Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, co sie tak dziwicie ze na SATA 7 sa nizsze transfery? To jest oblsugiwane przez osobny kontroler i dodane jak zwykle "zeby tylko bylo".

 

Jasne chyba jest ze szybciej bedzie dzialal dysk podlaczony do gniazda oblsugiwanego przez kontroler w chipsecie niz poprzed dodatkowy uklad ktory pozniej jest najpewnie podlaczony do chipsetu magistrala pci llub ewentualnie pcie.

 

Na SATA 7 to mozna wrzucic naped optyczny i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na dzielniku pamieci 1:1 przy 916MHz mam odczyt 8700 a na dzielniku 1:1.2 przy 1100 i tych samych timingach recznie ustawionych spada do 8000?

 

strap zworka 333, fsb 458

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, prawdopodobnie z tą płytą, ostatecznie cpu lub psu.

 

FIR, E6550, Amacrox 400W (450 peak), kingmax 1066

 

1) wsadzony proc, jedna kostka ram, złącze 20+4 podpięte, złącze zasilania procesora nie :arrow: płyta wstaje, jednak ledy wszystkie czerwone i stoi.

 

2) proc, ram, 20+4 i złącze zasilania procka podpięte :arrow: zasilacz wydaje ciche kliknięcie przy załączaniu i nic się nie dzieje, nadal się tylko led standby świeci

 

w obu przypadkach 5v standby nie zanika.

 

na zasilaczu odpaliłem starszą płytę i się włączyła. na wtyczkę zasilania proca daje 12V.

Może coś źle robię, może coś jest padnięte.

 

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez phranzee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem coś takiego .. płyta nie wstawała tylko czerw. lampka się świeciła ... okazało się że wtyczkę tą 4 pin z 24 pin zasilania odwrotnie podłączyłem ... posprawdzaj wszystkie wtyczki

 

wyciągnij i włóż pamiątki no i zwróć uwagę na dysk (przy tych pierwszych objawach) wygląda na to jakby nie był widziany ?!?!

 

Ten warior ma wtyczkę EPS (czy jak jej tam ?? ) czy tylko 4 pin ?? jeśli tylko 4 to sprawdź czy dobrze podłączona ... właściwy sposób montażu możesz zobaczyć na dołączonej do instrukcji krótkiej instrukcji poglądowej w formie zdjęcia ...

 

P.S. TERAZ MOJA SPRAWA ...

 

1. I jakich napięć radzicie nie przekraczać ... mowa o CPU i DDR2 ??

 

2 Kręcicie coś szynę i w ogóle PCI Ex 16 z biosa ... z AMD (AGP) wiem, że tych rzeczy lepiej nie tykać a jak jest tu ??

 

3 JAK ZMIENIĆ MNOŻNIK (proca) ja mam na stałe ustawiony x 10 i proc działa mi 10 x 300 fsb na def vcore ... (gdzieś tam czytałem że mój ma od 6 do 10) ---------- podajcie dokładnie co i jak w którym dokładnie wierszu (jakiej kategorii) co zmienić ??

 

Który bios jest najwydajniejszy ?? warto na któryś zmieniać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"itachi - ja mam zasilacz BQ Dark Power z odpinanymi kablami, ale ten główny kabel 24pinowy plus drugi, ale 4pinowy są na stałe. Ten kabel 4pinowy ma dwie końcówki - 4 piny w jednym rzędzie i 4 piny w kostce podobnie jak u ciebie. (...) Może ten kabel 4pinowy powinieneś wpiąć w to samo gniazdo na płycie co 20 pinowy? Zresztą powinieneś mieć wszystko w instrukcji do zasilacza. W instrukcji do płyty też jest opis."

Podpiolem normalnie 20pin+4pin do glownego zasilania i 4pin tam obok proca - komp ruszyl bez problemow (no oprocz triple-boot'a :D ).

 

Pierwsze co wchodze do biosa a tam temperaturka na procu 80C, aaa! Przetarlem proca AS5 i juz tylko 40C. Czy to odpowiednia temperatura?

 

Po Orhlosie przez 2h temp max na procu to 70C 8O Nic nie krecilem. Chyba bede musial zapodac sobie jakies dobre chlodzonko, co polecacie. Bo ten BOX to nie dosc ze shit, to jeszcze glosne dziadostwo :D

 

 

Teraz pare pytanek:

-do tych co korzystaja z DC Center - dlaczego jak przestawiam tam np. na Office albo Games to komp sie zwiesza i trzeba resetu?

 

-w biosie jak weszlem w ustawianie napiec to wyswietlilo tam na czerwono ze sa one nieprawidlowe(?). 1,2v na procu i 1,9v na mem. O co chodzi? :D

 

- na ile godzin zostawiac Orhlosa zeby sprawdzac stabilnosc? 2 godzinki wystarcza?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem winowajce, Perfomance Level na 916Mhz wynosi 8, na 1100 sam sie zmienia na 13 :mur: Co to jest i czemu sie samo zmienia?

 

MemSetem ustawilem timingi identycznie i roznica w wydajnosci miedzy 916 a 1100 CL5 jest ale dosc mala...

 

916 Pi4M 1:31,7

1100 Pi4M 1:29,7

 

Everest

odczyt

916 - 8720

1100 - 9275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi u mnie proc lata na 3000mhz a ram na 900mhz.W orthosie mam ok 72*C na boxie.

Taką samą temperaturę mam na deflaut dla proca w orthosie.

Normalnie mam ok 40*C.Napiecia deflaut.

Sam jestem ciekaw jakich napięć lepiej nie przekraczać na cpu i ram?

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tach nie dziala pod Vista wiec nie moge potestowac :/

 

Sorry, za brak tego testu 1.5b2. Nie mam kiedy, pomalu testuje 1.4 jeszcze.

W 1.4 dzis zauwazylem ze napiecie dla proca zmienia sie na kolor czerwony przy ustawieniach na wiekszym poziomie niz na nizszych BIOSach co moze tlumaczyc roznice w napieciach w roznych BIOSach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi u mnie proc lata na 3000mhz a ram na 900mhz.W orthosie mam ok 72*C na boxie.

Taką samą temperaturę mam na deflaut dla proca w orthosie.

Normalnie mam ok 40*C.Napiecia deflaut.

Sam jestem ciekaw jakich napięć lepiej nie przekraczać na cpu i ram?

chcesz przez to powiedziec ze po podkreceniu temperatura nie wzrosla??

przestawiales zworeczke? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi wydaje mi się,że nie wzrosła temperatura bo nie podnośiłem nigdzie napięcia ale pewności czy temperatura bez podnoszenia napięcia nie wzrasta to nie mam.Jest jeszcze możliwość,że mam skopany czujnik.

Zwore mam ustawioną na 266mhz afkorz :D

 

Itachi wydaje mi się,że nie wzrosła temperatura bo nie podnośiłem nigdzie napięcia ale pewności czy temperatura bez podnoszenia napięcia nie wzrasta to nie mam.Jest jeszcze możliwość,że mam skopany czujnik.

Zwore mam ustawioną na 266mhz afkorz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi u mnie proc lata na 3000mhz a ram na 900mhz.W orthosie mam ok 72*C na boxie.

Taką samą temperaturę mam na deflaut dla proca w orthosie.

Normalnie mam ok 40*C.Napiecia deflaut.

Sam jestem ciekaw jakich napięć lepiej nie przekraczać na cpu i ram?

:blink: Mój konfig to: neo2-fir oczywiscie, e4400 (nie krecony [teraz], chlodzenie box), 2x1gb OCZ Platinum rev.2, gf 8800 gts

W idle mam: 50-55-60 stopni na jądrach, a w stress 70.

 

U mnie bez kręcenia mam taką temperaturę co ty z 3000 GHz? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem na swojej mobo E4400 oraz boxa, niestety tego z aluminiowym rdzeniem więc do d... :wink: I temperatura w idle to była około 38-40*C A w stressie dochodziła do 70*C na spokojnie ;] Sprawdzaliście na biosie 1.4??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak chodzi o chłodzenie takie jak w podpisie procesor 3000 ghz obudowa otwarta 56 C 56C 49 C 51C feder na max to jest pelny stres 4 rdzenie obciążone ponad 3 h orthos wiec wystarczy i jest jeszcze zapas do podkręcania pasta mam Arclite Silver 5 napięcia nawet nie ruszałem ale rewizja procka GO. Aha odczyt z Core Temp Beta 0.94

Itachi

dobra zapytam jeszcze raz - zapodajcie jakies dobre chlodzonka zeby weszlo na plyte tylko nie jakies ninje itd. bo to troche przesada (cenowo). Jakies pentek albo AC?

Otwarta obudowa i C o wiele ci spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi

 

Jakiś pentaq majlepiej, pełna miedź. Miałem jednego i dobrze się spisywał. Taki za 70zł. Kup taki na jaki możesz sobie pozwolić :wink: Wszystko co miedziane będzie lepsze od tego czegoś boxowego...

Albo spróbuj złożyć jakieś tanie WC :wink: Jak dobrze pokombinujesz to w 100zł się zmieścisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najbardziej bezproblemowy jest 1.1 :)

 

Kolejny dzien bojow z plyta... ;)

 

Do FSB460 plyta nie potrzebuje w ogole zmiany napiec, wszystkie ustawione na szaro na domyslne wartosci (NB sam sie ustawia na 1.45V) i komp mega stabilny.

 

Ktos bawil sie w biosie opcja CPU Fan Target? Domyslam sie ze to do kontroli obrotow wentylatora na CPU w zaleznosci od temperatury ale nie bardzo mi to dziala. Jak to ustawic?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...