Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

kolega jest posiadaczem plyty z topicu, ma problem z zainstalowaniem karty dzwiekowej pod WinXP. Czy ktokolwiek z Was mial jakies problemy?

 

Nie wiem na czym polega problem, wiem jedynie ze mowa o sterownikach z CD oraz nieudanej ich instalacji.

 

help any1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

kolega jest posiadaczem plyty z topicu, ma problem z zainstalowaniem karty dzwiekowej pod WinXP. Czy ktokolwiek z Was mial jakies problemy?

 

Nie wiem na czym polega problem, wiem jedynie ze mowa o sterownikach z CD oraz nieudanej ich instalacji.

 

help any1?

mi na koncu instalacji sterownikow wyswietla komunikat "instalacja nie powidla sie i urzadzenie moze dzialac niewlasciwie"

zlewam ten komunikat bo wszytko dziala jak powinno, tzn działało bo chwile przedtem otrzymalem paczke z SB LIVE! :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliscie moze panowie spadek max mem fsb wraz ze wzrostem dzielnika pamieci ??

5:6 - 1190

4:5 - 1180

3:5 - 1120

narazie tyle z testow wyniknelo...

wszsytko na tych samych timingach i Vmem - rozni sie tylko performance lvl, ale zmiana nic nie pomaga...dodatkowo na 2:3 nie mozna nawet zbootowac na podobnych taktach co na innych dzielnikach. innych narazie nie sprawdzalem.

Spotkal sie ktos juz z tym i wie jak temu zaradzic ?

Czy moze za dziwaczne i nikt tak wysoko ramcow nie puszcza :D

 

P.S. podnoszenie Vmem nie pomaga - testowalem ;D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak smigaja A-Daty Extrem Edition 2x1Gb na tej plycie powiedzmy z najnowszym biosem ?? Sa problemy jakies ?

 

Czy tez moze te na Promosach sa lepsze i dzialaja ??

 

http://www.allegro.pl/item250670650_team_g...e_dark_oc_.html

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliscie moze panowie spadek max mem fsb wraz ze wzrostem dzielnika pamieci ??

5:6 - 1190

4:5 - 1180

3:5 - 1120

narazie tyle z testow wyniknelo...

wszsytko na tych samych timingach i Vmem - rozni sie tylko performance lvl, ale zmiana nic nie pomaga...dodatkowo na 2:3 nie mozna nawet zbootowac na podobnych taktach co na innych dzielnikach. innych narazie nie sprawdzalem.

Spotkal sie ktos juz z tym i wie jak temu zaradzic ?

Czy moze za dziwaczne i nikt tak wysoko ramcow nie puszcza :D

 

P.S. podnoszenie Vmem nie pomaga - testowalem ;D

 

2:3 - 1125 @ 2,1v dziala mi na codzien...

2:3 - 1240 @ 2,7v moge bez porblemu wrzucic do benchow...

 

Na innych dzielnikach podobnie. 1200 jest spoko do osiagniecia (2,6v)... (1240 nie testowalem bo dopiero ostatnio wpadlam na pomysl zeby sprawdzic czy przy wyzszym v sie ramy dalej skaluja)...

 

BIOS 1,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem windowsa kilka razy (z sterownikami lub bez) różnicy nie ma. Czas samego czarnego ekranu ładowania to ok 20sek (na athlonie 2800+ i 512mb to ok 10sek.). Tak więc wina leży raczej po stronie płyty tym bardziej że jestem jedyną osobą która ma z tym problem.

Porażką jest Twoje myślenie... :mur: (Po co kupować samochód z poduszkami ? Jak chcesz być bezpieczny kup czołg...). Zauważ że nie twierdze iż płyta jest do d... (bo jest niezła) tylko szukam rozwiązania. Problem taki mam nie tylko ja lecz więcej osób, części pomaga przełożenie do portu Sata 7 a części nie. Tobie może to nie przeszkadza bo nie masz takiego problemu albo może Twój komp chodzi 24/7. Pomyśl trochę że czasami niektórzy potrzebują włączyć SZYBKO kompa bo się śpieszą po to żeby np. coś druknąć i nie mają zamiaru czekać 2 x dłużej niż komputer 4 x wolniejszy od ich obecnego :blink:

 

Coś masz nie ten tego kolego bo u mnie system z SP2 + AutoPatcher_XP_Polish_Aug2007_Full + wszystkie stery, updaty itp + syfek powstały przez miesiąc i dzwiga się w 2,5 paska.

 

Dysk podłączony do SATA7 ( na reszcie koło 8 pasków)

 

WAżNE : JEśLI MASZ NOWY DYSK TO PO ZAINSTALOWANIU WSZYSTKIEGO CO JEST CI POTRZEBNE POLECEM SCANA+ DEFRAG - gwarantuje że start się przyspieszy ( tak było u mnie )

Edytowane przez psychodad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja jest podobna jak u psychodad.

Zoptymalizuj system.U mnie po użyciu BootVis,defragmentacji dysku i rejestru system ładuje się w 2,5 paska przed w 5.

Na innych gniazdach sata nie próbowałem.

Nie wiem jak mają się do tego ustawienia w biosie.Ja mam włączone bootowanie z dysku sata reszte mam disablet-po co ma szukać systemu gdzie indziej jak go tam nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy cooler Pentagram Freezone NXC-100 Cu zmieści się na tej płycie? (106x106mm).

Mam około 125mm od płyty do ścianki bocznej (wysokość coolera), więc pionowe wiatraki 120mm odpadają niestety. A chciałbym coś cichego i wydajnego.

 

Pierwszy post nie wyjaśnił do końca jednej kwestii: czy się różni FR od FIR. Co sklep to co innego pisze. Na stronie producenta też nie znalazłem odpowiedzi.

 

 

Planuję komplet:

płyta: MSI p35 f(i)rproc: E6550ram: kingmax 1gb 1066 dwie sztuki, kiedyś kolejne dwiegrafa: Galaxy 8600GE 256MB CM-HP 600/2000
Może jakieś uwagi co do zestawu? Problemy z kompatybilnością itp?

 

Pozdrawiam B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 8600GT to 8600GE to karty na tym samym procesorze, tyle że 8600ge jest ekstremalnie zbliżona do 8600GS, taktowania itp. Mam 8600GT od Galaxy i jestem zadowolony... :wink:

 

Kto jest odważny i sprawdzi betę nową?? Hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie raz jeszcze zadam pytanko czy jest sens kupowac ta plyte tzn wersje FIR z pamiatkami A-Daty czy wybrac inna firme ?

BIos 1.1 i 1.4 dziala, 1.3 problemy nie startuje komp. 1.2 i 1.5 nie sprawdzalem . Lepiej kup inne kosci i nie patrioty llk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z CD-Romem ATA

 

(Postawiłem system ... i muszę powiedzieć że trochę jestem rozczarowany ..... wydatkowaniu net itd.. nie zmieniła się a wręcz nr jeśli chodzi o CD-ROM to spadła ... Sandra w teście pokazuje mi połowę niższą wydajność niż w innych tego typu cd-romów

 

... CO MOGĘ ZROBIĆ BY TO ZMIENIĆ .... powiem że cd-rom jest podpięty jako master wyciągnięte ma zworki itd ... Co jeszcze acha cdrom PRACUJE BARDZO GŁOŚNO

 

Dysk twardy również jest jakby głośniejszy??

 

Co to może być ??

 

i nie chce mi system odnaleźć dwóch sterowników jeden to WDM nvidia (tu wyskakuje mi błąd kod 10 albo 11 ) i PCI device ... ??? ...

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze jedno co z rivatunerem ... tak dla próby postanowiłem trochę pokręcić kartę w dawnym rivatunerze jak system nie wydalał to jak włączyłem test to mi wskazywał które ustawienia są już za wysokie a teraz trochę dziwne ale spodziewałem się że będzie to samo a tu tak od niechcenia karta poszła w tym teście 773 na 1000 i nie wyskoczył żaden komunikat ... no nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armani01Z tego co wiem to zworka w CD powinna być, wpięta na master... :wink: Co do dysku to może np. miałeś wyłączone wcześniej indeksowanie a teraz odwrotnie i cały czas się biedaczysko poci...

Co do karty graficzej to twoje taktowania nic nam nie mówią, powiedz jakie masz deafultowo i czy to gf w wersji GT czy GS B-)

D154573R Trzymamy za Ciebie kciuki... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armani01Z tego co wiem to zworka w CD powinna być, wpięta na master... :wink: Co do dysku to może np. miałeś wyłączone wcześniej indeksowanie a teraz odwrotnie i cały czas się biedaczysko poci...

Co do karty graficzej to twoje taktowania nic nam nie mówią, powiedz jakie masz deafultowo i czy to gf w wersji GT czy GS B-)

D154573R Trzymamy za Ciebie kciuki... :D

Jest to wersja GT 625/1800

 

Z wpiętą zworką było to samo

 

co to indeksowanie i jak to się włącza / wyłącza ??

 

Dysk miałem na sata 3 teraz zmieniłem zgodnie z poleceniem faq na sata 7 ale nic się na + ni zmieniło a raczej in - :mur:

 

POZDRO i dzięki za rady B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem do posiadaczy MSI P35 FR :)

 

Tak na szybko z dzisiaj...

 

Bios 1.1

pamieci kingmax 1066@916 CL5 ale bede walczyl :)

procesor E6300@3.2GHz 458x7

 

napiecia:

cpu 1.2750

mem 1.9

fsb 1.30

nb 1.45

sb 1.6

sb 1.05

 

orthos stable, martwi mnie tylko 66 stopni na jajkach w max stresie, chlodzenie Scythe Mine, pasta arctic silver 5

 

 

podwojnych startow raczej nie mam ale to sie jeszcze okaze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk miałem na sata 3 teraz zmieniłem zgodnie z poleceniem faq na sata 7 ale nic się na + ni zmieniło a raczej in -

Jak ja przepialem na 7dke to przez 2 starty dysk zaczal "pierdziec" bo inaczej tego dzwieku nie mozna nazwac. Potem sie uspokoil, do teraz tj. tydzien, pracuje normalnie, ale przyrostu predkosci nie zauwazylem wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy w biosie jest funkcja zmiany CommandRate z 2T na 1T?

I czy działa funkcja zmiany mnożnika na mniejszy kiedy komp nie jest obciążony bo ja zawsze mam x10 a powinien spaść chyba do x6?

Ja za moją płytę wybuliłem 460zł ale tylko dlatego,że kupowałem w miejscowym sklepie-wymienili by mi w razie problemów tak bym kupił może za 415zł-tyle były wtedy na Allegro-ale nie żałuję ani złotówki :D

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost jest

Mam zawalona VISTE x64 i przed przepieciem na 7mke mialem 7 paskow a teraz 3

Ciekawe od czego to zalezy. Mam Viste x32 Business i nie wiem czy mam 7 paskow, ale na pewno sporo, 7 najbidniej.

Potem juz wszystko dziala zacnie, ale start dlugi. Dysk niby NCQ ma, SATA I Seagate 80.... AHCI wlaczone.

Sprobuje moze w weekend zainstalowac na 250 SATAII i zobacze czy to robi roznice.

2-3 paski mialem tylko na czystej bez AV, swiezo po instalce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemn2 Nie można ustawiać Command Rate. Ja mam niby włączonego tego speed stepa ale i tak nie działa... Na nforcie działało a na intelu nie... Dziwne to trochę...

D154573R I co z tym biosem? :wink:

Edytowane przez Marin0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy w biosie jest funkcja zmiany CommandRate z 2T na 1T?

I czy działa funkcja zmiany mnożnika na mniejszy kiedy komp nie jest obciążony bo ja zawsze mam x10 a powinien spaść chyba do x6?

Ja za moją płytę wybuliłem 460zł ale tylko dlatego,że kupowałem w miejscowym sklepie-wymienili by mi w razie problemów tak bym kupił może za 415zł-tyle były wtedy na Allegro-ale nie żałuję ani złotówki :D

prawa mysz na pulpecie > wlasciciwosci > wygaszacz ekranu > zasilanie > przenosny/laptop

no w biosie oczywiscie tez trzeba to załaczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...