Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

to jak to w koncu jest

czym sie fr rozni od fir ?

wg opisu w znaku plyty sa identyczne, a roznica w cenie to.... 1zl :)

Może ktoś się pomylił i wersja FIR i FR to to samo :) w niektórych sklepach pod nazwą Msi P35 Neo2-fr widnieje fotografia Msi P35 Neo2.

 

Prosiłbym jeszcze jakiegoś dobrego człowieka o podanie wysokości kondensatorów ulokowanych przy gnieździe procesora :)

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam, napisze jeszcze raz:

 

Neo2 fr i fir różnią się jedną rzeczą - fir ma firewire.

 

Jeszcze jedno, te dodatkowe zasilanie troche w mało wygodnym miejscu. Powinno być na samej górze płyty.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem dzis rano spodziewam sie jej w czwartek moze piatek.

te pamieci http://allegro.pl/item221270754_a_data_1gb...erclocking.html

i ta plyta

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=PLYMIS7750079

Proca bede mial 4300 wiec w mam nadzieje w czwatrek potestowac ... proca bralem boxa obadamy jak ninja z szafy wejdzie jak nie to box bedzie narazie chlodzil.

 

Moze ktos napisac jakie texty sa najbardziej potrzebne jak bede mial aparat to foty tez gdzies walne.

Pozdrawiam ED

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy planują kupić którąś z tych płyt - ustawcie od razu zworki na 333MHz - wydajność pamięci po OC jest wtedy większa. Poza tym, poszukajcie najnowszego beta BIOS'u. W przypadku MSI P35 Platinum najnowszy beta BIOS (1.3B5) daje sporego kopa pamięciom - przepustowość wzrosła o przeszło 500MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie ustawiajcie zworki na 200, tylko odrazu 266 i 333 dla porównania. Dziś oglądałem ninje u siebie na płycie i na 90% wejdzie na wersje FIR. Co do biosów beta to lepiej uważajcie bo jeden na forum już miał przez to płytke na servisie. Najlepiej skonsultować bete biosa na forum MSI Polska.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie ustawiajcie zworki na 200, tylko odrazu 266 i 333 dla porównania. Dziś oglądałem ninje u siebie na płycie i na 90% wejdzie na wersje FIR. Co do biosów beta to lepiej uważajcie bo jeden na forum już miał przez to płytke na servisie. Najlepiej skonsultować bete biosa na forum MSI Polska.

Zworkę to najlepiej od razu ustawić na 333 MHz, wyżej wkleiłem porównanie na tym ustawieniu i na 266 MHz. To nie wina beta BIOS'u jako takiego tylko zastosowanej w nim funkcji. W ostatnim oficjalnym BIOS'ie (1.2) też była funkcja zapisu ustawień użytkownika, która powodowała problemy, dlatego został wycofany. Ja osobiście myślałem, że w oficjalnym BIOSie powinno być to naprawione i chciałem to wypróbować - przy następnym uruchomieniu komputer nie wstał, a kontrolka stacji dyskietek ciągle się świeciła, a komputer wydawał beep'y co jakiś czas. Próbowałem zresetować CMOS - nic to nie dawało. Musiałem odzyskać BIOS z dyskietki (w końcu coś ta kontrolka i beep'y oznaczały). Zmieniłem nazwę BIOS'u na AMIBOOT.ROM, wgrałem na dyskietkę, włożyłem ją do kompa, podłączyłem klawiaturę pod PS/2 i podczas włączania komputera przytrzymałem CTRL+HOME. BIOS został odzyskany, także PaVLo (chyba taki miał nick) niepotrzebnie oddawał płytkę do serwisu - można było to naprawić. :] Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem że przed oddaniem płyty na servis przez źle wgrany bios czy zły bios jest parę możliwości przywrócenia płyty do życia.

Przy moim procu na magistrali 800 nie będzie problemu z mag. 1333?

 

#ed00s daj znać jak najszybciej jak się płyta spisuje, bo jeśli nie będzie dobra (w co wątpie) to jeszcze moge wycofać aukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenna uwaga Bolo888 moze wprowadzisz jakies faq dla plyty w 1 poscie.

Jka mialem dfi lanparty nf 4 to w topiku bylo faq i triki biosy progsy.

To napewno wplynie na przejzystosc tematu i niepotrzebne pytania.

Pozdrawiam ED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. Czy proc e2140 i płyta MSI P35 Neo2 FR ze zworką na 333 odpali wogóle?

No w przypadku procków z FSB na poziomie 200MHz może być problem. Chociaż nie szkodzi spróbować. Jak nie wystartuje to można zmienić na 266MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ktos w najbliszym czasie bedzie miał Q6600 na tej płycie lub wie co mozna by sie po nim spodziewac na 4 rdzeniowym procku no własnie juz ktos ma ta płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Xtreme Addict! :D Czekamy na obszerną i fachową relację od ciebie. Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że mamy duże wymagania wobec tak rasowego overclockera jak ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawię się beta biosami :wink:

 

THX sarmat

Nie ma za co. :)

 

Ciekaw jestem ile wyciągniesz z tej płytki. :)

 

BTW, często słyszy się o podwójnym starcie płyt na P35. Ja mam inny problem na tej płycie, otóż po OC mam potrójny start po odłączeniu zasilania. :o Xtreme Addict, możesz sprawdzić czy u Ciebie jest podobnie?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam Neo2-FR w swoich lapkach :D

 

Moge potwierdzic ze FR to to samo co FIR ale bez Firewire. Jak poskladam to wieczorkiem i w weekend testy z E6300.

 

PS. Fajnie ze PCB to samo co Platinum, nawet spod naklejki wystaje :P

 

Aha, jakbyscie chcieli zeby wam zmierzyc radiatory to mowic gdzie zanim mi to na stole jeszcze lezy.

Edytowane przez Forrestal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...