Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a takie pytanko - dziala wogole komuz z was EIST ??

wiem ze na p.D dziala, ale na c2d niebardzo...

 

ps. e6750 , FR bios 1,4, i z biosu 1,35V = 3,64ghz :) (8x455) reszta napiec "na szaro"

U mnie sie mnoznik nie zmienia :) z wlaczonym EIST

 

BIOS 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z dzielnikiem 1:1. Może to te pamięci. Gość w Proline mówił mi ,a raczej ostrzegał że często te Kingstony wracały do serwisu. No ale przecież Orthos by to też wykazał. Panowie 2 godziny śmigał na 8x390. I szedł by pewnie dalej. A tu po paru minutach w grze jest tak że monitor się wyłącza i czasem słychać dźwięki . A potem albo sam się zrestartuje ,ale musze kilka razy włączyć żeby zaskoczył. Jak ja nie lubię takich sytuacji.Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia na innych pamięciach ,innym procku(chociaż wykluczam go). Prosiłbym o podanie Biosa 1.4 ,bo coś znaleźć nie mogę. W FAQ jest jakaś Beta 1.41. To to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z dzielnikiem 1:1. Może to te pamięci. Gość w Proline mówił mi ,a raczej ostrzegał że często te Kingstony wracały do serwisu. No ale przecież Orthos by to też wykazał. Panowie 2 godziny śmigał na 8x390. I szedł by pewnie dalej. A tu po paru minutach w grze jest tak że monitor się wyłącza i czasem słychać dźwięki . A potem albo sam się zrestartuje ,ale musze kilka razy włączyć żeby zaskoczył. Jak ja nie lubię takich sytuacji.Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia na innych pamięciach ,innym procku(chociaż wykluczam go). Prosiłbym o podanie Biosa 1.4 ,bo coś znaleźć nie mogę. W FAQ jest jakaś Beta 1.41. To to samo ?

Tutaj masz oficjalny BIOS 1.4:

 

7345v14.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko - dziala wogole komuz z was EIST ??

wiem ze na p.D dziala, ale na c2d niebardzo...

 

ps. e6750 , FR bios 1,4, i z biosu 1,35V = 3,64ghz :) (8x455) reszta napiec "na szaro"

u mnie dziala eist bez zadnych problemow, proc to E6750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie kilku użytkowników to zobaczysz że Vista ładuje sie szybciutko

Mhm, poczytaj opinie kilku uzytkownikow to zobaczysz, ze Vista nie zawsze laduje sie szybciutko...

I zmiana portow SATA u mnie kompletnie nic nie dala. Dlatego tez nie jestem zadowolony i nikomu tej plyty nie polece.

Ty jestes zadowolony, super, gratulacje.

W Viscie powylaczalem zbedne dla mnie uslugi, bajery itd. W menadzerze urzadzen wszystko zainstalowane itd. Nie jestem sam z takim problemem wiec jesli ktos zna na ta przypadlosc lekarstwo to niech sie nia ze mna podziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już był wałkowany :| Mam rozumiec ze płyta jest do [gluteus maximus] bo sie dłużej OS ładuje ? ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi ktorzy maja ta mobo broni ja nawet wlasnym cialem ale tak z ciekawosci to na jakim konfigu miales vise ze porownujesz. Bo rozumiem ze zmieniles tylko mobo. Sporo ludzi zmienia sprzet i od razu wgrywa viste a potem uwazaja ze to wina sprzetu ze system dziala wolno i dlugo sie wlacza. Nie wiem czym sie kierowales wybierajac viste ale to bardzo niedopracowany system i uwazam ze jeszcze przez ok rok xp jest lepszym rozwiazaniem szczegolnie jak wylaczasz graficzne bajery. Wiem ze to nie rozwiazuje Twojego problemu ale chyba szukasz nie tam gdzie powinienes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko - dziala wogole komuz z was EIST ??

wiem ze na p.D dziala, ale na c2d niebardzo...

 

ps. e6750 , FR bios 1,4, i z biosu 1,35V = 3,64ghz :) (8x455) reszta napiec "na szaro"

E6600, Bios 1.3. EIST i C1E działa bez problemu, obojętnie na jakim FSB i mnożniku pracuje, zawsze schodzi na 6x i zmniejsza napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie biosu. Kupilem Neo2-FR i LiveUpdate czy everest pokazuje bios 1.2. Odpalam liveupdate przez przegladarke, a on znajduje mi bios 1.6, przy czym twierdzi ze moja plyta to MSI Platinium.

Na pierwszej stronie tego watku najnowszy bios to chyba 1.4 beta wiec jestem troche zdziwiony tym 1.6.

Czy liveupdate pokazuje glupoty, czy moze 1.6 to najnowszy bios do Neo-FR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie biosu. Kupilem Neo2-FR i LiveUpdate czy everest pokazuje bios 1.2. Odpalam liveupdate przez przegladarke, a on znajduje mi bios 1.6, przy czym twierdzi ze moja plyta to MSI Platinium.

Na pierwszej stronie tego watku najnowszy bios to chyba 1.4 beta wiec jestem troche zdziwiony tym 1.6.

Czy liveupdate pokazuje glupoty, czy moze 1.6 to najnowszy bios do Neo-FR ?

Neo2-FR/FIR i MSI Platinium to praktycznie te same płyty różnią się tylko chłodzeniem i biosy do nich są takie same , najnowszy oficjalny bios to 1.6 a beta to 1.72 , FAQ dawno nieaktualizowany (szkoda).

 

oficjalny bios 1.6:7345v16.zip

 

beta bios 1.72:A7345IMS.172.zip

Edytowane przez KOLA.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheDed - kupilem Viste bizness bo mialem okazje ja nabyc za 150PLN, a ze wygladalo przez pewien czas na to, MS szybko "dropnie" XP bylo to rozwiazanie sensowne. Z czym porownuje? Z dokladnie takim samym prockiem, pamiatkami i dyskiem kolegi, tyle, ze Abit IP35. Czy to znaczy, ze plytka jest do d* jak system dluzej wstaje? Nie, ale lepiej by bylo miec mobo, ktore normalnie bootuje mi system, prawda? Przepinalem dyski na rozne porty SATA, przekladalem zworke, wylaczalem usluge i poprosilem o pomoc... mam szukac gdzies indziej pomocy? Znaczy gdzie? Na forum msi polska nie dostalem odpowiedzi dlaczego, wiec szukam tutaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w programach everest i CPU Z skacze mi napicie na procku

 

od 1.208 1.216 1.224

 

w BIOSie tez nie jest to stala wartość.

 

Czy jest to wina plyty glownej, a na mierniku teoretycznie powinno byc dobrze ? Nie chce zrobic jakiegos zwarcia dlatego chwilo nie bede sie nim bawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z dzielnikiem 1:1. Może to te pamięci. Gość w Proline mówił mi ,a raczej ostrzegał że często te Kingstony wracały do serwisu. No ale przecież Orthos by to też wykazał. Panowie 2 godziny śmigał na 8x390. I szedł by pewnie dalej. A tu po paru minutach w grze jest tak że monitor się wyłącza i czasem słychać dźwięki . A potem albo sam się zrestartuje ,ale musze kilka razy włączyć żeby zaskoczył. Jak ja nie lubię takich sytuacji.Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia na innych pamięciach ,innym procku(chociaż wykluczam go). Prosiłbym o podanie Biosa 1.4 ,bo coś znaleźć nie mogę. W FAQ jest jakaś Beta 1.41. To to samo ?

Nie wykluczaj tak szybko procka. U mnie bylo identyko, orthos blend i small fft po kilka godzin (6-8h) i wsio stabilne.

A w bioshocku zwis (jeden podobny do Twojego, czarny ekran i dziwne dzwieki) i co sie okazalo? Proc niestabilny.

Pusc sobie kilka petli 3dm05 na cputest i przekonasz sie czy proc stabilny.

U mnie nie bylo bledow dopiero przy fsb 333 i napieciu 1,45Vc, a orthos smigal na 360 i 1,425Vc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios ma wgrana plyta po zakupie???

 

a i po oc testowac orthosem small???

moze podajcie spis jakimi programami testowac stabilnosc po oc, bede wdzieczny :wink:

 

i prosze o odpowiedz na te 2 pytania :D

 

 

ramy wlozyc w pomaranczowe czy zielone sloty??? mam 2x1

a karte w bialy czy zolty slot???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku... wszystko masz w instrukcji napisane...

Po to ja dostałeś, że jak nie wiesz co zrobić to tam należy zajrzeć...

Z tego co pamietam, to pamieci w przemienne sloty, a grafa w gorny (mobo lezy w pudelku na szafie a ja go miesiac nie widzialem ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatzyłem na test na egielda to troche zwatpiłem.Ocena 3/10,musialo sie sporo zmienic od tego czasu

Zszokowala mnie ta ocena..

Caly czas nie wiem co kupic.. Chcialbym ta plyte, ale juz sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszokowala mnie ta ocena..

Caly czas nie wiem co kupic.. Chcialbym ta plyte, ale juz sam nie wiem.

Mnie też ta ocena zaszokowała.Ale popytałem ludzi z forum o opinie na temat płyty.Kupiłem i nie żałuję.A tę ocenę można sobie o kant d... trzasnąć.

Gdybym miał kupić jeszcze raz płytę to była by to ta sama płyta. :D

Warto zmieniać bios na 1.6? lecę cały czas na 1.4-żadnych problemów.Ale zapobiegawczo może zmienić ten bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...