Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co... lipa :P

 

Dlaczego lipa?

Własnie, mógłbyś coś więcej napisać

 

surekot w których bankach masz ram, 1-3 czy 2-4. Ja wsadziłem najpierw w 2-4 i nic wyżej nie mogłem jechać z ramem i fsb. Przy okazji zmiany biosu przełożyłem w 1-3 i jak jest pokazywałem wyżej. Tylko teraz pytanie czy bios u mnie poprawił czy zmiana banków

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie naprawa tego ustawiania dodatkowych timingów?

Bo te dodatkowe timingi to nie problem.

Po pierwsze ich domyślne ustawienie nie zaniża znacząco wydajności komputera.

Po drugie żaden problem je przestawić.

 

Przy okazji dodam, że mój problem z podkręceniem do 3600MHz to chyba jednak wina za dużej temperatury proca (e6750 ma chyba górną granicę 70-75'C) a mój osiąga 70'C w stresie przy 3600MHz 1.45v :/

Ale nie piszę już więcej o tym bo to zahacza o OT :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam BIOS 1.4B2 (1.42)

 

Pierwsze spostrzezenia:

 

- Cichy 3ci start (taki bardzo szybki ale slychac go :/ - myslalem przez niego ze plyta padła)

- Na 1.1 na procku bylo ustawione na 1.3V a tutaj nizej niz 1.35V sie nie da. (EDIT: Sprawa wyglada tak ze na 1.1 BIOS kłamie. Teraz dałem na 1.35V i CPU-Z mi pokazuje 1.368. Jak dałem na BIOSie 1.1 1.35V to mi pokazywał 1.375. Morał? BIOS 1.1 zaniza wartosci napiecia. Wiec +

+ Ciut szybciej wchodzi do Windy.

+ Profile w BIOSie (pytanie czy dzialaja)

 

Na razie tyle. Dzis juz nie bede krecil. Zobaczymy jutro. Jak bedzie nowy BIOS to dawac znac ;) Ten mi sie nie podoba, wlasnie przez ten 3ci start.

 

+ Szybki flash BIOSu, heh, myslalem ze sobie jaja zrobilo ze mnie :P a tu po flashu :)

 

Coś dla tych co nie wiedza:

Do flashowania pod DOSem dodajcie nastepujace parametry po nazwie pliku z BIOSem:

AFUD***.EXE A7345IMS.*** /P /B /N /C

Ja tak zrobilem :)

/P /B /N jak dobrze pamietam oznaczaja flashowanie poszczegolnych blokow kosci, a /C na koniec robi Clera CMOS by nie trzeba bylo robic zworka :)

 

BTW te alfy duzo dawaja, mi na standardowych nie chce smigac, musze udtawic te co podawalem na poczatku 48-8-11-5-12 ale jedzie na 1062MHz.

 

Bitrut - ja mam te Kingmaxy i wlasnie zmienilem BIOS i smigaja dalej, nie ma problemów :)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie naprawa tego ustawiania dodatkowych timingów?

Przecież tego nie trzeba naprawiać, moje GooDRAMY lepiej chodzą na ustawieniach AUTO ponieważ płyta ustawia im lepsze (ale stabilne) wartości, bios mam 1.3 poza tym nic nie stoi na przeszkodzie aby je ręcznie zmienić, płyty tym nie uwalisz jak pisali na egiełdzie zawsze możesz biosa zresetować, a trudne to nie jest. Ja sprawdzałem różnicę pomiędzy różnymi ustawieniami tych wartości i strat takich jak na egiełdzie nie zauważyłem w żadnym przypadku.

 

@D154573R profile były też w biosie 1.3 ale tam chyba nie działały jak trzeba i mogły spowodować uszkodzenie biosu nie wiem jak jest teraz w biosach 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot U mnie na 3,5ghz + potrafi się rozgrzać do max 65C jak mam ciepło w pokoju(koło 27C).40C idle/max65sters.Chłodzenie z podpisu + arctic silver5 - raczej poprawnie zamontowane.superdan odnotował bardzo podobne tempy przy wysokim taktowaniu bez podnoszenia napięcia na cpu o ile dobrze pamiętam.

 

 

 

@EDIT TEMPERATURA W POKOJU 23C

 

Dołączona grafika

Edytowane przez psychodad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sobie jeszcze raz testy na e-giełdzie....i postanowiłem zrobić test w cachememie i porównać je do Asusa P5K i Foxconna, ustawienia to FSB 430, 1:1, 4-4-4-12 (timingi zaawansowane bez zmian czyli 12-12-12-12) noi jak widac na screenach płyta bez żadnej zabawy z dodatkowymi timingami prezentuje nawet nieco większą wydajność niż pozostałe płyty....

 

Zapis:

Dołączona grafika

 

Odczyt:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spotkało mnie cos dziwnego :P

Jak dam w BIOSie 1.4V na CPU to mi w Windzie CPU-Z pokazuje 1.378-1.384V

Niby nic dziwnego zakladajac ze BIOS zawyza (1.4B2) a 1.1 zaniza.

Tylko, ze jak wlacze Orthosa to CPU-Z pokazuje mi 1.36V.

Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D154573R CPU-Z nie pokazuje aktualnych napięć! Było już o tym w tym wątku. Napięcia sprawdzaj miernikiem (albo Everestem w ostateczności).

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

na początku wspomnę że jestem cienki w komputerach, dzisiaj kupiłem tą płytkę msi i teraz małe pytanko: jak dotąd mam dfi lanparty nf4 ultra-d i do płytki tej mam dyskietkę od instalki HDD w czasie ładowania systemu, a tutaj takowej nie mam, czy na cd jest jakiś sterownik który trzeba wrzucić na dyskietkę czy jakoś z cd odczyta system podczas instalacji, sorki za takie głupawe pytanko, ale właśnie chcę już się zabrać za montaż i nie chcę mieć małej niespodzianki ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

na początku wspomnę że jestem cienki w komputerach, dzisiaj kupiłem tą płytkę msi i teraz małe pytanko: jak dotąd mam dfi lanparty nf4 ultra-d i do płytki tej mam dyskietkę od instalki HDD w czasie ładowania systemu, a tutaj takowej nie mam, czy na cd jest jakiś sterownik który trzeba wrzucić na dyskietkę czy jakoś z cd odczyta system podczas instalacji, sorki za takie głupawe pytanko, ale właśnie chcę już się zabrać za montaż i nie chcę mieć małej niespodzianki ?

pozdrawiam

Instalujesz normalnie bez zadnych sterownikow na dyskietce. Winda sama znajdzie odpowiedzniego drivera pod plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariomc - składasz kompa, odpalasz z Windowsem w napędzie CD. Instalujesz tego Windowsa. Podczas instalacji wykonujesz kolejne kroki, które są opisane. Tylko trzeba czytać. Robisz sobie partycje.

Wsio śmiga bez żadnych dyskietek :)

Żeby jednak śmigało odpowiednio to już po zainstalowaniu Windowsa instalujesz wszelkie sterowniki z płyty MSI, sterowniki dla karty graficznej i tak dalej.

 

psychodad - 65'C w stresie przy 3500MHz to tak jak u mnie przy 3400. Ja mam jednak teoretycznie słabsze chłodzenie (Ninja Plus). Czyli chyba mam w normie te temperatury... Jednak 5'C więcej przy 3600MHz może już robić swoje skoro max dla tego proca to 70-75'C

Którą wersję BIOSu masz?

Ja muszę niestety dawać wyższe napięcie dla 3400 niż ty dla 3500 :/

 

fredek - Też właśnie to zauważyłem że bez ruszania tych dodatkowych timingów wydajność jest jak w Foxconnie. Natomiast po ruszeniu tych dodatkowych timingów może być nawet odrobinę lepsza :)

W tym punkcie zwalili test na Egiełdzie.

 

Mnie tylko martwi że tak ciężko idzie mi OC proca. Jednak widzę że u innych nie ma takich problemów. Możliwe że trafiłem na słabszego proca. Przy 1.45v (3600MHz) mam restarty podczas testu w Orthosie, a proc ma wtedy 70'C, więc nie wiem czy jest sens podnosić jeszcze napięcie. Chodzi mi o ustawienie które mógłbym używać normalnie a nie o bicie rekordów :) .

Pamięci na pewno mam słabe.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredek - Też właśnie to zauważyłem że bez ruszania tych dodatkowych timingów wydajność jest jak w Foxconnie. Natomiast po ruszeniu tych dodatkowych timingów może być nawet odrobinę lepsza icon_smile3.gif

W tym punkcie zwalili test na Egiełdzie.

No zwalili...a pół Polski potem czyta ten test i bedzie miało uraz do MSI :? pasowało by żeby zrobili mały update tego artykułu bo przedstawia on nieco fałszywy obraz płyty :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zwalili...a pół Polski potem czyta ten test i bedzie miało uraz do MSI :? pasowało by żeby zrobili mały update tego artykułu bo przedstawia on nieco fałszywy obraz płyty :wink:

Zastanawiam się tylko dlaczego padły im dwie płyty MSI. Na tych padniętych robili później testy, według mnie trochę na siłę.

Mam dziwne przeczucie że nawet jakby dostali 3 płytę też by im padła... Może mają skopany ten proc e2160? Albo może płyta MSI nie lubi procesorów e2160? Gdyby robili kolejny test nie powinni wsadzać tego proca dla próby, żeby się przekonać czy jest tak jak piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzili do płyty Patrioty. Gdyby zastosowali np. OCZy to wyniki byłyby inne.

 

EDIT: Jednak nie wsadzili Patriotów. To już nie wiem, czemu mieli tak niskie wyniki.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzili do płyty Patrioty. Gdyby zastosowali np. OCZy to wyniki byłyby inne.

 

EDIT: Jednak nie wsadzili Patriotów. To już nie wiem, czemu mieli tak niskie wyniki.

Może płyta zobaczyła o jeden test za dużo. W sumie jak pisali płyta przyjechała do nich z innego serwisu gdzie recenzja była pochlebna... może windowsa mieli skopanego :) Według mnie powinni zrobić test jeszcze raz, co innego gdyby komuś z posiadaczy na forum zdarzyło się to co opisali. Jak padły dwie płyty to winę za to ponosi coś zewnętrznego... zasilacz, karta grafiki, procesor, ram, wtyczka robiąca zwarcie... jest w czym szukać. Może obydwie płyty wiózł nawiedzony kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płyta zobaczyła o jeden test za dużo. W sumie jak pisali płyta przyjechała do nich z innego serwisu gdzie recenzja była pochlebna... może windowsa mieli skopanego icon_smile3.gif Według mnie powinni zrobić test jeszcze raz, co innego gdyby komuś z posiadaczy na forum zdarzyło się to co opisali. Jak padły dwie płyty to winę za to ponosi coś zewnętrznego... zasilacz, karta grafiki, procesor, ram, wtyczka robiąca zwarcie... jest w czym szukać. Może obydwie płyty wiózł nawiedzony kurier.

Dlatego niech powtórzą test bo troche mi sie żal płytki robi jak widze 3/10 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos ta plytke z pamieciami Kingmaxa 1066MHz 2x1GB? Nie ma z nimi problemow?

Juz ktos wczesniej o to pytal, ale chyba nikt nie odpowiedzial. Dlatego ponawiam pytanie.

Nie mam żadnych problemów z tymi pamiątkami na MSI. Wszystko śmiga cacy :) Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko dlaczego padły im dwie płyty MSI. Na tych padniętych robili później testy, według mnie trochę na siłę.

Mam dziwne przeczucie że nawet jakby dostali 3 płytę też by im padła... Może mają skopany ten proc e2160? Albo może płyta MSI nie lubi procesorów e2160? Gdyby robili kolejny test nie powinni wsadzać tego proca dla próby, żeby się przekonać czy jest tak jak piszę.

Jakoś mój E2160 działa na każdej zworce, 3.2Ghz na codzień, stabilnie. Jest dobrze.

 

Fredek

Dla osób co potrafią trochę tą płytkę ustawić to ocena wynosi 6/10 - jakby Cię to miało pocieszyć :)

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek

Dla osób co potrafią trochę tą płytkę ustawić to ocena wynosi 6/10 - jakby Cię to miało pocieszyć icon_smile3.gif

Płytka i tak chyba zasługuje na wiecej no ale dobra.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich problemach z A-data 800Mhz EE+ związanych ze zmianą biosu z 1.1 na 1.3 jeszcze raz odważyłem się na zmianę biosu , tym razem na 1.41beta i teraz zero problemów , można chyba uznać , iż ten bios rozwiązuje sprawę , przynajmniej w moim przypadku (niewiem jak z Patriotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka i tak chyba zasługuje na wiecej no ale dobra.... :wink:

Jesteś z Krakowa - zapraszam w takim razie do redakcji - ja się dostosuję, mam obydwa egzemplarze tej płyty i sam ją zbadasz. Jesli wykryjesz błąd to robimy update. Czekam na propozycję terminu.

 

Może płyta zobaczyła o jeden test za dużo. W sumie jak pisali płyta przyjechała do nich z innego serwisu gdzie recenzja była pochlebna... może windowsa mieli skopanego :) Według mnie powinni zrobić test jeszcze raz, co innego gdyby komuś z posiadaczy na forum zdarzyło się to co opisali. Jak padły dwie płyty to winę za to ponosi coś zewnętrznego... zasilacz, karta grafiki, procesor, ram, wtyczka robiąca zwarcie... jest w czym szukać. Może obydwie płyty wiózł nawiedzony kurier.

Widać nie czytałeś całego artykułu - płyty padły by się "obudzić" po jednym dniu - przynajmniej ta jedna - i akurat na tym forum, ba! nawet w tym wątku widziałem tego potwierdzenie. Dokładnie opisaliśmy co sprawiało że płyty się nie budziły. E2160 jest sklepowy i do tego działa W KAŻDEJ INNEJ PŁYCIE więc nie ma mowy że to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz zamówiłem, bo tu ochy i achy co to za cud, a to kupa i tyle, ale tak to w Polsce jest że każdy chwali to co ma i nie przyzna sie że [ciach!]o kupił, trochę sie zawiodłem na użytkownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, poczytalem, kupilem i no jest troche inaczej niz myslalem ze bedzie, ale i tak wg mnie kupilem cos co pomoze mi przetrwac moze max 2 lata ;) Chodzi tez o to ze moge na niej krecic i moge sie z tym bawic a to lubie najbardziej. Coz moge dodac.

Moj komp tez pracuje czasem 24/7. No i? Nie bylo zadnego z nia problemu jeszcze. Nawet na ustawieniach ktore powoduja w Orthosie reset.

 

Szkoda ze nie jestem z Krakowa :D

 

fozus_ - moze trafiles na wadliwa serie? No co, moze tak nie bywa czasem? Ja trafilem na wadliwa serie Razerow i kazdy kto kupil z pewnej dostawy musial wymienic na nowa:P

 

Dzis zauwazylem cos dziwnego. Gralem sobie w Tracmanie United z 40 minut i ekran zrobil sie czarny ale stopniowo w te czarnosc przeszedl. Dalem Alt+Tab i windows smigal. Tylko ze jak wrocilem do gry to wydajnosc spadla i gra przycinala. Wina sterow (162.22)? Zasilania na karcie? Karta to GTO z BIOSem GTX i wczesniej tego nie robila. Pytam tutaj bo moze to wina plyty glownej i zasilania molexem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...