Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

I wychodzi z tego że wszyscy ocerzy testujący C2D na small i uzyskując niewiarygodnie wysokie wyniki mają niestabilne kompy :) Potestujcie na Large i pisać co wychodzi.

Wczoraj ponad 10 h chodził orthos Small na 450*8 (3600) przy napięciu 1,425 i wszystko stabilnie. Wystarczyło 7 minut na tych samych ustawieniach Large i klapa :cry:

 

Dzisiaj rano puściłem proca na 475*6 (3800) na razie sie wysypuje (na orthosie, bo do wingrozy wchodzi bez zająknięcia) ale doszłem dopiero do 1,45 .

Jak wróce z roboty sprawdze czy przejdzie Small na 1,5V moze ciut więcej.

Puściłem go na 7*500 (żeby upewnić sie co do ramów) i na nap. 1.375 chodzi juz przeszło godzinke (Blend) i nic sie nie wysypuje...

 

Oj dziwne te Corki dziwne. Na AMDku jak sypał to sypał niezależnie od tego czy Small czy Large.

Trzeba sie jeszcze troche podszkolić.

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. system wcale długo sie nie uruchamia....

2. jaka wolniejsza praca?? ustawiasz 4 dodatkowe timingi np. na 5-5-5-5 i masz super wydajność ;]

3. podwójny start jest przeważnie tylko jeśli wyłączymy zasilanie od komputera, pozatym jest to ,,przypadłość,, wielu płyt na P35

4. problemy z uruchamianiem płyty?? to że dwóm czy trzem osobom coś sie działo to nie znaczy że wszystkie płytki na forum mają problemy z uruchamianiem...wszyscy by chcieli płyty idealnej...a szczerze Ci powiem ale...(odpukać) ta MSI zaraz po DFI jest moją najmniej problemową płytą

1. mi sie Vista odpala 13-14 paskow.... 7,6,5 AHCI/RAID w biosie zmieniane to samo...

2. tego nie wiem, trudno mi powiedzieć

3. wielu tanich mobosow.... u drozszych jest to rzadsze, przynajmniej z moich obserwacji ;-)

4. dziala.... ale i tak bym nie wzial drugi raz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma Raida0 na 2 dyskach Baracuda ES i na Viscie 64 mam 3 paski a na XP 2. Dyski sa podpiete pod 5 i 6 bo 7 jest o wiele wolniejsza od 1-6, co prawda szybciej sie winda wczytuje ale transfery sa slabsze. W FAQ jest bzdura.

Edytowane przez Na1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma Raida0 na 2 dyskach Baracuda ES i na Viscie 64 mam 3 paski a na XP 2. Dyski sa podpiete pod 5 i 6 bo 7 jest o wiele wolniejsza od 1-6, co prawda szybciej sie winda wczytuje ale transfery sa slabsze. W FAQ jest bzdura.

7 ma tylko w burscie mniej... ale ogolnie sprawuje sie super...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mi sie Vista odpala 13-14 paskow.... 7,6,5 AHCI/RAID w biosie zmieniane to samo...

2. tego nie wiem, trudno mi powiedzieć

3. wielu tanich mobosow.... u drozszych jest to rzadsze, przynajmniej z moich obserwacji icon_wink.gif

4. dziala.... ale i tak bym nie wzial drugi raz icon_wink.gif

Poczytaj opinie kilku użytkowników to zobaczysz że Vista ładuje sie szybciutko :wink: tak piszesz jakbyś był zniesmaczony tym mobaskiem, widocznie nie spełnia twoich oczekiwań, w sumie sie dziwie bo wiele osób jest bardzo zadowolona, no ale zawsze znajdzie sie dla kogoś jakieś ,,ale,, nawet w mało problemowej płycie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby obalic kilka mitow o rzekomej wiekszej wydajnosci na portach 5,6 przedstawie wykresy z hdtacha dla dwoch barracud 7200.10 80GB (raid0).

 

Wykres zrobiony kilkanascie dni temu na portach 3,4.

Dołączona grafika

 

Dzis przepialem dyski w porty 5,6.

Dołączona grafika

 

Biorac pod uwage blad pomiarowy widac, ze nie ma roznicy czy dyski pracuja w porcie 3,4 czy 5,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby obalic kilka mitow o rzekomej wiekszej wydajnosci na portach 5,6 przedstawie wykresy z hdtacha dla dwoch barracud 7200.10 80GB (raid0).

 

Wykres zrobiony kilkanascie dni temu na portach 3,4.

 

Dzis przepialem dyski w porty 5,6.

 

Biorac pod uwage blad pomiarowy widac, ze nie ma roznicy czy dyski pracuja w porcie 3,4 czy 5,6.

ALE tu nie chodzi o... wydajność a o to ze... na portach 3,4 system windows ładuje sie dłużej niż na portach 5,6,7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przeprowadzilem test, dokladnie ze stoperem w reku ladowania xp'ka (od czasu pojawiania sie znaczka windows, do czasu pelnego zaladowania sterow, antywira itd).

porty 3,4 (niecale 2 paski windows), pelne ladowanie systemu 23,4s.

porty 5,6 (niecale 2 paski windows), pelne ladowanie 23,2s.

Roznica praktycznie zadna, i jak to wytlumaczysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przeprowadzilem test, dokladnie ze stoperem w reku ladowania xp'ka (od czasu pojawiania sie znaczka windows, do czasu pelnego zaladowania sterow, antywira itd).

porty 3,4 (niecale 2 paski windows), pelne ladowanie systemu 23,4s.

porty 5,6 (niecale 2 paski windows), pelne ladowanie 23,2s.

Roznica praktycznie zadna, i jak to wytlumaczysz ?

moze na raidzie dziala ok, ale jak testowalem na 3 sztukach plyt to u mnie zawsze bylo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam dziwny problem kupilem 4x1gb i w goldmemory i memtescie po paru h mam 1-2 errory a gdy obsadze tylko 3 banki wszystko przechodzi bez errorow dodam ze testowalem w roznych konfiguracjach ramy samodzilnie jak i w parze (2x1gb, 3x1GB) idzie dobrze a jak tylko wsadze 4 to kaplica testowane na roznych napieciach i defultowych taktach slotach i biosach 1.3 i 1.7 a i orthos i super ip przechodzi normalnie niezaleznie od ilosci ramow

 

2. Przy stawianiu raida mam dac RAID czy AHCI ? i do czego w ogole jest to AHCI ?

 

3. Ile dac Stripe Size ? dyski 2x320gb

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze kompa na tej plycie nie uruchomilem a juz jestem zrazony do niej. Plyta nowa nawet nie wstala i poszla na gwarancje. Cos nie tak z zasilaniem plyty - 12V. Komp po podlaczeniu ATX12V nie chcial sie uruchomic i zonk. Mam nadzieje ze to ostatnie przeboje z ta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam dziwny problem kupilem 4x1gb i w goldmemory i memtescie po paru h mam 1-2 errory a gdy obsadze tylko 3 banki wszystko przechodzi bez errorow dodam ze testowalem w roznych konfiguracjach ramy samodzilnie jak i w parze (2x1gb, 3x1GB) idzie dobrze a jak tylko wsadze 4 to kaplica testowane na roznych napieciach i defultowych taktach slotach i biosach 1.3 i 1.7 a i orthos i super ip przechodzi normalnie niezaleznie od ilosci ramow

 

2. Przy stawianiu raida mam dac RAID czy AHCI ? i do czego w ogole jest to AHCI ?

 

3. Ile dac Stripe Size ? dyski 2x320gb

ad 1. nie wiem

 

ad 2. RAID - bo tylko wtedy bedziesz mial mozliwosc odpalic Intel Matrix Storage aby ustawic Raid'a

 

ad 3. Jakiego Raid'a robisz (0,1)? Ja mam na 2-och 250 GB Raid0 (stripe size) - 128 KB - niby najwyzsza wydajnosc. Ale jest to uzaleznione czy pracujesz czesciej na duzych czy malych plikach. Mialem na wczesniej platformie ustawione 64KB ale jakos nie zauwazylem duzej roznicy. Chodzi mi o ogolna prace (bo testow syntetycznych zadnych nie robilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby obalic kilka mitow o rzekomej wiekszej wydajnosci na portach 5,6 przedstawie wykresy z hdtacha dla dwoch barracud 7200.10 80GB (raid0).

 

Wykres zrobiony kilkanascie dni temu na portach 3,4.

Dołączona grafika

 

Dzis przepialem dyski w porty 5,6.

Dołączona grafika

 

Biorac pod uwage blad pomiarowy widac, ze nie ma roznicy czy dyski pracuja w porcie 3,4 czy 5,6.

Ja rowniez nie zauwazylem wiekszych roznicy miedzy 7, a innymi portami.

 

Jedynie burst mi sie zwieksza, a sredni mimow wszystko pozostaje na poziomie okolo 60mb/s.

 

 

Moze ktos dac linka/ lub wyslac na mail dzialajacy core temp. Bo ten 0.95 restaruje mi kompa.

 

Z gory dzieki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak pamieci walniete przy okazji uczulam na dokladne sprawdzanie pamieci przy zakupie w sklepie bo moga byc powazne problemy z reklamacja mnie sie nieszczesliwie trafily z uszkodzoniem mechanicznym 2szt na 4szt a zakupione pamieci to kingmax 800 z firmy z wroclawia a samo uszkodzenie malo widoczne i jak wyczytalem w internecie i na ich stornie przed usunieciem komentarzy zdarza im sie to co jakis czas a potem kaplica z udowodniemie ze takie sprzedali podbna systuacje pare lat temu mialem u nich z prockiem obiecalem sobie ze juz u nich nie kupie jednka handlowiec zapewnial mnie ze w razie tego typu problemow wymian od reki jak widac i owszem ale gdy ma sie mocne nerwy i chce sie wyklucac ze sprzedawca

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytan w sumie zwiazanych z ta plyta ale bardziej ogolnych.

 

Jezeli to tutaj nie pasuje to skasuje lub prosze o przeniesienie.

 

Jak podlaczyc zasilacznei do plyty ? :) Kiedys bylo tylko 20 albo 24 pin a teraz kurde patrze a tutaj jakies odatkowe 8 pinowe no i to ok. Zgadzaja sie linie z (12V)tym co jest w instrukcvji zasilacza i plyty glownej ale jezelic chodzi o gdziaz ktore opisane jest JPWR1 to juz nie wie.

Rozumiem ze to jest zasilanie PCIEXPREs ale czy ja tutaj mam podlaczyc to zwykle 4 pinowa wtyczke jak do dysków PATA ? Tutaj jednak mam wrażenie ze w miejscu gdzie powinno byc 5V z zasialcza wychodzi 12V a tam ggdzie 12V jest 5V czyli odwrtonie.

 

Czy jest to mozliwe ? Poprostu podlaczyc ?

 

21pin + 8 pin + PCIEX16 ( 4 PIN - co to PATA )?

 

 

Czy ktos moze wie do czego moze byc ta wtyczka ? ona jest na stale w zasilaczuy i nie da sie odpiac tego kabla ma 4 bolce i nie moge nigdzie jej opisu znalezc. Zasilacz to Chieftec 650W CFT 14C

 

 

czy to jest potrzebne bo zapomnialem zamontowac ( generalnie nei wiem do konca co to jest, ale chyab podkladka po srodku plyty)

 

 

Czy srubki ktorymi dokrecam plyte do obudowy powinny miec jakies podkladki gumow eczy moze jakies izolujace ? ( nie chodzi mi to co jest miedzy plyta i obudowa) ?

 

Z gory dzieki i sorry za glupie pytania ale nie chce czegos zepsuc :)

Jeśli chodzi o wtyczkę 8 pin to jak masz to podpinaj . Poczytaj zresztą FAQ. Tam to jest napisane. Co do podkładek to już zależy od Ciebie. Jedni dają ,a inni nie. Ja daję gumowe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam takie pytanie czy ktoś miał już problemy z nie wykrywaniem urządzeń pod ATA? U mnie jak podepne dysk i nagrywarkę to widzi tylko to drugie.

A tak ogólnie płyta spoko, czasami sie ze 3 razy włączy, ale to po zmianie ustawień w biosie. Teraz odpala za każdym razem bez cyrków, ciągnie to wszystko MC-350GTF, proc na 3ghz 1,3v (może niżej, ale nie mam czasu sprawdzać, studia.... ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazały się dwie betki, więc nie omieszkam zapodać.

 

beta bios 1.64 -klik-

zmiany względem bety 1.63:

-Remove QX9650 not support *.5 ratio when EIST function enabled.

-Hidden 6.5 Ratio when use Yorkfield CPU.(Yorkfield CPU can't support 6.5 ratio)

 

beta bios 1.72 -klik-

zmiany względem bety 1.71:

-Update CPU module.

-Update EIST module.

-Fix CPU Frequency in BIOS Cell Menu.

-Remove QX9650 not support *.5 ratio when EIST function enabled.

-Hidden 6.5 Ratio when use Yorkfield CPU.(Yorkfield CPU can't support 6.5 ratio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z kompem, dokładnie z podkręcaniem E2180.

 

Orthosa przechodzi na 3.1 ghz ,ale co z tego. Odpalam pierwszą lepszą grę i obraz po minucie lub dwóch robi się czarny i tak na chwilę zastyga po czym reboot :|. Nie było by w tym nic dziwnego ,ale tak się dzieję jak podniosę FSB o jakąkolwiek wartość.

 

Odkręciłem go aż do 2.4 ghz (10x240). :| Napięcie dałem def. ,a potem coraz wyższe. Zarówno na proc i pamięci i to samo. Coś wyraźnie jest nie tak ,ale czemu w Orthosie to nie występuję. :| Muszę obecnie jechać na def taktowaniu 10x200 . Jak ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc. Bios 1.5. Myślałem o zasilaczu ,ale przecież Orthos by się wysypał. To samo tyczy się wysokich temperatur.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...