy nie :)

 

Poza tym widzę że ten Cachemem nadal pokazuje wam słabsze wyniki niż u mnie...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wszystko rozumiem (jestem zmęczony). Ale jako, że chciałem zakupić płytę, chyba zagłębię się bardziej w temat.

 

BTW: Czy na wyniki nie mogło wpłynąć złe odczytanie/odczytywanie RAMu przez kartę, przez co objawiało się to spadkami wydajności?

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus - szkoda że nie zrobiliście więcej testów z procesorem e6750, to mógłbym próbować jakiś porównań.

 

Poza tym o co chodzi z tymi trybami testu? tryb zaawansowany to są zmienione te dodatkowe timingi dla pamięci?

 

Zrobiłem sobie szybki test w SuperPi na moich niezbyt powalających ustawieniach, czyli:

425x8 (3400), RAM 850MHz 5-5-5-15 (default dodatkowe timingi).

ostatnia wartość z SuperPi(4M):

0h 01m 26s

 

Jak zwykle nie mam porównania, więc nie wiem czy to dobry wynik czy nie :)

 

Poza tym widzę że ten Cachemem nadal pokazuje wam słabsze wyniki niż u mnie...

Zawsze porównanie dwóch różnych komputerów jest ryzykowne, gdyż zawsze można coś pominąć, coś źle ustawić itd.

 

Wejdź do BIOSu i powiedz spisz na kartkę kolejno timingi, które masz ustawione.

 

Co do trybu zaawansowanego i "defaultowego" to jest w tekście dokładnie wyjaśnione czym się te tryby różnią.

 

 

Nie do końca wszystko rozumiem (jestem zmęczony). Ale jako, że chciałem zakupić płytę, chyba zagłębię się bardziej w temat.

W tym artykule opisalismy kilka kwestii istotnych z punktu widzenia płyt P35 jako takich, więc nawet jeśli tym MSI się nie interesujesz to i tak warto przeczytać.

 

 

 

BTW: Czy na wyniki nie mogło wpłynąć złe odczytanie/odczytywanie RAMu przez kartę, przez co objawiało się to spadkami wydajności?

Masz na myśli zły odczyt timingów SPD? W SPD masz zapisane tylko 4 podstawowe timingi, reszta jest dobierana albo przez EPP albo przez samą płytę. Zresztą wydajność sprawdzaliśmy na 3 kompletach pamięci - GoodRAM PRO, OCZ Reaper oraz Kingston HyperX. Relacje między MSI a innymi płytami na P35 były identyczne. Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi to tak jak mówiłem CL5 5-5-15-35 i te nieszczęsne ostatnie (ich nigdy nie zmieniałem): 12-12-12-12

Spróbuj te ostatnie zacieśnić - wydajność powinna wzrosnąć.

 

Robiliście testy z BIOSem 1.3 (lub wyższym)?

Tak jak jest napisane w recenzji (Ty chyba jej jeszcze nie przeczytałeś?) BIOS 1.3 :)

ale sprawdzaliśmy również na tym dostarczonym od MSI, z którym płyta przyjechała - identyczny efekt.

 

 

Stosowny fragment:

 

W obu przypadkach timingi podstawowe wynosiły 4-4-4-12. W trybie domyślnym zostawiliśmy timingi Twr, Twtr, Trrd oraz Trtp na domyślnych serwowanych przez płytę wartościach (odpowiednio 10-10-10-10), zaś w trybie zaawansowanym odpowiednio 4-4-3-4.
tRFC nie ruszaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko jeszcze raz i dochodzę do wniosku, że to faktycznie może być dość chamskie zagranie ze strony MSI. Nikt nigdy tak szczegółowo nie porównywał wydajności mobo. Z drugiej strony wdaje się też, że to tylko kwestia updateu biosu... albo downgradeu. Nie rozumiem też tego spadania wydajności po 500MHz... nikt tego wcześniej nie zauważył? Przecież to jest jakaś kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko jeszcze raz i dochodzę do wniosku, że to faktycznie może być dość chamskie zagranie ze strony MSI. Nikt nigdy tak szczegółowo nie porównywał wydajności mobo. Z drugiej strony wdaje się też, że to tylko kwestia updateu biosu... albo downgradeu. Nie rozumiem też tego spadania wydajności po 500MHz... nikt tego wcześniej nie zauważył? Przecież to jest jakaś kpina.

Jak pisałem wcześniej, sprawdzaliśmy na kilku wersjach - właśnie przez upgrade'y ta płyta nam padała.

Co do skopanej wydajności powyżej 500 MHz - zacznijmy od tego, że powyżej tej granicy raczej nie będzie stabilna, ale ktoś tutaj na forum pewnie będzie miał możliwość to sprawdzić. Bo jednak mało kto sprawdza wydajność na powyżej 500 MHz, chyba że robi to za pomocą SuperPi i notuje czasy za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że nie przeczytałem dokładnie (nie ta pora :) ), ale rzuciłem okiem na testy.

 

Szkoda że w takich testach jak SuperPi nie zrobiliście testów z prockiem e6750...

 

Rozumiem że w SuperPi im krótszy czas tym lepiej? Przy taktowaniu proca 3400MHz to 1m 26s nie jest chyba najgorszym wynikiem?

 

Nie zależy mi na kilku punktach wydajności, które i tak się raczej na co dzień nie odczuwa. Jednak z drugiej strony nie chciałbym aby płyta tak mocno osłabiała mój sprzęt jak w waszych testach. I nie wierzę że aż tak osłabia...

 

Cachemem na przykład pokazywał wyniki w normie (sam tak pisałeś) na tych dodatkowych timingach z wartością 12 (default), a wy sugerujecie, że wyniki w normie były dopiero po obniżeniu tych dodatkowych timingów...

 

Fakt, że nie robiłem testów przy bardziej wygórowanym FSB, ale u was wyniki są słabsze niż u mnie na parametrach pracy kompa zbliżonych do moich (lub nawet takich samych)

 

U was przy taktowaniu proca 3150MHz SuperPi dało wynik 2m 8s.

U mnie przy 3400 SuperPi dało 1m 26s. Czy 250 Herców daje taką różnicę w wynikach?

 

Mogę jeszcze sprawdzić z zegarkiem 3150, ale oczywiście proc i tak jest inny (inny mnożnik)...

 

EDIT:

Czyli u was te nadmiarowe timingi w domyślnym ustawieniu mają wartość po 10? U mnie wynosi to po 12 (a to raczej jeszcze mniej korzystne ustawienie)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyniki były porównywalne do naszych, co nie znaczy, że nie możesz mieć lepszych. Mówię - trudno jest mi porównać wydajność naszego zestawu, który jest mocno sztywny - w tym sensie, że są okreslone ustawienia na których robimy testy i do tego robimy to na innym procesorze.

 

Jeśli uda się jeszcze wrzucić E6750 to zrobimy testy, ale nie wiem czy przypadkiem dziś płyty nie wyjechały do MSI już.

 

EDIT:

Czyli u was te nadmiarowe timingi w domyślnym ustawieniu mają wartość po 10? U mnie wynosi to po 12 (a to raczej jeszcze mniej korzystne ustawienie)

No tak jak jest w tekście - możliwe, że płyta w Twoim wypadku ustawiła inaczej te timingi - może na procesorze z wyższym PSB dała jeszcze dłuższe timingi, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko jeszcze raz i dochodzę do wniosku, że to faktycznie może być dość chamskie zagranie ze strony MSI. Nikt nigdy tak szczegółowo nie porównywał wydajności mobo. Z drugiej strony wdaje się też, że to tylko kwestia updateu biosu... albo downgradeu. Nie rozumiem też tego spadania wydajności po 500MHz... nikt tego wcześniej nie zauważył? Przecież to jest jakaś kpina.

A ja mam wątpliwości co do tych testów. Nie chodzi mi o to że zostały źle wykonane... Sorki focus, ale coś jest nie tak...

Jedynie co do spadku wydajności powyżej FSB 500 nie wypowiem się bo w te rejony się nie zapuszczałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... mimo wszystko spadanie wydajności poniżej 500MHz robi z tej płyty takiego paralityka.

 

Akurat przymierzam się do płyty pod E6750.

 

Na MSI powyżej 500MHz nie będę grzebał, to jest pewne. Niepokoją mnie te timingi pamięci... z jednej strony do OC mogą być dobre, z drugiej zaś do końca nie wiadomo co możemy spalić. I teraz nie wiem czy nadal mi się opłaca kupować tą płytę, czy lepiej takiego Foxconna (recenzji jeszcze nie czytałem)... przemyślę to jutro i napiszę dokładniej.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości co do tych testów. Nie chodzi mi o to że zostały źle wykonane... Sorki focus, ale coś jest nie tak...

Jedynie co do spadku wydajności powyżej FSB 500 nie wypowiem się bo w te rejony się nie zapuszczałem...

Zamiast gdybać i zarzucać błędy / niekompetencje może czas sprawdzić tą kwestię, co?

 

 

No tak... mimo wszystko spadanie wydajności poniżej 500MHz robi z tej płyty takiego paralityka.

 

Akurat przymierzam się do płyty pod E6750.

 

Na MSI powyżej 500MHz nie będę grzebał, to jest pewne. Niepokoją mnie te timingi pamięci... z jednej strony do OC mogą być dobre, z drugiej zaś do końca nie wiadomo co możemy spalić. I teraz nie wiem czy nadal mi się opłaca kupować tą płytę, czy lepiej takiego Foxconna (recenzji jeszcze nie czytałem)... przemyślę to jutro i napiszę dokładniej.

Zakładając, że płyta nie padnie, to ten MSI jest dobry, ale musisz po prostu go dobrze ustawić - czyli zworka oraz komplet timingów i płyta jest OK - w innym wypadku raczej nie ma sensu jej kupować.

Wyposażenie tego MSI jest spore, więc płyta oferuje więcej niż Foxconn (o ile nie dojdziesz do FSB 500 czy prawie 500 MHz), więc jest moim zdaniem warta uwagi, ale timingi trzeba ustawiać a to chyba trudne nie jest, co?

Myślę, że koło czwartku będzie też recenzja Abita IP35-E, dobrze się narazie zapowiada, ale nie będe chwalił płyty przed końcem testów, więc proponuję poczekać.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyniki były porównywalne do naszych, co nie znaczy, że nie możesz mieć lepszych.

Porównywalne w stosunku do innych płyt na P35, czy porównywalnych do MSI?

Bo jednak ten Cachemem lepiej u mnie wypada przynajmniej przy FSB 402.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Abitem to są również jazdy... pewnie poczekam do recenzji, ale nie sądzę aby dorównał MSI, czy Foxconnowi.

 

Poza tym z tego co widzę 550MHz...? Ja słyszałem o maksymalnym 510-520MHz na IP35-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywalne w stosunku do innych płyt na P35, czy porównywalnych do MSI?

Bo jednak ten Cachemem lepiej u mnie wypada przynajmniej przy FSB 402.

Lepsze niż masz teraz - już mówiłem ze 3 razy chyba, że nie ma co bezpośrednio porównywać Twoich wyników do naszych, gdyż mimo wszystko mamy inne procesory / pamięci.

Ustaw ciasniejsze timingi i sprawdź, chyba nie jest to takie trudne? :)

 

 

Z Abitem to są również jazdy... pewnie poczekam do recenzji, ale nie sądzę aby dorównał MSI, czy Foxconnowi.

 

Poza tym z tego co widzę 550MHz...? Ja słyszałem o maksymalnym 510-520MHz na IP35-E.

Nie wiem jak jest ze stabilnością na takim FSB, więc dlatego mówię że trzeba poczekać, bo to sa narazie poglądowe testy.

 

 

 

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmienianie tych nieszczęsnych dodatkowych timingów ma mi uwalić płytkę (o czym piszecie) to nie widzę sensu, bo wygląda na to że wyniki mam w normie.

 

Mi chodzi o to że sugerujecie że na dafaultowych ustawieniach tych timingów wydajność kompa jest do bani (poniżej normy dla P35) i trzeba te timingi zmieniać żeby dopiero było ok. Natomiast u mnie na tych defaultowych jest ok (czyli w normie dla takiego taktowania proca jaki mam na płytach P35).

 

Mam słabe pamięci żeby uderzać w wysokie FSB...

 

Zresztą może w końcu przeprowadzę też testy na wyższym FSB, ale już nie dzisiaj.

 

Zresztą jak się obudzą inni uczestnicy tego tematu ;) to może ustali sie jakieś małe testy (rozsądne i ekstremalne) i zrobi kilka porównań.

 

A teraz idę spać :)

Dobranoc :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot ty masz inną konfigurację więc ciężko to porównywać więc tak jak focus pisze mógłbyś zacieśnić timingi i na tych samych ustawieniach co wcześniej ( FSB, podstawowe timingi, itp.) zrobić pomiary. Wtedy można by ocenić czy masz dobrą wydajność na dodatkowych timingach 12 czy jednak nie. Może jakiś jest gwałtowny spadek tylko przy 10, ale nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam ostatnim postom wątku i z ciekawości sprawdziłem jak Super Pi radzi sobie na mojej płycie, timingi ustawiłem na AUTO dzielnik pamięci 1:2 GoodRAM PRO procesor E4500 bios 1.3 zworki w trybie AUTO system nieoptymalizowany. Na obrazkach widać co mi wyszło, test 4M.

 

Procesor 2400MHz RAM 1067MHz (5-5-5-14 AUTO)

Dołączona grafika

 

Procesor 2300MHz RAM 1025MHz (5-5-5-14 AUTO)

Dołączona grafika

 

Nie miałem czym odczytać pozostałych timingów pamięci... znacie jakiś program? ja mam o tej porze pustkę w głowie.

 

focus_ czy te testy są "nieco" podobne do twoich czy raczej nie? Wiem że E2160 ma mniej cache , dlatego w drugim teście obniżyłem zegar CPU o 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dodatkowych timingow....

u mnie na 6750 plyta zawsze ustawiala 12 12 12 12 (bez wzgledu na to jakie pamieci byly zamontowane - oraz ile)

gdzies w sieci znalazlem takie oto ustawienia , ktore zdaniem autora testu byly najbardziej wydajne : http://img253.imageshack.us/img253/1342/p3...settingset7.gif (sam tego nie sprawdzilem)

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dodatkowych timingow....

u mnie na 6750 plyta zawsze ustawiala 12 12 12 12 (bez wzgledu na to jakie pamieci byly zamontowane - oraz ile)

gdzies w sieci znalazlem takie oto ustawienia , ktore zdaniem autora testu byly najbardziej wydajne : http://img253.imageshack.us/img253/1342/p3...settingset7.gif (sam tego nie sprawdzilem)

Ja jak zmieniałem do kilku testów timingi to podstawowe ustawiałem na 4-4-4-14 a resztę na takie jak pokazuje mi Everest w sekcji Memory SPD (te dla 454MHz)

 

Dołączona grafika

 

Moje pamięci jak już posałem to GoodRAM PRO 900 nie ma tylko czym odczytać jakie ustawia te inne timingi na auto.

 

chase1 czym to sprawdzałeś?

 

edit:

Tutaj mam kolejny test CPU E4500 @ 2300 pamięci przykręciłem na 850 i ręcznie ustawiłem timingi na 5-5-5-14 oraz te inne na takie jak na obrazku powyżej dla częstotliwości 454MHz.

Dołączona grafika

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności powyżej FSB 500 MHz --> link

 

Po za tym wnerwiłem się na tę płytę... Po jakiś 20-30 bootach z rzędu odstawia mi jakiś tajski balet. :blink:

Np przy procu który ma fsb 333 odblokowywały się fsb 200-333, to nic najgorsze, że coraz trudniej ją było zbootować - zawieszała się podczas uruchamiania na tym jednym światełku oznaczającym brak pamięci. Żeby zbootować musiałem się nieźle napracować (czasem musiała parę h odpocząć, czasem odpalała na jednym module, czasem wystarczyło że zworkę fsb zmieniłem). Co gorsze teraz już wcale nie chce mi wstać.

Zastanawiam się co jej jest... Pamięci mam na micronach D9, takie jak w opisie.

 

Teraz bardzo ważne: pytanie do tych co na nowych biosach nie mogli odpalić pamięci a-data i patriot: jak u was to wyglądało? Czy świeciła się ta dioda oznaczająca brak zainstalowanych pamięci? (Jakby co to ich opis jest w instrukcji)

 

Edit: może źle zflashowałem bios? W afuwin zaznaczyłem main block tylko więc zaraz sprawdzę czy będzie zdrowa przy pełnym flashu. :P

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie nieco ten test na e-giełdzie i postanowiłem to co nieco sprawdzić :wink:

 

procek E2140@3ghz, Kingston 1GB@900mhz single channel, zwróćcie uwage na Memory Copy oraz super Pi :wink:

 

Timingi 5-5-5-15 (trFC-38 trRD 3 twR 6 trTW 8 twTR 4 trTP 6)

Dołączona grafika

 

Timingi 5-5-5-15 (trFC-38 trRD 12 twR 12 trTW 12 twTR 12 trTP 12)

Dołączona grafika

 

:)

 

Trzeba by chyba wrzucić do FAQ żeby odrazu pozmieniać timingi :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle się nie da regulować speedfanem ? czy tylko CPU ? czy może w następnych wersjach speedfanach to się poprawić czy to msi wina ? w abicie ip35 chyba się da regulować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie speed fanem regulować :wink:

 

Podsumowując

 

Jeśli nie interesuje cię praca powyżej 500MHz, oraz na samym początku ustawisz timingi, płyta jest całkiem dobra?

Tak, z tym że może nastepne biosy załatwią te ,,wade,, :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot ty masz inną konfigurację więc ciężko to porównywać więc tak jak focus pisze mógłbyś zacieśnić timingi i na tych samych ustawieniach co wcześniej ( FSB, podstawowe timingi, itp.) zrobić pomiary. Wtedy można by ocenić czy masz dobrą wydajność na dodatkowych timingach 12 czy jednak nie. Może jakiś jest gwałtowny spadek tylko przy 10, ale nie sądzę.

O to chodzi że kilkadziesiąt postów wcześniej w tym temacie robiłem już pomiar w Cachemem na takich ustawieniach jak chciał focus dla FSB 402 i CL4 (wtedy w BIOSie dodatkowe timingi zostawione były na 12, a podstawowe zmieniłem właśnie na 4). Wynik w Cachemem był na poziomie innych płyt P35 z takim samym procem i ustawieniami FSB i pamięci.

Jednak aby zmienić podstawowe timingi musiałem oczywiście ustawiać je manualnie (bez SPD). Więc również te dodatkowe nie były już automatycznie dobierane. Jednak zostawiłem je na takich wartościach jakie były (12). U focusa to jest 10, ale przecież piszą że wydajność poprawiło obniżenie tych timingów, a oni na starcie mieli niższe niż ja...

 

Everest podaje w sekcji SPD nie wartość timingów która jest ustawiona tylko raczej znamionową wartość timingów dla danych pamięci przy danym taktowaniu.

U mnie dla 400MHz wygląda to tak wg Everesta:

@ 400 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 22-42-4-6-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

 

Przecież wszystkie RAMy mają te dodatkowe timingi, także na innych płytach. Różnica jest tylko taka że na innych płytach nie widać tego w BIOSie (nie wiem czy wszystkich, czy nie).

I teraz jest pytanie: Czy na innych płytach wartości tych dodatkowych timingów zawsze są wg SPD, czy tamte płyty same dobierają jakieś inne wartości, a użytkownik o tym nawet nie wie, bo w swoich BIOSach tego nie sprawdzą, a nie wiem czy jest jakiś program który pokazuje te dodatkowe timingi, ale realnie jakie są. Większość programów pokazuje te podstawowe.

 

lyzkov - No tak dla FSB powyżej 500 nie wygląda to dobrze.

Co do kodu diodowego dla RAMu to w instrukcji płyty są opisane te kody.

Na moich Patriotach wyglądało to tak że świeciły się te 4 diody wg kodu dla źle zamontowanych pamięci, lub uwalonych pamięci :)

Wiatraki chodziły na pełnych obrotach, a komp nie ruszał. Do BIOSu wejść praktycznie się nie dało.

 

Płyta MSI nie jest bezproblemowa.

Jednak kupiłem ja dlatego że są przecież też opinie o Abitach i ich wybredności co do RAMu. Są opinie o słabej sekcji zasilania Asusów, itd... Na Abity narzeka połowa sklepów w Polsce i nie chcą montować na nich kompów... Co z tego że Asusy fajnie wypadają w takich syntetycznych testach, jak później ludziom padały...

Poza tym jak jest ze stabilnością i żywotnością jakichkolwiek płyt z FSB powyżej 500, nawet jeśli ich wydajność się zwiększa?

 

Testów MSI P35 Neo2 FR nie było na polskich stronkach gdy ją kupiłem. Gdybym teraz kupował tę płytkę i przeczytał recenzję na egiełdzie to pewnie bym zrezygnował z tego zakupu :) Ale nie dlatego że spada wydajność powyżej FSB 500, ale dlatego że według egiełgy niby wydajność w default lub bardziej ludzkich ustawieniach jest słaba niż innych płyt na P35...

 

fredek z tego co widzę na twoich screenach to odczyt i zapis pamięci praktycznie się nie zmienił przy innych timingach. Tylko SuperPi wypada nieco gorzej gdy te dodatkowe timingi masz na 12...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie nieco ten test na e-giełdzie i postanowiłem to co nieco sprawdzić :wink:

 

procek E2140@3ghz, Kingston 1GB@900mhz single channel, zwróćcie uwage na Memory Copy oraz super Pi :wink:

 

Timingi 5-5-5-15 (trFC-38 trRD 3 twR 6 trTW 8 twTR 4 trTP 6)

Dołączona grafika

 

Timingi 5-5-5-15 (trFC-38 trRD 12 twR 12 trTW 12 twTR 12 trTP 12)

Dołączona grafika

 

:)

 

Trzeba by chyba wrzucić do FAQ żeby odrazu pozmieniać timingi :wink:

Wciąz bardzo luźno ustawiłeś te timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jeszcze po obniżać??

 

fredek z tego co widzę na twoich screenach to odczyt i zapis pamięci praktycznie się nie zmienił przy innych timingach. Tylko SuperPi wypada nieco gorzej gdy te dodatkowe timingi masz na 12...

Za to memory copy wzrosło :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...