Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Tak popatrzyłem na cenę MSI P35 Neo2-FR/FIR i normalnie jestem w szoku. Ta płyta to lekko okrojone MSI P35 Platinum (brak RollerCoaster'a), identyczne PCB i można ją dostać za jedyne 430 zł. :o Przecież to mniej niż Asus P5B Deluxe i Gigabyte GA-P35-DS3R. Gdybym teraz składał komputer to wybór byłby dla mnie prosty. Lepszej płyty na P35 w tej cenie się nie dostanie. MSI wraca w wielkim stylu... :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo wydaje się zacne...

Ale zastanawia mnie czemu większość sklepów podając model P35 NEO2 FIR/FR daje zdjęcie wersji P35 NEO2...:

http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...amp;cat2_no=170

 

Choć skoro FR od 420zł liczą a non-FR/FRI obcięte o ICH9R (ma ICH9) i jeszcze inne chłodzenie + o dwa mniej złącza s-ata (reszta ta sama) to winno kosztować poniżej 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czym się różni MSI P35 Neo2-FR od MSI P35 Neo2-FiR?Wiem,że MSI P35 Neo2-FiR ma firewire,a czy MSI P35 Neo2-FR ma też miedziane radiatory z heatpipami?Czy Neo2-FR ma ICH9R czy ICH9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

FIR jest niewiele droższy ale ma fajniejsze chłodzenie i firewalla ;] Dobry konkurent abita ip35-e który kosztuje podobnie cenowo. Tyle że Msi ma SLI ładniejszy lamit co mnie przekonuje do kupna względem abita. No i FSB podobne a nawet większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poczytać temat(ostatnia str), ew. stronę producenta.... parę osób już pisało, że różnią się tylko firewire.

 

Ja czekam na jakieś wasze testy (najbardziej XA;]): screeny z wyników oc i jakiś opisik jak to szło, bo płytka syci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zachorowałem na MSI P35 Neo2-FIR :wub: nie wiem jak to bedzie z kasą, ale sprawie sobie chyba je zamiast Abita IP35-E bo to chyba zaraz po nim drugie najsensowniejsze mobo....mógłby ktoś wypowiedzieć sie jak z stabilnością i użytkowaniem na co dzień tego moba :P A i wrażenia z OC tez mile widziane xD

 

wystarczy poczytać temat(ostatnia str), ew. stronę producenta.... parę osób już pisało, że różnią się tylko firewire.

No ale FR niema heat pipe :unsure:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jak obiecałem :wink:

 

Akt I

 

Platforma testowa:

 

E6320 (Silvercom) - chłodzenie: zmodyfikowany box/TT SonicTower

P35 Platinum (Silvercom) @ 1.3B5

Tagan 700W EasyCon XL (Pc-tuning.pl)

Radeon X1300 Hypermemory :lol:

Memki: Wilk Elektronik / RADO / Yotomeczek :D

 

Ustawienia w biosie:

 

Vfsb - 1.4 - 1.55v

Vnb - 1.4 - 1.55 (więcej nie daje efektów poza tym bios coś piosczy)

Vmem - jakie mi się zachce :wink:

 

W części pierwszej testowałem płytę na procku E6320 :wink: Wynik przy napięciu 1,46 z biosu :D Wcale nie taka zła sztuka :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

OC Goodram PC8500 2x512

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mushkin XP2 PC6400 2x1 GB

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

G.skill HZ PC6400 2x1 GB - Yotomeczka (nieżywe :lol: )

 

Dołączona grafika

 

Akcja 4x1 GB :)

 

Mushkin SP2+ PC6400

 

Dołączona grafika

 

 

Ciąg dalszy nastąpi...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek:

Wg zdjęć od MSI i FIR i FR ma heat-pipe'a.

Różnią się firewire'm. (nie brak/brak)

 

Dopiero NEO2 (non FR/non FIR) nie ma heat-pipe'a (choć konstrukcyjnie to to samo co FR/FIR, tyle, że bez ICH9R (zamiast tego ICH9) no i o 2 złącza s-ata mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Msi ma SLI ładniejszy lamit co mnie przekonuje do kupna względem abita. No i FSB podobne a nawet większe.

MSI ma SLI?

W specyfikacji tej płyty w jednym ze sklepów napisane jest niestety, że:

Obsługa SLI Nie

Obsługa CrossFire Tak

 

Gdyby było SLI to całkiem przekonam się do tej płyty :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek:

Wg zdjęć od MSI i FIR i FR ma heat-pipe'a.

Różnią się firewire'm. (nie brak/brak)

 

Dopiero NEO2 (non FR/non FIR) nie ma heat-pipe'a (choć konstrukcyjnie to to samo co FR/FIR, tyle, że bez ICH9R (zamiast tego ICH9) no i o 2 złącza s-ata mniej).

Hmm... no też tak myślałem do póki nie zobaczyłem zdjęcia w TYM sklepie :? BTW. oprócz FireWire to te same płytki(OC itd.) tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P35 Neo2-FR MA heatpipe!!

 

To dokladnie to samo co FIR tyle ze bez Firewire. Niech to ktos do 1 postu wrzuci. Takie mini FAQ bo w sklepach przewaznie maja zle foto. Newegg sie nie myli tylko chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko wiadomo :) Przypdakiem natknąłem sie na review'a P35 Platinum i według wykresu na tej stronie przy zworce 266mhz, wydajność od 450FSB maleje :blink: Czy mi sie zdaje...., pozatym to płytka nie powinna mieć problemów z prockami na FSB 800mhz?? Wtedy zworka ma być na 266mhz?? Sry za noobowate pytania ale ciężko to wszystko ogarnąć :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Rowniez posiadam plyte MSI P35 Platinum i mam nastepujace, moze glupie pytanie, czy lepiej jechac na ustawieniach FSB 383 przy CPU ~3450MHz, ratio 1:1,2 i pamieciach 919MHz 4-4-4-12, czy moze lepsze bedzie FSB 460MHz, CPU ~3230MHz, ratio 1:1 i pamieci 920MHz 4-4-4-12 ? Chodzi mi raczej o wydajnosc w windowsie i grach, niz o punkty w everescie ;) Niestety przy BIOSie 1.1 pamieci za bardzo przy wiekszych czestotliwosciach dzialac nie chca, nawet majac luzniejsze opoznienia, a watpie, zeby zmiana BIOSu na bete cos poprawila w tej kwestii. Takze pytanie brzmi, czy lepsze wieksze taktowania procka czy FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wydajność nie maleje icon_smile3.gif

Ale jedziesz na zworce 333mhz?? Bo spadek jest tylko na 266mhz....to w końcu ile jest tych zworek?? Trzy?? (200,266,333)?? W takim razie ciekawe jak ma sie sprawa ,,spadku wydajności,, na zworce 200mhz....

 

Wiem tylko tyle że w pozycji 200 wszystkie procki będą się detektowały ze swoimi natywnymi FSB.

Czyli np taki E2140 wystartuje na 800mhz a E6750 na 1333mhz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widzialem, ze Mushkin XP2 PC6400 2x1 GB polcialy 600mhz na 4 4 4 12 i 5 5 5 15 ? - to byl ich max ???? czy tak poprostu porownanie ile dla timingow.

 

ps. fajna plytka. czas zamawiac

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

266

 

Sprawdzałem 333 i było bez różnicy nie licząc problemu z bootowaniem pamięći (tylko Goodram PRO się bootowały), gdyż na default ustawiało odrazu memki na 533 MHz (1066) icon_sad2.gif

Ciekawe jestem w takim razie czemu na X-bit na 266mhz podają że jest spadek wydajności :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...