Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wycyganić od MSI :)

 

Ale zmieniam płytę główną na 100% (choćby do testów pamięci - P5B Deluxe mnie ogranicza... i mi się znudził) i z pewnością wybiorę coś od MSI. Albo P35 Platinum, albo którąś z tańszych odmian. Ewentualnie Neo-F + vmody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz bierz ta :). Jeszcze pamietam nie tak dawno nikt nie chcial slyszec o MSI, tym bardziej miec tego w kompie. Podstawowy powod: nedzne OC, padaly jak muchy, nie stabilne i w ogule do d..y. A teraz XA nic innego nie chce miec jak MSI :). I ja tez jestem takiego zdania. Nastepna plyta to bedzie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czegoś takiego jak przywiązanie do marki :) Przykłady:

królował Abit IC7-G - miałem go, górował Epox 8RDA+ -> miałem go, rządziła DFI LP UT NF4 Ultra-D - miałem ją, na szczycie był Asus P5B Deluxe, Gigabyte DS4, Asus P5N32E, Biostar Tforce (co się okazało niewypałem), miałem je wszystkie :) Posiadam do dzisiaj MSI na 754 NF3 i jest lepsza od sławnego K8NS... Miałem płyty różnych marek i powiem co nie co słów :) Asusy mnie nie zawiodły nigdy. Gigabyte ZAWSZE jest problemowy... Abit teraz odbija się od dna :] MSI też miało niełatwy rok. DFI trochę zaspało ostatnio... nie mam czegoś takiego jak przywiązanie do marek. Kupuję to co jest w chwili obecnej w rozsądnej cenie... bo jednak nastały czasy, gdzie płyty ponad 1200 zł są codziennością :( Osobiście uważam, że MSI na P35 (jeszcze biosy z pewnością coś poprawią) zaliczają się do grona najlepszych płytek... szczególnie w tej cenie :unsure:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NEO2 FR czy FIR jak masz procek na FSB 800 to ustawiasz strapa na 266 (są dwie zworki na płycie), uruchamiasz kompa i procek juz na starcie ma 266 MHz oraz wszystkie dzielniki dostepne dla tej FSB.

 

Dokładnie. Przecież nie kupisz ulbionej marki X, skoro ma gorszy rok.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu, panowie, bierzcie i testujcie te MSI :D Też chcę się dołączyć do waszego eXkluzywnego klubu Msi. Jak tylko moi rodziciele wyłożą odpowiednią sumę pieniędzy (czyli za ~2 tyg.)

 

Właściwie to jeszcze się waham pomiędzy Abitem IP35 a Msi P35 Neo2-FIR. Nie jestem pewien czy na tego Msi wejdzie cooler Thermalright Ultra 120 eXtreme. Jak zakupicie FR lub FIR to nie omieszkajcie zmierzyć wysokości radiatora na NB.

 

Ze zdjęć wynika, że ten radiator na NB, mimo iż jest wysoki, to jednak zdaje się być odsunięty od socketu dalej niż na większości płyt pod LGA775. To dobra wiadomość :D, ale poczekam jeszcze na precyzyjne pomiary któregoś z Was :D

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma czegos takiego. Mialem kilka plyt znanych marek i wszystkie sobie chwalilem, obojetnie co to bylo, mialem tego naprawde duzo. Nawet u mnie w okolicy tak nie lubiany Asus , ale i tak go mialem bo nie slucham osob co np. mu asus pad po to czy tamto. Poprostu miales pecha i tyle. Nie powiem bo zdazaly sie takie sztuki od asusa ze mozna bylo je nie powiem gdzie wlozyc. Msi w tej chwili ma bardzop dobre plyty w swoim przedziale cenowym i tego nie mozna zaprzeczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wątek kopa jakiegoś dostał :D

 

VICTORious tzn. przy procku z 333Mhz FSB nie powinno być już absolutnie żadnych problemów ze strapem przy podkręcaniu?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś tą płytkę w "realu" i zmierzył jakiego ma Vdropa? Po K8N Neo4-F i jego szalejącymi napięciami podchodzę do MSI z dystansem. Ilu fazowe zasilanie jest na tym MSI? ma jakieś minusy w stosunku do Abita IP35 którego na 100% już miałem brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie tez zainteresowala ta plyta wyglada niezle, ale mankamentem sa gniazda zasilania. Takie jak do dyskow ata jak w dfi, za gniazdem procesora i te 8 miedzy heatpipem. Nie grzebie sie codziennie w bebechach kompa to jak sie raz podlaczy to wszystko.

Wacham sei miedzy ga p35 ds 4 a ta za 2 tygodnie mam zamiar kupic to sie zobaczy jak to u was bangla. Tak przy okazji to na tylnym panelu nie ma zlaczy usb chyba :P. Jakos malo jest zdjec na necie tej plyty i testow po polsku tez malo :<.

 

PS nie zabijac nie pamietam jak sie nazywaja te gniazda zasilania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę MSI P35 Platinum i po uporaniu się z wieloma problemami z pamięciami (OCZ Special Ops 2x1GB 800MHz) przystąpiłem do małych testów. Zaciekawiło mnie to, że płyta ta posiada zworki służące do sprzętowego podkręcania jak wskazuje nazwa użyta przez producenta (Hardware Overclocking). Można zmienić ustawienie FSB na 200MHz, 266MHz i 333MHz. Postanowiłem przetestować jak sprawują się pamięci na dwóch ostatnich ustawieniach przy identycznym taktowaniu procesora i pamięci. Wynik testu jest zdumiewający, zresztą zobaczcie sami.

 

Konfiguracja:

CPU: Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz @ 3,15GHz

RAM: OCZ Special Ops 2x1GB 800MHz 5-5-5-12 @ 900 MHz 5-6-6-17

BIOS oczywiście najnowszy (1.20)

 

Zworki ustawione na 266MHz:

Dołączona grafika

 

Zworki ustawione na 333MHz:

Dołączona grafika

 

Różnica w wydajności pamięci kolosalna. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham sei miedzy ga p35 ds 4 a ta za 2 tygodnie mam zamiar kupic to sie zobaczy jak to u was bangla. Tak przy okazji to na tylnym panelu nie ma zlaczy usb chyba :P. Jakos malo jest zdjec na necie tej plyty i testow po polsku tez malo :<.

Bierz Msi, bo gigabyty na P35 mają srogi strap.

Co do USB, to na tylnym panelu płyt Msi P35 Neo2-fr/fir złącze to występuje w 6 sztukach. Testów po polsku wcale nie ma - jeśli kupisz którąś z tych Msi, to będziesz mógł napisać jej reckę jako pierwszy w Polsce :D

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie rozgladma za cenami w miare rozsadnymi

1 467 zl http://www.sklep.tylda.pl/?idp=PLYMIS7750079

2 540 (allegro odpada chyba ze potanieje na allegro :P) http://allegro.pl/item219403220_msi_neo2_f...zw_fw_sata.html

 

 

Chyba wezm w tym 1 sklepie. Jakie pamieci 2 x 1 g do niej takie zaby nie bylo jakis problemow :D moze ktos cos slyszal ze sie gryza czy cus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gigabyte jest to już poprawiane w pojawiających się biosach :]

Cóż, może niektórzy nie lubią robić uaktualnień biosu :lol2: <joke>

 

 

 

A teraz na serio: czy to prawda, że Msi P35 Neo2-fr/fir mają możliwość dokonania update biosu z poziomu Windows? Bo coś dużo funkcji mają te płyty:

Dual CoreCenter, Live Update Online, LiveUpdate3, D.O.T. - Dynamic Overclocking Technology

Czy wyszczególnione powyżej funkcje nie odpowiadają przypadkiem za update biosu z poziomu windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz na serio: czy to prawda, że Msi P35 Neo2-fr/fir mają możliwość dokonania update biosu z poziomu Windows? Bo coś dużo funkcji mają te płyty:

 

Czy wyszczególnione powyżej funkcje nie odpowiadają przypadkiem za update biosu z poziomu windy?

Tak, większość płyt MSI ma taką możliwość, jednak nie jest to polecany sposób wgrywania nowego BIOS'u. Zawsze aplikacja może się wykrzaczyć lub co innego. Według mnie najlepiej wgrywać BIOS z poziomu DOSa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: To ja myślałem, że to właśnie flashowanie w DOSie jest niebezpieczne, natomiast pod windą ma się 99% pewności, że wszystko się uda. Ale mnie zbiłeś z tropu :-|

 

 

 

Czy ktoś z Was dotarł do informacji, ile gniazd na wiatraki mają te płyty? W manualu nie znalazłem stosownych informacji, wobec tego uważnie przyjrzałem się zdjęciom płyt i naliczyłem tych gniazd aż sześć! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

@sarmat: Jesteś w posiadaniu Msi P35 Platinum. Jej radiator na mostku północnym ma pewne cechy wspólne z radiatorami na omawianych płytach Msi P35 Neo2-fr/fir. Mam prośbę: czy mógłbyś zmierzyć wysokość niższej części radiatora na NB? Zielona strzałka na rysunku:

Dołączona grafika

Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prosiłbym o wysokość kondensatorów ulokowanych obok gniazda procesora :) I jeszcze jedno pytanie... w Abitach IP35 jest coś takiego jak podwójny start czy tutaj też coś takiego występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekamy na rozstrzygające pomiary od użytkownika sarmat. Jak już będzie znana wysokość radiatora na mostku północnym, to będziemy w stanie wysnuć pewne wnioski.

Napisałem do Sarmaty nawet na PW, więc myślę że niedługo powinien się do nas odezwać :D

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

@sarmat: Jesteś w posiadaniu Msi P35 Platinum. Jej radiator na mostku północnym ma pewne cechy wspólne z radiatorami na omawianych płytach Msi P35 Neo2-fr/fir. Mam prośbę: czy mógłbyś zmierzyć wysokość niższej części radiatora na NB? Zielona strzałka na rysunku:

Dołączona grafika

Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

~3cm

 

Ja posiadam Arctic Freezer 7 Pro i nie było żadnych problemów z montażem. Przypuszczam, że z produktami firmy Scythe będzie podobnie.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardziej radzi byśmy byli, gdybyś podał wynik w milimetrach po pomiarach suwmiarką ( :D ), ale i tak jest dobrze. Mam nadzieję, że błąd pomiarowy nie był większy niż 3mm :wink:

 

W każdym razie jestem wesół bo zmieści mi się Thermalright Ultra 120 eXtreme :banana:

 

Sarmat - dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardziej radzi byśmy byli, gdybyś podał wynik w milimetrach po pomiarach suwmiarką ( :D ), ale i tak jest dobrze. Mam nadzieję, że błąd pomiarowy nie był większy niż 3mm :wink:

 

W każdym razie jestem wesół bo zmieści mi się Thermalright Ultra 120 eXtreme :banana:

 

Sarmat - dzięki za pomoc :D

Wybacz za mało dokładny pomiar, ale musiałem przedrzeć się przez kupę kabli w mojej budzie. :E A błąd pomiarowy większy niż 3mm raczej nie będzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...